Школа безпеки: Запобігти. Врятувати. Допомогти
Статус
Переможець
Проєкт подано
09 лютого 2023 року
Період реалізації проєкту
20 червня 2023 - 20 серпня 2023
Номер проєкту
20230209-3766
Бюджет
610400 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
2. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою сприяння гармонійному психічному розвитку молоді, формування у молоді культури безпеки життєдіяльності.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
сприяння підвищенню рівня компетентності молоді з метою формування у молоді культури безпеки життєдіяльності; підвищення рівня теоретичних знань та удосконалення практичних навичок дітей І молоді щодо дій у надзвичайних ситуаціяХ, надання само- та взаємодопомоги, виховання патріотизму, високих моральних якостей, духовності, формування загальнолюдських цінностей у підростаючого покоління
Актуальність програми
Формування у дітей і молоді культури безпечної життєдіяльності, збереження та зміцнення здоров’я підростаючого покоління,
уміння швидко адаптуватися до нових умов, нести відповідальність за свої дії та життя, здобувати знання, уміння та навички діяти у надзвичайних ситуаціях, об’єктивно оцінювати і реагувати на нові виклики, надавати само- та взаємодопомогу в будь-якій екстремальній ситуації є надзвичайно актуальними, особливо в нинішніх умовах агресії РФ.
Проєкт дає можливість молоді усвідомити особисту відповідальність за долю своєї країни, її природу, екологію, сприяє вихованню національно свідомих громадян, патріотів своєї Батьківщини, підвищити рівень громадянської компетентності шляхом формування загальнолюдських цінностей – доброти, милосердя, гідності, співчуття, гуманізму, відповідальності тощо.
Сучасні реалії загарбницької війни рф проти України дедалі більше загострюють проблеми: понад 1300 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну.
За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 450 дітей загинуло та понад 863 отримали поранення різного ступенЯ тяжкості".
Подолання наслідків подальшого геноциду українців (численні закладені вибухонебезпечні предмети в містах і містечках: будинках, школах, лісах, парках, узбіччях тощо) потребуватимуть постійного навчання дітей та молоді ще протягом тривалого часу і в повоєнний період.
Очікувані результати
Короткострокові
Підвищення рівня громадянської компетентності дітей і молоді, зокрема розвитку критичного мислення, готовності та вміння діяти самостійно, знати і обстоювати свої права, реагувати на нові виклики; формування культури безпеки життєдіяльності, мотивації до здорового способу життя і безпечної поведінки; підвищення особистої відповідальності та дбайливого ставлення до навколишнього середовища, зокрема через розкриття творчих здібностей. Збереження у дітей та молоді пам’яті про героїчний подвиг тих, хто віддав своє життя за свободу й незалежність рідної землі на всі покоління українців.
Навчити дітей швидко й рішуче діяти в реальних умовах надзвичайних та екстремальних ситуацій, уникати можливих небезпек, працювати в команді. Виховувати ідеали людяності і співчуття, відповідальності, бажання прийти на допомогу тому, хто її потребує.
Учасники Табору отримають та засвоять спеціальні знання, практичні вміння та навички з основ цивільного захисту, рятувальних робіт під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, надання само- та взаємодопомоги, дій в умовах військово-терористичних загроз, поведінки в разі виявлення підозрілих та вибухових пристроїв, домедичної допомоги, виявлення потенційних небезпек, способи їх уникнути та подолати, самовиживання в природному середовищі.
Показати повний опис
Довгострокові
Проєкт сприятиме розвитку громадянських компетентностей, зокрема становленню особистості активного громадянина; формуванню у дітей та молоді свідомого й відповідального ставлення до питань особистої та колективної безпеки, безпечної життєдіяльності у соціумі; вихованню громадянської позиції у сфері цивільного захисту, загальнолюдських якостей: власної гідності, доброти, милосердя, співчуття, гуманізму, відповідальності, патріотизму.
Навчання дітей і підлітків здоровому способу життя сприятиме здоров'ю та запобіганню ризиків травмування та трагічних випадків. Водночас, засвоєння знань з основ цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, практикумів з проведення рятувальних робіт різного спрямування, прикладної фізичної та медико-санітарної допомоги допоможе учасникам проєкту в соціумі уникати можливих небезпек, а в разі виникнення екстремальної ситуації не розгубитися, вміти правильно діяти, працювати в команді та надати, за необхідності, допомогу тому, хто її потребує, і врятувати життя людині.
Набуті знання та практичні уміння допоможуть учасникам проєкту в соціумі уникати можливих небезпек.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
200 дітей та молоді пройдуть навчання у рамках спеціалізованого табору «Рятувальник»; залучення до програми активних учасників – 500 осіб; залучення до програми опосередкованих учасників – понад 5000 осіб; поширення інформаційних матеріалів – 10000 осіб
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Реалізація проєкту сприятиме набуттю та підвищенню у молоді компетентностей щодо формування свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я, формуванню стійкого показника свідомого ставлення до власної безпеки, культури безпечної життєдіяльності в оточуючому середовищі, правил поведінки вдома, на вулиці, у школі, в місцях масового скупчення; вмінь та практичних навичок у будь-якій екстремальній ситуації, надання само та взаємодопомоги.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Всеукраїнський спеціалізований дитячо-юнацький табір «Рятувальник»
Всього учасників (з них жінок)
200
(100)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
40
(20)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Діти та молодь, волонтери та лідери руху з різних регіонів України, зокрема: діти від 12 до 18 років – учасники табору «Рятувальник» - члени Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки»; спортивні команди, переможці регіональних заходів, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, зльотів, активісти, лідери Руху; також керівники та тренери команд юних рятувальників, волонтери, професійні рятувальники, педагоги, психологи, представників наукових установ, центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань надзвичайних ситуацій, освіти і науки, молоді та спорту.
План реалізації програми
Етапи реалізації
1. Етап реалізації
Підготовчий етап: проведення заходів місцевого та регіонального рівнів. Підготовка до проведення Всеукраїнського спеціалізованого дитячо-юнацького табору "Рятувальник".
Завдання
Організація та проведення заходів регіонального рівня: майстер-класи, тренінги, польові табори, збори-змагання юних рятувальників «Школа безпеки» тощо.
Розроблення Умов проведення Табору «Рятувальник», програми, формування оргкомітету, визначення місць проведення, залучення партнерів.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення заходів місцевого та регіонального рівнів, спрямованих на навчання діям у НС, правил поводження з вибухонебезпечними речовинами, заходів з порятунку на воді, при пожежі, з надання домедичної допомоги; а саме: тренінгів з БЖД, домедичної допомоги, таборів юних рятувальників, участь у проведенні тижнів безпеки життєдіяльності та днів цивільного захисту.
Підготовка листів-звернень до організацій-партнерів та створення оргкомітету з підготовки та проведення Всеукраїнського спеціалізованого дитячо-юнацького табору "Рятувальник". Формування складу інструкторів, суддів. Підготовка списку учасників. Проведення засідань оргкомітету з розроблення Умов проведення, програми. Виїзд на місце проведення для підготовки заходів, визначення та підготовка відповідних локацій. Розроблення макетів та замовлення поліграфічної продукції. Придбання спеціального спорядження, нагородної атрибутики.
Строк реалізації етапу
20 червня 2023
—
20 липня 2023
Відповідальний виконавець
Керівники регіональних відділень, Координаційна рада Руху «Школа безпеки».
Етапи реалізації
2. Етап реалізації
Основний етап.
Проведення Всеукраїнського спеціалізованого дитячо-юнацького табору «Рятувальник».
Завдання
Надання молоді, дітям спеціальних знань, умінь і навичок виживання в різних життєвих ситуаціях: у випадку природних і техногенних катастроф; в умовах гострих соціальних, соціально-політичних і військових конфліктів; в екстремальних умовах.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення майстер-класів, навчань, змагань, квестів, психологічних тренінгів, у ході яких учасники удосконалюватимуть вміння й навички з рятування та саморятування в умовах імітації реальних надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, дії в умовах військово-терористичних загроз, загрози бомбардувань та обстрілів; дії у випадку виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів; вивільнення постраждалих внаслідок руйнування споруд та укриттів; виявлення потенційних небезпек та способи виходу з критичних ситуацій; надання домедичної допомоги; психологічні тренінги.
Учасники продемонструють підготовку в оволодінні азами професії рятувальника під час змагань з рятувального багатоборства, зокрема, з проведення аварійно-рятувальних робіт при пожежі, в умовах радіаційного або хімічного забруднення, на воді, у природному середовищі, надання домедичної допомоги та транспортування постраждалого; відпрацювання вправ з психологічної підготовки тощо.
Проведення тематичних конкурсів в рамках Табору. Нагородження за підсумками змагань і конкурсів. Анкетування учасників Табору. Проведення Круглого столу з підведення підсумків.
Строк реалізації етапу
20 липня 2023
—
28 липня 2023
Відповідальний виконавець
Негрієнко Алла - голова Руху та члени Координаційної ради
Етапи реалізації
3. Етап реалізації
Підсумковий етап
Завдання
Підведення підсумків
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка та подання підсумкового та фінансового звітів. Висвітлення заходів у ЗМІ. Аналіз анкетування учасників. Проведення підсумкової онлайн- конференції
Строк реалізації етапу
28 липня 2023
—
20 серпня 2023
Відповідальний виконавець
Негрієнко Алла - голова Руху
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
Інформування громадськості буде відбуватися через публікації статей у соціальних мережах, друкованій пресі, на радіо та телебаченні центрального, відомчого та місцевого рівнів, через веб-сторінки в Інтернеті та на сайті Мінмолодьспорту.
У разі зміни безпекової ситуаціїї в умовах воєнного стану та неможливості проведення заходу на запланованій території, захід може бути перенесено на інший термін та в більш безпечне місце. Організатори гарантують наявність відповідних укритів в місцях проведення заходу.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
На основі отриманого досвіду ВГДР «Школа безпеки» продовжуватиме діяльність щодо розроблення та впровадження різнопланових програм, спрямованих на пропаганду здорового та безпечного способу життя, створення та поширенню мережі осередків Руху, гуртків «Школа безпеки», «Юний рятувальник» у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах та за місцем проживання, що дасть можливість комплексної підготовки дітей та молоді з безпеки життєдіяльності та впровадженню нових форм та методів роботи з дітьми та молоддю з основ здорового та безпечного способу життя, спрямованих на фізичний розвиток підлітків і молоді, формування громадянської свідомості та патріотичного виховання дітей і молоді
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації