Семінар-тренінг «Молодіжний Арт-Щит»
Статус
Не допущено
Проєкт подано
22 січня 2023 року
Період реалізації проєкту
01 липня 2023 - 30 вересня 2023
Номер проєкту
20230104-3183
Бюджет
489130 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
3. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою реінтеграції молоді з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
З початку війни рф проти України Запорізька область стала одним з напрямків вторгнення. Як наслідок 60% території області опинилися в окупації та приймає вимушених переселенців із зони бойових дій з Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей. Під час війни потреба психологічної допомоги є вкрай актуальною. Особливо молодь та діти перебувають у гострому стресовому стані, потребують максимальної підтримки. Гострота стресової реакції залежить від: ступеня залученості — дитина постійно стежила за воєнними подіями по телевізору чи перебувала в їхньому епіцентрі — постраждала сама або її рідні, знайомі; індивідуальних особливостей — вразливість, вміння опанувати себе, наявність конкретних деструктивних стереотипів реакції психіки до війни; попереднього травматичного досвіду — особа була жертвою або свідком стресогенної події, втратила близьких тощо. Відповідно, кожен реагує на певну подію по своєму і в будь-якому разі діти та молодь можуть вільно отримати психологічну підтримку від спеціалістів.
Актуальність програми
Один зі дієвих способів отримати емоційне розвантаження - це долучитися до групових занять з психологічної підтримки та через арт-терапію. Групи будуть створені за віком та за тематикою зустрічей, на заняттях молодь та діти можуть знайти відповіді на хвилюючі питання та подивитися на власні переживання під іншим кутом. Ми будемо проводити також заняття арт терапії, щоб допомогти молоді та дітям пережити травмуючий досвід евакуації, адаптуватися у новому місці, знайти підтримку в новому колі спілкування. Семінари-тренінги допоможуть вирішити міжособистісні та внутрішньоособистісні конфлікти. Подібні зустрічі психологи проводять в місцях компактного проживання переселенців, це дозволяє отримати допомогу тут і зараз. Арт-терапія – це можливість отримати досвід спілкування без слів. Образи, що виникають у процесі спілкування, дозволяють безпечно висловити свої почуття. Батьки не завжди дозволяють дітям говорити про свої переживання. І тут діти що неспроможні розуміти емоції, розрізняти їх і називати. Арт-терапія- створює умови для невербального вираження почуттів, відображення свого розуміння подій, що відбуваються. Організація забезпечить реалізацію проекту та досягнення очікуваних результатів у разі зміни безпекової ситуації в умовах воєнного стану та рівня забезпечення безпеки учасників проекту в умовах воєнного стану.
Очікувані результати
Короткострокові
Проєкт дасть можливість позитивно та ефективно вплинути на вирішення питання реінтеграції молоді внутрішньо переміщеної з тимчасово окупованих територій та з зон бойових дій з Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, її aдаптації і соціалізації в українському суспільному, просторі, підвищити рівень компетентності молоді з толерантності і солідарності, запобігання стереотипам, протидії мові ненависті та дискримінації по відношенню до молоді внутрішньо переміщеної з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей
Показати повний опис
Довгострокові
У довгостроковому вимірі проєкт вирішує питання особистісної активізації молоді з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, залучення їх до активного громадського життя, прояву по відношенню до них толерантності і солідарності, відсутності мови ненависті та дискримінації. У подальшому громадською організацією передбачається реалізація подібних проектів з урахуванням напрацювань та отриманого досвіду.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
25 000
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
За результатами занять з семінарів-тренінгів (арт терапії) буде сформовано виставку, яку буде продемонстровано в Запорізькій обласній універальній науковій бібліотеці. Пройдений курс заняття допоможуть знайти відповіді молоді на хвилюючі питання та подивитися на власні переживання під іншим кутом. Групові психологічні заняття та арт терапія, допоможуть молоді та дітям пережити травмуючий досвід евакуації, адаптуватися у новому місці, знайти підтримку в новому колі спілкування.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Семінар-тренінг "Молодіжний Арт-Щит"
Всього учасників (з них жінок)
120 (70) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
20 (10) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
100 (60) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь, в тому числі внутрішньо переміщені особи з Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, молодь із інвалідністю.
План реалізації програми
Етапи реалізації
І етап
Завдання
інформаційний та підготовчий етап
Опис заходів для здійснення етапу
Вивчення та відбір заявок учасників. Пошук місця проведення заходу, місце харчування учасників під час проведення заходу. Проведення моніторингу відповідності цін та якості. Замовлення харчування. Підписання угод з постачальниками послуг. Збір та комплектація груп. Придбання витратних матеріалів для проведення заходів.
Строк реалізації етапу
01 липня 2023 — 15 липня 2023
Відповідальний виконавець
Довбня Анастасія Ігорівна
Етапи реалізації
ІІ етап
Завдання
Основний етап роботи
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення групових занять семінарів-тренінгів та арт-терапія (малювання, створювання ляльки-мотанки "Український оберіг" – оберіг українського народу та захисників України). Плануєтся створити 6 груп по 20 чоловік, фахівці-волонтери працюють з однією групою 5 днів. Таким чином проєкт розраховано залучити 120 осіб. Протягом 5 днів відбудуться семінари, тренінги, арт терапія, групова та індивідуальна робота (за потребою) з фахівцями-волонтерами. За результатами занять з арт терапії буде сформовано виставку з кращих робіт, яку буде продемонстровано в Запорізькій обласній універальній науковій бібліотеці.
Строк реалізації етапу
17 липня 2023 — 25 серпня 2023
Відповідальний виконавець
Довбня Анастасія Ігорівна
Етапи реалізації
ІІІ етап
Завдання
Завершальний етап
Опис заходів для здійснення етапу
Аналіз результатів реалізації програми. Друк та розповсюдження брошури «Молодіжний Арт-Щит». Підписання актів та підготовка звітного пакету. Підведення підсумків реалізації проєкту.
Строк реалізації етапу
28 серпня 2023 — 30 вересня 2023
Відповідальний виконавець
Довбня Анастасія Ігорівна
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

1. Розміщення інформації про захід у соціальних мережах.

2. Іінформування про проведення заходу Запорізькою обласною військовою адміністрацією.

3. Інформування у місцевих ЗМІ.

4. Розповсюдження брошури «Молодіжний Арт-Щит».

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
У подальшому громадською організацією передбачається реалізація подібних проектів з урахуванням напрацювань та отриманого досвіду.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux