Серія тренінгів для дітей та молоді "Базовий курс. Моє життя"
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
25 січня 2023 року
Період реалізації проєкту
03 квітня 2023 - 29 грудня 2023
Номер проєкту
20230125-3432
Бюджет
596700 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
2. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою сприяння гармонійному психічному розвитку молоді, формування у молоді культури безпеки життєдіяльності.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищення рівня компетентності молоді в питаннях важливості фізичного та психологічного здоров’я, цінності особистості та гідності, самоповаги, креативності, вміння розв’язувати конфлікти, для гармонійного психічного розвитку молоді і формування культури безпеки життєдіяльності.
Актуальність програми
Питання психологічного здоров’я молоді було актуальним завжди. Враховуючи кількість стресів у підлітків та молоді, які зумовлені війною росії проти України, необхідністю виживати і продовжувати навчатися, розвиватися, це питання стає ще актуальнішим. Підлітковий вік, особливо вік з 13 до 18 років, на який розрахований наш курс - це час, коли життєві цінності, пріоритети, основи взаємовідносин, які має особа з дитинства, змінюються і перевіряються. Тому це вік, коли батьки і, часто, вчителі перестають бути авторитетом для підлітка, а все, що було під забороною, детально перевіряється на практиці. Це вік, коли діти можуть бути жорстокими до інших або безвідповідальними через нерозуміння власної цінності, так і цінності іншої особистості. У відповідь на ці зміни в психічному розвитку підлітків командою спеціалістів із залученням молоді був створений “Базовий курс. Моє життя” . Курс про цінність та гідність, самоповагу, важливість фізичного та психологічного здоров’я, креативність, вирішення конфліктів, формування культури безпеки життєдіяльності тощо. Курс складається з 8 тренінгів: "Я - цінність", "Емоційний інтелект", "Море хвилюється раз!", "Не гальмуй! Балансуй!", "Унікальність тіла. Цінність здоров’я", "Асертивність як форма конструктивної взаємодії з оточенням", "Протидія насильству та булінгу. Кібербезпека", "Моє рішення – моя відповідальність!". Курс проводять професійні тренери-ментори. В рамках проекту ми плануємо виготовити соціальний відеоролик "Моє життя".
Очікувані результати
Короткострокові
Підлітки і молодь отримають знання з питань фізичного і психічного здоров’я, навчаться протистояти соціальному тиску з боку однолітків, вирішувати конфлікти, боротися з булінгом та насильством, дізнаються про асертивність та отримають інструмент для утримання внутрішнього балансу, також отримають знання та розвинуть навички з культури безпеки життєдіяльності. Також учасники проекту зрозуміють цінність власного життя (профілактика суїцидальної поведінки), навчаться захищати себе від шкідливої інформації та насильства в мережі Інтернет.
Показати повний опис
Довгострокові
Виховання психічно і фізично здорової, внутрішньо збалансованої, впевненої в собі і вміючої поважати індивідуальність інших, молодь України. Підлітки та молодь, які цінують своє життя та захищають життя інших, мають високу культуру поведінки та безпеки життєдіяльності.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Кількість проведений курсів (8 тренінгів в курсі) - 50. Кількість проведених тренінгів - 400. Кількість охоплених учасників - 1250. З них осіб жіночої статі – 750. Кількість створених відеороликів – 1. Кількість охоплених через відеоролик осіб (за час реалізації проекту) – 20 000.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Підлітки і молодь на 80% більше (порівняно з даними ввідної анкети) розуміють себе, своє тіло, особливості психологічно розвитку, готові протистояти соціальному тиску з боку однолітків, приймають себе і з повагою відносяться до відмінностей інших.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Курс тренінгів "Базовий курс. Моє життя" (8 тренінгів по 1,5 години, загальна кількість - 400) для груп підлітків і молоді
Всього учасників (з них жінок)
1250 (750) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
400 (280) осіб
Захід
Виробництво соціального відеоролика “Моє життя”
Всього учасників (з них жінок)
20000 (12000) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
6000 (3500) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Підлітки і молодь, віком від 13 до 18 років. Ми плануємо до проекту залучити учасників з 10 областей України: Київська, Житомирська, Чернігівська, Полтавська, Сумська, Дніпропетровська, Харківська, Донецька, Одеська, Миколаївська. Також можливо будуть брати участь в проекті і школярі з інших регіонів.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
1. Залучити підлітків і молодь до участі в проекті, охопивши максимальну кількість областей України (мінімум 10 областей буде залучено). 2. Підготувати матеріали для зйомки та виробництва відеоролику.
Опис заходів для здійснення етапу
1. Оголошення про початок проекту через соціальні мережі і ЗМІ. 2. Погодження проекту з Міністерством Освіти України для проведення тренінгів під час навчальних занять школярів та студентів (школи, середні і вищі навчальні заклади). 3. Проведення переговорів з обласними управліннями освіти щодо проведення тренінгів. 4. Реєстрація шкіл і класів, складання графіку проведення тренінгів. 5. Створення форми реєстрації для молоді. Комплектування груп з молоді, яка самостійно зареєструвалася на тренінг через форму реєстрації. 6. Підготовка сценарію, акторів, матеріалу для виробництва відео.
Строк реалізації етапу
03 квітня 2023 — 30 квітня 2023
Відповідальний виконавець
Свиридовська Ксенія, керівник проекту
Етапи реалізації
Основна частина
Завдання
1. Провести тренінги курсу для 1250 підлітків і молоді. 2. Створити соціальний відеоролик «Моє життя» і розмістити його в мережі інтернет.
Опис заходів для здійснення етапу
1. Зйомка матеріалу і створення відеопродукту. 2. Розміщення та розповсюдження ролику в мережі Інтернет на наших майданчиках. 3. Проведення тренінгів для молоді (8 тренінгів в курсі, загалом буде проведено 400 тренінгів). 4. Моніторинг термінів і якості виконання проекту. 5. Моніторинг шкіл і груп дітей та молоді. 6. Проведення тренінгів для самоорганізованих школярів та студентів (які реєструвалися через гуглформу).
Строк реалізації етапу
17 квітня 2023 — 15 грудня 2023
Відповідальний виконавець
Свиридовська Ксенія, керівник проекту; Біленька Анна, координатор проекту.
Етапи реалізації
Завершення проекту
Завдання
1. Підготувати звітність за проектом. 2. Підбити підсумки проведення проекту.
Опис заходів для здійснення етапу
1. Оцінка і аналіз результатів проекту. 2. Підготовка змістовного та фінансового звітів за проектом. 3. Оприлюднення результатів проекту та підбиття підсумків.
Строк реалізації етапу
16 грудня 2023 — 29 грудня 2023
Відповідальний виконавець
Свиридовська Ксенія, керівник проекту; Біленька Анна, координатор проекту.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

На усіх етапах реалізації проекту ми плануємо інформувати громадськість та усі зацікавлені сторони про перебіг проекту, поширювати відгуки школярів та молоді, ділитися історіями успіху наших учасників.

Наші соцмережі:

https://www.instagram.com/y1317_ua/ (Instagram)

https://www.facebook.com/nccyukraine (Національна рада дітей та молоді)

https://www.facebook.com/Y1317 (Наша сторінка Y1317)

Telegram канал @y1317telegram.

Наш канал:

https://www.youtube.com/@user-nq3jv1zb9f

Телебачення:

Квітень 2023 - сюжети на телеканалах "Суспільне" та "Київ" про проект.

Червень 2023 - сюжет на "Суспільне" про відеоролик "Моє життя".

Грудень 2023 - сюжети про результати проекту на "Суспільному" та "Київ".

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Так як цей курс є надважливим для підлітків в Україні, ми плануємо розширювати проект та охопити ще більше дітей та молоді. Паралельно з проведенням проекту, ми будемо збирати відгуки дітей та активно шукати партнерів в Україні та закордоном для підтримки нашої ідеї. Після завершення проекту ми плануємо знайти та підготувати більше 20 тренерів, які зможуть працювати з молоддю в рамках курсу "Базовий курс. Моє життя". Для них будуть додатково проведені навчання, семінари для підвищення кваліфікації у сфері допомоги дітям, які постраждали від війни. Також ми створюємо соціальний відеоролик, через який продовжимо впливати на молодь через Інтернет.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux