Інтеграція молоді з інвалідністю у суспільство «До мети – разом!»
Статус
Переможець
Проєкт подано
08 лютого 2023 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2023 - 30 листопада 2023
Номер проєкту
20230208-3691
Бюджет
682460 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
2. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою сприяння гармонійному психічному розвитку молоді, формування у молоді культури безпеки життєдіяльності.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Формування здорового способу життя, адаптація, сприяння відновленню морального, психічного стану та соціальних функцій молоді з інвалідністю, шляхом розвитку їх творчих здібностей, активної життєвої позиції та інтеграції у суспільство.
Актуальність програми
Проект в своїй суті є соціальноорієнтованим. Основини беніфіціаріями програми є молоді громадяни з обмеженими функціями життєдіяльності та родини що опікуються людьми з особливими потребами. В основі проекту покладене розуміння природного права громадян з особливими потребами на рівність в "українській" сім'ї.У програмі пропонуються інноваційні форми роботи з молоддю з інвалідністю, які якнайкраще дають можливість для їхнього фізичного та творчого самовираження, враховуючи тяжкі нозологію осіб, на яких розрахована програма. Залучення до участі у заходах програми рідних, друзів та знайомих забезпечує безпосередньо приклад взаємоінтеграції одного середовища у інше і навпаки. В основу програми покладені світоутворюючі принципи побудови гуманістичного суспільства, що закладені в «Плані дій Ради Європи щодо сприяння правам і повній участі людей з обмеженими можливостями в суспільстві». В першу чергу це реалізація прав людини для всіх осіб з інвалідністю, що є фундаментальним обов'язком кожної держави-члена Ради Європи, недопущення порушення прав осіб з обмеженими можливостями, у тому числі дітей та молоді, усунення факторів які перешкоджають їхньому активному залученню до життя суспільства у всіх його аспектах: політичних, громадських, економічних, соціальних, культурних та дозвілля, забезпечення доступності відповідно до принципів універсального дизайну з та забезпечення розумного пристосування посилить право на самостійний спосіб життя.
Очікувані результати
Короткострокові
- Оздоровити 150 молодих людей з інвалідністю. - Підготовити фахівців, що працюють з неповносправною молоддю до впровадження інноваційних форм роботи щодо розвитку їх творчих здібностей. - Просвітити молодь України щодо проблем, здобутків, перспектив і потреб молоді з інвалідністю (2000 осіб). - За результатами проекту розробити методичні рекомендації для центрів, установ та громадських організацій, які працюють з молоддю з інвалідністю (2000 прим.) -Видати інформаційно-правову літературу для молоді з інвалідністю (2000 прим.). -Подолати стигматизоване сприйняття молоді з інвалідністю у громаді. -Сформувати толерантне ставлення один до одного у молодіжному середовищі. -Формування позитивного іміджу та сприйняття у молоді з інвалідністю та її родин активного відпочинку та дозвілля (2000 осіб). -Формування навичок активного відпочинку та дозвілля молоді з інвалідністю та залучення молоді до волонтерської діяльності.
Показати повний опис
Довгострокові
По завершенню програми буде активізовано роботу з молоддю з інвалідністю та їх родинами, у яких будуть сформовані навички до самоорганізації. Це дасть можливість створення різноманітних студій (клубів) активного відпочинку та дозвілля молодь з інвалідністю.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
2000
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Набуті знання та досвід впровадження інноваційних форм та методів роботи з такою категорією молоді дасть подальший поштовх для їх впровадження на місцях.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Інтеграція молоді з інвалідністю у суспільство «До мети – разом!»
Всього учасників (з них жінок)
150 (75) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
150 (75) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь з інвалідністю віком від 14 до 35 років, їхні родини з 17 регіонів України, в тому числі - молодь, з числа внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території України. Проект орієнтований на рівний доступ до участі в ньому жінок та чоловіків, у тому числі щодо отримання та поширення будь-якої інформації.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Інформаційно-методичний
Завдання
розповсюдження інформації щодо проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
- Підготовка та проведення прес-конференції щодо початку реалізації програми; - Підготовка до проведення всеукраїнських таборів активного відпочинку та дозвілля молоді з інвалідністю, всеукраїнського інтегрованого семінару щодо реалізації права молоді з інвалідністю на активний відпочинок та дозвілля та круглого столу; - Висвітлення етапів реалізації програми в засобах масової інформації. - Збір інформації, розробка, виготовлення та розповсюдження інформаційно-методичних матеріалів за програмою
Строк реалізації етапу
01 травня 2023 — 30 листопада 2023
Відповідальний виконавець
Ковальський Євген Миколайович
Етапи реалізації
Основний етап
Завдання
проведення семінарів
Опис заходів для здійснення етапу
- Проведення 3 всеукраїнських таборів активного відпочинку та дозвілля молоді з інвалідністю у м. Біла Церква, м. Ізмаїл, м. Житомир; - Проведення всеукраїнського інтегрованого семінару щодо реалізації права молоді з інвалідністю на активний відпочинок та дозвілля в м. Києві; - Проведення круглого столу «Активний відпочинок молоді з інвалідністю крізь призму доступності» в м. Харків.
Строк реалізації етапу
01 травня 2023 — 31 жовтня 2023
Відповідальний виконавець
Ковальський Євген Миколайович
Етапи реалізації
Аналіз результатів реалізації програми
Завдання
вивчення висновків
Опис заходів для здійснення етапу
- Підвести підсумки реалізації програми; - Підготувати фінансовий та тематичний звіт; - Розробити план післядії.
Строк реалізації етапу
01 листопада 2023 — 01 листопада 2023
Відповідальний виконавець
Ковальський Євген Миколайович
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

В рамках програм заплановано проведення прес-конференції, на якій через всеукраїнські та місцеві засоби масової інформації буде висвітлено напрями діяльності за програмою, очікувані результати. Останнім етапом реалізації програми буде проведення всеукраїнського інтегрованого семінару щодо реалізації права молоді з інвалідністю на активний відпочинок та дозвілля. Під час семінару, на який запрошуватимуться представники різних організацій, установ, закладів, діяльність яких спрямована на забезпечення прав та інтересів молоді з інвалідністю, будуть представлені досягнення, напрацювання, результати та подальші перспективи реалізації програми. Також планується використовувати безкоштовні Інтернет розсилки та видання. Окрім того, розроблені під час програми інформаційно-методичні матеріали будуть безкоштовно розповсюджені серед зацікавлених осіб та установ. 

Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux