Виховно-вишкільний табір «Смолоскип»
Статус
Переможець
Проєкт подано
27 січня 2023 року
Період реалізації проєкту
01 березня 2023 - 30 вересня 2023
Номер проєкту
20230127-3481
Бюджет
601200 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
2. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою сприяння гармонійному психічному розвитку молоді, формування у молоді культури безпеки життєдіяльності.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Метою виховно-вишкільного табору «Смолоскип» є формування молодого покоління українців у патріотичному дусі, з акцентом на відповідальність та провідницькі риси. Водночас проєкт передбачає формування мережі активних лідерів, які можуть змінювати середовища у яких перебувають. Матеріали проєкту можуть бути основою для виховної праці для освітян, психологів, військових та інших зацікавлених категорій.
Актуальність програми
У часі війни є великий запит на концептуальні виховні програми, які здатні ефективно впливати та змінювати молоде покоління, формуючи в них цілісний світогляд та відповідну систему цінностей. Досвід минулих років (СУМ в Україні проводить табори понад 30 років, з поч. 1990-х) свідчить, що виховні програми СУМу формують провідницькі риси та національне самоусвідомлення учасників. Завдяки цьому вони стають лідерами у громадсько-політичному просторі країни. Зокрема понад 100 вихованців СУМу беруть участь у бойових діях в лавах ЗСУ чи інших силових структур. Водночас виховні програми СУМ в Україні, зокрема табори для дітей військових були переможцями таких програм як «Ми разом», "Дерево життя", "Надія Є". То ж у довшій перспективі вони мають глобальне значення для різноманітних структур, які після війни займатимуться з цією категорією. Ключовим фактором успіху таких виховних програм є те, що вони не є відокремленими разовими проектами. СУМ в Україні організовує щотижневі сходини вишколи, семінари, злети чи зимові табори. Журнал для юнацтва «Крилаті» був переможцем всеукраїнського конкурсу як краще періодичне видання для дітей та юнацтва. Таким чином юнацтво, яке бодай разово бере участь в літніх таборах згодом долучається до щотижневих програм, або ж он-лайн чи інших виховних форм. Діти та юнацтво, яке відбуває подібні табори стають лідерами у своїх середовищах і є своєрідними «агентами змін» та носіями цілісного українського національного світогляду.
Очікувані результати
Короткострокові
Формування групи активних молодіжних лідерів, які можуть не лише бути «агентами змін» у своїх локальних середовищах, але й через кооперацію здатні творити більші проекти спрямовані на волонтерство та реалізацію програм національного виховання у всеукраїнському масштабі.
Показати повний опис
Довгострокові
Залучення молоді через різноманітні щотижневі програми, а відтак цілісну виховну систему забезпечує стале формування молодої людини. Водночас СУМ в Україні поширює дані програми в різних середовищах, то ж це впливає на широку аудиторію в Україні, та за її межами, де зараз знаходиться велика кількість емігрантів і де є потреби апробованих виховних програм. Зокрема у 2022 р. виховники СУМ в Україні проводили виховні табори чи подібні заходи в Польщі, Бельгії, Португалії та Естонії.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Табір охоплює 130 учасників (100 юнацтво, 30 – виховно-командний склад). Водночас, пересічно кожна особа має вплив, чи може творити навколо себе виховні групи з 6-8 осіб (часто після табору діти, що беруть в ньому участь творять в своїх регіонах групи-рої, чи залучають близьких до волонтерки). То ж 100 дітей-учасників можуть творити середовище в близько 1 тис. осіб. Учасники заходів представлятимуть не менше ніж 15 регіонів України.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
СУМ в Україні є організацією, яка свою виховну систему базує на методичних напрацюваннях Григорія Ващенка – однієї з ключових фігур школи національного виховання. Свою головну працю «Виховний ідеал» він присвятив виховникам СУМу, які в діаспорі, майже 80 років тому розпочали працю з українськими дітьми та молоддю. То ж головне досягнення подібного таборування полягає в тому, що воно є елементом національної виховної системи. На цій основі українська держава може розбудовувати виховні практики, які можна широко застосовувати у різних сферах праці з дітьми та молоддю. У вужчому форматі це дозволяє плекати активне й здорове виховне середовище з дітей та юнацтва, які творять ядро провідників української національної ідеї в своїх локальних громадах, а об’єднуючись – реалізують проекти у всеукраїнському масштабі.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Виховно-вишкільний табір «Смолоскип»
Всього учасників (з них жінок)
130 (70) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
60 (40) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Проект виховно-вишкільного табору «Смолоскип» передбачає участь різних категорій дітей, головними з яких є діти-вояків, внутрішньо переселені особи та юнацтво, яке активно залучене до волонтерської праці. Таким чином цей симбіоз дає нагоду зібрати небайдужих дітей та юнацтва з різних категорій та на спільній ціннісній платформі провести табір. Це також творить важливий і цікавий досвід поєднання згаданих категорій і дає нагоду зрозуміти як можна працювати залучаючи настільки різні групи. Також на вишкільні виховні табори запрошуються представники різних середовищ – від студентів педагогічних вузів, до представників українських традиційних церков, що дозволяє будувати всеукраїнську спільноту лідерів, які обмінюються досвідом та напрацьовують нові проекти, що працюють в системі національного виховання (одним із результатів подібної співпраці є всеукраїнська гра «Джура», яка була розроблена в співпраці та участі патріотичних виховних організацій і на базі їх виховного досвіду). Програми таких таборів потім поширюються для зацікавлених середовищ, відтак це дозволяє масштабувати виховний ефект та дає нагоду представникам різних середовищ проводити табори на готових матеріалах, з якими ділиться СУМ в Україні.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Методична підготовка проведення табору
Опис заходів для здійснення етапу
Напрацювання програми, відбір лекторів, підготовка виховників
Строк реалізації етапу
01 березня 2023 — 31 травня 2023
Відповідальний виконавець
Липовецький Святослав, головний виховник організації
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Організаційна підготовка проведення табору
Опис заходів для здійснення етапу
Підбір бази (зважаючи на воєнний стан, при підборі місця таборування пріоритетним буде наявність укриття задля безпеки учасників проекту), інформаційна компанія з пошуку учасників
Строк реалізації етапу
01 квітня 2023 — 30 червня 2023
Відповідальний виконавець
Липовецький Святослав, головний виховник організації
Етапи реалізації
Реалізація проекту
Завдання
Виховно-вишкільний табір «Смолоскип»
Опис заходів для здійснення етапу
виконання розробленої програми, проведення табору з дотриманням всіх заходів безпеки та протиковідних заходів
Строк реалізації етапу
03 липня 2023 — 16 липня 2023
Відповідальний виконавець
Липовецький Святослав, головний виховник організації
Етапи реалізації
Підсумки
Завдання
Підбиття підсумків
Опис заходів для здійснення етапу
Очна зустріч членів команди та виховників щодо підбиття підсумків таборування
Строк реалізації етапу
01 вересня 2023 — 30 вересня 2023
Відповідальний виконавець
Липовецький Святослав, головний виховник організації
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

● офіційні соціальні мережі СУМ в Україні

● офіційні сторінка ГО “СУМ в Україні” та самого проєкту у Facebook та Instagram;

● ресурси інформаційних партнерів ІГС, що реалізовує проєкт (онлайн-видання “Український Погляд”, “Націоналістичний Портал” “Українська інформаційна служба”, “Опад”; газети “Шлях Перемоги”, “День”, “Україна молода”; закордонні ЗМІ української діаспори);

● Всеукраїнські та регіональні онлайн-видання (зокрема Історична Правда, Радіо Свобода, Громадський простір, ресурсний центр Гурт та інші);

● лідери думок та YouTube-блогери, які сприятимуть висвітленню заходів в рамках проєкту.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Діяльність СУМ в Україні не обмежується літніми таборами, вона триває цілорічно. Тому після завершення проекту, учасники повернуться в свої осереди де будуть продовжувати здобувати нові знання та вміння.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux