Школа прадавніх ремесл
Статус
Не допущено
Проєкт подано
07 лютого 2023 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2023 - 31 липня 2023
Номер проєкту
20230202-3519
Бюджет
356500 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
3. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою реінтеграції молоді з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Мета проєкту «Школа прадавніх ремесел» (далі – проєкт, школа, табір) – активізація культурного життя молоді з-поміж ВПО, полегшення процесу їхньої інтеграції до життя у Рівненській міській територіальній громаді шляхом проведення інтерактивних занять та майстер-класів, які поглиблять їхні знання з історії, познайомлять з місцевими пам’ятками археології, дозволять більше дізнатися та спробувати давні ремесла й промисли України у цікавий та інтерактивний спосіб на свіжому повітрі та території Парку історичної рекоснтрукції «Оствиця» у м. Рівне.
Актуальність програми
Внаслідок вторгнення росії в нашу країну, у місті Рівне наразі проживає близько 18 тис. внутрішньо переміщених осіб, у тому числі близько 7 тис. дітей. Більшість ВПО, які проживають в Рівному, вже пройшли найскладніший етап міграції – етап гуманітарної допомоги, під час якого стрімко збільшувалась кількість переселених осіб і вони потребували задоволення базових потреб у їжі, одягу, ліках та у житлі. На цей момент багато з них серйозно замислюються над тим, що додому вони повернуться не так швидко, як на те розраховували, або взагалі не повернутися ніколи. Розпочинається новий етап – етап адаптації та інтеграції дорослих та дітей з поміж ВПО до життя у громаді. Проєкт «Школа прадавніх ремесел» передбачає проведення 3-х денних таборів для дітей та молоді з поміж ВПО тривалістю 5 днів кожен на території Парку історичної реконструкції "Оствиця" (м. Рівне). До участі у кожному таборі буде залучено 20 дітей та підлітків з поміж ВПО (всього буде залучено 60 осіб). Щодня учасники табору будуть брати участь в інтерактивних лекціях на історичну тематику та майстер-класах з давніх ремесл та промислів, будуть долучатися до приготування їжі на відкритому вогнищі, грати у середньовічні ігри, стріляти з традиційного лука, дізнаються багато цікавого про місцеву історію, археологію та давнє човнобудування. Детальну програму табору представлено у додатку до даної проєктної пропозиції.
Очікувані результати
Короткострокові
1. 60 дітей віком 10-16 років з-поміж ВПО, представники щонайменше з 9-ти областей України, взяли участь у «Школі прадавніх ремесл». 2. Проведено 15 лекцій на історичну тематику, а саме: «Хто такі археологи? І чим шкідливі «чорні копачі?» (3), «Одяг, взуття та прикраси доби Русі» (3), «Побут та життя людей доби Русі» (3), «Зброя та військова тактика доби Давньої Русі» (3), «Бортництво – давній спосіб бджільництва» (3). 3. 60 дітей - учасників Школи прадавніх ремесл взяли участь у 5 майстер-класах пов'язаних з давніми промислами та ремеслами: ліплення з глини та гончарство, стрільба з традиційного лука, лозоплетіння, сукання свічок з бджолиного воску, керування вітрильником. 4. 60 дітей та підлітків з-поміж ВПО отримали нові знання пов’язані з історичним минулим нашої країни та міста Рівного, дізналися про памятки археології - давні городища, про життя та побут людей 1000 років тому. 5. 60 дітей та підлітків з-поміж ВПО отримали новий досвід приготування їжі на вогнищі. 6. Підвищення рівня екологічної свідомості серед 60 дітей та підлітків з-поміж ВПО. 7. Підвищення інтересу до історичного минулого нашої країни, давніх ремесл та промислів, давнього човнобудування як серед учасників проєкту, так і серед ширшої аудиторії – користувачів соцмереж, які будуть слідкувати за проєктом. 8. Щонайменше 85% учасників табору вважають участь у таборі корисною та програму цікавою (буде визначено на основі завершального анкетування). 9. 300 фото та 3 звітних відео. 10. 20 тис осіб – планове охоплення аудиторії у соцмережі facebook та Instagram. Кількість коментарів, реакцій та поширень. 11. Щонайменше 5 місцевих або регіональних ЗМІ напишуть/згадають про проєкт.
Показати повний опис
Довгострокові
1. Реалізація проєкту буде сприяти розвитку освітніх ініціатив з використанням нових підходів до вивчення та дослідження історії. 2. Активізація культурного життя молоді з-поміж ВПО у Рівненській міській громаді. 3. Формування у свідомості молоді цінностей свободи, рівності, поваги до себе, один до одного, до своєї країни, історії та історико-культурної спадщини. 4. Формування екологічної свідомості молоді та дбайливого ставлення до навколишнього середовища. 5. Даний проєкт заохотить більше цікавитися історією та власною ідентичністю, буде сприяти підвищенню загального рівня освіченості серед широкої аудиторії.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
3 табори для дітей та піділтків з-поміж ВПО тривалістю 5 днів кожен; 60 учасників з 9 областей України; 15 лекцій; 5 різних майстер-класів з давніх промислів та ремесл; 62 футболки; 60 комплектів деревяного посуду (тарілка + ложка + кружка); 300 фото; 3 звітних відео; 20 тис осіб дізнається про проєкт; кількість постів у соціальних мережах, реакцій, коментарів та поширень; 5 згадок про проєкт у ЗМІ.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Полегшення процесу інтеграції 60 дітей та молоді з числа ВПО до життя у Рівненській міській територіальній громаді, покращення їх емоційного стану; дотримано гендерний баланс як в середині команди проєкту так і серед учасників проєкту; учасники Школи прадавніх ремесл покращили свої знання з історії, більше дізналися про археологію та пам'ятки археології – давні городища, отримали нові навики пов'язані з давніми ремеслами та промислами, здобули новий досвід приготування їжі на вогнищі, підвищили рівень екологічної самосвідомісті, ознайомилися з історичною реконструкцією, експериментальною археологією та давнім човнобудуванням; позитивні відгуки з боку учасників проєкту та громадскості про проєкт.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Школа прадавніх ремесл
Всього учасників (з них жінок)
60 (30) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
60 (30) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цільова аудиторія проєкту – 60 дітей та підлітків віком 10-16 років з-поміж ВПО, які проживають на території Рівненської міської громади. До початку повномасштабного вторгнення вони проживали у різних населених пунктах у східній та центральній частини України (щонайменше у 9 областях до моменту повномасштабного вторгнення). Вони хочуть спробувати щось нове, цікаво та активно провести час. Зазвичай багато часу проводять у гаджетах, ведуть малоактивний спосіб життя. Опосередковані аудиторії: 1. Батьки дітей з поміж ВПО, діти яких будуть брати участь у Школі прадавніх ремесл. Саме на цю аудиторію буде спрямована інформаційна компанія, адже у більшості випадків діти отримують інформацію про подібні заходи від своїх батьків та спільно приймають рішення про участь у них. Канали комунікації – телеграм канали для ВПО, які проживають у Рівненській територіальній громаді, офіційні сторінки проєкту «Парк історичної реконструкції «Оствиця» у соціальних мережах, персональні запрошення. 2. Користувачі соціальних мереж, які будуть спостерігати за проєктом онлайн через ознайомлення з дописами, інформацією, фото- та відеоматеріалами – щонайменше 20 тис. осіб. Це підписники сторінок «Оствиці» та наших партнерів у соціальних мережах (facebook та Instagram). Вони щодня буду переглядати фото- та відеоматеріали проєкту, слідкувати віртуально за учасниками, за їхніми активностями.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Забезпечити якісну підготовку до проведення Школи прадавніх ремесл
Опис заходів для здійснення етапу
На даному етапі активно буде здійснюватися підготовка до проведення Школи прадавніх ремесл, а саме: підготовка та узгодження програми таборів з усіма учасниками; пошук підходящих підрядників та укладання договорів на виконання робіт; залучення дітей до участі у таборі; забезпечення проведення табору потрібними товарами та послугами. Моніторинг: 1. За 2 тижні до початку табору - має бути готова та затверджена остаточна програма школи узгоджена з усіма залученими фахівцями та підрядниками. 2. За 7-5 днів до табору мають бути списки дітей учасників, створено вайбер групу для батьків/опікунів та додано батьків/опікунів до цієї групи. 3. За 3 дні до початку табору мають бути в наявності наступні товари: тарілки, ложки, кружки, футболки. 4. За 1 день до початку табору: отримано заяви на участь дітей у таборі від усіх батьків/опікунів, у якій зазначено порядок залишення табору (забирають батьки або самостійно), а також отримано згоду на обробку персональних даних та публікацію фото- та відеоматеріалів за участю їхніх дітей у соцмережах у дописах пов’язаних з діяльністю табору. 5. За тиждень до початку таборів визначено підрядників та укладено з ними договори.
Строк реалізації етапу
01 травня 2023 — 11 червня 2023
Відповідальний виконавець
Керівник, бухгалтер та куратор проєкту
Етапи реалізації
Проведення Школи прадавніх ремесл
Завдання
Провести 3 денні табори Школи прадавніх ремесл на високому професійному рівні згідно розробленої та затвердженої програми
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення навчальних лекцій, майстер-класів та інших активностей згідно розробленої програми. Постійний інформаційний супровід проєкту у соціальних мережах. Моніторинг: 1. Щоденно: контроль відвідуваності дітей, введення журналу відвідуваності; контроль за виконання усіх активностей відповідно до затвердженої програми школи; підбивання підсумків за день, аналіз отриманих результатів; публікація звітних фото- та відеоматеріалів у соціальних мережах facebook та Instagram. 2. В останній день табору: проведення анонімного анкетування та отримання зворотного відгуку від учасників табору.
Строк реалізації етапу
12 червня 2023 — 30 червня 2023
Відповідальний виконавець
Керівник та куратор
Етапи реалізації
Звітування по проєкту
Завдання
Підготовка та подання фінансового та змістовного звіту по проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Збір та аналіз інформації пов'язаної з реалізацією проєкту, підписання актів виконаних робіт по проєкту, підготовка та подання фінансового звіту та описового звіту по проєкту
Строк реалізації етапу
01 липня 2023 — 31 липня 2023
Відповідальний виконавець
Керівник, бухгалтер та куратор проєкту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Для інформування громадськості про проєкт, про його хід та результати будуть використані наступні канали комунікації:

1. Телеграм-канали ВПО, які проживають у Рівному. За 3-4 тижні до початку таборів буде розміщено інформаційне повідомлення (анонс) про Школу прадавніх ремесл, умови та деталі участі серед цільової аудиторії.

2. Офіційні сторінки Парку історичної реконструкції «Оствиця» у соцмережі Facebook (8,1 тис читачів) https://www.facebook.com/ostvytsya та Instagram (3 тис підписників) https://www.instagram.com/ostvytsya/.

Під час усього проєкту у соцмережах буде здійснюватися синхронне інформування про хід реалізації проєкту. За 3-4 тижні до дати початку 1-го табору буде створено 3 події, де буде чітко описано прогаму, умови участі та як можна стати учасниками Школи. Під час проведення Школи прадавніх ремесл регулярно будуть публікуватися інформаційні повідомлення, фото- та відоематеріали. Щонайменше 300 фото та 3 звітних відеороликів буде опубліковано. Планове охоплення аудиторії у соцмережах – щонайменше 20 тис осіб.

3. YouTube канал Оствиці (1,4 тис підписників) - https://www.youtube.com/@Ostvytsya . На каналі буде створено окремий список відтворення Школа прадавніх ремесл, де будуть опубліковані усі відеоматеріали.

4. Місцеві та регіональні ЗМІ.

Під час проєкту буде вестися активна робота і місцевими та регіональними ЗМІ, а саме: розсилання прес-релізів, запрошення відвідати Школу прадавніх ремесл, інформаційні розсилки, надсилання фото- та відеоматеріалів.

До наступного переліку потрапили ЗМІ, які вже неодноразово публікували інформацію про проєкти та події Парку історичної реконструкції “Оствиця”, з більшістю вже налагоджено дружню комунікацію і вони напишуть/згадають про даний проєкт, а саме:

- сайт телеканалу «ITV- media group» https://itvmg.com;

- сайт телеканалу «Суспільне Рівне» https://rv.suspilne.media/;

- сайт телеканалу «РІВНЕ-1» https://rivne1.tv;

- інформаційний портал «ВСЕ» - http://vse.rv.ua;

- сайт Рівненської міської ради - http://rivnerada.gov.ua/ та інші.

5. Амбасадори проєкту та лідери думок, а саме:

- мер міста Рівного Олександ Третяк;

- начальниця Управління культури і туризму м. Рівного Лозовська Наталя;

- заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг;

- громадський діяч, блогер та активіст Юрій Ойцюсь;

- громадська діячка, PR-менеджерка культурних проєктів Вікторія Власюк та інші.

6. Сайт проєкту Оствиця https://ostvytsya.com.ua/ . Після завершення проєкту на сайті буде розміщена інформація про Школу прадавніх ремесл у розділі Проєкти, додано фото-та відеоматеріали. 


РИЗИКИ ПРОЄКТУ:

Зовнішні ризики:

1. Початок введення бойових дій у західних областях – низький рівень. У разі настання даного ризику будемо шукати безпечне місце для проведення школи на території України. Усі зміни буде погоджено з грантодавцем.

2. Ризик ракетного обстрілу – низький рівень. У разі настання даного ризику усіх учасників табору буде переміщено до найближчого укриття.

3. Ризик дощу, поганої погоди – мінімальний. Табір буде проходити на початку літа, вже досить тепло та комфортно перебувати на відкритому повітрі. Окрім цього на території Парку історичної реконструкції «Оствиця» є 1 будинок зрубного типу та 2 великих навіси, розраховані на 30 осіб кожен. Там будуть проходити майстер-класи та заняття. І за дощової погоди вони будуть використовуватися як укриття від дощу.


Внутрішні ризики:

1. Організаційний ризик – мінімальний. До команди проєкту входять досвідчені спеціалісти, які мають досвід спільної роботи у проєктах. Окрім цього частина команди вже брала участь в організації та проведенні Археологічного табору на Оствиці у 2021 році.

2. Ризик безпеки та здоров’я дітей – мінімальний. Даний ризик буде мінімізований шляхом налагодження постійного контакту з батьками/опікунами (буде створено для батьків окремий чат у вайбері або телеграмі), з дітьми будуть постійно перебувати 2 куратори, які будуть слідкувати за безпекою дітей та перешкоджати самовільному залишенню табору, процес приготування їжі буде здійснюватися під керівництвом досвідчених кухарів з дотриманням усіх санітарних норм, проведення усіх майстер-класів (стрільба з лука, керування вітрильником) буде розпочинатися з ознайомленням правил техніки безпеки та супроводжуватися жорстким контролем під час  виконання.

3. Ризик зміни програми проведення табору або підрядників – середній. Ми готові до виникнення даного ризику. Як тільки стане відомо про позитивне рішення щодо підтримки нашого проєкту – ми одразу повідомимо усім учасникам та підрядникам, щоб вони вже планували свою участь у проєкті. Щонайменше за 1 місяць до початку табору ми узгодимо з майстрами та лекторами точні дати та час проведення активностей, які заплановані програмою. За потреби зробимо перенесення на інший день в межах табору, а у разі неможливості взяти участь у таборі – знайдемо інших подібних підрядників, які забезпечать таку саму якість послуг.


ПЛАНОВА ПРОГРАМА ШКОЛИ ПРАДАВНІХ РЕМЕСЛ

ПОНЕДІЛОК

9-00 збір у Парку історичної реконструкції «Оствиця».

9-00 знайомство.

10-00 екскурсія по парку «Оствиця» та по пам’ятці археології Басівкутське городище, яке знаходиться поряд. Проведе екскурсію ідейний натхненник та засновник проєкту Юрій Ойцюсь.

11-00 проведення лекції на тему «Хто такі археологи? І чим шкідливі «чорні копачі?».

12-00 майстер-клас з приготування їжі на вогнищі, обід;

14-00 майстер-клас з ліплення з глини та гончарства.

16-00 завершення дня табору.

ВІВТОРОК

9-00 збір у Парку історичної реконструкції «Оствиця».

9-30 лекція на тему «Одяг, взуття та прикраси доби Русі».

11-00 приміряння одягу раннього середньовіччя, фотосесія.

12-00 майстер-клас з приготування їжі на вогнищі, обід;

14-00 майстер-клас зі стрільби з традиційного лука.

16-00 завершення табору.

СЕРЕДА

9-00 збір у Парку історичної реконструкції «Оствиця».

9-30 лекція на тему «Побут та життя людей доби Русі».

11-00 середньовічні ігри

12-00 майстер-клас з приготування їжі на вогнищі, обід;

14-00 майстер-клас з лозоплетіння.

16-00 завершення дня табору.

ЧЕТВЕР

9-00 збір у Парку історичної реконструкції «Оствиця».

9-30 лекція на тему «Зброя та військова тактика доби Давньої Русі»

11-00 презентація обладунків доби раннього середньовіччя, діти зможуть їх одягнути за бажанням.

12-00 майстер-клас з приготування їжі на вогнищі, обід;

14-00 майстер-клас з сукання свічок з бджолиного воску.

16-00 завершення дня табору.

ПЯТНИЦЯ

9-00 збір у Парку історичної реконструкції «Оствиця».

9-30 лекція на тему «Бортництво – давній спосіб бджільництва».

11-00 середньовічні ігри

12-00 майстер-клас з приготування їжі на вогнищі, обід;

14-00 майстер-клас з керування вітрильником.

16-00 спільна фотосесія, завершення табору, збір відгуків

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Усі напрацювання проєкту будуть знаходитись у вільному доступі під час та після завершення реалізації школи на сторінках Парку історичної реконструкції «Оствиця» в соціальних мережах (Facebook, Instagram). Також буде додано інформацію про проєкт на наш сайт https://ostvytsya.com.ua/, розділ – проєкти. Команда проєкту відкрита для спілкування, консультування та обміну досвіду у формі персональних консультацій, обговорень та участі у онлайт та офлайн заходах.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux