Для інформування громадськості про проєкт, про його хід та результати будуть використані наступні канали комунікації:
1. Телеграм-канали ВПО, які проживають у Рівному. За 3-4 тижні до початку таборів буде розміщено інформаційне повідомлення (анонс) про Школу прадавніх ремесл, умови та деталі участі серед цільової аудиторії.
2. Офіційні сторінки Парку історичної реконструкції «Оствиця» у соцмережі Facebook (8,1 тис читачів) https://www.facebook.com/ostvytsya та Instagram (3 тис підписників) https://www.instagram.com/ostvytsya/.
Під час усього проєкту у соцмережах буде здійснюватися синхронне інформування про хід реалізації проєкту. За 3-4 тижні до дати початку 1-го табору буде створено 3 події, де буде чітко описано прогаму, умови участі та як можна стати учасниками Школи. Під час проведення Школи прадавніх ремесл регулярно будуть публікуватися інформаційні повідомлення, фото- та відоематеріали. Щонайменше 300 фото та 3 звітних відеороликів буде опубліковано. Планове охоплення аудиторії у соцмережах – щонайменше 20 тис осіб.
3. YouTube канал Оствиці (1,4 тис підписників) - https://www.youtube.com/@Ostvytsya . На каналі буде створено окремий список відтворення Школа прадавніх ремесл, де будуть опубліковані усі відеоматеріали.
4. Місцеві та регіональні ЗМІ.
Під час проєкту буде вестися активна робота і місцевими та регіональними ЗМІ, а саме: розсилання прес-релізів, запрошення відвідати Школу прадавніх ремесл, інформаційні розсилки, надсилання фото- та відеоматеріалів.
До наступного переліку потрапили ЗМІ, які вже неодноразово публікували інформацію про проєкти та події Парку історичної реконструкції “Оствиця”, з більшістю вже налагоджено дружню комунікацію і вони напишуть/згадають про даний проєкт, а саме:
- сайт телеканалу «ITV- media group» https://itvmg.com;
- сайт телеканалу «Суспільне Рівне» https://rv.suspilne.media/;
- сайт телеканалу «РІВНЕ-1» https://rivne1.tv;
- інформаційний портал «ВСЕ» - http://vse.rv.ua;
- сайт Рівненської міської ради - http://rivnerada.gov.ua/ та інші.
5. Амбасадори проєкту та лідери думок, а саме:
- мер міста Рівного Олександ Третяк;
- начальниця Управління культури і туризму м. Рівного Лозовська Наталя;
- заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг;
- громадський діяч, блогер та активіст Юрій Ойцюсь;
- громадська діячка, PR-менеджерка культурних проєктів Вікторія Власюк та інші.
6. Сайт проєкту Оствиця https://ostvytsya.com.ua/ . Після завершення проєкту на сайті буде розміщена інформація про Школу прадавніх ремесл у розділі Проєкти, додано фото-та відеоматеріали.
РИЗИКИ ПРОЄКТУ:
Зовнішні ризики:
1. Початок введення бойових дій у західних областях – низький рівень. У разі настання даного ризику будемо шукати безпечне місце для проведення школи на території України. Усі зміни буде погоджено з грантодавцем.
2. Ризик ракетного обстрілу – низький рівень. У разі настання даного ризику усіх учасників табору буде переміщено до найближчого укриття.
3. Ризик дощу, поганої погоди – мінімальний. Табір буде проходити на початку літа, вже досить тепло та комфортно перебувати на відкритому повітрі. Окрім цього на території Парку історичної реконструкції «Оствиця» є 1 будинок зрубного типу та 2 великих навіси, розраховані на 30 осіб кожен. Там будуть проходити майстер-класи та заняття. І за дощової погоди вони будуть використовуватися як укриття від дощу.
Внутрішні ризики:
1. Організаційний ризик – мінімальний. До команди проєкту входять досвідчені спеціалісти, які мають досвід спільної роботи у проєктах. Окрім цього частина команди вже брала участь в організації та проведенні Археологічного табору на Оствиці у 2021 році.
2. Ризик безпеки та здоров’я дітей – мінімальний. Даний ризик буде мінімізований шляхом налагодження постійного контакту з батьками/опікунами (буде створено для батьків окремий чат у вайбері або телеграмі), з дітьми будуть постійно перебувати 2 куратори, які будуть слідкувати за безпекою дітей та перешкоджати самовільному залишенню табору, процес приготування їжі буде здійснюватися під керівництвом досвідчених кухарів з дотриманням усіх санітарних норм, проведення усіх майстер-класів (стрільба з лука, керування вітрильником) буде розпочинатися з ознайомленням правил техніки безпеки та супроводжуватися жорстким контролем під час виконання.
3. Ризик зміни програми проведення табору або підрядників – середній. Ми готові до виникнення даного ризику. Як тільки стане відомо про позитивне рішення щодо підтримки нашого проєкту – ми одразу повідомимо усім учасникам та підрядникам, щоб вони вже планували свою участь у проєкті. Щонайменше за 1 місяць до початку табору ми узгодимо з майстрами та лекторами точні дати та час проведення активностей, які заплановані програмою. За потреби зробимо перенесення на інший день в межах табору, а у разі неможливості взяти участь у таборі – знайдемо інших подібних підрядників, які забезпечать таку саму якість послуг.
ПЛАНОВА ПРОГРАМА ШКОЛИ ПРАДАВНІХ РЕМЕСЛ
ПОНЕДІЛОК
9-00 збір у Парку історичної реконструкції «Оствиця».
9-00 знайомство.
10-00 екскурсія по парку «Оствиця» та по пам’ятці археології Басівкутське городище, яке знаходиться поряд. Проведе екскурсію ідейний натхненник та засновник проєкту Юрій Ойцюсь.
11-00 проведення лекції на тему «Хто такі археологи? І чим шкідливі «чорні копачі?».
12-00 майстер-клас з приготування їжі на вогнищі, обід;
14-00 майстер-клас з ліплення з глини та гончарства.
16-00 завершення дня табору.
ВІВТОРОК
9-00 збір у Парку історичної реконструкції «Оствиця».
9-30 лекція на тему «Одяг, взуття та прикраси доби Русі».
11-00 приміряння одягу раннього середньовіччя, фотосесія.
12-00 майстер-клас з приготування їжі на вогнищі, обід;
14-00 майстер-клас зі стрільби з традиційного лука.
16-00 завершення табору.
СЕРЕДА
9-00 збір у Парку історичної реконструкції «Оствиця».
9-30 лекція на тему «Побут та життя людей доби Русі».
11-00 середньовічні ігри
12-00 майстер-клас з приготування їжі на вогнищі, обід;
14-00 майстер-клас з лозоплетіння.
16-00 завершення дня табору.
ЧЕТВЕР
9-00 збір у Парку історичної реконструкції «Оствиця».
9-30 лекція на тему «Зброя та військова тактика доби Давньої Русі»
11-00 презентація обладунків доби раннього середньовіччя, діти зможуть їх одягнути за бажанням.
12-00 майстер-клас з приготування їжі на вогнищі, обід;
14-00 майстер-клас з сукання свічок з бджолиного воску.
16-00 завершення дня табору.
ПЯТНИЦЯ
9-00 збір у Парку історичної реконструкції «Оствиця».
9-30 лекція на тему «Бортництво – давній спосіб бджільництва».
11-00 середньовічні ігри
12-00 майстер-клас з приготування їжі на вогнищі, обід;
14-00 майстер-клас з керування вітрильником.
16-00 спільна фотосесія, завершення табору, збір відгуків