СОЦІАЛЬНО-МИСТЕЦЬКА АКЦІЯ «РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКА «БЛОКПОСТ НА ХОРТИЦІ»
Статус
Не допущено
Проєкт подано
01 лютого 2023 року
Період реалізації проєкту
15 травня 2023 - 01 листопада 2023
Номер проєкту
20230131-3493
Бюджет
495205 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
4. Підвищення рівня культури волонтерства серед молоді.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Сприяння подоланню поствоєнного синдрому в суспільстві шляхом реалізації активних молодіжних ініціатив у волонтерському напрямку.
Створення простору де поєднується молодіжна ініціатива та соціальна потреба суспільства.
Війна за Незалежність - глобальний виклик для Держави. І саме на подолання короткострокових та довгострокових проблем і синдромів спрямований даний проект.
Актуальність програми
Будь яка війна є стрес для суспільства. Ще більше шкоди вона наносить окремим індивідуумам. Саме тому в рамках сталих та демократичних спільнот створюється мережа громадських організацій та соціальних проектів спрямованих на допомогу воїнам та їх родинам у подоланні так званого «в’єтнамського синдрому». За деякими даними, не менше 12% колишніх учасників локальних збройних конфліктів страждають в'єтнамським синдромом в тій чи іншій мірі (за іншими даними - від 25 до 80%). Подібне стресовий розлад діагностують у 1% населення планети, а у 15% відзначаються деякі окремі його ознаки. В'єтнамський синдром може тривати кілька тижнів, але може зберігатися і десятиліттями. На жаль, точна статистика подібних випадків не ведеться. Однак фахівці припускають, що масштаби захворюваності з роками тільки збільшуються. Саме тому актуальність даного проекту збільшується з кожним днем війни. Тим більше, що майже 80 відсотків дорослого населення, і нажаль молодшого покоління та діти України приймають в той чи іншій спосіб участь у війні – і проблема посттравматичного синдрому є загальносоціальною та позагендерною.
Очікувані результати
Короткострокові
Підготовка молодіжних волонтерських груп діяльність яких буде спрямована на:
• Соціальний супровід ветеранів, членів сімей таких осіб та членів
сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
• Соціальний супровід дітей ветеранів та дітей загиблих (померлих)
Показати повний опис
Довгострокові
Впровадження як типових для молодіжної роботи розроблених під час реалізації проетку соціальних локацій, а саме: психологічної Лагуни, Ветеранського простору спортивної реабілітації, Правового Хабу, Підприємницької ініціативи «Business school » та навчально-виховних секцій: дитячий дошкільний простір «Алярмик», підлітковий хаб «Мистецька зброя України».
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Молодь (7000 осіб).
Представники громадянського сектору, волонтерських організацій та організацій ветеранів АТО та учасників російсько-української війни, діячі культу та актив національно-культурних товариств (120 осіб).
Працівники державних органів влади, органів місцевого самоврядування, депутатського корпусі, що зайняті в процесі реалізації державної політики в галузі культури (65 осіб).
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Створення Ветеранського простору спортивної реабілітації
Створення психологічної Лагуни
Створення правового Хабу
Створення Підприємницької ініціативи «Business school »
Створення Дитячого дошкільного простору «Алярмик»
Створення хабу «Мистецька зброя України»
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
СОЦІАЛЬНО-МИСТЕЦЬКА АКЦІЯ «РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКА «БЛОКПОСТ НА ХОРТИЦІ»
Всього учасників (з них жінок)
250
(180)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
45
(35)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
127
(105)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
- Молодь (до 5000 осіб)
- Ветерани російсько-української війн та учасники війни за Незалежність України (до 600 осіб)
- Родини ветеранів російсько-української війн та учасників війни за Незалежність України (200 родин)
- Представники органів влади та місцевого самоврядування (150 осіб)
- Представники силового блоку - МВС, СБУ, МНС, МО, НГУ, ЗСУ тощо (450 осіб)
- Актив ветеранських та волонтерських організацій (300 осіб)
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
- Підготовка методичної бази проекту
- Відбір учасників проекту – надавачів послуг
- Підготовка обраних приміщень
Опис заходів для здійснення етапу
- видання інструкцій та організаційних завдань учасникам проекту
- створення базових команд за напрямками надання послуг
- заключення договорів оренди на приміщення
Строк реалізації етапу
15 травня 2023
—
18 червня 2023
Відповідальний виконавець
Білий Олег Юрійович
Етапи реалізації
Реалізація заходів в рамках реалізації соціально-мистецької акції «реабілітаційний простір українського війська «БЛОКПОСТ НА ХОРТИЦІ»
Завдання
Створення Ветеранського простору спортивної реабілітації
Створення психологічної Лагуни
Створення правового Хабу
Створення Підприємницької ініціативи «Business school »
Створення Дитячого дошкільного простору «Алярмик»
Створення хабу «Мистецька зброя України»
Опис заходів для здійснення етапу
В рамках проекту соціально-мистецької акції «Реабілітаційний простір українського війська «БЛОКПОСТ НА ХОРТИЦІ» (далі Простір) планується створення соціального середовища, що сприятиме залученню молоді до активної та повної ресоціалізації ветеранів російсько-української війни та війни за Незалежність України.
Простір розгорне свою роботу на початковому етапі на території о. Хортиця і м. Запоріжжя та в процесі реалізації акції пошириться на територію 13 областей України та м. Київ як через залучення учасників із Запорізької, Донецької, Луганської, Харківської, Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської, Одеської, Київської областей та міста Київ, так і створення локацій в рамках простору на території Черкаської, Закарпатської, Львівської та Івано-Франківської областей. В рамках роботи Простору планується створення шість соціально-орієнтовних модулів:
1. ПСИХОЛОГІЧНОЇ ЛАГУНИ – що дозволить надати оперативну психологічну допомогу воїнам та їх родинам. А в перспективі створити всі умови для подолання більш затяжних психологічних проблем, відомих як «В’єтнамський синдром». В рамках даної локації психологічну допомогу надаватимуть 4 психологи в окремо створених кабінетах психологічної роботи. Допомога що надаватиметься буде покладена в основу створення нової методики роботи з даною соціальною групою. Також планується адоптація шляхом проведення групових сеансів реабілітації. Родзинкою роботи Психологічного Центру стане застосування принципу сократівських бесід в ландшафтному парку о. Хортиця.;
2. ВЕТЕРАНСЬКОГО ПРОСТОРУ СПОРТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ – у поєднання з психологічною допомогою активна фізична реабілітація сприятиме більш швидкій та сталій соціалізації ветеранів російсько-української війни та війни за Незалежність України. Крім того планується залучення інструкторів з числа воїнів учасників російсько-української війни та молодіжного патріотичного середовища, що дозволить створити більш сталий та позитивно стійкий ефект від наданої допомоги. Нами планується відкриття одного спортивного залу загальною площею не менше 400 квадратних метрів та оренда спортивного обладнання. Серед якого і тренажери на всі групи м’язів, і орбітреки та електро-механічні бігові доріжки, і традиційне «залізо» - гантелі, гирі, штанги та інший спортивний інвентар в кількості, що дозволятиме одночасно тренуватися 20 – 30 учасникам проекту. В даному залі будуть відбуватися як індивідуальні, так і групові заняття. Основний напрямок обраний нами це бодібілдинг та фітнес. Зал планується відкрити за адресою м. Запоріжжя вул. Перемоги, 65 – це культурно-діловий центр із обладнаним бомбосховищем, що дозволить працювати залу в умовах війни. В подальшому подібний зал буде відкрито на території Закарпатської області.
3. ПРАВОВОГО ХАБ – в умовах війни, військового стану та періоду відновлення важливою складовою підтримки захисників та їх сімей є подолання правового нігілізму. Метою Хабу є інформування про всі права та соціальні можливості ветеранів, їх родин та дітей. За необхідності – супровід в правовому полі. Пілотний Хаб буде створено за адресою м. Запоріжжя, вул., Українська 4а, в процесі реалізації проекту планується відкриття подібних локацій в містах Умань та Одеса. В роботі хабу братимуть участь молоді фахові юристи та волонтери з числа студентів юридичних факультетів. Вся юридична допомога надаватиметься безоплатно.
4. ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ «BUSINESS SCHOOL» – основним завданням якої є навчання та популяризація успішних бізнес практик. Бізнес інструктори проведуть первинне навчання ветеранів в царині створення бізнесу, ризиків початкового етапу роботи та на основі успішних практик підтримуватимуть жагу до розвитку у учасників проекту. «BUSINESS SCHOOL» буде працювати як у формі семінарів-практикумів та конференції із теорії та практики ведення бізнесу, так і у форматі надання правової допомоги в питаннях ведення власної справи в Україні. Саме тому він буде відкритий поруч із Правовим Хабом за адресою м. Запоріжжя, вул. Українська 4а. В подальшому «BUSINESS SCHOOL» буде працювати у двох напрямках. Перший – створення віртуальної платформи, з метою якнайширшого охоплення молодіжного та ветеранського середовища. Другий – створення філій «BUSINESS SCHOOL» в містах Івано-Франківськ та Львів. Складовою частиною «BUSINESS SCHOOL» стане рекрутинговий центр, якій у співпраці із місцевими Центрами зайнятості буде надавати інформацію про вакансії на ринку праці, а також формувати потребу у робітниках на основі запитів від підприємств створених ветеранами.
5. ДИТЯЧОГО ДОШКІЛЬНОГО ПРОСТОРУ «АЛЯРМИК» - силами фахівців дошкільної освіти проводитиметься робота з дітьми воїнів. Надаватиметься дошкільна освіта та підготовка до шкільного процесу, що зніміть психологічне навантаження та зменшить дитячі страхи в родинах воїнів-ветеранів російсько-української війни. Первинна локація даного простору планується за адресою м. Запоріжжя, вул. Лахтинська 13. В подальшому аналогічний простір буде створено в м. Умань.
6. ПІДЛІТКОВОГО ХАБУ «МИСТЕЦЬКА ЗБРОЯ УКРАЇНИ» - через залучення майстрів прикладного мистецтва буде налагоджене більш змістовне проведення часу підлітками з родин військових. Що в свою чергу сприятиме більш м’якій соціалізації, а в деяких випадка і ресоціалізації молоді. В роботі даного хабу візьмуть участь провідні фахівці та митці як прикладники, так і народники. Даний хаб буде діяти за підтримки комунальних закладів культури Запорізької області – мистецьких коледжів, краєзнавчого та художнього музеїв, методичного центру культури та мистецтва тощо. Хаб буде створено за адресою мм. Запоріжжя, вул Перемоги, 61 та діятиме у співпраці із Культурно-мистецьким хабом «Бункер».
Строк реалізації етапу
19 червня 2023
—
22 жовтня 2023
Відповідальний виконавець
Білий Олег Юрійович
Етапи реалізації
Завершальний етап
Завдання
Аналіз результатів реалізації програми. Підписання актів та підготовка звітного пакету.
Підведення підсумків реалізації проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка та проведення фінальної прес-конференції. Видання підсумкових методичних рекомендацій за напрямкам акції. Підготовка фінансового звіту.
Строк реалізації етапу
23 жовтня 2023
—
01 листопада 2023
Відповідальний виконавець
Білий Олег Юрійович
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
хід та результати проекту будуть висвітлені на офіційній сторінці ГО в мережі Фейсбук, офіційних сторінках в інтернеті та соціальних мережах ЗОВА ЗМР, Запорізької, Пологівської, Мелітопільскої та Бердянської РВЦА та обласних ВА де будуть реалізовані етапи та складові частини проекту, в соціальних мережах на сторінках в Телеграм, в мережі Фейсбук на сторінках - Запорізький методичний центр культури та мистецтв, Вільний Степ, «Мистецький простір в «Ізоляції», «Антикомуніст» тощо
Планується заключити угоди про співпрацю з 5 загальнодержавними та 10 місцевими електронними ЗМІ.
Буде створено веб-сторінку Простору, де буде висвітлюватися всі кроки щодо реалізації основних заходів акції.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Даний проект планується реалізувати на постійній основі. Його досвід буде поширено як на райони Запорізької області так і на Україну. Останній напрямок планується спочатку реалізувати в чотирьох Центрах – Північному (Київ), Південному (Запоріжжя), Східному (Харків) та Західному (Львів). Із перспективою створення філій Центру в усіх областях
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації