«EMPOWER FUTURE: МОЛОДЬ МАЙБУТНЬОГО»
Статус
Переможець
Проєкт подано
01 лютого 2025 року
Період реалізації проєкту
10 травня 2025 - 30 вересня 2025
Номер проєкту
20250131-7162
Бюджет
666838 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою реінтеграції молоді з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, а також адаптації та соціалізації молоді в українському суспільному просторі
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищити рівень соціальних, громадянських та професійних компетентностей молоді, зокрема молодих людей із тимчасово окупованих територій України, із зон бойових дій, молоді, чиї батьки ветерани війни, шляхом створення інклюзивного простору для адаптації, соціалізації та інтеграції в українське суспільство, а також сформувати умови для їх активної участі у житті громади та побудови власного успішного майбутнього.
Актуальність програми
Соціальні наслідки війни в Україні, зокрема окупація частини територій, спричинили значні виклики для молоді, яка була вимушена покинути свої домівки або тривалий час жила в умовах інформаційної ізоляції та обмеження громадянських свобод. Ця категорія молоді стикається з труднощами адаптації в нових громадах, соціалізації в українському суспільстві, а також інтеграції у систему освіти, ринок праці та громадське життя. Нестача доступу до якісних освітніх, психологічних та соціальних послуг ускладнює процес реінтеграції та створює ризики маргіналізації молоді з тимчасово окупованих територій. Натомість успішна адаптація цієї категорії молодих людей є ключовим фактором для побудови сталого суспільства, яке базується на принципах єдності, інклюзивності та спільної відповідальності. Наявність булінгу та дискримінації в закладах освіти та закладах дозвілля, за мовною ознакою, та територіальною приналежністю, дуже травмують підлітків, які вже мають психологічні проблеми. Тим самим погіршують психологічний стан, заважають гармонійній інтеграції та налагодженню відносин із однолітками та комфортному перебуванню в новому середовищі. Проєкт «Empower Future: молодь майбутнього» відповідає нагальній потребі створення умов для розвитку компетентностей молоді. Передбачено залучення відомих лідерів думок, які мають власний досвід соціальної інтеграції та адаптації у нових умовах: Ахтема Сеїтаблаєва, Анну Різатдінову, Георгія Зантарая та інші.
Очікувані результати
Короткострокові
Короткострокові результати реалізації проєкту мають значний вплив на соціальні, громадянські, психологічні та професійні компетентності молоді, а також сприяють поширенню обізнаності про ініціативу серед ширшої аудиторії. Проєкт забезпечує розвиток соціальних і громадянських компетентностей. Щонайменше 90% учасників поглиблять свої знання про принципи соціальної інтеграції та можливості швидкої адаптації в суспільстві. Учасники набудуть практичних навичок ефективної комунікації, роботи в команді та вирішення конфліктів, що сприятиме їхній адаптації до нових соціальних умов. Реалізація проєкту підвищить рівень психологічної стійкості молоді. Учасники пройдуть групові та індивідуальні сесії з психологами, спрямовані на подолання наслідків стресу, тривожності та психологічних травм. Для підтримки емоційного благополуччя буде організовано інтерактивні заходи, включаючи рольові ігри, нетворкінги, інтерактивні квести, що сприятимуть зниженню емоційного напруження. У межах проєкту заплановано збір учасників, які будуть поділені на 2 групи по 48 осіб в кожній групі. Основними перевагами такого підходу буде забезпечення якісної взаємодії між учасниками та тренерами, що суттєво підвищить можливу подальшу комунікацію у короткостроковій перспективі. Поділ учасників проєкту на дві групи дозволить адаптувати програму під кожну групу, розуміючи цільову аудиторію. Проєкт сприятиме розвитку професійних і освітніх компетентностей учасників. Щонайменше половина з них отримає практичні знання та навички, які стануть основою для їхньої майбутньої професійної діяльності, зокрема в таких напрямках як психологія, конфліктологія, командоутворення, лідерство. Для цього буде проведено серію заходів із залученням досвідчених експертів у відповідних галузях. Щонайменше 1300 осіб дізнаються про ініціативу через інформаційні кампанії, онлайн-платформи та публічні заходи. Активне використання соціальних мереж забезпечить проєкту позитивний розголос, що сприятиме поширенню його впливу на аудиторію.
Показати повний опис
Довгострокові
Довгострокові результати реалізації проєкту спрямовані на забезпечення сталого впливу на молодь, суспільство та державну політику. Одним із ключових результатів стане інтеграція молоді в українське суспільство. Молоді люди з тимчасово окупованих територій успішно адаптуються до нових соціальних умов і активно беруть участь у житті громад, долаючи соціальну ізоляцію та відчуження, спричинені війною. Проєкт також сприятиме зміцненню громадянської ідентичності молоді. Учасники демонструватимуть усвідомлену громадянську позицію та ініціативність у вирішенні локальних проблем, а кількість молодих людей, які долучаються до громадських і волонтерських ініціатив, зросте. У довгостроковій перспективі проєкт сприятиме зміцненню соціальної згуртованості. Учасники спільно працюватимуть у середовищі, яке сприяє толерантності, співпраці та взаємодопомозі. Завдяки цьому посилиться взаєморозуміння між молодими людьми з різних регіонів України, а також між різними соціальними групами. Системний вплив проєкту поширюватиметься й на освіту та молодіжну політику.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
1. Загальна кількість учасників проєкту становитиме 96 осіб, з яких: молодь пільгових категорій (переміщені особи, молодь із зон бойових дій, діти ветеранів війни тощо). 2. Окрім основної цільової аудиторії будуть опосередковано долучені такі категорії учасників: члени родин та близьке оточення учасників (100 осіб); громадськість та місцеві спільноти (100 осіб); молодь інших регіонів України (1000 осіб); освітні та молодіжні організації (100 осіб). 3. Представленість учасників із 10 регіонів України (пріоритет з прифронтових регіонів, та частково-окупованих регіонів), що забезпечить географічну різноманітність і врахує регіональні особливості. 4. Проведення 2 ТАБОРІВ АКТИВНОГО ВІДПОЧИНКУ ТА ІНТЕГРАЦІЇ «EMPOWER FUTURE: МОЛОДЬ МАЙБУТНЬОГО», в межах яких буде організовано нетворкінг, майстер-клас адаптації та соціалізації, тімбілдінг, командні спортивно-культурні змагання, рольові ігри з елементами соціальних ситуацій, що буде сприяти розвитку навичок адаптації, лідерства, співпраці та громадянської активності, покращення взаємодії між учасниками, побудові довіри та розвиток соціальних зв’язків. 5. Забезпечення учасникам 100% практичної підтримки під час адаптації (індивідуальні консультації з психологами, заходи з управління стресом і подолання викликів). 6. Досягнення 100% рівня відвідуваності заходів учасниками проєкту. 7. Інформаційне охоплення молоді про результати проєкту становитиме не менше 1300 осіб із числа зацікавлених громадян України (публікації в соціальних мережах). 8. Підвищення мотивації не менше ніж 95% учасників, які після завершення проєкту зазначать про підвищення впевненості у власних силах.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
1. За результатами проєкту буде проведено анкетування, в результаті якого респонденти позитивно оцінять зміст програми, якість тренінгів і організацію заходів (рівень задоволеності має сягати не менше 95%). 2. Після завершення проєкту учасники демонструватимуть покращення у ключових компетенціях (лідерство, командна робота, комунікація, громадянська активність), що буде підтверджено підсумковим тестуванням. 3. Створення дружніх зв’язків між учасниками з різних регіонів, які підтримуватимуть співпрацю після завершення проєкту, що буде зафіксовано через їхню участь у спільних ініціативах. 4. Учасники ініціюватимуть та реалізуватимуть конкретні соціальні чи волонтерські ініціативи, спрямовані на покращення життя у своїх громадах. 5. Учасники впровадять отримані знання та навички у своїй навчальній, професійній чи соціальній діяльності, що буде підтверджено підсумковим опитуванням через 3-6 місяців після завершення проєкту.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Проведення ТАБОРУ ІНТЕГРАЦІЇ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНОЇ МОЛОДІ У СУСПІЛЬСТВО «EMPOWER FUTURE: МОЛОДЬ МАЙБУТНЬОГО»
Всього учасників (з них жінок)
48 (24) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
4 (2) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
24 (12) осіб
Захід
Проведення ТАБОРУ ІНТЕГРАЦІЇ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНОЇ МОЛОДІ У СУСПІЛЬСТВО «EMPOWERFUTURE: МОЛОДЬ МАЙБУТНЬОГО»
Всього учасників (з них жінок)
48 (24) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
4 (2) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
24 (12) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Основною цільовою аудиторією проєкту є: 1. молодь України віком від 14 до 18 років (ВПО), яка перебувала на тимчасово окупованих територіях та внаслідок військового стану в країні змушена була виїхати на підконтрольну територію України, а також молоді люди, які зазнали впливу війни та її соціально-економічних наслідків; 2. активна молодь із різних регіонів України, яка прагне розвивати свої громадянські, соціальні та професійні компетентності; Окрім основної цільової аудиторії будуть опосередковано долучені такі категорії учасників: 1. Члени родин та близьке оточення учасників. 2. Громадськість та місцеві спільноти. 3. Молодь інших регіонів України. 4. Освітні та молодіжні організації. 5. Лідери думок, відомі особи. Особливу увагу буде приділено залученню вразливих категорій молоді, зокрема тих, хто зазнав психологічних травм, викликаних війною; молоді, яка має труднощі в доступі до освітніх, культурних або соціальних ресурсів; підлітків, які прагнуть розвивати навички лідерства та комунікації для більш ефективної інтеграції в українське суспільство. Загальна кількість учасників проєкту із числа молоді: 90 осіб (із яких 50% молодих людей пільгових категорій, 50% молодих людей, які не переміщались, а потребують у підтримці та прагнуть розвивати свої навички). Під час проєкту 90 учасників (2 групи по 48 осіб упродовж 5 днів (4 ночі) зможуть засвоїти інтенсивну навчально-інтеграційну програму. Учасники проєкту: молодь з 10 регіонів України.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Ознайомлення учасників з програмою та цілями проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Комунікація з учасниками проєкту щодо лідерських навичок і мотивації до змін, розвитку комунікаційних та мотиваційних здібностей, прийняття рішень у кризових ситуаціях.
Строк реалізації етапу
10 травня 2025 — 31 липня 2025
Відповідальний виконавець
Фокіна Анжела - керівник проєкту
Етапи реалізації
Основний
Завдання
Організація та проведення табору для внутрішньо переміщеної молоді
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення 2 ТАБОРИ ІНТЕГРАЦІЇ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНОЇ МОЛОДІ У СУСПІЛЬСТВО «EMPOWER FUTURE: МОЛОДЬ МАЙБУТНЬОГО» в межах яких буде проведено - Майстер-клас «Адаптація в новому середовищі: від стресу до комфорту». Практичні поради адаптації та соціалізації для навчання методам подолання стресу, розвитку психологічної стійкості та інтеграції в нові соціальні колективи. Тімбілдінг «Спільнота через співпрацю: будуємо соціальні зв’язки». Налагодження взаємодії та співпраці, подолання стресу та прийняття рішень. Нетворкінг «Довіра в команді: від співпраці до єдності». Учасники працюють над зміцненням довіри та розвитку командної співпраці. Спортивно-культурні змагання «Фестиваль можливостей». Командні спортивно-культурні змагання, що поєднують фізичні вправи, елементи культури та мистецтва, сприяючи інтеграції, соціальній згуртованості. «Інтеграційна гра: разом до змін». Рольова гра з вирішенням соціальних проблем через взаємодію та адаптацію до нових умов, що закріплює навички співпраці та комунікації.
Строк реалізації етапу
01 серпня 2025 — 30 серпня 2025
Відповідальний виконавець
Фокіна Анжела - керівник проєкту
Етапи реалізації
Підсумковий
Завдання
Підбиття підсумків та звітування
Опис заходів для здійснення етапу
Підбиття підсумків та звітування
Строк реалізації етапу
01 вересня 2025 — 30 вересня 2025
Відповідальний виконавець
Фокіна Анжела - керівник проєкту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Для ефективного інформування громадськості про хід і результати реалізації програми проєкту «Empower Future: молодь майбутнього» передбачено використання різноманітних каналів комунікації з акцентом на залучення широкої аудиторії:

1.    На офіційних сторінках організацій у Facebook, Instagram публікуватимуться фото, відео, короткі звіти, анонси заходів та інтерв’ю з учасниками. Оновлення здійснюватиметься 2–3 рази на тиждень під час реалізації проєкту.

2.    Інформування громадськості про хід та результати проєкту відбуватиметься шляхом створення анонсів планових заходів та подальшого їх оприлюднення в соціальних мережах та на сайті організаторів  у період реалізації проєкту.

3.    Проміжні звіти та інтерв’ю забезпечуватимуть постійний зв’язок із громадськістю та підвищуватимуть рівень прозорості проєкту.










Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів результати проєкту можуть забезпечити його сталий розвиток і слугувати базою для подальшого впровадження ініціатив. Важливу роль відіграє постійна взаємодія з партнерами, яка може стати основою для створення стійкої мережі співпраці між громадськими організаціями, освітніми закладами та соціальними установами. Встановлені в межах проєкту партнерські зв’язки дозволять не лише підтримувати вже започатковані ініціативи, а й спільно реалізовувати нові програми, спрямовані на вирішення соціальних викликів у різних сферах. Ще одним ключовим елементом є поширення результатів через онлайн-ресурси та соціальні медіа. Вебсайт проєкту та сторінки в соціальних мережах продовжуватимуть функціонувати, залучаючи нових учасників і партнерів. Завдяки цим платформам можна поширювати досвід і практики, а також організовувати онлайн-освітні заходи, зокрема майстер-класи, для передачі знань і навичок, набутих під час реалізації проєкту. Створені інструменти, партнерства та методики сприятимуть не лише підтримці поточних ініціатив, але й формуванню нових можливостей для вирішення соціальних викликів у майбутньому. Після завершення фінансування проєкту важливо забезпечити його сталий розвиток через залучення різноманітних ресурсів і розширення діяльності. Одним із можливих джерел підтримки можуть стати міжнародні гранти Крім того, організації, що працюють із соціальними ініціативами, можуть сприяти зміцненню громадянської активності. Після завершення проєкту організація може зосередитися на розширенні діяльності в інших регіонах, використовуючи сценарії та плани тих заходів, що будуть апробовані та взяті за основу. Такий підхід дозволить адаптувати програму до специфіки різних соціальних груп і культурних контекстів. Постійна оцінка ефективності через зворотний зв’язок допоможе вдосконалювати методики, забезпечуючи актуальність програм. Навіть після завершення державного фінансування, проєкт матиме всі шанси на подальший розвиток завдяки розширенню географії діяльності та інтеграції нових підходів у роботу.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux