Радість дотику
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою реінтеграції молоді з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, а також адаптації та соціалізації молоді в українському суспільному просторі
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Впровадження якісних змін у сфері адаптації та соціалізації української молоді, реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій, представників 9 областей України шляхом надання послуг з соціальної адаптації згідно Державного стандарту з соціальної адаптації через: організацію діяльності клубів по інтересам - поціновувачів собак та арт-терапії (на заходах яких проводяться навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь, корекція психологічного стану та надання емоційної та психологічної підтримки); клубів самодопомоги (на заходах яких застосовується йога, медитація, навчання та застосування молоддю аплікаторів-масажерів та методу шіацу); способи підвищення рівня культури волонтерства і команди проєкту на тренінгах з каністерапії.
Актуальність програми
Розвиток людського капіталу сприяє створенню стійкого суспільства. Молодь привносить нові ідеї, інновації та енергію, що сприяє прогресу суспільства. З 9 969 315 молодих осіб (01.01.2022) наразі маємо близько 7 млн. Сучасні молоді українці стикаються з численними викликами. Є необхідність подолання апатії, долучення до справ громад, покращення адаптації та отримання вмінь до самовідновлення. Інноваційні заходи та тренінги проєкту розвивають напрями в реінтеграції та соціалізації. З досвіду: в ОМС, департаментах СЗН фактично послуг психолога для ЦА не надається, немає заходів з соціальній адаптації, реабілітації та реінтеграції ВПО. Проєкт передбачає враховувати потреби молодих людей через діяльність клубів по інтересам - любителів собак, арт-терапії, формування груп та долучення новаторських методів анімало та арт-терапії, методів йоги, медитацій та навчання правильному диханню з метою психологічної підтримки, організацію діяльності клубів самодопомоги, де можна навчитися простим методам самомасажу, вивчити дієві методи шіацу та навчитися застосовувати аплікатори-масажери з метою самовідновлення, підтримки не тільки свого здоров’я та самопочуття, а й для членів родин. Запропоновані методи адаптації дозволяють розвантажити психологів, соціальних працівників, членів родин людей з інвалідністю та долучити до роботи відсутніх в штаті ОМС нових спеціалістів, волонтерів, в тому числі з числа молодих людей з ВПО, з особливими потребами, надати їм нові інструменти роботи з ЦА.
Очікувані результати
Короткострокові
На заходах с соціальної адаптації в клубах поціновувачів собак та арт-терапії для 20 молодих людей та (або) дітей, в т.ч. ВПО, проведено від 100 індивідуальних занять, де застосовувалися методи арт-терапії і (або) каністерапії, а на заходах сприяння організації та діяльності груп самодопомоги 20-40 молодих людей та (або) дітей вивчали на 100 групових заняттях та застосовували на практиці методи аутогенного тренування, дихання та йоги для умінь з самовідновлення та підтримки членів сімей. Також для 20- 45 молодих людей та (або) дітей (в залежності від їх потреб) на 222 індивідуальних заняттях діяли елементи самопідтримки, власного відновлення та самореабілітації через вправи масажу та самомасажу, методи шіацу\з використання аплікаторів-масажерів. Всього заходів з адаптації проведено для 50-100 відвідувачів - молодих людей та (або) дітей. Тож, кількість долучених молодих людей та (або) дітей в залежності від того, в якій кількості видів заходів вони брали участь, складе від 20-100 осіб. Проведено заходи з покращення якостей команди проєкту та її можливостей для масштабування діяльності: по каністерапії як працівників, так і волонтерів та клієнтів: 130 тренінгів з кінології для собак та 100 тренінгів з каністерапії з опанування її особливостей.
Показати повний опис
Довгострокові
Для розширення та масштабування проєкту розвивати власні філії, передбачаємо нетворкінг, зустріч з бізнесом та бізнес-форумах, інформування на платформах ГО, нові електронні посібники та інформброшури напрямів проєкту, відеофільми та телерепортажі, створення та розповсюдження подкастів на підставі досвіду і їх монетизація через спеціалізовані мережі, масштабування після проведення занять проєкту для наших спеціалістів на базі наших незадіяних філій в нові регіони та відкриття нових філій ГО. Бюджетування: місцеві та обласні ради, УКФ, УВФ,благодійні та інші фонди. Створення власної мережі учасників проєкту для його продовження з метою підтримки один-одного, долучення нових учасників, створимо спільні групи на фейсбук, в месенджерах (вайбер, скайп, вотсап, телеграм канали), вести стріми, робити відеозаписи, вебінари, стати узнаваними. Такі заходи дозволять масштабувати проєкт ще на 5 регіонів за 3 роки.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Для підтримання вмінь команди та масштабування через навчання її членів шляхом проведено 130 тренінгів з кінології -індивідуальних тренінгів собак, підготовлено 4 собаки та 4 власників собак і проведено 100 індивідуальних тренінгів для команди (власник собаки+каністерапевт) по навчанню та стажуванню в методі каністерапії. Для молодих людей та (або) дітей надано послуги з соціальної адаптації через діяльність клубів по інтересам, а саме поціновувачів собак та (або) методів арт-терапії, каністерапії: щонеділі по погодженому з бенефіціарами графіку (100 послуг з соціальної адаптації з діяльності клубів по інтересам (каністерапії та (або) арт-терапії). На заходах з соціальної адаптації через сприяння організації та діяльності груп самодопомоги молодь та (або) діти щонеділі по погодженому з ними графіку вивчали на 100 групових заняттях та застосовували на практиці методи аутогенного тренування, дихання та йоги для умінь з самовідновлення та підтримки членів сімей (не обмежується, види надавалися по потребам та інтересам. Також на 222 індивідуальних заняттях навчалися та на практиці застосовували елементи самопідтримки, власного відновлення через вправи самомасажу, шіацу, використання аплікаторів-масажерів щонеділі по погодженому з бенефіціарами графіку. Всього - для 50-100 відвідувачів - молодих людей та (або) дітей (можуть брати при бажанні участь в декількох напрямах (мінімальна кількість при повному наповненні одних і тих людей на усіх заходах складе 20 осіб). Заходи з покращення якостей команди проєкту дали можливості для масштабування діяльності: для працівників ГО та волонтерів пройти 130 тренінгів з кінології для собак та 100 тренінгів з каністерапії.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
З-за фізіологічних причин, природних факторів всі підготовлені собаки не завжди доступні до застосування і потрібно мати запас як в собаках; важливо мати підготовлених спеціалістів. Навчання команди на 90% покращує можливість масштабування проєкту. Психологи в закладах внаслідок нашої підтримки менше вигорають. Навчання для команди підвищує як якість послуг, так і розвиває культуру волонтерства, дає престиж, долучає молодих людей до справ своїх громад через клуби поціновувачів собак регіонів. Вплив заходів з відновлення на 30% покращує емоційний стан ЦА через фізичні вправи, навчання вірному диханню, саморегулюванню (йога, медитації), любов до тварин, вони відкривають свої резерви та бачать перспективу у відновленні здоров'я. Пропагування результатів проєкту через інформаційні заходи розширює масштаб проєкту, дає сталість організації. Заходами більше зацікавлені жінки, які долучають повний склад сім'ї, часто ВПО. Проєкт покращує на 25% емоційний стан сімей, на 30% -осіб з ПТСР, на 32% зменшує прояви домашнього насилля, на 40 % -підвищує віру у власні сили, на 60% позбавляє від боязні собак, проблем із затримками розвитку, особливо мовлення, гарно діє на різні групи ЦА.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Робота з підготовки проєкту
Всього учасників (з них жінок)
12 (8) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Захід
Щонедільні (по графіку)тренінги з кінології для штатного персоналу\ волонтерів
Всього учасників (з них жінок)
4 (3) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Захід
Щонедільні (по графіку)тренінги з каністерапії для команд
Всього учасників (з них жінок)
8 (6) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Захід
Щонедільні (по графіку)тренінги з соціальної адаптації
Всього учасників (з них жінок)
20 (12) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Захід
Інформаційні заходи, в т ч заключний семінар, підбиття підсумків, звітність
Всього учасників (з них жінок)
10 (8) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь та діти України, в т. ч ВПО, які потребуютть соціальної адаптації, соціалізації та реінтеграції.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Підготувати команду та інформувати бенефіціарів про заходи з розробкою графіків по термінам та виконавцям. Провести інформкомпанію та круглий стіл (Кременчук).
Опис заходів для здійснення етапу
Робота з підготовки проєкту (є укриття): Розподіл ролей команди (уточнення задач і термінів робіт), розробка індивідуальних задач. Робота з підготовки щонедільних заходів та інформаційної підтримки, підготовки та проведення вебінару для команди по організаційним моментам заходів, проведення круглого столу, поширення інформації про проєкт, організація і погодження графіків з урахуванням можливих перенесень заходів в інший регіон по причині війни. Вебінар підготовчого етапу по організації проєкту:. Робота з командою по організації: запрошення експертів та тренінги команди, на сеанси відновлення, супервізорів, представників філій ГО. Запрошення ЗМІ, призначення відповідальних волонтерів за відео та фото. Оголошення про заходи. Запрошення ЦА на заходи та створення графіку заходів з запасними бенефіціарами на випадок відмови. Запрошення лідерів думок, включення їх до програми заходів Запрошення членів інших ГО, працівників департаментів соціального захисту, освіти, молоді. Запрошення студентів, викладачів, керівників учбових закладів та департаментів ради, розробка сценарію та програм до виступів Розробка таймінгу заходів та обладнання з попередньою організацією їх наявності, перевірки робочого стану, доставки необхідного. Круглий стіл (Кременчук) та оголошення про заходи. Запрошення ЦА на заходи та створення графіку заходів з запасними бенефіціарами на випадок відмови. Запрошення лідерів думок, включення їх до програми заходів Запрошення членів інших ГО, працівників департаментів соціального захисту, освіти, молоді. Запрошення студентів, викладачів, керівників учбових закладів та департаментів ради, розробка сценарію та програм до виступів 30.04.2025 -круглий стіл.
Строк реалізації етапу
01 квітня 2025 — 30 квітня 2025
Відповідальний виконавець
Павло Швейгольц, Голова
Етапи реалізації
Виконавчий
Завдання
Провести навчальні тренінги для команди та тренінги з соціального адаптації для бенефіціарів, проміжний звіт.
Опис заходів для здійснення етапу
Щонедільні тренінги з каністерапії (профнавчання для команди: кінологія для штатного персоналу та волонтерів (3 в неділю для 4 собак, загалом 130 - підбір та тренування собак та їх власників), проводяться в Кременчуці на вулиці та (або) в приміщенні за наявності укриття офлайн та в інших містах (за потреби)- онлайн при масштабуванні. Щонедільні тренінги з каністерапії- Кременчук офлайн та в інших містах (за потреби) - онлайн. Щонедільні заходи з соціальної адаптації: організація клубів за інтересами (в залежності від виявлених потреб такі (але не обмежуються) напрями: поціновувачі собак та арт-терапії та інші): в Кременчуці офлайн та в інших містах (за потреби) - онлайн. Щонедільні заходи з соціальної адаптації: діяльності груп самодопомоги (в залежності від виявлених потреб такі (але не обмежуються) напрями: вивчення методів аутогенного тренування, дихання, йоги, застосування методів фізичної реабілітації та навчання самомасажу (шіацу, аплікатори та масажери); проводяться он-лайн та (або) офлайн (наявність укриття), за погодженим з бенефіціарами графіком Заходи проходять з ЦА в приміщеннях, що надані партнерами, плануються варіанти на випадок загострень з наявністю укриття. Інформзаходи проводяться періодично по графіку, погодженому зі ЗМІ та висвітлюються на сторінці проєкту у фейсбуці. Проміжний звіт проводиться по погодженому графіку
Строк реалізації етапу
01 травня 2025 — 21 жовтня 2025
Відповідальний виконавець
Павло Швейгольц, Голова
Етапи реалізації
Завершальний
Завдання
Підбиття підсумків, інформація про роботу, звіт
Опис заходів для здійснення етапу
Заключна сесія підбиття підсумків (25.11.2025): (Кременчук) та інформаційні заходи: Робота з командою по організації: запрошення спікерів з числа експертів. Запрошення ЗМІ, призначення відповідальних волонтерів за відео та фото. Оголошення про захід. Запрошення ЦА. Запрошення лідерів думок, включення їх до програми. Запрошення членів інших ГО, працівників департаментів соціального захисту, освіти, молоді Запрошення студентів, викладачів, керівників учбових закладів та департаментів ради, розробка сценарію та програм до виступів Розробка таймінгу заходів та обладнання з попередньою організацією їх наявності, перевірки робочого стану, доставки необхідного, підготовка і подача звіту.
Строк реалізації етапу
22 жовтня 2025 — 30 листопада 2025
Відповідальний виконавець
Павло Швейгольц, Голова
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Оголошення про початок та графіки заходів по містам проведення, результати

проєкту публікувати в регіональних і національних ЗМІ: З 01.04.24 –Кременчуцька міська

телерадіокомпанія, приватна телекомпанія «Візит», ю-туб, фейсбук. Звертатися до

прес служб міст проведення заходів для охоплення широкої аудиторії. (30.10.2024

-круглий стіл про початок проєкту, 25.11.2025- заключний брифінг по результатам

проєкту) Повідомлення та планувати заходи по регіонам у співпраці з

департаментами соціального захисту, ВУЗами, реабілітаційнити та лікувальними

закладами. Здійснити повідомлення для регіональних ГО. людей з інвалідністю,

ветеранів, ГО сімей ветеранів про графіки заходів проєкту. В мережі опис етапів

проєкту, місць проведення та їх особливостей, графіки заходів, фото та відео із

заходів з оновленням публікації відгуків та побажань від учасників заходів..

Створюємо групи з ЦА (до 05.05.2025) у вайбері, вотсапі, фейсбуці і розміщаємо

інфо в інших групах по містам проведення. 



Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
В містах проведення заходів навчаються від 200 тис студентів та знаходяться до 800 000 молодих осіб з інвалідністю. Попит на продовження довгостроково є в соціумі, підтримує влада (маємо запити з 2019 року), від бізнесу. Плануємо масштабування на підставі наших незадіяних філій в нові регіони та відкриття нових філій ГО, роботу з ГО людей з інвалідністю участь в спільних проєктах (фінансування з бюджетів: місцеві і обласні; гранти: УКФ, УВФ, Мінветеранів) Допомога від бізнесу та партнерів. Фандрайзинг. Партнери зі ЗМІ (просування, ефіри). Групи по інтересам, масштабування комплексного підходу. Розсилки, сайт, публікації на сторінках своїх та партнерів і спеціалізованих ГО-сайтів і платформ, в ЗМІ, участь в ефірах та інтерв"ю, на сторінках партнерів, відео на ютуб, тік-ток, доступ до підкастів. Наші конкретні Угоди про співпрацю з партнерами вже продовжуються щорічно. Ми створимо мережу учасників проєкту з метою підтримки один-одного, долучення нових учасників, створимо спільні групи на фейсбук, в месенджерах (вайбер, скайп, вотсап, телеграм канали), почнемо вести стріми, робити відеозаписи, вебінари по обміну досвідом серед ветеранів та членів їх сімей, гуртування по групам окремо: молодь по різним віковим групам, люди з інвалідністю, ветерани, жінки ветеранів та людей з інвалідністю, діти ветеранів, ВПО, група пошуку роботи, група розвитку бізнесу, група юридичних питань, група питань з обліку та фінансування, група ініціатив та стартапів, група волонтерів, група розвитку постачання необхідного.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux