МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ АДАПТАЦІЇ, ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ МОЛОДІ З ЧИСЛА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ "CRAFT FACTORY"
Статус
Переможець
Проєкт подано
31 січня 2025 року
Період реалізації проєкту
01 червня 2025 - 30 вересня 2025
Номер проєкту
20250129-7093
Бюджет
814800 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою формування у молоді культури підприємництва (у тому числі соціального), професійного та кар’єрного розвитку, стимулювання до відкриття власної справи, адаптації до ринку праці в умовах війни та післявоєнний період
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підготувати молодь з числа внутрішньо переміщених осіб до перших кроків соціальної адаптації до мирного життя та підвищити мотивацію молоді та внутрішньо переміщених осіб включитися в процес навчання ремесел, мотивувати до реалізації власних творчих проектів, успішних соціальних чи бізнес-проектів.
Актуальність програми
Основними проблемами адаптації та подальшого працевлаштування є: 1) Відсутність комфортних умов переходу внутрішньо переміщених осіб від військового до цивільного життя. 2) Низька мотивація молоді включатися в процес навчання, що дозволить внутрішньо переміщеним особам грамотно зорієнтуватись на сучасному ринку праці. Зрозуміти, за якими принципами та вимогами працює ринок праці в Україні, які інструменти і коли варто використовувати для створення свого подальшого життя та працевлаштування. 3) Невміння презентувати себе (резюме, співбесіди); наявність реактивної реакції в умовах стресів, хвилювань, складних або конфліктних ситуаціях; недостатню кваліфікацію, зокрема профорієнтаційна робота наразі ведеться за напрямками, які є не дуже привабливими для великої кількості для молоді з числа внутрішньо переміщених осіб (курси зварювальників, токарів, слюсарів, масажистів тощо). 4) Існуюча думка у суспільстві про внутрішньо переміщених осіб, як про складних та конфліктних людей та упередження роботодавців. 5) Практично повна відсутність програми адаптації молодих людей до мирного життя, а більшість з них не знає його або погано пам'ятає.
Очікувані результати
Короткострокові
- Проведення базових семінарів з проблем адаптації та спілкування, що спрямовані на подолання травм війни та створення комфортних умов переходу молоді та внутрішньо переміщених осіб від військового до цивільного життя. - Проведення тренінгів «Народні художні промисли та ремесла як основа успішного стартапу». - Відпрацювання навичок оволодіння обраним ремеслом в ході проведення майстер-класів. - Оцінити готовність учасників до освоєння відповідного ремесла. - Здійснити менторську підтримку. По завершенню тренінгу всі учасники отримають професійні консультації від тренерів проекту. - Мотивувати талановиту молодь з числа внутрішньо переміщених на подальшу плідну працю у своєму розвиткові та становленні.
Показати повний опис
Довгострокові
- Спланувати спільні дії громадськості, спрямовані на створення сприятливих умов для працевлаштування працездатної молоді, профорієнтації та зайнятості молоді. - Підвищити конкурентоспроможність працездатної молоді та внутрішньо переміщених осіб на ринку праці. - Отриманий досвід та результати проєкту поширити серед громадськості. - Після закінчення роботи проєкту буде продовжена плідна співпраця з державними та громадськими установами щодо реалізації поставлених завдань.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
- Провести 3-денні семінари, участь у яких візьме три групи по 50 осіб з усіх регіонів України; - Провести 3-денні майстер-класи, участь у яких візьме три групи по 50 осіб з усіх регіонів України; - Виготовити та розповсюдити 1000 примірників інформаційного видання.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
- Підвищити рівень знань молоді про народні художні промисли та ремесла України; - Відпрацювати навички комунікації у складних, стресових ситуаціях; - Сприяти зменшенню рівня конфліктності, реактивності серед молоді з числа внутрішньо переміщених осіб засобами арттерапії.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ АДАПТАЦІЇ, ПРОФОРІЄНТАЦІЇ ТА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ МОЛОДІ З ЧИСЛА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ "CRAFT FACTORY"
Всього учасників (з них жінок)
150 (100) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
10 (5) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
100 (80) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь з числа внутрішньо переміщених осіб віком від 18 до 35 років з 14 регіонів України. Представники молодіжної спільноти та внутрішньо переміщених осіб з усіх регіонів України, які в результаті переміщення втратили роботу; прагнуть переглянути своє професійне спрямування на майбутнє; раніше не працювали та хочуть знайти роботу, та створити власний бізнес на основі НХП.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Інформаційно-методичний етап
Завдання
Забезпечення реалізації проекту та інформаційно-просвітницька робота
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка проєкту: пошук учасників та майстрів. Висвітлення етапів реалізації проєкту в засобах масової інформації. Виготовлення та розповсюдження в усіх регіонах України інформаційного видання «Народні художні промисли та ремесла як основа успішного стартапу».
Строк реалізації етапу
01 червня 2025 — 30 вересня 2025
Відповідальний виконавець
Телеуця Валентина Василівна - керівник проекту
Етапи реалізації
Основний етап
Завдання
Забезпечення проведення навчальних семінарів-тренінгів та майстер-класів
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення семінарів-тренінгів за модулями 1) «Що таке стартап, артпроєкт?» Знайомство учасників. Кодекс поведінки учасника семінару. Сутність стартапів, їх види, характерні риси, етапи, різновити артпроєктів. Практикум. 2) «Де і як шукати успішні ідеї?». Процес генерування ідей, його способи (мозковий штурм, метод шести капелюхів, ментальні карти). Як шукати успішні ідеї для артпроєктів. Артпроєкти. Розвиток креативності. Мотивація до успіху та можливі невдачі. Практикум 3) «Команда проєкту: як її сформувати?» 4) НХП та ремесла України. Види, технології. 5) «Офлайн та онлайн просування товарів та послуг майстрів». Що таке доходи, витрати, рентабельність проєкту. Ризики проекту, податки. Проведення майстер-класів з вивчення ремесел: «Обухівський рушник», «Васильківська кераміка», «Трипільська кераміка», «Дерев’яні іграшки»,«Різьбярство», «Ковальство», «Рогізоплетіння, Соломоплетіння, Травоплетіння, Лозоплетіння», «Ткацтво Київщини: Коц, переборне ткацтво, ткацтво гобеленів», «Вишивка Київщини: вишивка бісером, гладдю, хрестиком». Проведення професійних консультацій від тренерів та майстрів проекту
Строк реалізації етапу
01 липня 2025 — 15 вересня 2025
Відповідальний виконавець
Телеуця Валентина Василівна - керівник проекту
Етапи реалізації
Звітно-підсумковий етап
Завдання
Аналіз результатів реалізації програми
Опис заходів для здійснення етапу
Підвести підсумки реалізації програми. Підготувати фінансовий та тематичний звіт. Розробити план післядії.
Строк реалізації етапу
15 вересня 2025 — 30 вересня 2025
Відповідальний виконавець
Телеуця Валентина Василівна - керівник проекту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Інформування громадськості через веб-ресурси та у соціальних мережах про перебіг

проєкту. Прес-конференція щодо початку проєкту. Підсумкова прес-конференція за

результатами роботи проєкту. Виготовлення та розповсюдження в усіх регіонах України

інформаційного видання «Народні художні промисли та ремесла як основа успішного

стартапу».



Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Організатори проекту сподіваються на встановлення нових партнерств в рамках проекту, а також планують продовжувати співпрацю з наявними партнерами. Потенційними партнерами можуть бути: департаменти соціального захисту, державні установи, які опікуються ветаранами та ВПО, Міністерство соціальної політики, Міністерство ветеранів, Міністерство розвитку громад і територій України, а також як українські, так і міжнародні волонтерські та громадські організації та фонди.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux