Табір «Мова UA»
Статус
Припинено участь
Проєкт подано
15 січня 2025 року
Період реалізації проєкту
01 червня 2025 - 01 листопада 2025
Номер проєкту
20250115-6392
Бюджет
707420 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою реінтеграції молоді з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, а також адаптації та соціалізації молоді в українському суспільному просторі
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Метою проєкту є створення мовного табору «Мова UA» , сприятливого середовища для підвищення мовної та культурної компетентності молоді, зокрема з тимчасово окупованих територій, спрямованого на реінтеграцію, адаптацію та успішну соціалізацію в українському суспільстві.
Актуальність програми
Актуальність табору «Мова UA» полягає в необхідності підтримки молоді, яка постраждала від наслідків війни, окупації, з метою їх реінтеграції в українське суспільство. Табір сприятиме розвитку мовних, культурних і соціальних компетенцій, що є ключовими для адаптації, формування національної ідентичності, подолання наслідків ізоляції та побудови активного громадянського життя в українському просторі.
Очікувані результати
Короткострокові
Короткостроковими результатами табору «Mova.ua» - учасники покращать володіння українською мовою, здобудуть впевненість у спілкуванні, збагатять знання про культуру та традиції України. Завдяки інтерактивному навчанню розвинуть комунікативні навички, зміцнять мотивацію до подальшого вивчення мови та встановлять дружні зв’язки у сприятливій атмосфері.
Показати повний опис
Довгострокові
Довгострокові результати табору Mova.ua: учасники інтегруються в україномовне середовище, популяризуватимуть українську мову у своїх громадах, сприятимуть її збереженню та поширенню. Зросте їхня національна свідомість, патріотизм і культурна обізнаність. Завдяки отриманим знанням і навичкам вони стануть активними учасниками громадського та освітнього життя. У довгостроковій перспективі плануємо долучити до участі більшу кількість учасників, які в подальшому стануть основою та головними кадровими спеціалістами відбудові нашої держави. Після закінчення роботи проекту буде продовжена плідна співпраця з державними та громадськими установами щодо реалізації поставлених завдань.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
сформовано потребу в духовному самовдосконаленні та надано практичні навички спілкування українською мовою 60 осіб; • підвищено рівень поінформованості 26 500 осіб про виховання молоді любові до рідної мови, мужньої любові до України ; • розвинуто та підвищено рівень компетентності з мовного питання ментального здоров’я, психологічної стійкості у 60 осіб; • створено спільний простір для сприяння реінтеграції молоді в українське суспільство, формування національної ідентичності та розвитку лідерських і комунікативних навичок у 60 осіб. Проект передбачає підтримку гендерного аспекту під час його реалізації. Враховуючи, що дівчата психологічно більш вразливі в проєкті приймають участь 70% жінок та 30% чоловіків.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Якісність проекту полягає підвищені рівня володіння українською мовою у 80% учасників. Зміцнення комунікативних навичок дітей. Створення інклюзивного середовища для 100% учасників. Розвиток соціальних здібностей учасників.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Табір «Мова UA»
Всього учасників (з них жінок)
60 (42) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
5 (3) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
45 (35) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Діти та молодь ВПО ,ті хто проживає у прифронтовій зоні в тому числі з інвалідністю від 8-18 років. Освітяни, носії української мови, фахівці з психології , арт – терапії, тілесної терапії що працюють з дітьми та підлітками.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Інформаційно-методичний етап
Завдання
Висвітлення етапів реалізації програм в засобах масової інформації Збір інформації, проведення моніторингу про учасників прєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Підвищити рівень поінформованості суспільства про проєкт, презентації в школах та громадах. Формування груп учасників. Організація логістики для комфортного проведення табору
Строк реалізації етапу
01 червня 2025 — 05 липня 2025
Відповідальний виконавець
Відповідний виконавець - Президент ГО "МЦ СОД" Вікторія Мєрєнкова
Етапи реалізації
Основний етап
Завдання
Організація та проведення Проєкту Табір «Мова UA»
Опис заходів для здійснення етапу
60 учасників із що найменше 9 областей України приїдуть до Карпат в м. Яблуневе, де протягом 10 днів проходитимуть інтерактивне навчання української мови та культурну інтеграцію дітей, зокрема внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Програма включає мовні заняття у формі ігор, рольових сценок та інтерактивних завдань. Особлива увага приділяється інклюзивним підходам для дітей та молоді із особливими освітніми потребами. Творчі майстер-класи, культурні заходи, екскурсії та квести сприяють розвитку соціальних навичок і командної роботи. Кваліфіковані педагоги та психологи забезпечують емоційну підтримку учасників. Табір створює безпечне середовище, де діти та молодь розвинуть мовні компетенції, встановлять нові зв’язки та адаптуютьмя до нових умов через навчання і спілкування.
Строк реалізації етапу
05 липня 2025 — 15 липня 2025
Відповідальний виконавець
Мєрєнкова Вікторія , Губа Ольга
Етапи реалізації
Аналіз результатів реалізації проекту
Завдання
Підвести підсумки реалізації проекту.
Опис заходів для здійснення етапу
Поширити інформацію про хід та підсумки реалізації проекту в молодіжному середовищі з метою широкого залучення молоді до процесу підвищення рівня компетентностей молоді з метою реінтеграції молоді з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, а також адаптації та соціалізації молоді в українському суспільному просторі. Підготовка фінансового та тематичного звітів
Строк реалізації етапу
15 липня 2025 — 01 листопада 2025
Відповідальний виконавець
Мєрєнкова Вікторія - президент ГО, Федякова Олена - бухгалтер
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Для поширення інформації про проект, популяризації

його мети та завдань, широкого залучення молоді до участі у наступних подібних

проектах, серед  учасників проекту,

представників засобів масової інформації, громадських організацій, у

молодіжному середовищі, в школах, в органах центральної та місцевої влади в

різних регіонах України, розміщується  інформації на сторінках у соціальних ГО

"Світ очима дітей", ГО "Птах", ФО «Єдність», адміністрації

міста Запоріжжя, Запорізької обласної військової адміністрації, Новосний сайти

м.Суми "0542.ua", "RAMA.com.ua" ,офіційний сайт Сумського

державного університету , мережах на телеканал «МТМ», Суспільне Запоріжжя,

радіо «Запоріжжя», « На дотик», газетні видання та  соцмережах

 




Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Результати проєкту Табір «Мова UA» стануть основою для подальшого розвитку освітніх ініціатив . Здобутий досвід дозволить створювати нові програми мовної адаптації для дітей та молоді ВПО, сприяти соціальній інтеграції та розвитку інклюзивної освіти. Напрацьовані методики та матеріали можна масштабувати для впровадження в інших громадах. Після закінчення роботи проекту буде продовжена плідна співпраця з державними та громадськими установами щодо реалізації поставлених завдань.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux