Крок до рівності: інклюзія в дії
Статус
Припинено участь
Проєкт подано
24 січня 2025 року
Період реалізації проєкту
01 березня 2025 - 01 червня 2025
Номер проєкту
20250122-6711
Бюджет
600000 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою сприяння гармонійному психічному розвитку молоді, формування свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я та культури безпеки життєдіяльності
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Розширити знання молоді про інклюзію, навчити практичних навичок комунікації з людьми з інвалідністю, а також надання допомоги при потребі, проаналізувати проблематику доступності в Україні та знайти рішення для покращення доступності в країні.
Актуальність програми
На сьогодні українське суспільство перебуває на етапі інтеграції: ми розуміємо важливість дотримання прав рівності кожної людини, проте наразі немає повної готовності суспільства пристосуватися до індивідуальних потреб людини. За останні три роки в Україні кількість людей з інвалідністю збільшилась на 10%. Загалом, на сьогодні в Україні налічується понад 3 мільйони осіб з інвалідністю. Створити необхідні умови, щоб ми могли перейти на етап інклюзії, де кожен громадянин має почуватись повноцінним членом громади – є нагальною потребою. Форум може бути ще однією важливою сходинкою для змін у суспільстві.
Очікувані результати
Короткострокові
Підвищення обізнаності учасників про інклюзію та безбар’єрність – більшість учасників (не менше 80%) зможуть визначити основні принципи інклюзії й розумітимуть, як їх застосовувати на практиці. Розвиток практичних навичок і компетенцій – учасники отримають інструменти для адаптації середовища, комунікації з людьми з інвалідністю та впровадження безбар’єрних рішень у своїй громаді чи організації. Формування мережі контактів – учасники налагодять професійні та партнерські зв’язки для подальшої спільної реалізації проєктів у сфері інклюзії та доступності. Видача брошури – усі учасники форуму, близько 150 людей отримають інформаційну брошуру “Інклюзія в дії”. У брошурі буде висвітлено відповіді на такі питання:”Як правильно говорити про людину, яка має інвалідність?”, “Хто належить до маломобільних груп населення?”, “Як коректно назвати людину, яка живе на вулиці?”, “Як правильно говорити про людину, яка має синдром Дауна?” тощо.
Показати повний опис
Довгострокові
Створення платформи для нетворкінгу – учасники приєднаються до онлайн-чату спільноти, де продовжать обмін досвідом, спільно організовуватимуть ініціативи та підтримуватимуть одне одного. Створення нових ресурсів На основі матеріалів форуму будуть розроблені методичні посібники, онлайн-курси та практичні кейси для ширшого впровадження інклюзивних рішень. Формування інклюзивного освітнього середовища – освітяни, які відвідають форум зможуть застосовувати отримані знання у навчальному процесі, адаптуючи свої заклади освіти та класи до потреб учнів з особливими освітніми потребами. Це сприятиме вихованню толерантності та емпатії серед учнів і створенню безбар’єрного освітнього простору. Розвиток громадських ініціатив – учасники форуму започаткують проєкти у своїх громадах для популяризації інклюзії, адаптації середовища та проведення просвітницьких заходів. Поширення матеріалів (брошури) онлайн – поширення розробленої брошури “Інклюзія в дії” через сайт та соціальні мережі. Довгостроковий результат: близько 3000 людей отримають брошуру і стануть більше обізнаними про інклюзію та її особливості.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Охоплено 150 учасників, з яких не менше 50% – жінки. Залучено щонайменше 20 осіб з інвалідністю. Охоплення інформаційної брошури «Інклюзія в дії» – 3 000 осіб
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Підвищення рівня обізнаності учасників щодо потреб людей з інвалідністю (оцінюється через опитування). Підготовка практичних рекомендацій щодо доступності громадських місць. Підвищення рівня обізнаності про інклюзію та її особливості через поширення інформаційних матеріалів онлайн.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Форум "Крок до рівності: інклюзія в дії"
Всього учасників (з них жінок)
150 (75) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
20 (10) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
20 (10) осіб
Захід
Інформаційна онлайн кампанія розроблених матеріалів «Інклюзія в дії»
Всього учасників (з них жінок)
3000 (0) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь 18-35 років
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Розробка програми заходу. Підготовка інформаційних матеріалів (брошури, пости). Формування команди організаторів.
Опис заходів для здійснення етапу
Розробка програми форуму – визначення тематики, підбір спікерів, створення детального розкладу заходу. Підготовка інформаційних матеріалів – розробка та дизайн брошур “Інклюзія в дії”, підготовка презентацій та кейсів для тренінгів. Планування логістики – пошук приміщень, організація харчування, забезпечення доступності для осіб з інвалідністю. Комунікація з партнерами – укладання угод про співпрацю, затвердження бюджету.
Строк реалізації етапу
01 березня 2025 — 01 квітня 2025
Відповідальний виконавець
Координатор проєкту Надія Бородін. Проєктна асистентка Анастасія Середа.
Етапи реалізації
Основний етап
Завдання
Проведення форуму “Інклюзія в дії”. Забезпечення взаємодії між учасниками. Висвітлення заходу у ЗМІ та соцмережах.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення форуму – організація виступів експертів, обговорень у форматі панельних дискусій. Налагодження контактів між учасниками для майбутніх ініціатив. Інформаційне висвітлення – підготовка фото та відеоматеріалів, створення постів для соцмереж. Розповсюдження інформаційних матеріалів – роздача брошур учасникам, презентація практичних кейсів. Організація логістики – пошук приміщень, організація харчування, забезпечення доступності для осіб з інвалідністю.
Строк реалізації етапу
01 квітня 2025 — 01 травня 2025
Відповідальний виконавець
Координатор проєкту Надія Бородін. SMM-менеджерка Ярина Туз. Проєктна асистентка Анастасія Середа.
Етапи реалізації
Підсумковий етап
Завдання
Оцінка результатів реалізації програми. Поширення напрацювань форуму (матеріалів, брошур). Планування довгострокових ініціатив на основі форуму.
Опис заходів для здійснення етапу
Анкетування учасників – збір зворотного зв’язку від учасників для оцінки досягнутих результатів. Аналіз результатів – складання звітів, порівняння кількісних та якісних показників з плановими. Поширення матеріалів – викладення брошур та кейсів на сайті та у соцмережах.
Строк реалізації етапу
01 травня 2025 — 01 червня 2025
Відповідальний виконавець
Координатор проєкту Надія Бородін. SMM-менеджерка Ярина Туз. Проєктна асистентка Анастасія Середа.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Засоби та ресурси для інформування:


Сайт МГО “Інститут Суспільних Ініціатив”: https://sii.org.ua основна платформа для поширення інформації щодо заходу, публікація новин про перебіг форуму, його результатів, брошур та ін. важливої інформації.


Соціальні мережі: Офіційні сторінки нашої МГО https://instagram.com/sii.institute та https://www.facebook.com/SIIUkraine та інших партнерів у Facebook, Instagram (регулярні публікації, анонси, фото- і відеозвіти з хештегами #ІнклюзіяВДії, #ФорумІнклюзія).


Локальні медіа Львова: Сихів Медіа, ШеІнфо, Інформаційний портал Львівської міської ради, Львівська пошта, ЗахідНет та ін. – публікація пресрелізів, статей, новин про форум (підготовка, результати тощо), а також інтерв’ю зі спікерами.


Строки інформування:

  • Підготовчий етап: За 4 місяці до форуму – регулярні анонси, створення інформаційних матеріалів.
  • Основний етап: Травень – активне висвітлення подій форуму.
  • Підсумковий етап: Червень – публікація результатів, розповсюдження матеріалів.


Методи інформування:

  • Регулярні заплановані публікації у соцмережах (анонси, фотозвіти, відео та ін).
  • Поширення брошур "Інклюзія в дії".
  • Пресрелізи для локальних медіа.
  • Фотозвіти, відеоролики, аналітичні звіти на сайті.







Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Використання матеріалів: Інформаційні матеріали та брошури "Інклюзія в дії" будуть інтегровані у навчальні програми для інших проєктів, спрямованих на розвиток інклюзії. Вони також стануть основою для проведення тренінгів у громадах. Розширення впливу: Після завершення форуму учасники створять мережу для подальшої спільної роботи, що сприятиме розвитку громадських ініціатив на місцевому рівні. Поширення матеріалів: Поширення брошур онлайн через соцмережі, вебсайт та партнерські організації допоможе охопити широку аудиторію. Нові ініціативи: Результати форуму будуть використані для поширення впливу проєкту на нові середовища, а також продовження поширення подібних програм завдяки додаткового фінансування від міжнародних донорів та державних програм. План довгострокового фінансування: Результати програми будуть презентовані місцевим громадам та органам місцевого самоврядування для отримання підтримки на реалізацію нових ініціатив. Також планується залучення грантів від міжнародних організацій.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux