Проєкт «На хвилі часу» Інклюзивний табір психологічної реабілітації для дітей та молоді що постраждали від війни
Статус
Припинено участь
Проєкт подано
06 січня 2025 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2025 - 31 серпня 2025
Номер проєкту
20250106-6227
Бюджет
712580 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою сприяння гармонійному психічному розвитку молоді, формування свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я та культури безпеки життєдіяльності
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Метою проєкту є створення інклюзивного табору психологічної підтримки для дітей та молоді ВПО та тих, хто проживає у прифронтових зонах, з фокусом на емоційне відновлення, розвиток стійкості до стресу, соціальну інтеграцію та підтримку психічного здоров’я. Проєкт спрямований на забезпечення дітям та молоді можливості отримати психологічну підтримку в умовах безпеки та комфорту, де учасники зможуть пережити позитивні емоції, отримати психологічну допомогу та покращити свої комунікативні та соціальні навички через інтерактивне спілкування.
Актуальність програми
Війна залишає на психіці дітей глибокі психологічні наслідки. Багато з них втратили одного або двох батьків, пережили важкі події війни, обстріли та інші воєнні страхи. Ці діти потребують спеціалізованої психологічної реабілітації та підтримки, щоб відновити своє фізичне та психічне здоров'я, а також інтегруватися в сучасне українське суспільство.
Діти та молодь з особливими потребами, включаючи тих, хто пережив війну, потребують особливої уваги. Інклюзивні методики табору дозволяють підтримати кожного учасника, незалежно від фізичних чи психоемоційних особливостей, забезпечуючи рівні можливості для розвитку та підтримки.
Програма проєкту« На хвилі часу» Інклюзивний табір психологічної реабілітації ініціювана у відповідь на подолання психологічних наслідків війни дітей та молоді які пережили травматичні події через війну — втрату батьків, стали свідками вбивств, бомбардувань, обстрілів, перебували в окупації, зазнали насильства
Очікувані результати
Короткострокові
Короткостроковими результатами Проєкту “На хвилі часу” стане зниження рівня стресу, тривожності та депресії серед учасників завдяки професійним психологам і методикам саморегуляції. У безпечному середовищі діти та молодь зможуть розвивати соціальні навички, покращувати самооцінку і відновлювати емоційну рівновагу. Завдяки інтегративним активностям, учасники знайдуть підтримку у взаємодії з іншими, що сприятиме їхній соціалізації та адаптації до нових умов.
Показати повний опис
Довгострокові
У довгостроковій перспективі плануємо долучити до участі більшу кількість учасників, які в подальшому стануть основою та головними кадровими спеціалістами відбудові нашої держави.
Після закінчення роботи проекту буде продовжена плідна співпраця з державними та громадськими установами щодо реалізації поставлених завдань.
Інклюзивний формат табору допоможе формувати довготривалі дружні зв’язки та підтримку серед однолітків, сприяючи соціальній інтеграції. Покращення емоційного стану та розвитку самоповаги знизить ризики психологічних проблем у майбутньому, а здобуті навички саморегуляції допоможуть впоратися з життєвими труднощами.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
• сформовано потребу в духовному самовдосконаленні та надано практичні навички психологічної реабілітації 26 500 осіб;
• підвищено рівень поінформованості 26 500 осіб про ментальне здоров’я, виховання молоді, мужньої любові до України ;
• розвинуто та підвищено рівень компетентності з питання ментального здоров’я, психологічної стійкості, виховання у 70 осіб;
• створено спільний простір для психологічної реабілітації, виховання та застосування набутих вмінь та навичок у 70 осіб.
Проект передбачає підтримку гендерного аспекту під час його реалізації.
Враховуючи, що дівчата психологічно більш вразливі в проєкті приймають участь 72% жінок та 28% чоловіків.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Якісність проекту полягає у можливості учасників знизити та покращити рівень емоційної та психологічної стійкості. Розвинути та вдосконалити свої компетентності і навички та застосувати їх на протязі всього життя.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Проєкт «На хвилі часу» Інклюзивний табір психологічної реабілітації для дітей та молоді що постраждали від війни
Всього учасників (з них жінок)
70
(50)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
12
(9)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
38
(34)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Учасники проєкту діти та молодь ВПО та ті хто проживає у прифронтовій зоні в тому числі з інвалідністю, які стали свідками вбивств, втратили батьків або пережили окупацію або обстріли.
Фахівці з психології , арт – терапії, тілесної терапії, ЛФК, освітяни що працюють з дітьми та підлітками.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Інформаційно-методичний етап
Завдання
Висвітлення етапів реалізації програм в засобах масової інформації
Збір інформації, проведення моніторингу про учасників прєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Підвищити рівень поінформованості суспільства про потреби молоді, їх гармонійному психічному розвитку, свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я та культури безпеки життєдіяльності
Отримання заяв та мотиваційних листів від абітурієнтів проєкту.
Відбір учасників
Строк реалізації етапу
01 травня 2025
—
01 червня 2025
Відповідальний виконавець
Вікторія Мєрєнкова - менеджер проєкту
Етапи реалізації
Основний етап
Завдання
Організація та проведення Проєкт «На хвилі часу» Інклюзивний табір психологічної реабілітації.
Опис заходів для здійснення етапу
70 учасників із що найменше 9 областей України приїдуть до Карпат в м. Яремче, де протягом тижня проходитимуть психологічну реабілітацію. Під час роботи з дітьми та молоддю психологи та інші фахівці використовують різноманітні інструменти — групову та індивідуальну форми терапії із використанням різних технік арт терапії та фізичної культури
Родзинка проєкту “На хвилі часу” полягає в його інклюзивному підході, який об’єднує дітей та молодь з різними потребами, забезпечуючи рівні можливості для всіх учасників. Проєкт не тільки допомагає відновити психологічну рівновагу через арт-терапію та індивідуальні сесії, але й створює безпечне та підтримуюче середовище для емоційного відновлення. Важливою родзинкою є акцент на створенні дружньої атмосфери, де учасники можуть разом переживати позитивні емоції, взаємодіяти та підтримувати один одного, що сприяє розвитку соціальних зв’язків і зміцненню почуття належності. Ця взаємодія дуже важлива як для тих, чиї рани видимі, так і для тих, чиї психологічні рани невидимі для інших.
Спільні спортивні та творчі проекти, відпочинок та розмови на різні теми допоможуть їм не лише навчитися новим навичкам, але й підтримувати одне одного на шляху до відновлення та адаптації до нового життя.
Війна впливає на усіх нас, ми проживаємо складний час втрат і травм, змінюємось та творимо новий шлях української історії. Усвідомлювати травматичний досвід та долати його наслідки ми можемо, адже маємо підтримку один одного. Разом ми стаємо сильнішими та готовими боротися за щасливе майбутнє
Строк реалізації етапу
22 червня 2025
—
30 червня 2025
Відповідальний виконавець
Мєрєнкова Вікторія Менеджер проєкту, Саратова Олена - психологиня
Етапи реалізації
Аналіз результатів реалізації проекту
Завдання
Підвести підсумки реалізації проекту.
Опис заходів для здійснення етапу
Поширити інформацію про хід та підсумки реалізації проекту в молодіжному середовищі з метою широкого залучення молоді до процесу свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я та культури безпеки життєдіяльності.
Підготовка фінансового та тематичного звітів
Строк реалізації етапу
01 липня 2025
—
31 серпня 2025
Відповідальний виконавець
Мєрєнкова Вікторія менеджер проєкту, Федякова Олена - бухгалтер
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
Для поширення інформації про проект, популяризації
його мети та завдань, широкого залучення молоді до участі у наступних подібних
проектах, серед учасників проекту,
представників засобів масової інформації, громадських організацій, у
молодіжному середовищі, в школах, в органах центральної та місцевої влади в
різних регіонах України, розміщується інформації на сторінках у соціальних ГО
"Світ очима дітей", ГО "Птах", ФО «Єдність», адміністрації
міста Запоріжжя, Запорізької обласної військової адміністрації, Новосний сайти
м.Суми "0542.ua", "RAMA.com.ua" ,офіційний сайт Сумського
державного університету , мережах на телеканал «МТМ», Суспільне Запоріжжя,
радіо «Запоріжжя», « На дотик», газетні видання та соцмережах
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Результати проєкту «На хвилі часу» стануть основою для нових ініціатив ГО “Світ очима дітей”, сприяючи посиленню психологічного та соціального благополуччя постраждалих дітей і молоді в Україні.
Після закінчення роботи проекту буде продовжена плідна співпраця з державними та громадськими установами щодо реалізації поставлених завдань.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації