«Соціальне таксі – інклюзія в дії»
Статус
Не допущено
Проєкт подано
22 серпня 2023 року
Період реалізації проєкту
25 жовтня 2023 - 29 грудня 2023
Номер проєкту
20230822-3925
Бюджет
199900 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Залучення та включення осіб з інвалідністю до місцевої спільноти: 021.0 фізичний супровід осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються на кріслах колісних, з інтелектуальними, сенсорними, фізичними, моторними, психічними та поведінковими порушеннями
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
покращення доступності соціальних та адміністративних послуг через підвищення рівня транспортного забезпечення пересування та інклюзивності для малорухомих осіб з числа ВПО.
Актуальність програми
в Кременецькому районі станом на 9 серпня 2023р. є 9800 ВПО з 15 областей. З них в самій Кременецькій міській громаді 3111 мешканців. Більшість з цих людей є жінками з дітьми та особами похилого віку, іноді немічними та дуже хворими, які потребують постійного догляду та допомоги. Ці люди та їх родини стали свідками, а іноді і жертвами насилля та інших злочинних дій проти суспільства зі сторони агресора. Навіть релокувавшись і перебуваючи у відносно спокійних умовах в тиловій частині України, вони не відчуваються себе, як вдома. Проблема найбільше загострилася тим, що часто такі родини чи одинокі особи живуть у віддалених від районного центру селах чи населених пунктах та не можуть собі дозволити достатньо часто їздити до місць надання адміністративних та соціальних чи інших послуг, які переважно знаходяться в м.Кременець. Особлива гострота відчувається для людей з малорухомих верст та осіб похилого віку. Часто рух громадського транспорту не може забезпечити відповідний графік та інклюзію при перевезенні таких осіб, і тому, вони взагалі відмовляються від виїзду з місця проживання, що значно погіршує їх побутові умови. Надання послуг «соціального таксі» з можливістю перевезення осіб з інвалідністю та на візках, або малорухомих осіб, особливо похилого віку, значно полегшить їх перебування тут та зніме соціальну напругу, яка є їх постійним супутником. Саме на цей вид допомоги спрямовано наш проєкт, який допоможе задіяти існуючий в користуванні мікроавтобус у нашої ГО.
Очікувані результати
Короткострокові
Комплексна допомога з перевезення до місць надання адміністративних та соціальних послуг сім’ям з дітьми та молоддю з інвалідністю, особливо з числа ВПО. Особливо, допомога особам похилого віку які тимчасово проживаються на території Кременецького району.
Показати повний опис
Довгострокові
Покращення стану здоров’я, соціалізації та адаптації до нових умов життя і перебування в нових умовах. Полегшення побутових умов проживання для осіб з інвалідністю з числа ВПО та їх родин. Покращення самопочуття завдяки отриманій допомозі та можливість спокійнішого сприйняття ситуації в якій перебувають ці особи та їх родини.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
90 осіб з числа родин ВПО, осіб з інвалідністю (в т.ч. дітей та молоді), в т.ч. 80 одинокі особи похилого віку охоплені допомогою у формі транспортних послуг «соціальне таксі».
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Охоплено якісною соціальною послугою значну кількість осіб, що проживають в статусі ВПО на території Кременецького району і громади. Покращено імідж міста Кременець та Тернопільської області, як соціально відповідального регіону серед населення, міжнародних та вітчизняних донорів і меценатів, а також серед потенційних інвесторів. Набуто практичний досвід підтримки осіб із числа ВПО та їх дітей, що дасть можливість, в подальшому, адекватно та якісно надавати такі послуги на постійній основі на базі нашої ГО,
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Надання транспортних послуг «соціальне таксі» для осіб з числа ВПО та з родинам з особами з інвалідністю.
Всього учасників (з них жінок)
115 (60) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
35 (35) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
80 (25) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
ВПО, а особливо сім’ї де є діти та молодь, та/або дорослі з інвалідністю. Особлива увага буде надана одиноким особам, які мають малорухомий спосіб життя та обмежені в контактах та соціальних послугах. Також, значну питому вагу серед цих осіб займають переважно жінки з дітьми та люди похилого віку, яка особливо важко сприймають усі події, які відбуваються в їхньому житті.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Етап підготовчий
Завдання
Виявлення осіб з числа ВПО та з інвалідністю що потребують допомоги в послугах фізичного супроводу та «соціального таксі»
Опис заходів для здійснення етапу
Співпраця з місцевими соціальним службами та представниками громадських організацій, що опікуються ВПО та особами з інвалідністю для складання переліку осіб для надання допомоги
Строк реалізації етапу
25 жовтня 2023 — 31 жовтня 2023
Відповідальний виконавець
Андрущук А.М. голова ГО.
Етапи реалізації
Етап надання соціальної допомоги
Завдання
Відвідування за місцем проживання осіб для надання побутових та господарських і інших послуг на дому
Опис заходів для здійснення етапу
Надання послуги фізичного супроводу та послуги «соціального таксі» для 90 осіб (згідно списку)
Строк реалізації етапу
25 жовтня 2023 — 29 грудня 2023
Відповідальний виконавець
Андрущук А.М. голова ГО.
Етапи реалізації
заходи із підвищення безпеки під час проведення заходів та активностей проєкту
Завдання
забезпечити безпечність проведення заходів в місцях дії проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Усі заходи чи роботи будуть здійснюватися в безпечних місцях та із врахуванням без пекової ситуації. В разі оголошення повітряних тривог буде тимчасово припинено проведення заходів та убезпечено осіб, які перебувають в приміщенні чи на відкритих ділянках в безпечні місця згідно правил цивільної оборони. Перенесені роботи та/чи заходи будуть проведені згідно уточненого графіку, який буде скорегований з врахуванням подальшої безпекової ситуації. В разі коригування забезпечення виконання (реалізації) проекту та досягнення очікуваних результатів у разі зміни безпекової ситуації в умовах воєнного стану буде максимально докладено зусиль для виконання завдать та цілей проєкту, а при неможливості – повідомлено донора та прийнято спільне рішення щодо умов його продовження/припинення.
Строк реалізації етапу
25 жовтня 2023 — 29 грудня 2023
Відповідальний виконавець
Алла Андрущук, голова ГО
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Планується здійснювати постійне інформування на сторінках нашої організації в соцмережі Фейсбук та в місцевих групах і чатах про можливості отримання безкоштовних послуг для ЦА. https://www.facebook.com/groups/1574537549254409

 (https://www.facebook.com/reabil.center.kre/)


Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Набутий досвід буде використано в подальшому для надання таких послуг для вразливих груп на постійній основі. Фінансування таких проєктів планується здійснювати за кошти бюджетів різних рівнів, донорів та меценатів, а також, частково – за власні кошти.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux