«Кожен українець важливий»
Статус
Не допущено
Проєкт подано
22 серпня 2023 року
Період реалізації проєкту
25 жовтня 2023 - 30 грудня 2023
Номер проєкту
20230822-3920
Бюджет
211720 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Надання соціальних послуг за місцем проживання особи з інвалідністю: 015.1 догляд вдома
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищення рівня соціальної підтримки для осіб з числа ВПО та родин з людьми з інваліднстю, які потребують додаткової уваги та допомоги через наслідки агресії росії на території України
Актуальність програми
В Україні люди із інвалідністю не отримують належної медичної, соціальної, педагогічної допомоги та мають слабше здоров’я, ніж решта населення. Люди із інвалідністю мають у понад двічі більшу ймовірність зіткнутися з неадекватністю навичок персоналу навчальних, медичних чи адміністративних установ. Тому, робота в напрямку допомоги сім’ям з дітьми і молоддю з інвалідністю, або дорослим особам з вадами та посилення послуг для цієї категорії людей є дуже важливою необхідністю. Особливо проблема ускладнилася із початком збройної агресії російської федерації в 2022р., яка змусила мільйони сімей стати біженцями – як внутрішніми (ВПО) так і зовнішніми. Таких осіб лише в Кременецькому районі станом на 9 серпня 2023р. є 9800 людей. З них в самій Кременецькій міській громаді 3111 мешканців. Проблеми посилилися, як на побутовому рівні, так і на рівні психологічному. Більшість з цих людей є жінками з дітьми та особами похилого віку, іноді немічними та дуже хворими, які потребують постійного догляду та допомоги. Ці люди та їх родини стали свідками, а іноді і жертвами насилля та інших злочинних дій проти суспільства зі сторони агресора. Навіть релокувавшись і перебуваючи у відносно спокійних умовах в тиловій частині України вони не відчуваються себе, як вдома. Налагодження постійного контакту через соціальну допомогу та підтримку на господарсько-побутовому рівні планується максимально ефективно здійснити втручання та покращити стан цих осіб та їх сімей.
Очікувані результати
Короткострокові
Комплексна соціальна і практична допомога сім’ям з дітьми та молоддю з інвалідністю, особливо з числа ВПО. Допомога особам похилого віку які тимчасово проживаються на території Кременецького району.
Показати повний опис
Довгострокові
Покращення стану здоров’я, соціалізації та адаптації до нових умов життя і перебування в нових умовах. Полегшення побутових умов проживання для осіб з інвалідністю з числа ВПО та їх родин. Покращення самопочуття завдяки отриманій допомозі та можливість спокійнішого сприйняття ситуації в якій перебувають ці особи та їх родини.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
120 осіб (60 сімей) охоплено послугами допомоги по господарству. 70 осіб з числа родин ВПО, осіб з інвалідністю (в т.ч. дітей та молоді), в т.ч. 15 одинокі особи похилого віку .
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Охоплено якісною соціальною послугою значну кількість осіб, що проживають в статусі ВПО на території Кременецького району і громади.(входять 8 ОТГ) Покращено імідж міста Кременець та Тернопільської області, як соціально відповідального регіону серед населення, міжнародних та вітчизняних донорів і меценатів, а також серед потенційних інвесторів. Набуто практичний досвід підтримки осіб із числа ВПО та їх дітей, що дасть можливість, в подальшому, адекватно та якісно надавати такі послуги на постійній основі на базі нашої ГО.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Надання побутових послуг та інших послуг для осіб з числа ВПО та з родинам з особами з інвалідністю.
Всього учасників (з них жінок)
120 (70) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
35 (35) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
80 (35) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
ВПО, а особливо сім’ї де є діти та молодь, та/або дорослі з інвалідністю. Особлива увага буде надана одиноким особам, які мають малорухомий спосіб життя та обмежені в контактах та соціальних послугах. Також, значну питому вагу серед цих осіб займають переважно жінки з дітьми та люди похилого віку, яка особливо важко сприймають усі події, які відбуваються в їхньому житті. Особливу увагу буде приділено сім’ям, де є загиблі на війні прямі родичі – батько, мати, діти. Ці діти чи дорослі вже мають дуже великі травми і є безпосередньо нашою цільовою аудиторією.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Етап підготовчий
Завдання
Виявлення осіб з числа ВПО та з інвалідністю що потребують допомоги на дому
Опис заходів для здійснення етапу
Співпраця з місцевими соціальним службами та представниками громадських організацій, що опікуються ВПО та особами з інвалідністю для складання переліку осіб для надання допомоги
Строк реалізації етапу
25 жовтня 2023 — 10 листопада 2023
Відповідальний виконавець
Алла Андрущук
Етапи реалізації
Етап надання соціальної допомоги
Завдання
Відвідування за місцем проживання осіб для надання побутових та господарських і інших послуг на дому
Опис заходів для здійснення етапу
допомога в самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, годування), пересуванні в побутових умовах, веденні домашнього господарства (закупівля і доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, косметичне прибирання житла, оплата комунальних платежів, прання білизни, дрібний ремонт одягу), в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, працівників комунальних служб, транспортних служб тощо); навчання навичкам самообслуговування; допомога в забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; психологічна підтримка; інформування та представництво інтересів.
Строк реалізації етапу
31 жовтня 2023 — 30 грудня 2023
Відповідальний виконавець
Алла Андрущук
Етапи реалізації
безпекові застереження
Завдання
забезпечення безпечного проведення заходів та безпекиї її учасників та реципієнтів допомоги
Опис заходів для здійснення етапу
Усі заходи чи роботи будуть здійснюватися в безпечних місцях та із врахуванням без пекової ситуації. В разі оголошення повітряних тривог буде тимчасово припинено проведення заходів та убезпечено осіб, які перебувають в приміщенні чи на відкритих ділянках в безпечні місця згідно правил цивільної оборони. Перенесені роботи та/чи заходи будуть проведені згідно уточненого графіку, який буде скорегований з врахуванням подальшої безпекової ситуації. В разі коригування забезпечення виконання (реалізації) проекту та досягнення очікуваних результатів у разі зміни безпекової ситуації в умовах воєнного стану буде максимально докладено зусиль для виконання завдать та цілей проєкту, а при неможливості – повідомлено донора та прийнято спільне рішення щодо умов його продовження/припинення.
Строк реалізації етапу
25 жовтня 2023 — 30 грудня 2023
Відповідальний виконавець
Алла Андрущук
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Планується здійснювати постійне інформування на сторінках нашої організації в соцмережі Фейсбук та в місцевих групах і чатах про можливості отримання безкоштовних послуг для ЦА. https://www.facebook.com/groups/1574537549254409

 (https://www.facebook.com/reabil.center.kre/)


Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Набутий досвід буде використано в подальшому для надання таких послуг для вразливих груп на постійній основі. Фінансування таких проєктів планується здійснювати за кошти бюджетів різних рівнів, донорів та меценатів, а також, частково – за власні кошти.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux