Надяння послуг з супроводу осіб з інвалідністю по зору, в тому числі ВПО і ветеранів війни
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Сприяння розвитку системи надання соціальних послуг для осіб з інвалідністю.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Сприяння розвитку системи надання соціальних послуг для осіб з інвалідністю.
Актуальність програми
Цивілізоване суспільство має забезпечити дотримання рівних прав всім своїм громадянам прав: рівного доступу до ресурсів, рівних можливостей для особистісного розвитку та самореалізації усіх громадян та спільнот згідно Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, Закону України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”, Закону України «Про соціальні послуги». на найвищому державному рівні впроваджуються і виконуються Плани заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року і розробляється «Довідник безбар’єрності» – перший в Україні сайт-словник і посібник з нової етики спілкування без стереотипних термінів. В Україні на 01.01.2022 р. було 2,8 млн. осіб з інвалідністю, в Черкаській області з 1200,0 тис. населення - 119,3 тис. В Черкасах 1200 людей мають важкі порушення зору, в тому числі 100 дітей (дані УТОС). Доступність громадського простору в Україні складає 0,25% і залишається нереалізованою. В період повномасштабної військової агресії з 2022 року кількість осіб з травмами органів зору тільки збільшується. Для людей з порушенням зору, незрячих є наявність бар’єрів при пересуванні по місту, часткова недоступність адміністративних будівель, приміщень лікарень, поліклінік, банківських установ, аптек і громадського транспорту. Послуги соціального супроводу, надання допомоги при пересуванні, спілкуванні, оформленні необхідних документів – найнеобхідніша послуга для осіб незрячих і слабозорих.
Очікувані результати
Короткострокові
Надання послуги фізичного супроводу особам з інвалідністю з порушенням зору – супровід у органи соцзахисту і пенсійний фонд, ЦНАП, державні установи, лікарні, поліклініки, аптеки, центр зайнятості і до місць можливого працевлаштування і інше, що підвищує мобільність і соціальну адоптованість людей з інвалідністю по зору.
Показати повний опис
Довгострокові
Допомога в психосоціальній адаптації людей незрячих і слабозорих, підтримка почуття власної гідності і спроможності, покращення психоемоційного стану людей.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
720 осіб незрячих і слобозорих отримують послуги з супроводу в середньому по 4 години на 1 особу/день, Мінімальна заробітна плата 48,00 грн/година, 8 годин/день -384,00 грн/день. За 6 місяців проєкту 120 рабочих днів на 1 спеціалиста з супроводу, при 8-годинном роб днях 960 годин на 1 фахівця, 3 фахівця - 2880 годин. Витрати часу на 1 особу з інвалідністю в середньому 4 години/день.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
По результатам усного і письмового опитування-анкетування щодо якості наданих послуг: 90% мешканців Черкас з інвалідністю по зору, що отримали послуги з супроводу оцінюють їх як необхідні і якісні.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Фізичний супровід осіб з інвалідністю з порушенням зору
Всього учасників (з них жінок)
720 (504) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
720 (504) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Осіби з інвалідністю з порушенням зору
План реалізації програми
Етапи реалізації
Надання послуг з фізичного супровіду осіб з інвалідністю з порушенням зору
Завдання
Надати послуги супроводу осібам з інвалідністю з порушенням зору
Опис заходів для здійснення етапу
Визначити конкретні потреби у фізичному супроводі, розробити календарний план надання послуг, укласти договори ЦПХ з особами, що мають здійснювати супровід, надати послуги, проконтролювати їх виконання, зібрати відгуки про якість надання послуг, підписати акти надання послуг, зібрати відгуки про якість наданих послуг.
Строк реалізації етапу
01 липня 2024 — 31 грудня 2024
Відповідальний виконавець
Козлова А.В. Голова Правління ЧКОО УТОС
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Надання інформації про фінансування послуг з міського бюджету на сторінці ЧКОО УТОС у Facebook. ТРК Суспільне та ТРК Нова Доба, Українське радіо Черкаси, соцмережі – наші інформаційні партнери протягом всього проєкту з 01.07.24 по 31.12.24. Радіоінтерв’ю, відео матеріали о необхідності надання послуг, відгуки отримувачів послуг.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Протягом проєкту ми плануємо визначити загальну кількість осіб в м. Черкаси, що потребують послуг з фізичного супроводу, особливо кількість ветеранів і ВПО. Організувати короткострокові курси з етики спілкування з людьми з інвалідністю і особливостями фізичного супроводу осіб незрячих і слабозорих, в т.ч. серед працівників адміністративно-сервисних служб міста.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux