Адвокація інтересів осіб з інвалідністю: соціальна, проєктна та фандрейдингова складові. Серія семінарів.
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
5. Сприяння формуванню якісної системи соціального захисту осіб з інвалідністю та гідних умов життя для цієї групи громадян. Просвітництво та інформування осіб з інвалідністю щодо можливих видів соціальної допомоги, самостійного проживання, деінституалізації, тощо.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Полегшити доступність до різноманітних послуг людей з інвалідністю через навчання за трьома напрямками: соціальним, проєктним, фандрейзинговим.
Актуальність програми
24 вересня 2008 року Україною було підписано Конвенцію про права осіб з інвалідністю і Факультативний протокол до неї. А вже через рік 16 грудня 2009 року Верховною Радою України ці два акти було ратифіковано, 6 березня 2010 року Конвенція набрала чинності. З цього часу імплементація Конвенції є одним із пріоритетних завдань Уряду. Відповідно до взятих Україною зобов’язань на сьогодні однією із стратегічних цілей державної політики у сфері захисту прав осіб з інвалідністю є створення суспільного середовища рівних можливостей для таких осіб та їх інтеграція у суспільне життя, переосмислення поточних соціальних послуг для створення системи підтримки, що забезпечить суспільну активність та незалежність людей з інвалідністю. У всьому світі щороку зростає кількість людей з інвалідністю, не є винятком і Київська область. Станом на 01 січня 2023 року, в Україні майже 3 млн осіб мають інвалідність, у тому числі 222,3 тис. осіб з I групою інвалідності, 900,8 тис. осіб з II групою інвалідності, 1416,0 тис. осіб з III групою інвалідності та 163,9 тис. дітей з інвалідністю. 60 % відсотків осіб з інвалідністю мають фізичну можливість працювати та бути корисними державі та своїй громаді і відповідно потребують знань, які б допомогли їм працевлаштуватися або розпочати власну справу. Інша частина – потребують юридичних консультацій та інформації щодо своїх соціальних пільг. Наш проєкт покликаний через проведення серії семінарів надати таку інформацію.
Очікувані результати
Короткострокові
• Проведення підготовчого етапу. Розробка анкет учасників семінарів, наочних матеріалів. • Проведення семінарів проєкту за трьома блоками: соціальним, проєктним, фандрейзинговим. За результатами семінарів особи з інвалідністю навчяться вирішувати будь-які складні соціальні питання, поглиблять знання про методи пошуку роботи, ознайомляться з технологіями працевлаштування, ознайомляться з грантовими та проєктними можливостями, відпрацюють навички написання грантових заявок, отримають знання щодо фандрейзингових інструментів. • Створення каналу комунікації з учасниками проєкту. Підготовка та запуск сайту проєкту. Зрозуміти побажання осіб з інвалідністю автори проекту зможуть за допомогою онлайн-анкети, заповненої на створеному сайті. А також на основі відповідних показників та усвідомлення необхідності комунікації з громадськістю та громадським сектором. • Проведення ефективної інформаційної кампанії з метою інформування громадськості про хід та результати проєкту.
Показати повний опис
Довгострокові
• За результатами семінарів особи з інвалідністю навчаться вирішувати будь-які соціальні складні питання шляхом діалогу, . • Важливим фактором успіху та довгострокових результатів проекту є інформаційна складова, під час якого не лише поширюється набутий досвід та кращі практики працевлаштування осіб з інвалідністю, в тому числі і ветеранів, а й сприяє формуванню робочої атмосфери. розуміння, підтримка та повага до них. • Планується, що мінімум 5 осіб з кожної групи підготують грантову заявку, а 4 учасники з кожної групи реалізують свій власний проєкт у напрямку соціального підприємництва чи соціальної підтримки осіб з інвалідністю у перспективі перших трьох років після проєкту. • Налагоджено постійний контакт з потенційними учасниками майбутніх семінарів через створений сайт.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
• Проведено 2 денні семінари за трьома блоками: соціальний, проєктний та фандрейзинговий в м. Макарів Київської області для трьох груп, в яких взяло участь по 50 учасників відповідно. • У ході роботи семінарів відбулося 6 дискусійних панелей за вищевизначеними блоками. • Після проходження навчання учасники матимуть змогу провести з тренерами не менше 3-х консультацій на місяць у зручному для них форматі (офлайн чи онлайн) тривалістю до години для роботи над проектом, відповідно до цілей учасників та обраних грантових програм (український і закордонних грантодавців). • Створено сайт проекту. • Забезпечено у соціальних мережах розміщення інформації про проведення проекту ( не менше 12 інфорприводів). • Висвітлено у соціальних мережах результатів проекту (не менше 10 публікацій з охопленням не менше 4000 осіб). • Відзнято та розміщено на сайті семінари (не менше 8 Гб інформації). • Розроблено електронну анкету для можливості отримання консультацій (1 анкета на 3 групи. Всього 3 анкети). • Виготовлено та розповсюджено в Київській області та центральних бібліотеках чотирьох інформаційних буклетів «Адвокація інтересів осіб з інвалідністю» за чотирма напрямками: соціальний , проєктний менеджмент, проєктні можливості, фандрейзинг (1000шт. х 4 буклети. Всього 4000 шт.). • мінімум 3 особи з кожної групи знайдуть роботу та змінять сферу діяльності, а 2 учасники з кожної групи зможуть підготувати та подати власні проєкти у перспективі трьох місяців від початку проєкту. •
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
• За результатами семінарів особи з інвалідністю навчилися вирішувати будь-які складні соціальні питання. • Поглиблено знання про методи та інструменти фандрейзингу. • Відпрацьовані інструменти проєктного менеджменту. • Налагоджено зв’язок з громадськістю та органами державного самоврядування. • Створено імідж особи з інвалідністю як агента позитивних змін у суспільстві, що значно підвищує шанси осіб з інвалідністю на взаємодію з іншими соціальними групами.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Адвокація інтересів осіб з інвалідністю: соціальна, проєктна та фандрейдингова складові. Серія семінарів.
Всього учасників (з них жінок)
150 (90) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
100 (50) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
50 (40) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Пряма аудиторія: - 3 групи по 50 учасників, які будуть брати участь у заході - 2 тренери проєкту. - організатори заходу. - лектори проєкту, що будуть брати участь у роботі дискусійних панелей. Опосередкована аудиторія: - співробітники департаментів соціального захисту. - представники центрів зайнятості. - представники різних рівнів виконавчої влади. - представники громадських організацій та спілок, які працюють з особами з інвалідністю та ветеранами, учасники різноманітних соціальних спільнот. Перелік зацікавлених сторін: Особи з інвалідністю, в тому числі ветерани війни з інвалідністю, які втратили працездатність внаслідок тяжкого поранення, контузії або каліцтва, отриманих на фронті, учасники бойових дій та ветерани українсько-російської війни, які мають інвалідність, які за відповідних обставин завершили свою роботу в лавах збройних сил України. Тренери та лектори проєкту. Представники органів соціального захисту області.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Організаційно - підготовчий етап
Завдання
Підготовка семінарів
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення переговорів з контрагентами щодо надання послуг з проживання та харчування, виготовлення необхідних матеріалів, закупівлі канцтоварів тощо. Розробка матеріалів семінарів. Вирішення соціально-побутових потреб учасників. Розробка матеріалів інформ. компанії, тощо. Розробка інформаційних буклетів.
Строк реалізації етапу
02 жовтня 2023 — 30 листопада 2023
Відповідальний виконавець
Зварич Маріанна, керівник ГО, Телеуця Валентина, керівник проєкту, Омельченко Юрій, комунікаційний менеджер проєкту, Кривенко Ганна, адміністратор проєкту.
Етапи реалізації
Основний етап , проведення семінарів
Завдання
Формування навичок соціальної, проєктної та фандрейзингової компетенції.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення 2 денних семінарів за трьома блоками і 6 панелями в м. Макарів в трьох окремих групах, в яких взяло участь по 50 учасників відповідно. Блок 1. Соціальна адвокація. Панель 1. Захист прав людей з інвалідністю на місцевому рівні. Панель 2. Соціальні програми для осіб з інвалідністю. Блок 2. Проєктний менеджмент Панель 1. Основи проєктного менеджменту: - Визначення мети та завдань проєкту, ЦА проєкту. -Основи управління проєктом. - Плануванням та контроль за виконанням проєкту. - Взаємодія зі стейкхолдерами. - Оцінювання та пріоритезація задач. -Проєктні ризики. Панель 2. Фінанси у проєктному менеджменті. - Бюджет проєкту. - Потенційні фінансові донори (в Україні та закордоном) Блок 3. Фандрейзинг Панель 1. Фандрейзинг: що це та чому фінансові пожертви важливі для розвитку організацій. Панель 2. Що таке соціальний фандрейзинг, або як продати громаді участь у добрих справах
Строк реалізації етапу
16 жовтня 2023 — 19 листопада 2023
Відповідальний виконавець
Телеуця Валентина, керівник проєкту, Омельченко Юрій, комунікаційний менеджер проєкту, Кривенко Ганна, адміністратор проєкту, тренери проєкту
Етапи реалізації
Забезпечення проведення інформаційної компанії
Завдання
Забезпечення якнайбільшого розголосу щодо основних цілей, наповненості та результатів проекту
Опис заходів для здійснення етапу
Створити сайт проекту. Забезпечити у соціальних мережах розміщення інформації про проведення проекту. Висвітлити у соціальних мережах результатів проекту. Відзняти та розмістити на сайті семінарів та тренінгів з особистого та кар’єрного росту учасників. Розробити електронну анкету для можливості отримання консультацій. Виготовити та розповсюдити чотири інформаційні буклети з тиражем 1000 пр. кожен. Висвітлення етапів реалізації програми в засобах масової інформації.
Строк реалізації етапу
02 жовтня 2023 — 30 листопада 2023
Відповідальний виконавець
Телеуця Валентина, керівник проєкту, Омельченко Юрій, комунікаційний менеджер проєкту, Кривенко Ганна, адміністратор проєкту, тренери проєкту
Етапи реалізації
Тренерська підтримка учасників, моніторинг та аналіз їх успіхів
Завдання
Забезпечити мотивування та стимулювання учасників до роботи та розвитку.
Опис заходів для здійснення етапу
Отримання професійних консультацій від тренерів проекту на всіх етапах підготовки вланих грантових заявок. Учасники матимуть змогу провести з кожним тренером не менше 3-х зустрічей на місяць у зручному для них форматі (офлайн чи онлайн) тривалістю до години для роботи над проєктом, відповідно до цілей.
Строк реалізації етапу
01 листопада 2023 — 19 листопада 2023
Відповідальний виконавець
Телеуця Валентина, керівник проєкту, Омельченко Юрій, комунікаційний менеджер проєкту, Кривенко Ганна, адміністратор проєкту, тренери проєкту
Етапи реалізації
Підсумковий етап
Завдання
Підведення підсумків та моніторингових заходів
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка проміжних та остаточного фінансового та змістового звітів. Розробка плану післядії.
Строк реалізації етапу
19 листопада 2023 — 30 листопада 2023
Відповідальний виконавець
Зварич Маріанна, керівник ГО, Телеуця Валентина, керівник проєкту, Омельченко Юрій, комунікаційний менеджер проєкту, Кривенко Ганна, адміністратор проєкту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Для поширення інформації про старт, реалізацію та фінальну презентацію проєкту, заявник обиратиме максимально доступну кількість каналів комунікацій, в тому числі використовуватиме свої професійні здобутки та можливості по одному з видів діяльності у сфері створення та просування електронних рекламних кампаній. Плануємо залучати такі канали комунікації, як офіційний сайт проєкту та контекстну рекламу, сторінки в соціальних мережах, та рекламну кампанію в Facebook та Instagram, Телеграм –канал. 

Розміщення інформації у друкованих видання області: запрошення представників ЗМІ на усі заходи, передбачених в рамках програми ( не менше 3-х представників, що визначаться в ході реєстрації ЗМІ на участь в презентаційних заходах);

▪ інформування громадськості через веб-ресурси та у соціальних мережах про перебіг проєкту (не менше 10 публікацій у соцмережах);

У рамках інформаційної складової планується проведення інформаційної кампанії питань соціального захисту, реабілітації, соціалізації, бізнес-адаптації осіб з інвалідністю. Буде виготовлено та розповсюджено чотири інформаційні буклети (всього 4000 примірників). 


Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
- Заявник планує активно підтримувати та розвивати проект через партнерство та професійне спілкування з іншими містами області та регіонами України, зацікавленими у такому ресурсі. Через гранти та спонсорську підтримку ми плануємо охопити якомога більше учасників в найближчі 5-7 років, щоб мати перспективну актуальність. Тому одним із головних завдань є поширення інформації про проект та співпраця з КОДА, залучення інституційної підтримки, створення партнерських відносин, що надає додаткові можливості для розвитку проекту. - Цей проект також буде продовжено шляхом залучення до його реалізації громадських організацій , органи соціального захисту та управління ринку праці та підприємців, які зацікавлені у працевлаштуванні людей з інвалідністю. - Також учасники проекту, які отримають відповідний досвід під час навчання, поділяться набутими навичками із зацікавленими на місцях. - Організатори проекту сподіваються на встановлення нових партнерств в рамках проекту, а також планують продовжувати співпрацю з наявними партнерами. Потенційними партнерами можуть бути: департаменти соціального захисту Київської області, Міністерство соціальної політики, Міністерство розвитку громад і територій України, а також як українські, так і міжнародні грантодавці.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux