Опис проєкту
Пріоритетне завдання
1. Соціальна адаптація ветеранів війни, у тому числі психологічна допомога ветеранам війни та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підготувати ветеранів , в тому числі і членів їх родин, до перших кроків соціальної адаптації засобами art&craft-терапії та підвищити їх мотивацію включитися в процес навчання народних художніх промислів та ремесел, мотивувати до реалізації власних творчих проектів.
Актуальність програми
Проект «Програма реабілітації для ветеранів та їх сімей " Art &Craft"» відповідає меті та пріоритету конкурсу. Нагальною потребою українського суспільства є надання соціально-психологічної допомоги різним групам населення у зв’язку з переживанням ними наслідків травматичних подій. Перш за все, це стосується ветеранів, які мають посттравматичні стресові стани, суттєві прояви психоемоційного виснаження. Також зростає необхідність в урізноманітненні форм надання такої допомоги, удосконаленні технологій реінтеграції та реадаптації особистості, що зазнала психотравмуючого впливу воєнних подій. Також важливою є профілактика вторинної психотравматизації населення, яка виникає внаслідок взаємодії учасників бойових дій (чоловіків і жінок), які мають психотравми, із близьким оточенням, перш за все, з чоловіками/жінками, дітьми. В Україні станом на 1 липня 2022 року налічувалось 438 834 учасників бойових дій. За заявою Міністерки у справах ветеранів кількість ветеранів, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих військових може зрости до 4-5 мільйонів осіб. Відгуком на ці потреби може стати art&craft-терапія. Арт/Крафт-терапія — це засіб вільного самовираження і самопізнання. Художня творчість та ремесла допомагають зрозуміти й оцінити свої почуття, спогади, образи майбутнього, знайти час для відновлення життєвих сил і спосіб спілкування із собою та зі своїм оточенням.
Очікувані результати
Короткострокові
Психолого-теоретичний етап передбачатиме: - Проведення базових тренінгів з проблем адаптації та спілкування, що спрямовані на подолання травм війни та створення комфортних умов переходу ветератнів та членів їх родин від військового до цивільного життя. У ході семінару будуть задіяні інструменти арт/крафт- терапії, що сприятимуть розвитку комунікативних навичок, розвитку дрібної моторики і, як наслідок, реабілітація поранень, концентрації уваги та покращення психоемоційного стану як ветеранів, так і членів їх родин. Все це створить умови для подальшої адаптації та соціалізації та підготовить учасників семінару до тренінгів з оволодіння ремеслом. . - Проведення тренінгів «Народні художні промисли та ремесла як основа успішного стартапу». Під час тренінгу учасники отримають базові знання з народних художніх промислів та ремесел. Отримають професійні консультації від тренерів, фасилітаторів та партнерів проєкту з питань офлайн та онлайн просування товарів та послуг майстрів та механізмів самопрезентації та просування ремісничих і крафтових виробів як способу самозайнятості. -Оцінка готовності учасників до освоєння відповідного ремесла. Практичний етап передбачатиме: - Проведення майстер-класів «Петриківський розпис», «Орнек- кримськотатарський орнамент» «Всі види вишивки: вишивка бісером, гладдю, хрестиком та старовинними техніками», "Гончарство",«Традиційні українські страви». - Здійснення менторської підтримку. По завершенню навчальних заходів всі учасники отримають професійні консультації від тренерів, майстрів та партнерів проєкту.
Показати повний опис
Довгострокові
- Спланувати спільні дії громадськості, спрямовані на створення сприятливих умов для працевлаштування працездатних ветеранів; - Підвищити конкурентоспроможність ветеранів на ринку праці; - Отриманий досвід та результати проєкту поширити серед громадськості. - Після закінчення роботи проєкту буде продовжена плідна співпраця з державними та громадськими установами області щодо реалізації поставлених завдань.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Провести 5-ти денний тренінг та 5-ти денні майстер-класи (всього 5 груп по 100 учасників). - Підвищено рівень знань ЦА про народні художні промисли та ремесла України(заповнено 500 унікальних анкет щодо рівня володіння знаннями); - Відпрацьовано навички комунікації у складних, стресових ситуаціях( всього 5 груп по 100 учасників, заповнено списки учасників тренінгу); - Зменшено рівень конфліктності, реактивності серед ЦА засобами арт/крафт-терапії (заповнено 500 унікальних анкет щодо рівня володіння знаннями); - Відпрацьовано навички оволодіння обраним ремеслом в ході проведення майстер-класів «Петриківський розпис», «Орнек- кримськотатарський орнамент» «Всі види вишивки: вишивка бісером, гладдю, хрестиком та старовинними техніками», "Гончарство",«Традиційні українські страви». ( всього 5 груп по 100 осіб, списки учасників). - Виготовити та розповсюдити 1000 х 4 види примірників інформаційного видання «Народні художні промисли та ремесла» за напрямами майстер-класів (1 -«Петриківський розпис», «Орнек- кримськотатарський орнамент», 2 - «Всі види вишивки: вишивка бісером, гладдю, хрестиком та старовинними техніками», 3 -«Гончарство»,4-«Традиційні українські страви»).
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
- засобами арт/крафт-терапії відпрацьовані комунікативні навички, -пропрацьована дрібна моторика (реабілітація поранень), концентрація уваги; - покращено психоемоційний стан ветеранів, членів їх родин; - налагоджено діалог з органами місцевого самоврядування області.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Програма реабілітації для ветеранів та їх сімей " Art &Craft"
Всього учасників (з них жінок)
500 (340) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
250 (140) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
250 (200) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Ветерани та члени їх родин, в тому числі діти та молодь, внутрішньо переміщені особи, віком від 14 до 60 років (500 осіб), які потребую психологічної реабілітації та соціалізації; прагнуть переглянути своє професійне спрямування на майбутнє; хочуть знайти нову роботу, або створити власний бізнес на основі НХП та ремесел. Загальна кількість – 1500 осіб (з урахуванням інформаційної кампанії), в тому числі безпосередні учасники – 500 осіб (5 груп по 100 осіб).
План реалізації програми
Етапи реалізації
Організаційно - підготовчий етап
Завдання
Підготовка до навчально-теоретичного етапу
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення переговорів з контрагентами щодо надання послуг (з надання у використання приміщення для проведення заходів проекту, поліграфічні та друкарські послуги, технічного обладнання для проведення проекту та ін.) . Закупівлі канцтоварів, витратних матеріалів та інструментів для проведення майстер-класів тощо. Ведення переговорів з лекторами та тренерами проекту. Розробка анкети учасника та відбір учасників. Розробка матеріалів семінарів та тренінгів. Розробка матеріалів інформаційної кампанії тощо.
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2023 — 15 жовтня 2023
Відповідальний виконавець
Севастьянов Олег – керівник ГО, Жукова Тетяна, керівник проєкту, Буздуган Юлій, комунікаційний менеджер проєкту, Маківська Марія, адміністратор проєкту.
Етапи реалізації
Основний етап (забезпечення проведення навчальних тренінгів, майстер-класів)
Завдання
Подолання травм війни та створення комфортних умов переходу ветеранів та членів їх родин від військового до цивільного життя.
Опис заходів для здійснення етапу
Заняття № 1 «Що таке стартап, артпроєкт?» Знайомство учасників. Кодекс поведінки учасника семінару. Сутність стартапів, їх види, характерні риси, етапи, різновити артпроєктів. Практикум. Заняття № 2 «Де і як шукати успішні ідеї?». Процес генерування ідей, його способи ( ментальні карти). Розвиток креативності. Мотивація до успіху та можливі невдачі. Практикум«Розшук супер-ідей для арт-стартапу!». Заняття №3. «Команда проєкту: як її сформувати?» Мотивація команди. Тренінгові вправи на командоутворення. Тайм-менеджмент. Заняття № 4. НХП та ремесла України. Види, технології. Заняття № 5. «Офлайн та онлайн просування товарів та послуг майстрів». Що таке доходи, витрати, рентабельність проєкту. Ризики проекту, податки. Практикум «Ярмарка як механізм просування товарів та послуг майстрів.Механізми самопрезентації та просування ремісничих і крафтових виробів як спосіб самозайнятості». Краудфандинг, фандрейзинг та сучасні онлан-платформи для колективного фінансування проектів. Заняття №6-9. Проведення майстер-класів з вивчення ремесел: «Петриківський розпис», «Орнек- кримськотатарський орнамент» «Всі види вишивки: вишивка бісером, гладдю, хрестиком та старовинними техніками», "Гончарство",«Традиційні українські страви». Заняття 10. «Презентація проєктів та виробів підготовлених учасниками». Підведення підсумків. Вручення сертифікатів про завершенню практичного курсу.
Строк реалізації етапу
21 жовтня 2023 — 19 листопада 2023
Відповідальний виконавець
3. Жукова Тетяна, керівник проєкту, Буздуган Юлій, комунікаційний менеджер проєкту, Маківська Марія, адміністратор проєкту майстри НХП.
Етапи реалізації
Інформаційно-методичний етап
Завдання
Формування позитивного сприйняття, соціальної адаптації та інтеграції ветеранів.
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка та проведення прес-конференції щодо початку реалізації проєкту. Розміщення інформації про підготовку та реалізацію заходів проекту на фб- сторінці організації-заявника та сторінках і сайтах організацій-партнерів. Висвітлення етапів реалізації проєкту в засобах масової інформації. Виготовлення (збір матеріалів, робота дизайнера, корегувальника, кольоропідбір, верстка, друк тощо) та розповсюдження в області, інформаційних видань «Народні художні промисли та ремесла "(4 книги).
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2023 — 30 листопада 2023
Відповідальний виконавець
Жукова Тетяна, керівник проєкту, Буздуган Юлій, комунікаційний менеджер проєкту, Маківська Марія, адміністратор проєкту, майстри НХП та ремесел.
Етапи реалізації
Завершальний етап (аналіз результатів реалізації програми
Завдання
Підведення підсумків та підготовка плану післядії проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Розміщення інформації про результати проведення заходів проекту на фб-сторінці організації-заявника та сторінках і сайтах організацій-партнерів. Підведення підсумків реалізації програми. Підготовка фінансового та тематичного звітів. Розробка плану післядії.
Строк реалізації етапу
20 листопада 2023 — 30 листопада 2023
Відповідальний виконавець
Севастьянов Олег, керівник ГО, Жукова Тетяна, керівник проєкту, Буздуган Юлій, комунікаційний менеджер проєкту, Маківська Марія, адміністратор проєкту.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

В рамках акції будуть організовані заходи для преси:

 

▪      прес-конференція щодо початку проєкту;

 

▪      підсумкова прес-конференція за результатами роботи проєкту.

 

▪     запрошення представників ЗМІ на усі заходи, передбачених в рамках програми ( не менше 3-х представників «Київська правда», «Вишгород», «Новини Полісся», інтернет видання (визначаться після реєстрації ЗМІ на презентаційні заходи);

 

▪     інформування громадськості через веб-ресурси та у соціальних мережах про перебіг проєкту сторінки ФБ, Телеграм групи, Інстаграм  (не менше 6 публікацій про початок , хід і завершення проєкту, 5 публікацій про хід майстер-класів з публікацією фото виробів учасників проєкту у соцмережах);

 

▪     створення видання інформаційних видань (артбуків) «Народні художні промисли та ремесла» (1000 примірників х 4 видання (відповідно до напрямків кількості майстер-класів), не менше 10 закладів районів та ОТГ області, ГО та державні органи, що та активно працюють з ветеранами, в тому числі з їх родинами та ВПО).

 

У рамках інформаційної складової планується проведення інформаційної кампанії з питань соціального захисту, реабілітації, соціалізації, адаптації та арт /крафт-адаптації ветеранів та  членів їх сімей.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Отриманий досвід та результати проєкту поширити серед громадськості. Після закінчення роботи проєкту буде продовжена плідна співпраця з державними та громадськими установами щодо реалізації поставлених завдань.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux