Артадаптація. Програма творчої реабілітації та профорієнтації осіб з інвалідністю.
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
8. Сприяння зайнятості осіб з інвалідністю та реалізації права на працю на рівні з іншими, доступу до підприємницької діяльності та самозайнятості осіб з інвалідністю.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підготувати осіб з інвалідністю , в тому числі дітей та молодь , внутрішньо переміщених осіб до перших кроків соціальної адаптації та підвищити їх мотивацію включитися в процес навчання ремесел, мотивувати до реалізації власних творчих проектів, успішних соціальних чи бізнес-проектів.
Актуальність програми
Проект «Артадаптація. Програма творчої реабілітації та профорієнтації осіб з інвалідністю» відповідає меті та пріоритету конкурсу. Сьогодні наша держава для забезпечення територіальної цілісності України вимушена боронити свої кордони. У зв'язку з цим наша держава вимушена пропускати через себе велику кількість осіб з інвалідністю, багатотисячні маси вимушених переселенців, в тому числі дітей та молодь, яких після переміщення потрібно повертати назад в громадянське суспільство, вносячи в нього при цьому всі особливості мілітаризованої свідомості і роблячи істотний вплив на подальший розвиток соціуму. В ряді багатьох наслідків (економічних, політичних, соціальних), які будь-яка війна несе для суспільства, з’являються також і психологічні наслідки для людини, особливо для тих, хто перебував безпосередню у зоні бойових дій. Діапазон впливу факторів війни на людину надзвичайно широкий. При цьому набагато більший масштаб мають пом’якшені і відстрочені наслідки війни, що впливають не тільки на психофізичне здоров’я людей, і особливо дітей та молоді, а й на їх психологічну врівноваженість, світогляд, стабільність ціннісних орієнтацій і т.д. Згідно з офіційними даними, станом на 01 січня 2023 року, в Україні більше 2,7 млн осіб мають інвалідність, у тому числі 222,3 тис. осіб з I групою інвалідності, 900,8 тис. осіб з II групою інвалідності, 1416,0 тис. осіб з III групою інвалідності та 163,9 тис. дітей з інвалідністю. На превеликий жаль ця цифра буде тільки збільшуватися, оскільки
Очікувані результати
Короткострокові
Навчально-теоретичний етап передбачатиме: - Проведення базових тренінгів з проблем адаптації та спілкування, що спрямовані на подолання травм війни та створення комфортних умов переходу дітей, молоді, осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб від військового до цивільного життя. У ході семінару будуть задіяні інструменти арт-терапії, що сприятимуть розвитку комунікативних навичок, розвитку дрібної моторики (реабілітація поранень), концентрації уваги та покращення психоемоційного стану як дітей та молоді, так і членів їх родин. Все це створить умови для подальшої адаптації та соціалізації та підготовить учасників семінару до тренінгів з оволодіння ремеслом з подальшим відкриттям власної справи. - Проведення тренінгів «Народні художні промисли та ремесла як основа успішного стартапу». Під час тренінгу учасники отримають базові знання з народних художніх промислів та ремесел. Отримають професійні консультації від тренерів, фасилітаторів та партнерів проєкту з питань офлайн та онлайн просування товарів та послуг майстрів та механізмів самопрезентації та просування ремісничих і крафтових виробів як способу самозайнятості. -Оцінка готовності учасників до освоєння відповідного ремесла. Практичний етап передбачатиме: - Проведення майстер-класів «Ковальство», «Всі види вишивки: вишивка бісером, гладдю, хрестиком та старовинними техніками», "Гончарство", «Гастроспадщина». - Здійснення менторської підтримку. По завершенню тренінгу всі учасники отримають професійні консультації від тренерів, майстрів та партнерів проєкту.
Показати повний опис
Довгострокові
- Спланувати спільні дії громадськості, спрямовані на створення сприятливих умов для працевлаштування працездатних осіб з інвалідністю; - Підвищити конкурентоспроможність працездатної молоді з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб на ринку праці; - Отриманий досвід та результати проєкту поширити серед громадськості. - Після закінчення роботи проєкту буде продовжена плідна співпраця з державними та громадськими установами області щодо реалізації поставлених завдань.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Провести 5-ти денний тренінг та 5-ти денні майстер-класи (всього 5 груп по 100 учасників). - Підвищити рівень знань ЦА про народні художні промисли та ремесла України; - Відпрацювати навички комунікації у складних, стресових ситуаціях; - Сприяти зменшенню рівня конфліктності, реактивності серед ЦА засобами арттерапії; - Відпрацювати навички оволодіння обраним ремеслом в ході проведення майстер-класів «Ковальство», «Всі види вишивки: вишивка бісером, гладдю, хрестиком та старовинними техніками», «Гастроспадщина», "Гончарство" ( всього 5 груп по 100 осіб). - Виготовити та розповсюдити 1000 х 4 види примірників інформаційного видання «Народні художні промисли та ремесла»;
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
- засобами арт-терапії відпрацьовані комунікативні навички, -пропрацьована дрібна моторика (реабілітація поранень), концентрація уваги; - покращено психоемоційний стан осіб з інвалідністі, серед них дітей та молоді, членів їх родин, внутрішньо переміщених осіб; - налагоджено діалог з органами місцевого самоврядування області.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Артадаптація. Програма творчої реабілітації та профорієнтації осіб з інвалідністю.
Всього учасників (з них жінок)
500 (390) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
250 (250) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
250 (140) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Особи з інвалідністю, в тому числі діти та молодь, внутрішньо переміщені особи, віком від 12 до 60 років (500 осіб), які в результаті інвалідності, переміщення втратили роботу; прагнуть переглянути своє професійне спрямування на майбутнє; раніше не працювали та хочуть знайти роботу, та створити власний бізнес на основі НХП та ремесел. Загальна кількість – 1500 осіб (з урахуванням інформаційної кампанії), в тому числі безпосередні учасники – 500 осіб (5 груп по 100 осіб).
План реалізації програми
Етапи реалізації
Організаційно - підготовчий етап
Завдання
Підготовка до навчально-теоретичного етапу
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення переговорів з контрагентами щодо надання послуг (з надання у використання приміщення для проведення заходів проекту, поліграфічні та друкарські послуги, технічного обладнання для проведення проекту та ін.) . Закупівлі канцтоварів, витратних матеріалів та інструментів для проведення майстер-класів тощо. Ведення переговорів з лекторами та тренерами проекту. Розробка анкети учасника та відбір учасників. Розробка матеріалів семінарів та тренінгів. Розробка матеріалів інформ. компанії тощо.
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2023 — 15 жовтня 2023
Відповідальний виконавець
Телеуця Валентина, керівник проєкту, Омельченко Юрій, комунікаційний менеджер проєкту, Кривенко Ганна, адміністратор проєкту.
Етапи реалізації
Основний етап (забезпечення проведення навчальних тренінгів, майстер-класів)
Завдання
Подолання травм війни та створення комфортних умов переходу дітей, молоді, осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб від військового до цивільного життя.
Опис заходів для здійснення етапу
Заняття № 1 «Що таке стартап, артпроєкт?» Знайомство учасників. Кодекс поведінки учасника семінару. Сутність стартапів, їх види, характерні риси, етапи, різновити артпроєктів. Практикум. Заняття № 2 «Де і як шукати успішні ідеї?». Процес генерування ідей, його способи (мозковий штурм, метод шести капелюхів, ментальні карти). Ознаки гарної бізнес-ідеї. Як шукати успішні ідеї? Артпроєкти. Розвиток креативності. Мотивація до успіху та можливі невдачі. Практикум «Оголошується розшук…. супер-ідей для арт-стартапу!». Заняття №3. «Команда проєкту: як її сформувати?» Мотивація команди. Тренінгові вправи на командо утворення. Тайм-менеджмент. Заняття № 4. НХП та ремесла України. Види, технології. Заняття № 5. «Офлайн та онлайн просування товарів та послуг майстрів». Що таке доходи, витрати, рентабельність проєкту. Ризики проекту, податки. Практикум «Ярмарка як механізм просування товарів та послуг майстрів». Заняття № 6. «Механізми самопрезентації та просування ремісничих і крафтових виробів як спосіб самозайнятості». Краудфандинг, фандрейзинг та сучасні онлан-платформи для колективного фінансування проектів. Заняття №7.-11. Проведення майстер-класів з вивчення ремесел: «Ковальство», «Всі види вишивки: вишивка бісером, гладдю, хрестиком та старовинними техніками», "Гончарство", «Гастроспадщина». Заняття 12. «Презентація проєктів та виробів підготовлених учасниками». Підведення підсумків. Вручення сертифікатів про завершення курсу.
Строк реалізації етапу
20 жовтня 2023 — 18 листопада 2023
Відповідальний виконавець
Телеуця Валентина , керівник проєкту. Омельченко Юрій, комунікаційний менеджер проєкту. Кривенко Ганна, адміністратор проєкту, майстри НХП та ремесел.
Етапи реалізації
Інформаційно-методичний етап
Завдання
Формування позитивного сприйняття, соціальної адаптації та інтеграції людей з інвалідністю.
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка та проведення прес-конференції щодо початку реалізації проєкту. Розміщення інформації про підготовку та реалізацію заходів проекту на фб-сторінці організації-заявника та сторінках і сайтах організацій-партнерів. Висвітлення етапів реалізації проєкту в засобах масової інформації. Виготовлення (збір матеріалів, робота дизайнера, корегувальника, кольоропідбір, верстка, друк тощо) та розповсюдження (в регіонах України, які приймають ВПО та активно працюють з особами з інвалідністю) інформаційного видання «Народні художні промисли та ремесла ".
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2023 — 29 листопада 2023
Відповідальний виконавець
Телеуця Валентина , керівник проєкту. Омельченко Юрій, комунікаційний менеджер проєкту. Кривенко Ганна, адміністратор проєкту, майстри НХП та ремесел.
Етапи реалізації
Завершальний етап (аналіз результатів реалізації програми
Завдання
Підведення підсумків та підготовка плану післядії проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Розміщення інформації про результати проведення заходів проекту на фб-сторінці організації-заявника та сторінках і сайтах організацій-партнерів. Підведення підсумків реалізації програми. Підготовка фінансового та тематичного звітів. Розробка плану післядії.
Строк реалізації етапу
24 листопада 2023 — 30 листопада 2023
Відповідальний виконавець
Телеуця Валентина, керівник проєкту. Омельченко Юрій, комунікаційний менеджер проєкту, Кривенко Ганна, адміністратор проєкту.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

В рамках акції будуть організовані заходи для преси:

▪      прес-конференція щодо початку проєкту;

▪      підсумкова прес-конференція за результатами роботи проєкту.

▪     запрошення представників ЗМІ на усі заходи, передбачених в рамках програми ( не менше 3-х представників «Київська правда», «Вишгород», «Новини Полісся» та «Рідне місто»);

▪     інформування громадськості через веб-ресурси та у соціальних мережах про перебіг проєкту (не менше 6 публікацій у соцмережах);

▪     створення видання -артбуків«Народні художні промисли та ремесла» (1000 примірників х 4 видання (відповідно до напрямків кількості майстер-класів), не менше 10 закладів районів та ОТГ області, що приймають ВПО та активно працюють з особами з інвалідністю).

У рамках інформаційної складової планується проведення інформаційної кампанії з питань соціального захисту, реабілітації, соціалізації, адаптації та арт-адаптації осіб з інвалідністю, в тому числі дітей, молоді, ВПО, що потрапили в складні життєві ситуації та кращих практик працевлаштування осіб з інвалідністю, в тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб і членів їх сімей. Буде виготовлено та розповсюджено інформаційне видання за результатами тренінгів «Народні художні промисли та ремесла як основа успішного стартапу». 

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Отриманий досвід та результати проєкту поширити серед громадськості. Після закінчення роботи проєкту буде продовжена плідна співпраця з державними та громадськими установами щодо реалізації поставлених завдань.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux