Збереження Сучасної Історії Українського Війська
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
17 січня 2022 року
Період реалізації проєкту
01 березня 2022 - 31 серпня 2022
Номер проєкту
20220117-2826
Бюджет
239516 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
формування в суспільстві однозначного позитивного образу ветерана; відродження національно-патріотичного виховання молоді, зокрема, через залучення до виховного процесу ветеранів; популяризація здорового способу життя серед ветеранів та членів їх сімей; психологічна реабілітація та соціальна адаптація ветеранів; надання консультативної допомоги ветеранам та членам їх сімей щодо наявних прав і соціальних гарантій; підвищення організаційної спроможності Громадських об’єднань; посилення соціального захисту членів сімей ветеранів.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Збереження історичної пам’яті про події російсько- української війни, в якій приймали участь віськові Дніпропетровської області, створення позитивного образу ветерана, інформаційно-просвітницька робота у рамках посилення національно-патріотичного виховання, особливо у молоді. Проект “Збереження Сучасної Історії Українського Війська” - це унікальна можливість зберегти живу правду військових історії для наступних поколінь, дати молоді приклад героїзму і самовідданості, створити образ ветерана – захисника, підвищити престиж військової професії.
Актуальність програми
Актуальність питання національно-патріотичного виховання обумовлюється тим, що живі свідчення учасників бойових дій дають приклад свідомого ставлення до інтересів держави в дії. В той час, як інформаційний простір України перенасичений ворожою пропагандою, критично важливо показувати реальних людей, які з ризиком для власного життя захистили наше мирне існування в тилу. Герої наших інтерв’ю близькі до глядачів – це прості українці, які дають особистий приклад традиційних для нашого менталітету чеснот: любові до рідної землі, товариськості, уважного ставлення до людей. Цикл інтерв’ю бійців, які вже відомі українцям за рахунок перегляду перших серій фільму “93: бій за Україну” більше як мільйоном глядачів, підтримає позитивний образ ветерана, і продемонструє діючим військовим, що їх щоденний подвиг високо цінується суспільством.
Очікувані результати
Короткострокові
Створення і розміщення в мережі інтернет відредагованих і змонтованих відеозаписів розповідей військових Дніпропетровщини про бойові дії 93-ї ОМБр в 2014 – 2016 роках. Створення архіву інтерв’ю військових з метою їх подальшого довгострокового використання під час проведення будь-яких тематичних заходів загальнодержавного рівня.
Показати повний опис
Довгострокові
Збереження сучасної української військової історії для майбутніх поколінь. Демонстрація діючим військовим високої оцінки суспільством їхньої служби. Створення та підтримання у суспільстві позитивного образу ветерана, підвищення рівня інформаційної обізнаності, мотивації та національно-патріотичної єдності учасників проекту. Насиченість інформаційного простору.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Кількість відредагованих і змонтованих відеозаписів розповідей військових Дніпропетровщини - 40. Кількість місць розповсюдження відеозаписів - не менше 20. Кількість інформаційних публікацій про Проєкт - не менше 15. Кількість охваченої цільової аудиторії - не менше 150 000 чол. Кількість переглядів - не менше 50 000 чол.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Рівень задоволеності учасників Проєкту - не менше 80% Рівень задоволеності населення від результатів Проєкту - не менше 75 % Відсоток інформаційно-обізнаних громадян (особливо молодь) збільшився на 20%. Успішність Проєкту в контексті досягнення цілі - не менше 80%.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Впорядкування переліку інтерв’ю зібраних в рамках проекту “93: бій за Україну”
Всього учасників (з них жінок)
40 (4) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Захід
Розміщення відредагованих інтерв’ю у вільному доступі в мережі інтернет на веб- сторінці проекту “93: бій за Україну”, інформування загальнонаціональних, регіональних та галузевих ЗМІ ресурсів про проект.
Всього учасників (з них жінок)
150000 (45000) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
3400 (200) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цивільне населення Дніпропетровської області, учасники АТО (ООС) Дніпропетровщини та їхні родини, школярі, учні, студенти.
План реалізації програми
Етапи реалізації
1. Підготовчий
Завдання
Впорядкувати перелік інтерв’ю, зібраних в рамках проекту “93: бій за Україну”.
Опис заходів для здійснення етапу
Монтаж і упорядкування інтерв’ю зібраних в рамках проекту “93: бій за Україну”. Підготовка до створення з кожного інтерв’ю окремого цілісного медіапродукту.
Строк реалізації етапу
01 березня 2022 — 20 квітня 2022
Відповідальний виконавець
Ланская О.В.
Етапи реалізації
2. Монтажно -тонувальний період
Завдання
Створити з готових відеоматеріалів змонтовані відеороліки.
Опис заходів для здійснення етапу
1. Монтаж і обробка звуку та відео готових інтерв’ю з метою покращення якості відеозапису. 2. Створення з кожного інтерв’ю окремого цілісного медіапродукту.
Строк реалізації етапу
21 квітня 2022 — 15 липня 2022
Відповідальний виконавець
Ланская О.В.
Етапи реалізації
3. Популяризація
Завдання
Популяризувати результати проекту на регіональному та національному рівні .
Опис заходів для здійснення етапу
1. Розміщення відредагованих інтерв’ю у вільному доступі в мережі інтернет на веб- сторінці проекту “93: бій за Україну”. 2. Інформування загальнонаціональних, регіональних та галузевих ЗМІ про проект. 3. Презентація проекту в регіональних осередках ветеранів. 4. Поширення інформаціних матеріалів про Проєкт та його результати в друкованих ЗМІ, інтернет-виданнях, соціальних мережах.
Строк реалізації етапу
15 липня 2022 — 31 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Ланская О.В.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Розповсюдження інформації про хід реалізації Проєкту та його результати у

регіональних ЗМІ та соціальних мережах;

2. Презентація результатів проекту у мережі Інтернет, на веб- сторінці проекту “93: бій за Україну”, Обласному інформаційному порталі "Ветеранський хаб" та інших інформаційних інтернет-ресурсах.

Соціальні мережі: Facebook, Instagram, Telegram.

Регіональні телеканали та радіо.

Розсилки на електронні скриньки ветеранських громадських організацій.

Інформаційна кампанія почнеться у березні 2022 року та продовжиться у серпні -

вересні 2022 року із висвітленням результатів проєкту та

враженнями учасників проєкту.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Проект “Збереження Сучасної Історії Українського Війська” це збірка інтерв’ю військових, які в скороченому вигляді увійшли в фільм “93: бій за Україну”. В цих інтерв’ю зацікавлені глядачі, які вже засвідчили велику зацікавленість проектом, зможуть більш розгорнуто дізнатись про перебіг військових дій у 2014 – 2016 роках. Під час роботи над проектом “93: бій за Україну”, автори зібрали унікальний матеріал – розповіді про подвиги і досягнення українського війська, обсяг яких значно перевищує хронометраж документального фільму. Багато свідчень героїзму українських військових не увійшло в фільм і залишилось неоприлюдненими. Нажаль, деякі Герої, які поділились своїми спогадами з авторами фільму, вже загинули. Таким чином, після створення першої та другої серії фільму “93: бій за Україну” на руках у авторів проекту залишилось 40 унікальних інтерв’ю, з кожного з яких в фільм увійшла лише невелика частина, а решта залишилась неоприлюдненою. Першу і другу серію фільму “93: бій за Україну” в інтернеті переглянуло вже більше 1000 000 000 глядачів, що є великим досягненням для документального фільму для української аудиторії. Наразі, кожного дня кожну серію фільму переглядає більше 2000 глядачів, що свідчить про значну зацікавленість у сучасній військовій історії, та цінність зібраного авторами матеріалу. Така зацікавленість гарантує, що повні інтерв’ю героїв фільму, де кожну подію, якій у фільмі приділено лише кілька хвилим, вони розкривають в подробицях, також знайдуть свого зацікавленого глядача. Крім того, оприлюднення матеріалів інтерв’ю проекту “93: бій за Україну”, що не увійшли в фільм створить значний масив історичного матеріалу щодо подій на фронті в 2014-2016 роках, який зможе ефективно протидіяти гібридній інформаційній війні, що ведеться проти нашої держави. Бійці й командири 93-ї Окремої Механізованої Бригади, які першими вийшли на захист кордонів нашої Вітчизни, коли більшість українців не могли навіть уявити, що на країну готується напад, дають приклад дієвої любові до Батьківщини. Історія бойового шляху кожного з ветеранів сама по собі варта окремого фільму. І, в той же час – це звичайні люди, багато з яких демобілізувалися і живуть серед нас, а деяких, нажаль, вже немає серед живих.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux