Проведення навчально-практичний тренінгів « Навички використання спеціалізованих програм для незрячих та слабозорих користувачів персональних комп’ютерів та телефонів»
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Сприяння розвитку системи надання соціальних послуг для осіб з інвалідністю.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Створення сприятливих соціально-економічних, культурних, організаційних та правових умов і гарантій для реалізації прав осіб з інвалідністю, забезпечення їх участі в соціальній, культурній та інших сферах суспільного життя, шляхом проведення навчально-практичний тренінгів « Навички використання спеціалізованих програм для сліпих та слабозорих користувачів персональних комп’ютерів та телефонів»
Актуальність програми
Цивілізоване суспільство має забезпечити дотримання рівних прав всім своїм громадянам прав: рівного доступу до ресурсів, рівних можливостей для особистісного розвитку та самореалізації усіх громадян та спільнот згідно Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, Закону України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”, Закону України «Про соціальні послуги». В Черкасах 1200 людей мають важкі порушення зору, в тому числі 100 дітей (дані Українського товариства сліпих, далі - УТОС). В період повномасштабної військової агресії з 2022 року кількість осіб з травмами органів зору тільки збільшується. Цифрові технології глибоко змінили побутові та культурні традиції. Особливо ми всі це відчули в період карантину при COVID19. Всі ці зміни принесли з собою не лише нові можливості, а й величезні проблеми - багато людей, які не мають доступу до цих інструментів, були частково виключені з цифрового життя. Нажаль, суттєва кількість людей з інвалідністю, особливо незрячі та слабозорі, навіть маючи можливість користуватися чи придбати персональний комп’ютер, ноутбук, смартфон чи планшет, не мають знань та навичок у користуванні спеціалізованими програмами для ПК і телефона. Ми проводимо тренінги-навчання для людей з інвалідністю з використання спеціалізованих програм для незрячих та слабозорих користувачів персонального комп'ютера та телефона. Це забезпечить можливість для людей з інвалідністю по зору доступу до інформаційно-комунікаційних систем і цифрових послуг.
Очікувані результати
Короткострокові
Отримання нових знань та навичок щодо спеціалізованих програм для незрячих та слабозорих користувачів персональних комп’ютерів та телефонів
Показати повний опис
Довгострокові
Соціальна адаптація, можливість отримувати цифрові послуги, цифрова безбар'єрність для осіб з інвалідінстю по зору
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
80 осіб з інвалідністю незрячі і слабозорі отримали нові знання і навички з користування гаджетами, 160 годин занять проведене тренерами
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
90% учасників тренінгів оцінили їх як дуже корисні і необхідні
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Навчально-практичний тренінг « Навички використання спеціалізованих програм для незрячих та слабозорих користувачів персональних комп’ютерів та телефонів»
Всього учасників (з них жінок)
80 (60) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
68 (51) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
12 (9) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Прямою цільовою аудиторією проєкту є особи з інвалідністю з порушенням зору (в тому числі ВПО і ветерани війни), які потребують нових знань та нивичок з використання спеціалізованих програм для незрячих та слабозорих користувачів персональних комп’ютерів та телефонів. Попередня таблиця з кількістю учасників не дає можливості вказати повні данні : всього учасників – 80, в т.ч. осіб з інвалідністю – 80, в тому числі ВПО з інвалідністю - 12. З 80 учасників з інвалідністю жінок 60, в т.ч. жінок ВПО – 9.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Проведення навчально-практичний тренінгів « Навички використання спеціалізованих програм для незрячих та слабозорих користувачів персональних комп’ютерів та телефонів»
Завдання
Забезпечити можливість для людей з інвалідністю по зору доступу до інформаційно-комунікаційних систем і технологій, послуг, отриманню нових знань і навичок
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення тренінгів 160 годин
Строк реалізації етапу
01 січня 2024 — 31 грудня 2024
Відповідальний виконавець
Козлова Алла Володимірівна ГОЛОВА ЧОО УТОС
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

ТРК Суспільне та ТРК Нова Доба, Українське радіо Черкаси, соцмережі, сторінка Черкаської міської ради і Департаменту соціальної політики ЧМР у Facebook – наші інформаційні партнери протягом всього проєкту з 01.01.24 по 31.12.24. Радіоінтерв’ю, відео матеріали о необхідності надання послуг, відгуки отримувачів послуг.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Протягом проєкту ми плануємо визначити загальну кількість осіб в м. Черкаси, що потребують послуг з використання спеціалізованих програм для незрячих та слабозорих користувачів персональних комп’ютерів та телефонів. З'ясуємо відсоток забезпечення смартфонами, ноутбуками і планшетами осіб з інвалідінстю о зору і проведемо активні фандрейзингові кампанії для того, щоб кожна особа з незряча і слабозора могла отримувати цифрові послуги.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux