Проєкт «Герої серед нас»
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Формування оборонної свідомості та громадянської стійкості
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Метою запропонованого проєкту є формування оборонної свідомості та громадянської стійкості серед широких верств населення України, привернення уваги суспільства та ключових стейкхолдерів до актуальних питань, викликів щодо сфери та процесу військово-партіотичного виховання, роз’яснення та популяризації механізмів військово-патріотиного виховання на різних рівнях (локальному, обласному, загальнодержавному), проведення інформаційно-просвітницької роботи.
Актуальність програми
Актуальність національно-патріотичного виховання громадян зумовлюється необхідністю консолідації та розвитку суспільства, сучасними викликами, що стоять перед Україною і вимагають постійного вдосконалення національно-патріотичного виховання. В основу системи національно-патріотичного виховання покладено ідеї зміцнення української державності як консолідуючого чинника розвитку суспільства, формування патріотизму та утвердження національних цінностей. Наразі актуальність національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання громадян України, зумовлюються процесом формування в України єдиної політичної нації та сучасними викликами, що стоять перед державою, а саме: повномаштабною війною та збройною агресією з боку російської федерації, порушенням системи безпеки європейського регіону та світу вцілому, необхідністю протистояння неправдими наративам, які розповсюджуються державою-агресором, а також прямими та непрямими союзниками агресора тощо. Зазначені виклики ставлять перед державою нові вимоги щодо формування принципів національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання населення, формування дієвої структури реалізації заходів державної політики щодо цього. Необхідно компексно опрацювати існуючі у сфері проблемні питання та виклики, напрацювати їх шляхи подолання, звернути увагу суспільства та стейкхолдерів на необхідність військово – патріотичного виховання на різних рівнях.
Очікувані результати
Короткострокові
1) проведення відкритого публічного заходу (круглого столу) щодо проблемних питань та викликів військово-патріотичного виховання в Україні шляхом: - проведення запропонованого заходу як адвокаційної платформи, де представники цільової аудиторії зможуть обмінятися досвідом та здобутками щодо тематики заходу; - проведення запропонованого заходу як платформи для опитування цільової аудиторії щодо розуміння ними існуючої проблематики; - проведення запропонованого заходу як інформаційної та освітньої платформи на якій буде висвітлено основні проблемні питання та виклики щодо військово-патріотичного виховання та колективно напрацьовано шляхи подолання; - проведення запропонованого заходу як платформи для популяризації військово-патріотичного виховання на різних рівнях (локальному, обласному, загальнодержавному) та щодо різних груп населення (дітей, молоді, людей середнього та третього віку, представників «вразливих груп населення» : осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, жінок, представників національних менших, представників ЛГБТ- спільноти тощо). 2) безпосереднє спілкування учасників заходу, обмін досвідом, налагодження довгострокових контактів, отримання консультацій фахівців з конкретних поточних питань щодо предмету зустічі; 3) презентація напрацьованого в межах проєкту інформаційно-просвітницького буклету, отримання учасниками довідково-інформаційних та методичних матеріалів заходу, фото- та відео-матеріалів, презентацій спікерів в електронному вигляді для подальшого вивчення використання їх в роботі та поширення на власних інформаційних ресурсах; 4) отримання учасниками заходу нових знань щодо питань військово – патріотичного виховання; 5) привернення уваги компетентних державних органів та громадськості до проблем військово – патріотичного виховання в Україні, місця військово – патріотичного виховання як під час оголошеного воєнного стану, ведення військових дій, так і в період післявоєнного відновлення.
Показати повний опис
Довгострокові
1) поліпшення рівня поінформованості суспільства та стейкхолдерів щодо проблемних питань та викликів військово-патріотичного виховання, привернуто увагу до існуючих прогалин, які вимагають подолання; 2) поліпшення рівня поінформованості та обізнаності представників різних груп населення щодо необхідності опановування цивільним населенням важливих компетенцій у сфері безпеки та оборони (необхідність опановувати базові навички надання першої невідкладної/домедичної допомоги, проводити базові реанімаційні заходи та невідкладні реанімаційні заходи, накладати турнікет, зупиняти кровотечі, транспортувати пораненого/ушкодженого тощо, ознайомлюватися з основами теорії та практики військової справи, знати правила мінно-вибухової безпеки та загальні правила поводження зі зброєю); 3) поліпшення рівня поінформованості та обізнаності представників цільових груп проєкту щодо етики комунікації та взаємодії з ветеранами війни, членами сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, а також військових, які отримали ушкодження здоров’я (в тому числі і інвалідність); 4) формування та зростання оборонної свідомості , готовності до національного спротиву, підвищення суспільної значущості та поваги до військової служби, мотивації громадян до набуття ними необхідних компетентностей у сфері безпеки і оборони.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
1) розроблено 1 інформаційно-просвітницький буклет щодо поліпшення рівня поінформованості та обізнаності представників цільових груп проєкту щодо етики комунікації та взаємодії з ветеранами війни, членами сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, а також військових, які отримали ушкодження здоров’я (в тому числі і інвалідність); 2) проведено 1 публічний захід – круглий стіл, загальна кількість учасників заходу 100 осіб; 3) очікуване інформаційне охоплення проєктної діяльності – 50 000 осіб.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
1) проведено публічний дискурс про стан, виклики, проблеми та перпективи розвитку військово-патріотичного виховання; 2) привернуто увагу до необхідності проведення комплексних змін на рівні різних стейкхолдерів щодо військово-патріотичного виховання в Україні; 3) відбувся обмін досвідом та думками учасників заходу щодо того як подолани наявні виклики та прогалини щодо питань військово-патріотичного виховання в Україні; 4) поширення учасниками заходу (представниками різних цільових груп аудиторії) набутого на заході довіду на території регіонів та громад, які вони представляють; 5) отримано готовий інформаційно-просвітницький матеріал-буклет, який буде розповсюджений та публічних інформаційних ресурсах різного рівня для того, щоб якомога більша кількість представників цільової аудиторії ознайомилася з ним та отримала відповідні знання.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Круглий стіл "Герої серед нас" формат офлайн та онлайн
Всього учасників (з них жінок)
100 (40) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
30 (10) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
10 (5) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цільовою аудиторією проєкту у широкому розумінні є: - ветерани війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України; - органи державної влади різного рівня (загальнодержавного, обласного, локального); - органи місцевого самоврядування; - громадські об’єднання (громадські організації та громадські спілки); - навчальні заклади різних рівнів; - громадяни України – представники різних груп населення (дітей, молоді, людей середнього та третього віку, представників «вразливих груп населення» : ветеранів та УБД, осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, жінок, представників національних менших, представників ЛГБТ- спільноти тощо).
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап реалізації проєкту
Завдання
Здійснити комплекс заходів пов’язаних з підготовкою та планування проєктної діяльності
Опис заходів для здійснення етапу
1. укладання договорів з виконавцями робіт та послуг; 2. підготовка 1 робочого та 1 комунікаційного планів проєкту; 3. ознайомлення членів команди проєкту вимог робочого та комунікаційного планів; 4. підготовлено та опубліковано статті та інформаційні повідомлення щодо початку проєктної діяльності на власних інформаційних ресурсах Організації, підготовлені листи до стейкхолдерів щодо надання інформаційної підтримки проєктної діяльності, встановлено прямі контакти зі стейкхолдерами. 5. проведено 1 підсумовуючу зустріч команди проєкту щодо діяльності в межах етапу, підготовка внутрішнього звітування щодо проведеної роботи, проведення звітування щодо етапу перед грантодавцем (за потреби).
Строк реалізації етапу
01 вересня 2024 — 30 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Вознюк Олександр Григорович Голова організації, Ілюшко Ольга Сергіївна - керівник проєкту
Етапи реалізації
Безпосередня реалізація проєкту
Завдання
Здійснити комплекс заходів пов’язаних з безпосередньою реалізацією проєкту та досягнення визначеної мети проєктної діяльності
Опис заходів для здійснення етапу
1. здійснено підготовку матеріалів (візуального та текстового супроводу) інформаційно-просвітницького буклету, погодження змісту інформаційно-просвітницького буклету з уповноваженим представником грантодавця, внесення змін/правок/коригувань (за потреби). 2. здійснено комплекс заходів щодо підготовки та проведення публічного заходу – круглого столу. 3. здійснено інформаційне висвітлення проведеного заходу на власних інформаційних ресурсах Організації. Здійснено передання матеріалів заходу (презентацій, фото та відеоматеріалів) учасникам для висвітленнями ними заходу на власних інформаційних ресурсах. 4. здійснено підготовку листів та розсилку інформаційно-просвітницького буклету (в електронній формі) стейкхолдерам для розміщення на їх власних інформаційних ресурсах. Здійснення додаткової комунікації (за потреби).
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2024 — 30 листопада 2024
Відповідальний виконавець
Ілюшко Ольга Сергіївна - керівник проєкту
Етапи реалізації
Підготовка до звітування та звітування за проєктом
Завдання
Здійснити комплекс заходів пов’язаних з підготовкою звітування та звітуванням за проєктом.
Опис заходів для здійснення етапу
1. здійснено підготовку фінансового та описових звітів за формами наданими грантодавцем та/або іншу форму звітування; 2. проходження аудиту (за потреби).
Строк реалізації етапу
01 листопада 2024 — 30 листопада 2024
Відповідальний виконавець
Вознюк Олександр Григорович Голова Організації, Ілюшко Ольга Сергіївна - керівник проєкту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Організацією-заявником буде розроблено комунікаційний план проєкту, яким керуватиметься організація-заявник при підготовці комунікаційних матеріалів різного виду для інформування громадськості про хід та результати реалізації проєкту.

Щодо способу інформування громадськості про хід та результати виконання (реалізації) проєкту зазначаємо, що вся інформація про заходи, активності, діяльність в межах проєкту буде обов’язково висвітлена Організацією на:

1) офіційному веб-сайті організації

Режим доступу: http://psi.org.ua

2) офіційній сторінці організації у соціальній мережі Facebook

Режим доступу: https://www.facebook.com/psi.org.ua

3) офіційній сторінці організації у соціальній мережі Instagram

Режим доступу: https://www.instagram.com/vgoi.psi/?hl=ru

4) офіційній сторінці організації на відеохостингу YouTube

Режим доступу:

https://www.youtube.com/channel/UCd2j6yoeeT9Z8wsQPfWtvuw/featured

Також проєктною пропозицією передбачається інформаційна підтримка проєкту та проєктної діяльності партнерською організацією – Громадською організацією «Національна асоціація спинльників України», далі- організація-партнер (лист-підтвердження щодо зазначеного наявний та додається організацією-заявником).

В межах проєкту передбачене виготовлення інформаційно-просвітницького буклету (в тому числі і його електронної форми). Електронна форма буклету буде не тільки розміщена на офіційному сайті організації-заявника та організації-партнера, але і передана стейкхолдерам для розміщення на їх власних інформаційних ресурсах та каналах для того, щоб якомога більша кількість представників цільової аудиторії могла ознайомитися зі змістом підготовленого матеріалу та отримати нові знання.

Також зазначаємо, що матеріали відкритого публічного заходу (круглого столу), а саме: презентаційні та роздаткові матеріали, фото та відео з заходу будуть розповсюджені серед учасників заходу для посилення інформаційної складової проєкту та публікації учасниками статтей/постів щодо проведеного заходу на власних інформаційних площадках.

Щодо строків інформування про проєкту та проєкту діяльність організації-заявника та організації-партнера зазначаємо про наступне, анонсування щодо запланованого заходу буде здійснено за 2 тижні до дати проведення заходу, інформування щодо проведеного заходу та його результатів -впродовж 1-3 днів з дня проведення заходу. Інформування та комунікаційні продукти стосовно інших видів діяльності будуть відбуватися відповідного до комунікаційного плану проєкту.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Всі презентаційні, візуальні, інформаційно-просвітницькі матеріали будуть розміщені організацією-заявником, організацією-партнером в відкритому доступі, де з ними зможе ознайомитись необмежена кількість осіб. За потреби в подальшому інформаційно-просвітницький буклет може бути бути доповнений та/або розширений іншою інформацією. Інформація щодо поширення позитивного досвіду реалізації проєкту буде висвітлена на інформаційних площадках, де з нею також зможе ознайомитись необмежена кількість осіб. Після реалізації проєкту одразу будуть досягнуті короткострокові результати та запуститься поступова реалізації запланованих довгострокових результатів. При потребі виявленій під час статисточно-аналітичній роботі даний проєкт може бути маштабований/розширений/доповнений іншими інформаційно-просвітницькими матеріалами іншого виду (мотиваційними, роз’яснюючими, навчальними відео-роликами, рекомендаціями, доожними картами тощо).
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux