Презентація проєкту "Бугурт Січ: реабілітація та реадаптація ветеранів війни за допомогою бугуртного спорту"
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
21 липня 2024 року
Період реалізації проєкту
01 вересня 2024 - 15 листопада 2024
Номер проєкту
20240721-5737
Бюджет
705530 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Формування оборонної свідомості та громадянської стійкості
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Презентація проєкту спрямованого на формування спільноти однодумців зі схожим досвідом та інтересами, підтримку ветеранів та членів родин воїнів разом із фаховими спеціалістами із фізичного та ментального здоров’я. А також використання та поширення методу фізичної та психологічної реабілітації за допомогою біопсихосоціального підходу, який включає всебічну підтримку та використання комплексу тактичних спортивних практик, що називається бугурт.
Актуальність програми
Наша організація працює над розв'язанням проблем реабілітації та реадаптації ветеранської спільноти з 2021 року. З 2022 ми працюємо над актуалізацією методів фізичної, психологічної, дружньої реадаптації ветеранів. За попередніми оцінками, після перемоги в Україні може бути від 3 до 5 млн ветеранів (https://zn.ua/ukr/UKRAINE/v-ukrajini-pislja-vijni-bude-4-5-mln-veteraniv-ministerka.html), більш як 10 млн ВПО та багато мільйонів громадян України, які матимуть ментальні розлади різного ступеня важкості. Наразі кількість людей, які потребують психосоціальної допомоги вже налічує мільйони та постійно зростає. В Україні критично мало спеціалізованих закладів та спеціалістів, які могли б надати таку допомогу, порівняно з кількістю людей, які цієї допомоги потребують. Також в Українському суспільстві, на жаль, не є розповсюдженою практикою звертатися по психологічну та психіатричну допомогу. Більшість людей не усвідомлюють цю потребу, або просто уникають цього питання, як другорядного. В рамках реалізації проєкту ми забезпечуємо навчання з бугурту для ветеранів. Більшість відвідувачів тренувань розповідають про зниження рівня тривоги, покращення сну та загального фізичного стану після тренувань. Розширення проєкту та додавання нових активностей дозволить охопити більшу кількість бажаючих, навчити ветеранів тренерській діяльності, навчити надавати допомогу побратимам-ветеранам за принципом рівний-рівному.
Очікувані результати
Короткострокові
Розроблено методичні рекомендації з бугуртного спорту як методу психоемоційного відновлення. Надруковано методичні рекомендації щодо занять бугуртним спортом накладом 300 примірників. Проведено презентацію за участі ветеранів та представників громадськості з таких регіонів: Київ, Одеса, Львів, Харків, Чернівці, Хмельницький, Кривий Ріг, Рівне та інші. Залучено 10 нових лідерів до навчання бугуртного спорту. Досягнуто домовленості про співпрацю з громадськими організаціями, реабілітаційними центрами, іншими партнерами. Стврено інформаційний розділ на сайті buhurtsich.com з методичними рекомендаціями щодо бугутного спорту як методу відновлення ветеранів.
Показати повний опис
Довгострокові
1. Розширення участі та підтримки: Залучення не менше 100 учасників до проєкту та активна участь учасників у тренуваннях протягом 3-5 років. 2. Підвищення ефективності тренувань: Покращення фізичного та психологічного стану учасників, що відображатиметься у зменшенні симптомів ПТСР та покращенні загального самопочуття. 3. Створення самостійних груп та осередків: Формування груп, які зможуть незалежно вести тренування та підтримувати один одного, а також створення осередків у різних регіонах для залучення більшої кількості ветеранів. 4. Посилення співпраці та розширення мережі підтримки: Співпраця з іншими організаціями та установами для покращення реабілітаційних програм та забезпечення додаткової підтримки для учасників. 5. Популяризація та поширення методу: Розповсюдження методу фізичної та психологічної реабілітації через проведення майстер-класів, семінарів та заходів національного та міжнародного рівня.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Презентацію відвідало не менше 100 осіб, принаймні 20 з яких - жінки. Досягнуто домовленості про подальше навчання та розвиток з принаймні 10 лідерами. Підписано меморандуми про подальшу співпрацю з 5 організаціями. Розповсюджено 300 примірників методичних рекомендацій безпосередньо учасникам та потенційним організаторам для подальшої роботи.. Створено один інформаційний розділ на сайті buhurtsich.com з методичними рекомендаціями.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Створення ветеранського руху бугуртного спорту та живої історії в Україні. Створення спільноти з історичною направленістю для ветеранів та поранених, відродження руху реконструкції серед цієї спільноти з метою реінтеграції у цивільне життя. Зміна світогляду учасників проекту. Завдяки втіленню проєктів, що мають на меті захопити цільову аудиторію своєю яскравістю, колоритністю та інтеграцією в бугуртний спорт, заходи залучають багато населення в якості гостей та відвідувачів заходів. Це дозволяє поширювати принципи та підходи організації щодо вивчення історії, військово-патріотичного виховання, спортивного виховання та відновлення серед широких верств населення та залучає нових бажаючих до вивчення військової історії, культури та традицій свого народу.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Презентація інформаційного продукту: "Методичні рекомендації щодо використання бугуртного спорту для відновлення ветеранів"
Всього учасників (з них жінок)
100 (0) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Основна аудиторія проекту — захисники/-ці та ветерани/-ки, що проходять реабілітацію та відновлення, та члени їх родин. Широка аудиторія, що проявила зацікавленість бугуртом як методом відновлення ветеранів, членів їх родин, ВПО тощо. Часто представники аудиторії стикаються з психологічними проблемами: апатією, втратою сенсів та попереднього кола спілкування, агресією, різними проявами ПТСР.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Створення інформаційного продукту: "Методичні рекомендації щодо використання бугуртного спорт як методу відновлення ветеранів"
Завдання
Розробити та видати методичні рекомендації, які враховуватимуть методику викладання бугуртного спорту та його вплив на психоемоційний стан учасників.
Опис заходів для здійснення етапу
Підбір спеціалістів. Написання спортивної складової. Написання психологічних анотацій та рекомендацій. Верстка та дизайн буклету. Видання буклету.
Строк реалізації етапу
01 вересня 2024 — 31 жовтня 2024
Відповідальний виконавець
Нойнець Олена Анатоліївна, ГО "Асоціація бугуртного спорту в Україні", виконавчий директор.
Етапи реалізації
Створення розділу на сайті та верстка методичних матерілів на buhurtsich@gmail.com
Завдання
Розробити розділ сайту та зручно для користувача розмістити там методичні матеріали.
Опис заходів для здійснення етапу
Написання технічного завдання. Створення та верстка сторінки веб-сайту. Підготовка та тестування роботи адмін-панелі. Викладення матерілів.
Строк реалізації етапу
01 вересня 2024 — 31 жовтня 2024
Відповідальний виконавець
Нойнець Олена Анатоліївна, ГО "Асоціація бугуртного спорту в Україні", виконавчий директор.
Етапи реалізації
Презентація "Методичних рекомендацій" для широкого загалу.
Завдання
Презентувати методичні рекомендації щодо використання бугуртного спорту для відновлення ветеранів представникам широкої аудиторії, включаючи ветеранів, членів їх сімей, ВПО, громадські організації з не менш ніж восьми областей України.
Опис заходів для здійснення етапу
Планування заходу. Підбір підрядників. Запрошення спікерів та розробка програми заходу. Організація презентації. Організація турніру. Організація кейтерингу та роздаткових матеріалів для учасників заходу. Запрошення ЗМІ. Організація оголошень про проведення заходу.
Строк реалізації етапу
01 листопада 2024 — 15 листопада 2024
Відповідальний виконавець
Нойнець Олена Анатоліївна, ГО "Асоціація бугуртного спорту в Україні", виконавчий директор.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми


Для поширення інформації про проєкт серед прямої цільової аудиторії, опосередкованої аудиторії, потенційних партнерів та широкої аудиторії можуть бути обрані такі ключові повідомлення та спікери:

Пряма цільова аудиторія (ветерани, захисники, їх родини):

Звернення до ветеранів та захисників з пропозицією долучитися до презентації та розглянути свою участь у проєкті:

Антон Колумбет — учасник бойових дій, захисник з 72 бригади;

Богдан Копчатов — ветеран, офіцер в запасі, брав участь у склад 131 ОРБ;

Сергій Позняк — учасник бойових дій, особа з інвалідністю внаслідок; війни, підприємець;

Катерина Приймак — учасниця бойових дій, ветеранка, співзасновниця ГО “Жіночий ветеранський рух”;

Богдан Фомін — учасник бойових дій, захисник з 72 бригади.

Валера Нєвструєв — учасник бойових дій, пілот дрона, блогер.

Олександр Гонзіні — учасник бойових дій, громадський діяч.

Микита Завілінський — доброволець батальйону “Госпітальєри”, фотограф, громадський діяч.

Наталья Багрій — захисниця, патронатна служба “Янголи Азову”;

Володимир Мусяк — учасник бойових дій, учасник “Ігор Нескорених” 2019-2022 р. 

Роман Кулик — учасник бойових дій, громадський діяч. 

Парфент’єв Ігор — учасник бойових дій, автор ютуб-каналу про бугуртний спорт.

Вячеслав Перепелиця — захисник, бугуртсмен, коваль, автор ютуб-каналу про бугуртний спорт і ковальство на 240 000 підписників.

Максим Колєсніков — ветеран, колишній військовополонений ( березень 2022 - 4 лютого 2023 рр), блогер

Ігор Гемба — учасник бойових дій, громадський діяч

Дмитро Шатровський — ветеран, особа з інвалідністю внаслідок бойових поранень, громадський діяч, голова Громради при Мінветеранів

Кузнєцова Наталія — учасниця бойових дій, громадська діячка

Олексій Кодьман — ветеран, колишній військовополонений

Тарас Чайка — учасник бойових дій, блогер

Владислав Жайворонок — ветеран, отримав важкі бойові поранення, колишній військовополонений, громадський діяч

Аліна В'яткіна — ветеранка, Госпітальєрка, громадська діячка

Кузнєцова Наталія — учасниця бойових дій, громадська діячка

інші

Опосередкована аудиторія (громадські про-ветеранські організації, медіа, волонтери):

Презентація проєкту, інформування про дати заходів, звернення до громадських організацій та активістів щодо можливості співпраці та підтримки проєкту тощо. 

Ресурсний центр “Лісова Поляна” 

КиївМілітаріХаб

Армія ФМ

Обозреватель

Інформатор

інші

Широка аудиторія (громадськість, громадські медіа):

Презентація ідеї проєкту, його значення та заходи.

Розсилка прес-релізів в ЗМІ, залучення аудиторії за допомогою матеріалів в соцмережах організації з фото- та відеоматеріалами.

Щодо методів та каналів комунікації, можуть бути використані соціальні мережі, веб-сайт проєкту, розсилки прес-релізів, статті у ЗМІ та на сторінках дружніх ГО. Під кожну презентацію залучатиметься відповідне коло блогерів та ЗМІ окремо.

Ресурси проєкту: 

https://www.buhurtsich.com

https://www.facebook.com/BuhurtSich/

https://www.instagram.com/buhurtsich


Окремий інструмент комунікації - електронні розсилки учасникам заходу про підготовку та результати проєкту підвищать ефективність комунікації та залученість аудиторії.



Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Наша довгострокова мета — створення ветеранського руху живої історії в Україні. Проведення міжнародних заходів, присвячених подіям та періодам історії нашої країни. Створення спільноти з історичною направленістю для ветеранів та поранених, відродження руху реконструкції серед цієї спільноти з метою реінтеграції у цивільне життя. Виходячи з цієї мети ми пропонуємо наступну стратегію забезпечення сталості пропонованого заходу: Розробка довгострокової стратегії: Через війну, цільова аудиторія та їхні потреби не зникнуть враз. Для планування дій організації буде зроблено довгострокову стратегію дій зі збільшенням кількості цільової аудиторії проєкту. Диверсифікація ресурсного забезпечення: Забезпечення необхідних ресурсів на реалізацію проєкту є основою сталості. Ми плануємо продовжити роботу над проєктом і після закінчення підтримки, розвивати фандрейзингову стратегію організації задля залучення подальшої підтримки, та продовжувати грантрайтингову діяльність для безперервної дії проєкту. Також в рамках майбутньої діяльності організації заплановане поступове створення резервного фонду, що може бути цілеспрямованим для покриття неочікуваних витрат та ускладнень. Партнерство та мережа зв'язків: Розвиток партнерських відносин з іншими громадськими організаціями, урядовими структурами, військовими установами та частинами, медичними закладами та іншими зацікавленими сторонами може забезпечити додаткові ресурси, знання та підтримку, а також забезпечити додатковий доступ до ЦА та впізнаваність проєкту. Система моніторингу та оцінки: Регулярний моніторинг та оцінка ефективності проєкту допоможуть нам вчасно виявити можливі проблеми та ризики, а також зрозуміти, чи досягнуті поставлені цілі. Це дозволить вчасно вносити корективи у стратегію та таким чином забезпечувати сталість проєкту і в майбутньому, а також запобігати помилкам. Збереження зв'язків: В ході впровадження проєкту планується зберегти і розширити зв'язки та мережу контактів з учасниками та партнерами проєкту задля подальшої дії проєкту. Це дозволить швидше організувати подальші заходи або спільні ініціативи в майбутньому, а також дозволить нам продовжувати проєкт до тих поки, допоки в цьому буде потреба. Планується створення осередків “БугуртСічі” в різних населених пунктах країни, вивчення та втілення ними методик та знань, отриманих в результаті виконання проєкту.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux