Завдання
Розширити історію сучасної української боротьюи за незалежність через історії та подвиги простих українських Захисників та Захисниць з 2014 року і до сьогоднення
Опис заходів для здійснення етапу
1.1. Відбір Захисників та Захисниць для формування відео-сюжетів у форматі міні фільмів.
Планується попереднє вивчення запитів від членів родин, близьких та побратимів потенційних героїв мініфільмів, чиї історії представляють простих українців та українок та подвих яких є прикладом мужності та героїзму, проте починає забуватися або йому недостатньо приділяється уваги з боку національних медіа. Мініфільми мають стати не просто продуктом збору інтерв’ю згадок про воїнів, вони мають передавати інструменти мотивації та психо-емоційного впливу для молоді та підлітків, тобто виклад має бути на “зрозумілій мові” або “стилю” для молоді та підлітків, щоб сформувати у них дух патріотизму. Відбір має стати достатньо прозорим та недискримінаційним, тобто будуть враховані інтереси гендеру, географія (перевага надаватиметься регіонам з великим відсотком полеглих воїнів), а також кожна історія має представляти окремий етап 10-річної боротьби України проти агресора (від АТО до сучасних військових дій). Аналіз базуватиметься як на офіційних джерелах, так і шляхом збору запитів через відповідні оголошення в соціальних мережах як за допомогою ресурсів заявника, так і його партнерів.
1.2. Виготовлення 2 відео-сюжетів у вигляді мініфільмів.
На підставі відібраних кандидатів у герої мініфільмів будуть власне відзняті відео сюжети, під час яких у вигляді неформальних розповідей родичі, знайомі та побратими будуть розповідати цікаві знадки про Захисника чи Захисницю, показувати її образ не лише як героя війни, а як людина, яка пройшла свій шлях, живучи в Україні та зробивши вибір на її захист, їх внутрішні мотиви та сильні сторони, силу духу та жагу до боротьби. Виклад матеріалу має бути зрозумілим для молоді і підлітків, цікавий для них, а також створювати певний зв’язок між однолітками та однодумцями, що не лише сприяє розвитку патріотичного духу, а й веде до соціальної єдності, поваги до ветеранів війни та тих, хто віддав життя за України не дивлячись на період в історії. Так, планується відзняти 10 мініфільмів, до яких буде долучено мінімум 30 осіб у вигляді учасників розповіді, які будуть давати інтерв’ю про свою близьку людину. Запис інтерв’ю планується робити на місцях та локаціях проживання та поховання героїв відео-сюжетів.
Строк реалізації етапу
16 вересня 2024
—
10 листопада 2024
Відповідальний виконавець
Дубицька Наталія Іванівна (керівник проєкту), Шмарко Наталія Сергіївна,
а також підрядники з надання послуг виготовлення відео та монтажу, інтерв’ювання, а також дизайну та логістичних послуг