Віртуальна театральна відео-екскурсія «Головна сцена Житомира»
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
22 лютого 2022 року
Період реалізації проєкту
02 травня 2022 - 31 жовтня 2022
Номер проєкту
20220222-3096
Бюджет
61500 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Проєкт (захід) має бути інноваційним, проводитись вперше та спрямований на впровадження державної політики в галузі "Культура"
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Головна мета проєкту – популяризація культурної спадщини України та її регіонів, зокрема національного театрального мистецтва в усіх його жанрах, стилях і формах, пропаганда та популяризація театру як культурної інституції через впровадження сучасних цифрових технологій та розробці інноваційного культурного продукту такого як віртуальна відео-екскурсія історичними театральними підмостками Житомира.
Актуальність програми
Початок пандемії для багатьох митців став важким випробуванням. На жаль, мистецтво – не річ першої необхідності і тому деякі театри просто закрились, а люди почали забувати як це ходити в театр. Поставивши під загрозу традиційну театральну модель, а також ключові для класичних теорій театру поняття – взаємодія актор-глядач, співприсутність глядачів, сьогочасність й одномоментність, – епідемічні обмеження дали поштовх до розробки та практичного застосування альтернативних теорій та моделей. Таким чином театри на онлайн-платформах та у соцмережах почали влаштовувати покази своїх вистав з відеоархівів, впроваджуючи віртуальну комунікацію із глядачами. І це надихнуло нашу організацію на створення віртуального простору де віртуальні гіди розповідають історію театрального Житомира. Гідами відео-екскурсії будуть історичні персонажі, які творили цю саму історію театру в Житомирі та в Україні вцілому – це той самий губернатор Камбурлей, що збудував перше приміщення театру, Іван Кочерга та багато інших історичних постатей, що служили в Житомирському театрі. Актуальність проєкту для театральної спільноти міста та для самого безпосередньо муздрамтеатру ім.І.Кочерги стає наразі виразнішою через те, що у цьому році розпочато реставрацію будівлі театру за програмою Президента України. Цей проєкт дасть можливістю вдихнути нове життя в усю діяльність театру, здійснить так звану «велику реставрацію» історичної спадщини театру як культурної інституції.
Очікувані результати
Короткострокові
Впорядкування, каталогізація оцифрованих архівних матеріалів та театральних артефактів робить віртуальну театральну відео-екскурсію своєрідним навчальним посібником з історії театру, що говорить про довгострокову перспективу існування проєкту який ще виховає не одне покоління поціновувачів національного театрального мистецтва та патріотів своєї країни.
Показати повний опис
Довгострокові
Визнання успішності проєкту серед театральної спільноти зробить перехід його до наступного етапу – до створення музею Житомирського академічного українського музично-драматичного театру (офлайн), що означає довгостроковість існування проєкту на багато десятиліть. Наш проєкт має стати вагомим внеском до загального розвитку країни в майбутньому, де культура і мистецтво займають належне місце. Доступність проєкту завдяки диджиталізації та включення віртуальної театральної 3D екскурсії до агрегатора Google Arts &Culture забезпечує видимість проєкту на світовому рівні, що забезпечує зацікавлення українською культурою ширшою аудиторією.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Кількісних показників ми плануємо досягти в результаті не менше як 100-150 згадок проєкту в медіа ресурсах (прямі ефіри, публікації, розгорнуті матеріали в національних ЗМІ). Плануємо: - збільшити кількість читачів ФБ та інстаграм сторінок на 30% Житомирського муздрамтеатру ім.І.Кочерги (як правонаступника театральної спадщини Житомира). Станом на 01.01.2022 року- у ФБ – 8176 підписників, в Інстаграм – 1500 підписників, наYou Tube каналі – 150 підписника; - збільшити кількість читачів ФБ та створити інстаграм сторінку громадської організації «Головна сцена» залучивши від 2000 користувачів; - відкрити Телеграм канал проєкту та залучити до нього до 500 користувачів - перегляди відео про перебіг підготовчого процесу (не менш як по 200 переглядів), створення віртуальної екскурсії. В загальному очукувана кількість охоплення близько 50 000.Це аудиторія ЗМІ, аудиторія партнерських організацій.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Зростання поінформованісіь на широкий загал та серед фахової спільноти про створення віртуальної театральної відео-екскурсії «Головна сцена Житомира» де відображений історичний розвиток театрального життя в Житомирі з 1809 року до сьогоднішнього дня з використанням елементів комп’ютерної графіки, аудіо, відео, анімації. Проєкт дасть можливість для вивчення історії театру свого регіону студентами/учнями викладачами спеціалізованих мистецьких навчальних закладів і усіх бажаючих.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Віртуальна театральну відео- екскурсія «Головна сцена Житомира».
Всього учасників (з них жінок)
5 (3) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Основна цільова аудиторія проєкту – це постійна та потенційна аудиторія Житомирського муздрамтетару ім.І.Кочерги з загальною відвідуваністю глядачів у кількості близько 30 тис.чол.(кількість зменшилась через постійний локдаун). Завдяки впровадженню новітніх технологій цільовою аудиторією стає молодь віком від 15 до 35 років. Молоді люди з активною життєвою позицією, учасники суспільно-політичного життя, активісти, поціновувачі політизованого мистецтва, а також учасники культурних заходів у місті. Не набагато меншим відсотком є аудиторія віком від 35 до 60 років – тетральні ентузіасти, публіка, якій цікаво побачити різноманіття драматичного матеріалу представлене різними театрами України. Проект також має на меті зацікавити різні ланки креативного сектору: - дизайнерів, художників, менеджерів та діячів культурни, кураторів у сфері сучасного мистецтва та нових медіа, співробітників та кураторів музеїв, музеєзнавців, мистецтвознавців, кінокритиків, спеціалістів креативних та культурних індустрій,журналістів,. - шкільних вчителів, викладачів та студентів спеціалізованих мистецьких вузів, керівників гуртків, дитячих творчих колективів.. Мешканці міста Житомира, Житомирської області, України. Користувачі соціальних мереж, які прагнуть споживати сучасний, професійний культурний продукт.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап. Провести дослідження, систематизувати та каталогізувати архівні матеріали задля роботи над створенням віртуальної екскурсії.
Завдання
- Вивчити матеріали, які знаходяться в архіві Житомирського муздрамтеатру ім.І.Кочерги, музично-театральній бібліотеці, обласній науковій бібліотеці ім.О.Ольжича, Державному архіві Житомирської області; - Каталогізувати вивчені архівні матеріали; - Систематизувати досліджену інформацію.
Опис заходів для здійснення етапу
На основі підготовленої бази розпочати зйомки ряду відео для для створення віртуальної театральної відео-екскурсії «Головна сцена Житомира».
Строк реалізації етапу
02 травня 2022 — 31 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Рябенок Н.І., Оксютович І.Г.
Етапи реалізації
Етап реалізації. Монтаж відео-екскурсії.
Завдання
Створити віртуальну театральну відео-екскурсію «Головна сцена Житомира».
Опис заходів для здійснення етапу
Змонтувати відзнятий відеоматеріал в реалізований проєкт "Віртуальну театральну відео-екскурсію "Головна сцена Житомира"
Строк реалізації етапу
01 вересня 2022 — 17 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Рябенко Н.І., Оксютович І.Г.
Етапи реалізації
Інформаційний супровід
Завдання
Розміщення та публікаціїї прес-анонсів у спеціалізованих та регіональних медіа
Опис заходів для здійснення етапу
Провести багатовекторну медіа- та промо- кампанію проєкту у вересні та жовтні 2022 року, яка включатиме роботу з медіа, соціальних медіа та лідерами думок. Розмістити віртуальну відео-екскурсію на новинному агрегаторі Google Arts &Culture та згідно комунікаційного плану проєкту провести промоцію даної оналйн платформи.
Строк реалізації етапу
15 вересня 2022 — 29 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Недашківська Д.В.
Етапи реалізації
Підготовка звітності
Завдання
Підготовка фінансового звіту, підготовка змістового звіту
Опис заходів для здійснення етапу
Відповідно до первинних фінансових документів підготовка матеріалів, які потрібні для ведення звіту
Строк реалізації етапу
15 жовтня 2022 — 31 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Рябенко Н.І.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Планується розміщення матеріалів про віртуальну театральну відео- екскурсію «Головна сцена Житомира» у друкованих та інтернет виданнях регіональних та національних.

У якості медіа-партнерів планується залучення:

національного мовника UA:Суспільне (регіональне відділення),

регіонального телеканалу СК1,

регіонального телеканалу Союз ТВ,

інтернет-видання Житомир-інфо,

інтернет-видання Житомир today.

 

Передбачена робота та анонсування на радіо хвилях:

Українського радіо, Житомирська хвиля та Радіо Культура.


Планується налагодження зв’язків з профільними медіа, котрі займаються тематикою театру та мистецтва.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Подальший розвиток проєкту віртуальної театральної відео-екскурсії «Головна сцена Житомира» - це підготовка та створення вже фізичного музею театру при Житомирському академічному музично-драматичному театрі ім.І.Кочерги за рахунок залучених додаткових грантових коштів, спонсорських, тощо.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux