Веб квест "Визначні місця Житомира"
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
16 лютого 2022 року
Період реалізації проєкту
01 квітня 2022 - 30 листопада 2022
Номер проєкту
20220215-3046
Бюджет
56550 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Проєкт (захід) має бути інноваційним, проводитись вперше та спрямований на впровадження державної політики в галузі "Культура"
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
створення інформаційного освітнього веб ресурсу «Визначними місцями Житомира». Зміст запропонованого ресурсу розкриває перед містянами та гостями міста перелік визначних пам’яток міста чим популяризує багатовікові історії Житомира. Він може використовуватися у ігровій формі як квест «Перевір, наскільки добре ти знаєш історію міста Житомира його визначних діячів, пам’ятки культури, архітектури та мистецтва?». Проєкт поєднує інформаційно-освітню основу з сучасними цифровими технологіями і створює унікальний якісний та інноваційний продукт. Веб ресурс являтиме собою віртуальну подорож у часі та просторі (стилізований веб-квест), під час якої відвідувач може ознайомитись з історичною спадщиною міста Житомира та перевірити свої знання за допомогою квестових завдань. Кожній історичній пам’ятці буде відведено окрему сторінку ресурсу, що міститиме графічний і тестовий контент, а також інтерактивні засоби, які наближатимуть історію до оглядача. Поєднання статичних матеріалів та інтерактивних елементів дозволить зробити цифровий продукт максимально адаптованим для різних груп користувачів та дозволить популяризувати місто Житомир як важливий історичний та культурний центр України.
Актуальність програми
Сучасний розвиток суспільства не може ігнорувати цифрові технології, які стали невід’ємною частиною нашого повсякдення. Не опираючись цифровізації, а контролюючи її, створюючи інноваційні проєкти, які торкаються сфери культури, освіти, науки можна долучати дітей , студентську молодь, доросле населення до процесу дослідження і популяризації окремих просторових і комеморативних локацій культурного мистецького простору нашого міста. Саме Веб квест «Визначні місця Житомира» спрямований на створення інформаційно навчального веб ресурсу, який сприятиме популяризації культури та історії Житомира в різні історичні періоди. Проєкт передбачає створення віртуальної стилізованої інтерактивної подорожі, у процесі якої буде презентовано найвизначніші місця Житомира, подана їх історична довідка. Для кожного місця будуть створені інтерактивні завдання, що дозволять перевірити себе на предмет знання історії та культури і зацікавити відвідувачів історією міста. Проєкт сприятиме національно-патріотичному вихованню дітей та молоді, популяризації культурних та мистецьких здобутків в історичний ретроспективі. Для учнів та молоді, а також всіх, хто цікавиться історією міста, створюваний продукт відіграватиме патріотично-виховну функцію, популяризуватиме місто Житомир; вчителям історії шкіл міста надасть зручний інструмент для підготовки до уроків з тем, пов’язаних із рідним краєм, сприятиме поглибленню історичних знань.
Очікувані результати
Короткострокові
До короткострокових результатів ми відносимо створення веб ресурсу у формі стилізованого веб-квесту, досягнення необхідного числа відвідувань. Цільову аудиторію буде ознайомлено з проєктом і можливостями цікаво та корисно провести дозвілля, пройшовши запропоновані інтерактивні завдання.
Показати повний опис
Довгострокові
Веб проєкт «Визначні місця Житомира» орієнтований на такі цільові аудиторії: 1) учні та студенти Житомира, які цікавляться його історією, культурою, є активними користувачами мережі Internet тощо; 2) вчителі загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, коледжів, керівники гуртків, які можуть використовувати інформаційні матеріали та практичні завдання у своїй професійній діяльності; 3) житомиряни, гості міста, туристи, які планують відвідати найвідоміші культурні пам’ятки. Оскільки це буде онлайн-проєкт, зможуть взяти участь всі бажаючі. Широкому загалу будуть представлені матеріали, фото, які будуть чудовим доповненням для проведення екскурсій та створення нових туристичних маршрутів. Ми сподіваємося, що завдяки цьому проєкту усі вони отримають як теоретичні, так і вагомі практичні знання, що допоможуть у їхній повсякденній роботі. Можливо (а ми докладемо значних зусиль), це вплине на якість реалізованих і підтриманих ними культурних ініціатив.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Ми плануємо безпосередню участь до 2000 учасників на початкових етапах, насамперед молоді, учнів старших класів Житомира, студентів та викладачів та вчителів області в рамках проходження підвищення кваліфікації на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка. Для цього відбудеться широке інформування аудиторії та ознайомлення із створюваним веб ресурсом. В межах реалізації інформаційної складової проєкту основними показниками будуть підготовка матеріалів та власне створений веб ресурс. Для цього ми плануємо не менше 10-ти публікацій на Facebook-сторінці, яка, спираючись на показники, дасть можливості охопити дану аудиторію (2000 осіб).
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Головними якісними показниками будуть відгуки різних цільових аудиторій (учнів, вчителів, викладачів, здобувачів) про тематику та наповненість веб ресурсу, коментарі на Facebook-сторінці, згадки в медіа. Це буде принципово новий проект – «історія та культура у цифровому вимірі», пронизаний цікавою інформацією, залученням маловідомих або й зовсім невідомих джерел.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Презентація веб ресурсу «Визначні місця Житомира» на базі історичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка
Всього учасників (з них жінок)
200 (120) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
2 (2) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
5 (3) осіб
Захід
Презентація веб ресурсу «Визначні місця Житомира» на базі Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді
Всього учасників (з них жінок)
50 (38) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
3 (2) осіб
Захід
Презентація веб ресурсу «Визначні місця Житомира» серед учнів загальноосвітніх шкіл, наукових ліцеїв
Всього учасників (з них жінок)
200 (100) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
5 (3) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
5 (2) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Створюваний веб проєкт «Визначні місця Житомира», перш за все, буде орієнтований на молодь міста Житомира та Житомирської області, які є прямою цільовою аудиторією; також важливою групою користувачів є краєзнавці міста, вчителі історії, працівники культури. Онлайн формат допоможе залучити якнайширше число учасників. Планується залучення прямої цільової аудиторії – 2000 осіб. Для непрямої аудиторії проєкт буде корисний як джерело зростання рівня обізнаності в сфері історії, культури, мистецтва міста. Очікувана залученість непрямої цільової аудиторії – 10 000 осіб (за числом переглядів та онлайн завантажень матеріалів). У визначенні культурних потреб прямої та непрямої цільової аудиторії ми спиралися на потреби та побажання молоді – учнів старших класів та студентів. На базі Житомирського державного університету імені Івана Франка проходив моніторинг цільової аудиторії. Під час проходження курсів підвищення кваліфікації вчителі загальноосвітніх шкіл, наукових ліцеїв цікавились краєзнавчою тематикою, джерелами для її дослідження та використання в процесі написання робіт для Малої академії наук.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Робота над інформаційною наповненістю веб квесту
Завдання
Зібрати та узагальнити інформаційний матеріал
Опис заходів для здійснення етапу
1. Збір інформації про найвизначніших місць Житомира. 2. Написання історичних довідок про визначні місця. 3. Збір фото матеріалів. 4. Написання практичного завдання
Строк реалізації етапу
01 квітня 2022 — 31 травня 2022
Відповідальний виконавець
Маркевич О.В. (ст. викл. кафедри всесвітньої історії) Стародубець Г.М. (завідувач кафедри всесвітньої історії) Власюк І.М. (доцент кафедри всесвітньої історії) Гуцало Л.В. (доцент кафедри всесвітньої історії) Міщук Г.А. (доцент кафедри всесвітньої історії) Хададова М.В. (ст. викл. кафедри всесвітньої історії) Буравський О.А. (професор кафедри всесвітньої історії) Шевчук А.В. (доцент кафедри всесвітньої історії) Ткачук Д.Г. (голова громадської організації "Молодіжний інтеграційний центр", історик)
Етапи реалізації
Виконання програмної складової
Завдання
Створення веб квесту, вписування інформації у програму
Опис заходів для здійснення етапу
1. Проектування дизайну інтерфейсу веб ресурсу. 2. Створення графічного контенту. 3. Створення інтерактивного контенту. 4. Розробка (програмування) власне веб-ресурсу. 5. Розміщення контенту на веб ресурсі.
Строк реалізації етапу
01 травня 2022 — 30 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Мосіюк О. О. (доцент кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій) Усата О.Ю. (доцент кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій) , Горобець С.М. (доцент кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій) , Сікора Я.Б. (завідувач кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій)
Етапи реалізації
Інформування громадськості
Завдання
Презентація веб ресурсу (стилізованого квесту)
Опис заходів для здійснення етапу
1.Презентація Веб квесту «Визначні місця Житомира» на базі історичного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка 2.Презентація Веб квесту «Визначні місця Житомира» на базі Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді 3.Презентація Веб квесту «Визначні місця Житомира» серед учнів загальноосвітніх шкіл, наукових ліцеїв.
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2022 — 30 листопада 2022
Відповідальний виконавець
Маркевич О.В. (ст. викл. кафедри всесвітньої історії) Мосіюк О.О. (доцент кафедри комп'ютерних наук та інформаційних технологій) Ткачук Д.Г. (голова громадської організації "Молодіжний інтеграційний центр", історик)
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Комунікаційна складова веб ресурсу «Визначні місця Житомира» базується на поширенні інформації про нього та можливості його проходження серед різних груп аудиторії, залежно від зацікавлень, часових і просторових можливостей. Це охоплення представників усіх цільових аудиторій, на яких зорієнтований проєкт. Для поширення інформації ми використаємо: розміщення інформації про курс на веб сайті Житомирського державного університету імені Івана Франка (більше 30 000 відвідувачів щотижня), включення цієї інформації в щомісячну розсилку в соц. мережах, зокрема на Facеbook-сторінці університету (8 246 підписників), історичного факультету (596 учасників), кафедри всесвітньої історії (233 учасника). На веб-сайті Житомирського державного університету ми плануємо новинні публікації (вересень-жовтень), запустимо промо проєкт і розробимо стратегію просування серед навчальних закладів Житомира та Житомирської області (серпень-грудень 2022 року).

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Веб квест «Визначні місця Житомира» передбачає подальший розвиток для продовження довгострокового впливу: матеріали будуть розміщені на онлайн ресурсі з вільним доступом та можливістю проходження необмежену кількість спроб. Інформацію про проєкт буде поширено серед молоді, випускників шкіл, студентів ЗВО Житомира та області, вчителів з метою подальшого його використання ними. Він сприятиме розвитку туризму, популяризуватиме туристичні об’єкти, інформуватиме громадськість про унікальні пам’ятки краю, час їх створення. Координатори готові співпрацювати з Управлінням культури Житомирської міської ради для поширення інформації про проєкт через різні канали комунікації.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux