ГО"Тернопільська обласна організація інвалідів ВГОІ "Союз Чорнобиль України"(далі Організація) є місцевим осередком "ГО ВГОІ "Союз Чорнобиль України"(далі Союз)-всеукраїнської громадської організації інвалідів,яка обєднує інвалідів та ветеранів з числа громадян ,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ,та з числа учасників ядерних випробувань,інших ядерних аварій і осіб ,що підпали під дію іонізуючих випромінювань під час трудової діяльності або служби ,членів сімей загиблих та померлих учасників ліквідації та потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС і членів сімей загиблих та померлих учасників ядерних випробувань і осіб ,що попали під дію іонізуючих
випромінювань під час трудової діяльності або служби,які обєдналися для здійснення заходів щодо
соціального захисту,реалібітації зазначених вище інвалідів,залучення їх до суспільно корисної діяльності ,занять фізичною культурою і спортом,для захисту законних соціальних ,медичних ,економічних та інших соціальних інтересів ,вирішення проблем ,повязаних з аварією на ЧАЕС та для реалізації прав і свобод усіх вищезазначених осіб.
Організація здійснює свою діяльність відповідно до Конститкції України,чинного законодавства України,Статуту "Союзу" та Положення Організації. Свою роботу Організація будує на основі творчої ініціативи та самодіяльності на принципах законності,гуманності,милосердя, гласності,добровільності,рівноправності членів.