Iдея створення Всеукраїнської молодіжної громадської організації (ВМГО «МЦП») виникла серед директорів обласних Молодіжних центрів праці в 2004 році, як громадського об’єднання, яке б відстоювало інтереси членів цього об’єднання - керівників та працівників молодіжних центрів праці, бізнес-інкубаторів, бізнес-центрів, громадян, які займаються постійним і тимчасовим працевлаштуванням, профорієнтацією молоді та розвитком молодіжного підприємництва. 01.11.2007 року було проведено установчий з’їзд ВМГО «МЦП», а 29.12.2007 року – зареєстровано Міністерством юстиції України.
Основна мета діяльності організації - пошук нових механізмів зайнятості, працевлаштування, профорієнтації та навчання молоді і їх реалізація для молоді в Україні. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою формування у молоді культури підприємництва (у тому числі соціального), професійного та кар’єрного розвитку, стимулювання до відкриття власної справи, адаптації до ринку праці в умовах війни та післявоєнний період.
За період діяльності організацією було ініційовано і зреалізовано сотні регіональних і всеукраїнських проєктів для молоді - акції, форуми, міжнародні обміни, круглі столи, семінари, семінари-тренінги, табори, конференції, ярмарки і дні кар’єри та багато інших заходів із залученням різних джерел фінансування, в тому числі - грантів від міжнародних фондів і державних органів. Переважно проєкти і заходи орієнтовані на допомогу вразливим категоріям молоді.