Курс тренінгів "Україна в моєму серці!"
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
25 січня 2023 року
Період реалізації проєкту
03 квітня 2023 - 29 грудня 2023
Номер проєкту
20230116-3305
Бюджет
598700 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
2. Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність).
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Сформувати у підлітків та молоді українську національну ідентичність, патріотизм, як почуття любові до своєї Батьківщини та відданості своєму народові, яке ґрунтується на вивченні історії Українського народу і національних цінностей. Навчити молодь адаптуватися до нового середовища і нових викликів, розвинути критичне мислення та сприяти розвитку резильєнтності, прокачати техніки психологічної самодопомоги для зниження рівня стресу.
Актуальність програми
24 лютого 2022 року почалося повномасштабне вторгнення росії на територію України. Третина дітей та молоді стали вимушеними переселенцями в межах країни або були змушені виїхати закордон. Ці проблеми також супроводжував постійний стрес, біль від втрати близьких, матеріальні труднощі в сім’ях та страх і невизначеність. Все це не сприяє гармонійному розвитку і спокійному критичному мисленню дітей та молоді. У відповідь на це нашою командою був розроблений курс тренінгів «Україна в моєму серці», який допомагає підліткам адаптуватися до змін і навчитися справлятися зі стресом, захистити себе та впливати на майбутнє України, знати основи безпеки при бомбардуваннях, обстрілах і виховати патріотизм, як почуття і як базову якість громадянина. Курс включає 9 тренінгів: “Практичні методи адаптації в новому середовищі”, “Де знайти підтримку, коли важко?”, “Як розвинути стресостійкість”, “Техніка безпеки при бомбардуваннях, обстрілах та навички першої психологічної допомоги при стресі”, “Як пережити втрату”, “Вимушено переселена людина, чи біженець?”, “Справжній українець/українка”, “Чи можна реалізувати свій потенціал в Україні?”, “Україна майбутнього”. Тренінги проводяться сертифікованими тренерами за принципом “рівний-рівному” по 1,5 години. Вони адаптовані як під стандартне проведення в класі, так і під онлайн формат. В рамках проекту ми плануємо також виготовити соціальний відеоролик, який розкриє основну ідею курсу “Україна в моєму серці”.
Очікувані результати
Короткострокові
- Ідентифікація картини історії української державності, отримання навичок узагальнення та логічних висновків з історії, проектування можливості реалізації свого потенціалу в Україні у майбутньому. Учасники проекту отримають навички: - почнуть формувати в собі розуміння української громадянської ідентичності на основі національних цінностей, історії, незалежності та самобутності нашого народу; - патріотизму як основної складової щасливого та процвітаючого майбутнього України; - володіння знаннями про базові потреби людини, практичними методами для забезпечення себе в умовах зміни середовища, аналізом своїх сильних і слабких сторін; - розуміння важливості бути відкритим до інших, отримання допомоги та надання підтримки оточуючим; - техніки безпеки при бомбардуваннях, обстрілах та навички першої психологічної допомоги; - розуміння різниці між поняттями «біженець» і «переселенець»; - володіння знаннями про те, як діяти в ситуації, коли необхідна допомога, а самому впоратися важко; - досягнення поставлених цілей в нових умовах; - розуміння поняття «стрес» та «втрата», володіння знаннями щодо етапів переживання втрати, перспектив нової реальності, можливостей та викликів; - усвідомлення важливості вміти адаптуватись в новому середовищі, отримання практичних навичок для успішної адаптації в таких умовах. Учасники тренінгу вмотивовані збільшувати свої знання, мають базові інструменти для того, щоб ставати активними громадянами, патріотами України і будувати сильну європейську державу.
Показати повний опис
Довгострокові
- Самоідентифікація молоді, як громадян України, готових захищати її культуру, незалежність, вивчати історію і мову, вкладатися в її розвиток, розвиватися, щоб розвивати країну. - Виховання нового покоління молоді, яка бачить своє майбутнє в Україні, розвиває свої таланти, навчається та працює на розвиток Батьківщини, захищає цілісність і незалежність нашої держави.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Кількість проведених курсів (9 тренінгів в курсі) – 45. Кількість проведених тренінгів – 405. Кількість охоплених учасників – 1 125. З них осіб жіночої статі – 735. Кількість створених відеороликів – 1. Кількість охоплених через відеоролик осіб (за час реалізації проекту) – 20 000.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
* Збільшення знань з зазначених тем (за результатами вхідної/вихідної анкети) на 80% (для жінок), на 80% (для чоловіків). * Якість опрацювання кожної теми курсу молоддю (за результатами анкет в кінці кожного тренінгу) - 90%. * Процент підлітків/молоді, які поставили цілі, прийняли рішення, під час виконання практичних завдань (за результатами анкет в кінці кожного тренінгу) (результат рахується за кожним з 9 тренінгів курсу окремо) - 80% (для жінок), 80% (для чоловіків).
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Курс тренінгів "Україна в моєму серці" (9 тренінгів по 1,5 години, загальна кількість - 405) для груп підлітків і молоді
Всього учасників (з них жінок)
1125 (725) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
400 (270) осіб
Захід
Виробництво соціального відеоролика “Україна в моєму серці”
Всього учасників (з них жінок)
20000 (12000) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
6000 (3500) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Підлітки і молодь, віком від 13 до 18 років. Ми плануємо до проекту залучити учасників з 10 областей України: Київська, Житомирська, Чернігівська, Полтавська, Сумська, Дніпропетровська, Харківська, Донецька, Одеська, Миколаївська. Також можливо будуть брати участь в проекті і школярі з інших регіонів.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчо-інформаційний
Завдання
1. Залучити підлітків і молодь до участі в проекті, охопивши максимальну кількість областей України (мінімум 10 областей буде залучено). 2. Підготувати матеріали для зйомки та виробництва відеоролику.
Опис заходів для здійснення етапу
1. Оголошення про початок проекту через соціальні мережі і ЗМІ. 2. Погодження проекту з Міністерством Освіти України для проведення тренінгів під час навчальних занять школярів та студентів (школи, середні і вищі навчальні заклади). 3. Проведення переговорів з обласними управліннями освіти щодо проведення тренінгів. 4. Реєстрація шкіл і класів, складання графіку проведення тренінгів. 5. Створення форми реєстрації для молоді. Комплектування груп з молоді, яка самостійно зареєструвалася на тренінг через форму реєстрації. 6. Підготовка сценарію, акторів, матеріалу для виробництва відео.
Строк реалізації етапу
03 квітня 2023 — 30 квітня 2023
Відповідальний виконавець
Свиридовська Ксенія, керівник проекту
Етапи реалізації
Основна частина
Завдання
1. Провести тренінги курсу для 1125 підлітків і молоді. 2. Створити соціальний відеоролик «Україна в моєму серці» і розмістити його в мережі інтернет.
Опис заходів для здійснення етапу
1. Зйомка матеріалу і створення відеопродукту. 2. Розміщення та розповсюдження ролику в мережі Інтернет на наших майданчиках. 3. Проведення тренінгів для молоді (9 тренінгів в курсі, загалом буде проведено 405 тренінгів). 4. Моніторинг термінів і якості виконання проекту. 5. Моніторинг шкіл і груп дітей та молоді. 6. Проведення тренінгів для самоорганізованих школярів та студентів (які реєструвалися через гуглформу).
Строк реалізації етапу
17 квітня 2023 — 15 грудня 2023
Відповідальний виконавець
Свиридовська Ксенія, керівник проекту; Біленька Анна, координатор проекту.
Етапи реалізації
Завершення проекту
Завдання
1. Підготувати звітність за проектом. 2. Підбити підсумки проведення проекту.
Опис заходів для здійснення етапу
1. Оцінка і аналіз результатів проекту. 2. Підготовка змістовного та фінансового звітів за проектом. 3. Оприлюднення результатів проекту та підбиття підсумків.
Строк реалізації етапу
16 грудня 2023 — 29 грудня 2023
Відповідальний виконавець
Свиридовська Ксенія, керівник проекту; Біленька Анна, координатор проекту.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

На усіх етапах реалізації проекту ми плануємо інформувати громадськість та усі зацікавлені сторони про перебіг проекту, поширювати відгуки школярів та молоді, ділитися історіями успіху та стратегіями розвитку України в майбутньому.

Наші соцмережі:

https://www.instagram.com/y1317_ua/ (Instagram)

https://www.facebook.com/nccyukraine (Національна рада дітей та молоді)

https://www.facebook.com/Y1317 (Наша сторінка Y1317)

Telegram канал @y1317telegram.

Наш канал:

https://www.youtube.com/@user-nq3jv1zb9f

Телебачення:

Квітень 2023 - сюжети на телеканалах "Суспільне" та "Київ" про проект.

Червень 2023 - сюжет на "Суспільне" про відеоролик "Україна в твоєму серці".

Грудень 2023 - сюжети про результати проекту на "Суспільному" та "Київ".

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Так як цей курс є надважливим для підлітків в Україні, ми плануємо розширювати проект та охопити ще більше дітей та молоді. Паралельно з проведенням проекту, ми будемо збирати відгуки дітей та активно шукати партнерів в Україні та закордоном для підтримки нашої ідеї. Після завершення проекту ми плануємо знайти та підготувати більше 20 тренерів, які зможуть працювати з молоддю в рамках курсу "Україна в моєму серці". Для них будуть додатково проведені навчання, семінари для підвищення кваліфікації у сфері допомоги дітям, які постраждали від війни. Також ми створюємо соціальний відеоролик, через який продовжимо впливати на молодь через Інтернет.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux