Національно-патріотичні навчально-тренувальні збори «Сила Нації»
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
09 лютого 2023 року
Період реалізації проєкту
03 квітня 2023 - 14 липня 2023
Номер проєкту
20230208-3687
Бюджет
374524.42 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
2. Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність).
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищити рівень національно-патріотичної свідомості учасників навчально-тренувальних зборів; сприяти інтеграції ВПО в Хмельницьку міську територіальну громаду; створити умови для порозуміння між корінними мешканцями громади і представниками інших регіонів України через спорт, культуру та духовність, залучивши до проєкту представників щонайменше третини областей України (ВПО, спортсмени, інструктори), згідно з постанова КМУ від 12.10.2011 № 1049 (Загальнодержавний рівень виконання (реалізації) програми (проекту, заходу) - провадження проектної діяльності на території не менш як однієї третьої областей України, у тому числі Автономної Республіки Крим, мм. Києва та Севастополя, та/АБО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧАСТІ У ТАКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ОСІБ З НЕ МЕНШ ЯК ОДНІЄЇ ТРЕТЬОЇ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ, у тому числі Автономної Республіки Крим, мм. Києва та Севастополя).
Актуальність програми
Станом на кінець січня 2023 року в Хмельницькій міській територіальній громаді офіційно зареєстровано 36,4 тисячі внутрішньо переміщених осіб, серед них близько 10 тис. дітей, в той час коли населення громади становить близько 290 тис. осіб. Крім того, щодня, починаючи з 25 листопада 2022 р., до міста прибуває евакуаційний потяг з Херсона, тож кількість ВПО в громаді щодня зростає. Внутрішньо переміщені особи це, переважно, представники найбільш постраждалих від війни територій - Харківщини, Херсонщини, Донеччини, Луганщини, Миколаївщини. Є переселенці з Бахмута, Ізюму, Волновахи, Лисичанська. З одного боку, ці особи потребують різноманітної реабілітації - фізичної, психологічної, а з іншого боку, постає нагальна потреба їхньої інтеграції в громаду. Оскільки частка ВПО в м. Хмельницькому і громаді досить значна, а населення області зазнає серйозного скорочення через значне переважання смертності над народжуваністю та міграцію (хоч у м. Хмельницькому чисельність населення залишається стабільною), а через війну ці тенденції поглиблюються, виникає небезпека заміщення корінного населення неавтохтонним, яке, хоч здебільшого є українцями за національністю, однак відзначається значними ментальними, мовними, культурними та іншими розбіжностями. Саме тому питання адаптації ВПО у Хмельницькій громаді та інтеграція у місцеве середовище такі актуальні. Оскільки проєкт спрямований на дітей і молодь, які знаходяться на етапі активного формування своєї особистості і національної і гідності.
Очікувані результати
Короткострокові
- Формування національної самоідентичності кожного учасника через спорт, культуру та духовність. - Сприяння інтеграції ВПО в місцеву спільноту. - Розвиток навичок роботи в команді серед усіх учасників табору (як дітей, так і дорослих), що, своєю чергою, призведе до формування націленості на результат, вихованню довіри один до одного, вміння покладатися на інших і самому бути опорою та підтримкою для спільноти. - Усвідомлення самобутності української культури, гідності, волі та жертовності, прагнень до територіальної цілісності (соборності) українського народу. - Формування поваги до національної символіки (прапора, герба, гімну), історії України, Героїв України, ЗСУ тощо. - Напрацювання свідомого ставлення до власного здоров’я, відмова від шкідливих звичок, пропаганда цікавого активного дозвілля. - Формування етнічної та національної самосвідомості, любові до рідної землі, держави, родини, народу; визнання духовної єдності населення усіх регіонів України;
Показати повний опис
Довгострокові
- Виховання національно свідомих лідерів України. - Виховання свідомого покоління з відповідальним баченням шляху розвитку України через призму персональних можливостей впливати на соціум (відмова від негативних звичок, фахова освіта, чесна праця, правдивість, дбайливе ставлення до довкілля, прихильність до суспільно корисної праці). - Формування мережі фізкультурно-спортивних осередків ГО ФСР «Сила Нації» з метою створення постійнодіючих змагань з різноманітних видів спорту. - Усунення взаємних упереджень і стереотипів серед мешканців різних регіонів України. - Поширення сфери використання української мови, збільшення відсотка україномовних громадян України.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Кількість залучених до проєкту дітей, організаторів, інструкторів та інших фахівців: - діти і молодь – 100 - комендант табору – 1 - інструктори-вихователі – 10 (5 загонів, по 2 інструктори на кожен загін) - спортивні інструктори – 5 - художній керівник – 1 - інструктор з військової підготовки – 1 - медпрацівник – 1 - підсобні працівники – 2 - інструктори з тактичної медицини – 5 - звукооператор - 1 - волонтери – 20 (волонтери проводять майстерки з різних видів спорту, тактичної домедичної допомоги, народно-ужиткового мистецтва, хореографії, вокально-хорового мистецтва, а також серед волонтерів буде щонайменше 2 психологи для роботи з дітьми, особливо серед ВПО) - кількість областей, представники яких візьмуть участь в проєкті – щонайменше 9 (згідно з п. 2 Порядку, затвердженого Постановою КМУ від 12.10.2011 № 1049, загальнодержавний рівень виконання (реалізації) програми (проекту, заходу) - провадження проектної діяльності на території не менш як однієї третьої областей України, у тому числі Автономної Республіки Крим, мм. Києва та Севастополя, та/АБО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧАСТІ У ТАКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ОСІБ З НЕ МЕНШ ЯК ОДНІЄЇ ТРЕТЬОЇ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ, у тому числі Автономної Республіки Крим, мм. Києва та Севастополя).
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Учасники табору: - утвердилися в основоположних цінностях: самобутність, воля, соборність, гідність; - отримали унікальний і живий досвід комунікації з представниками усіх регіонів України; - одержали потужний імпульс до подальшого формування себе як свідомих громадян України; - ознайомилися з теоретичними знаннями з галузі культури і духовності, а також набули практичних навичок з домедичної допомоги, ужитково-прикладного мистецтва, народних співів та хореографії; - оздоровилися завдяки численним спортивним заходам та перебуванню на свіжому повітрі серед природи в екологічно чистому районі Поділля; - сформували базові вміння виживання на місцевості завдяки заняттям з туризму; - зрозуміли важливість дружби і командної роботи.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Підготовчий етап.
Всього учасників (з них жінок)
8 (3) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
1 (1) осіб
Захід
Проведення навчально-тренувальних зборів.
Всього учасників (з них жінок)
147 (70) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
7 (3) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
40 (20) осіб
Захід
Підведення підсумків.
Всього учасників (з них жінок)
10 (4) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
1 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
2 (1) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цільова аудиторія проєкту – це: пряма ЦА: - діти і молодь віком 6-14 років (мешканці Хмельницької міської територіальної громади та внутрішньо-переміщені особи - представники щонайменше однієї третьої областей України); - волонтери (включаючи ВПО - представників інших областей України); - фахівці різних профілів, безпосередньо залучені до роботи з дітьми; - організатори проєкту, представники ГО «Сила Нації»; - партнери проєкту; опосередкована ЦА: - представники ЗМІ; - усі мешканці ХМТГ, які будуть поінформовані про проєкт через ЗМІ; - усі діти – мешканці ХМТГ як потенційні учасники майбутніх заходів ГО «Сила Нації»; - представники ВПО, що мешкають у громаді.
План реалізації програми
Етапи реалізації
1. Підготовчий етап.
Завдання
Завдання 1.1. Зібрати заявки на участь в національно-патріотичних зборах, залучивши участь представників щонайменше однієї третьої областей України, забезпечуючи загальнодержавний рівень виконання проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
ГО «Сила Нації» здійснить інформування громадськості щодо можливості участі в навчально-тренувальних зборах через власні канали в соцмережах, через офіційні сторінки місцевої влади, через сторінки партнерів. Заявки прийматимуться у змішаній формі: у паперовому вигляді і через гугл форму.
Строк реалізації етапу
03 квітня 2023 — 28 квітня 2023
Відповідальний виконавець
Щербанюк Сергій, керівник проєкту
Етапи реалізації
1. Підготовчий етап.
Завдання
Завдання 1.2. Забезпечити формальну сторону проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
Остаточне розподілення ролей і налагодження співпраці між організаторами проєкту, партнерами і волонтерами; підготовка місця проведення навчально тренувальних зборів, затвердження меню, укладання договорів, затвердження програми проведення навчально-тренувальних зборів.
Строк реалізації етапу
01 травня 2023 — 31 травня 2023
Відповідальний виконавець
Щербанюк Сергій, керівник проєкту
Етапи реалізації
1. Підготовчий етап.
Завдання
Завдання 1.3. Здійснити інформування ЗМІ щодо проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
Підготувати пресреліз та здійснити розсилку серед ЗМІ та лідерів думок.
Строк реалізації етапу
05 червня 2023 — 09 червня 2023
Відповідальний виконавець
Ткачук Олена, волонтерка
Етапи реалізації
1. Підготовчий етап.
Завдання
Завдання 1.4. Забезпечити матеріально-технічну сторону проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
Завезення туристичного обладнання, матеріалів, спортивного інвентарю, встановлення наметів, облаштування місць відпочинку, прибуття персоналу, волонтерів.
Строк реалізації етапу
10 червня 2023 — 11 червня 2023
Відповідальний виконавець
Щербанюк Сергій, керівник проєкту
Етапи реалізації
2. Проведення Національно-патріотичних навчально-тренувальних зборів «Сила Нації».
Завдання
Завдання 2.1. Провести збори, згідно із затвердженим планом.
Опис заходів для здійснення етапу
Етап включає: заїзд учасників, формування загонів, праця в загонах (вибори отамана, назви загону, пісні), спортивні секції (регбі-5, фризбі, петанк, стрітбол), заняття з тактичної медицини, патріотичні блоки, виставку техніки, обладнання, зброї та амуніції «Знайомтесь – ЗСУ» від Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, блоки з культури (українські народні традиції; свята українського народу) та духовності (реальна історія Православної Церкви України), перегляд фільму І. Цілик «Земля блакитна ніби апельсин», блок з новітньої історії України, з історії українського козацтва, майстерки з ужитково-прикладного мистецтва, народного вокалу, хореографії; концертно-ігрові програми тощо. Кожен день розпочинається з виконання Державного гімну України. Від’їзд учасників.
Строк реалізації етапу
12 червня 2023 — 16 червня 2023
Відповідальний виконавець
Щербанюк Сергій, керівник проєкту
Етапи реалізації
3. Підведення підсумків.
Завдання
Завдання 3.1. Провести нараду організаторів проєкту, інструкторів, представників партнерських організацій та волонтерів.
Опис заходів для здійснення етапу
Під час наради будуть проаналізовані результати проєкту щодо відповідності затвердженому плану та індикаторів виконання, що дозволить вдосконалити майбутні проєкти ГО ФСР «Сила Нації» та проводити їх на ще більш високому та якісному рівні.
Строк реалізації етапу
19 червня 2023 — 23 червня 2023
Відповідальний виконавець
Сабій Юлія, керівник ГО ФСР «Сила Нації»
Етапи реалізації
3. Підведення підсумків.
Завдання
Завдання 3.2. Завершити співпрацю зі ЗМІ.
Опис заходів для здійснення етапу
Підготувати постреліз проєкту, дати заключні інтерв’ю.
Строк реалізації етапу
12 червня 2023 — 16 червня 2023
Відповідальний виконавець
Сабій Юлія, керівник ГО ФСР «Сила Нації»
Етапи реалізації
3. Підведення підсумків.
Завдання
Підготувати звіт щодо реалізації проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
На цьому етапі буде підготовлена звітна документація щодо успішності виконання проєкту.
Строк реалізації етапу
26 червня 2023 — 14 липня 2023
Відповідальний виконавець
Сабій Юлія, керівник ГО ФСР «Сила Нації»
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Інформування громадськості щодо перебігу проєкту і його результатів здійснюватиметься через такі канали комунікації:

1. Офіційні канали (соцмережі, сайти) міської влади (Хмельницька міська рада, Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради, Агенція розвитку Хмельницького):

https://www.facebook.com/hmmiskrada

https://khm.gov.ua/

https://www.facebook.com/hmmolodsport

2. Фейсбук сторінка Виконавця проєкту ГО "ФСР "Сила Нації":

https://www.facebook.com/syla.nacii

3. Соціальні мережі лідерів думок, організаторів та учасників проєкту, серед яких:

Міський голова О. Симчишин https://www.facebook.com/symchyshyn

Керуюча справами Виконавчого комітету Хмельницької міської ради, Голова «Фізкультурно-спортивного руху «Сила Націі»», громадська діячка, волонтерка Юлія Сабій https://www.facebook.com/profile.php?id=100017443687538

4. Місцеві та регіональні ЗМІ:

Телеканали (крім наявних посилань, є також Фейсбук і Ютуб канали цих ЗМІ):

- Суспільне Хмельницький https://km.suspilne.media/

- ТРК TV7+ https://tv7plus.com/

- ТРК «Місто» https://mistotv.com/

Інтернет-видання:

- Podillya News https://podillyanews.com/

- сайт газети “Проскурів” https://proskuriv.khm.gov.ua/

- сайт 0382 https://www.0382.ua/

- VSIM https://vsim.ua/

- Є https://ye.ua/

В результаті співпраці зі ЗМІ планується щонайменше 10 інформаційних повідомлень різного типу.

 

Задля інформування громадськості будуть використані такі методи:

1. Пости в соцмережах.

2. Публікації новин на сайтах.

3. Відеорепортажі.

4. Інтерв’ю.

5. Залучення лідерів думок.

 

В разі перемоги проєкту в Конкурсі інформування громадськості розпочнеться одразу після оприлюднення результатів конкурсу і триватиме до підбиття підсумків проєкту. 

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
ГО ФСР «Сила Нації» - це організація, яка динамічно розвивається, винаходить нові форми роботи, розширює мережу партнерств. Кожний захід «Сили Нації», з одного боку, ґрунтується на досвіді попередніх заходів, а з іншого боку, залучає нові елементи взаємодії з цільовими аудиторіями. Цей проєкт поєднує спортивний, культурний і духовний елементи. Успішна імплементація проєкту дозволить організації надалі ширше працювати з цими темами. Як показує досвід, діти-учасники таборів і зборів долучаються згодом до розвитку національно-патріотичного напрямку роботи в своїх містах проживання, входять в органи учнівського самоврядування, стануть членами спортивних гуртків та секцій. Реалізація проєктів ГО ФСР «Сила Нації» відбувається завдяки широкій спонсорській підтримці та грантовим коштам. Місцевий бізнес стало підтримує ініціативи організації благодійними внесками.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux