Літературно-театральна лабораторія «Відсіч/Весна» для молоді ВПО в рамках Літературного марафону серед письменників України / Житомирщини «Війна Росії проти України. Відсіч.»
Статус
Припинено участь
Проєкт подано
09 лютого 2023 року
Період реалізації проєкту
01 березня 2023 - 31 березня 2023
Номер проєкту
20230125-3437
Бюджет
180822.09 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
2. Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність).
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Творча команда Громадської організації "Головна сцена" у партнерстві з КП "Житомирським академічним українським музично-драматичним театром ім.І.А.Кочерги" має на меті за результатами роботи учасників літературно-театральної лабораторії "Відсіч/Весна", (а саме молоді ВПО з усієї України), створити повноцінну п’єсу під назвою "Українська Весна" про реалії українсько-російської війни, психосоціальний стан ВПО, потреби та виклики з якими стикаються внутрішньопереміщенні особи та зробити постановку перформансу, в якому гратимуть, як актори театру так і самі ж учасники лабораторії (за згодою). Даний проєкт дасть поштовх до створення нової літератури, (буде видано брошюру "Українська Весна" з напрацьованим літературно-драматургічним матеріалом під час лабораторії), яка згодом збагатить Україну в духовному та мистецькому плані, і ми впевнені, що професійна підготовка та постановка п`єс (інших літературних творів, учасників марафону) позитивно вплинуть на українське суспільство як у літературному, так і духовному розвитку в цілому.
Актуальність програми
Проєкт Літературно-театральна лабораторія «Відсіч/Весна» для молоді ВПО - це змішаний формат (офлайн та онлайн, щоб участь могли взяти учасники з усієї України) арт-реабілітації засобами театру та літератури молодих людей із категорії ВПО. Це лабораторія для створення літературно-художніх творів, у яких утверджуються ідеали гуманізму, патріотизму та національно-культурного відродження України, зображується боротьба українського народу за незалежність з російським агресором має на меті розкриття осередку творчості молоді ВПО – драматургів, письменників, прозаїків, поетів та відновлення напрямку драматург(письменник)-режисер, як окремого виду співпраці в театральному мистецтві, в художньому мовленні. Відкрити нові таланти надавши їм можливість реалізуватися та підтримка людей, які змушені були покинути свої місті, свої домівки. Ми працюємо за для розвитку українського суспільства, за для підтримки державної мови та української культури, збереження культурної нематеріальної спадщини та національної ідентичності. Літературно-театральна лабораторія створена для молоді ВПО (16-35 років), що мають літературний хист і готові поділитися своїми почуттями через війну в країні, рефлексувати, розкритись та реалізуватись через творчість. Театр сам по собі виконує арт-терапевтичну функцію, театр — це надпотужна терапія і вона сьогодні дуже потрібна, бо війна примножує ментальні хвороби. І ми маємо давати раду цим викликам.
Очікувані результати
Короткострокові
Окрім повномасштабної вистави, яка буде створена за матеріалами літературних ворк-шопів серед молодих людей ВПО, запланований ще й друк брошюри з матеріалами лабораторії. Також наша команда має в планах перформативні читання, зокрема на тлі зруйнованих об’єктів України та для можливості показу їх в гастрольних турах у співпраці з Житомирським академічним українським музично-драматичним театром імені Івана Кочерги, Житомирським обласним літературним музеєм, Житомирською обласною науковою бібліотекою ім. О.Ольжича, Управлінням культури та туризму Житомирської ОВА та трансляції таких міні-вистав в мережі інтернет.
Показати повний опис
Довгострокові
Довгостроковим результатом цього проєкту є те, що літературно-театральна лабораторія "Відсіч/Весна" має стати щорічним всеукраїнським заходом, як і усі етапи літературного марафону серед письменників України / Житомирщини «Війна Росії проти України. Відсіч.».
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Кількісними індикаторами цього проєкту є те, що буде згуртовано навколо лабораторії креативну групу, яка тяжіє до нових культурних тенденцій, творчих пошуків та дієздатних експериментів і тому буде збільшення кількості громадсько активних людей, на період проведення літературно-театральної лабораторії – 15-20 відсотків. Буде підвищено рівень поінформованості громади міста, області, України щодо проведення проєкту у регіональних ЗМІ, національних ЗМІ, на сайті театру, Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирської міської ради, на сторінка партнерських організацій на 20-30 відсотків.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Внаслідок реалізації даного проєкту, окрім культурно-мистецької цінності отриманих результатів через забезпечення українського суспільства якісним українським культурним і літературним контентом, доречно говорити про суспільну цінність. Суспільна цінність лабораторії полягає в тому, що особливо в такий нелегкий для нашої країни час, важливо сприяти соціальній згуртованості вразливих категорій населення, а в даному випадку молоді ВПО.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Літературно-театральна лабораторія «Відсіч/Весна» в рамках Літературного марафону серед письменників України / Житомирщини «Війна Росії проти України. Відсіч.»
Всього учасників (з них жінок)
100 (60) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
70 (50) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Основна цільова аудиторія проєкту - це молоді люди з активною життєвою позицією, учасники суспільно-політичного життя, активісти, поціновувачі політизованого мистецтва, а також учасники культурних заходів у громаді. Проект також має на меті зацікавити різні ланки креативного сектору: - дизайнерів, художників, менеджерів та діячів культури, кураторів у сфері сучасного мистецтва та нових медіа, співробітників та кураторів музеїв, музеєзнавців, мистецтвознавців, кінокритиків, спеціалістів креативних та культурних індустрій, журналістів, студентів профільних вузів. Населення України, зокрема тому що захід запланований офлай у Житомирі , то мешканці міста Житомира, Житомирської області. Але через те, що захід буде транслюватися на живо в мережу інтернет то цільовою аудиторією є користувачі соціальних мереж, різних інтернет ресурсів, які прагнуть споживати сучасний, професійний культурний продукт.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Оголошення про початок проєкту
Завдання
Запуск рекламної кампанії проєкту; Реєстрація учасників офлайн та онлайн лабораторій.
Опис заходів для здійснення етапу
Укладання договорів з партнерами, підрядниками проєкту, організація роботи кураторів ворк-шопів літературної лабораторії, графік, координація, тощо
Строк реалізації етапу
01 березня 2023 — 15 березня 2023
Відповідальний виконавець
Рябенко Ніна іванівна, голова організації
Етапи реалізації
Проведення літературних ворк-шопів
Завдання
Арт-терапія; Напрацювання літературного матеріалу під час проведених ворк-шопів.
Опис заходів для здійснення етапу
Робота в групах з фахівцем національно-патріотичного виховання та куратором. Кураторами виступають письменники, режисери, артисти, музиканти, художники.
Строк реалізації етапу
15 березня 2023 — 20 березня 2023
Відповідальний виконавець
Оксютович Ірина Григорівна, членкиня громадської організіції "Головна сцена"
Етапи реалізації
Організація та підготовка до проведення Сценічних читань "Українська Весна"
Завдання
Упорядкування та збір літературного матеріалу після роботи у ворк-шопах
Опис заходів для здійснення етапу
Написання сценарію для перформансу "Українська Весна"; Постановка перформансу "Українська Весна";
Строк реалізації етапу
20 березня 2023 — 30 березня 2023
Відповідальний виконавець
Авраменко Петро Михайлович, учасник проєкту
Етапи реалізації
Підведення підсумків проєкту
Завдання
Моніторинг
Опис заходів для здійснення етапу
Нагородження учасників проєкту, партнерів, волонтерів, кураторів тощо
Строк реалізації етапу
30 березня 2023 — 31 березня 2023
Відповідальний виконавець
Рябенко Ніна Іванівна, голова організації "Головна сцена"
Етапи реалізації
Організація комунікації з учасниками онлайн лабораторій
Завдання
Створити платформу для трансляції прямого ефіру ворк-шопів та пеформансу; Підготувати ТЗ для команди, яка транслюватиме заходи.
Опис заходів для здійснення етапу
Трансляція прямого ефіру воркшопів, перформансу на декілька платформ (ZOOM, Facebook, YouTube):
Строк реалізації етапу
10 березня 2023 — 30 березня 2023
Відповідальний виконавець
Недашківська Дарина, членкиня громадської організації "Головна сцена"
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

 

Спеціально виготовлена промоційна продукція проєкту (афіші, флаєра, аудоролики, відеоролики – 1-10.03.2023

Промоційна реклама буде розповсюджена серед цільової аудиторії через:

- інтернет-джерела та окрему

сторінку в соціальних мережах - 1-30.03.2023;

- в ФБ-спільнотах міста,

області, України - 1-30.03.2023;

- на соціальних сторінках

партнерів - 10-30.03.2023;

-використання неформального

спілкування з журналістами та літературознавцями, які висвітлюють культурні

питання у провідних українських ЗМІ - 15.03.-30.03.2023;

- партнерські НУО (їх сайти,

сторінки в соціальних мережах, база даних ЗМІ та журналістів) - 1-30.03.2023.

- лайф-репортажі із заходів - 15-30.03.2023;

- інтерв’ю зі спікерами проєкту: кураторами, постановниками, акторами та учасниками команди - 15-30.03.2023

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Літературні твори створені в ході реалізації проєкту будуть використовуватися для постановок вистав, перформансів, радіовистав, у концертних програмах закладів культури партнерів проєкту, тощо. Всі матеріали опубліковані онлайн, в тому числі, роботи переможців марафону, залишатимуться у вільному доступі на сторінках соцмереж Літературного марафону https://www.facebook.com/Vidsich22LiteraturniyMarafon
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux