Соціальна адаптація людей з інвалідністю методами анімало-, фізіотерапії та йоги "Радість дотику"
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Надання соціальних послуг за місцем проживання особи з інвалідністю
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищення рівня соціальної адаптації осіб з інвалідністю в 9 областях України в 4 кварталі 2024 року через навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь, корекцію психологічного стану та надання психологічної підтримки як захист прав осіб з інвалідністю шляхом проведення для них сеансів та тренінгів з фізичної та психологічної реабілітаці та організація клубів каністерапії як спосіб підвищення рівня культури волонтерства та організації груп самодопомоги особам з інвалідністю для представництв нашої ГО та інших обласних організацій осіб з інвалідністю через проведення круглого столу в Кременчуці та навчальних тренінгів з каністерапії з долученням супервізора.
Актуальність програми
В Україні 3 млн людей з інвалідністю (цільова авдиторія, надалі ЦА), в регіонах проведення - 0,8. Очікується 5 млн ветеранів, ЦА добавиться. У ЦА є необхідність реабілітації та отримання вмінь до самовідновлення, висока потреба в реабілітації психологічних розладів, потреба в збереженні психологічного здоров'я, культури безпеки життєдіяльності. Іноваційні заходи та тренінги розвивають новий напрям в реінтеграції та реабілітації і впроваджують комплексне поєднання різних методів реабілітації. З досвіду: в ОМС, департаментах СЗН фактично таких послуг не надається, окрім того, на психологів є значне навантаження, має місце вигорання. Актуальність є також в соціальному супроводі та реінтеграції, для встановлення схеми психологічної підтримки, реабілітації та реінтеграції у співпраці з соціальними службами ОМС впродовж співпраці. Проєкт передбачає комплексне доповнення реабілітації долученням до соціальної адаптації додаткових психологів та реабілітологів, запропоновані методи реабілітації дозволяють розвантажити психологів чи долучити до роботи відсутніх в штаті ОМС, надати їм нові інструменти роботи з ЦА. Проєкт впроваджує нові види допоміжних інструментів психологічної реабілітації, що може розвантажити психологів та надати ОМС інструменти роботи з ЦА, продовжує і масштабує попередньо проведені з 2019 року проєкти як стратегічний напрям діяльності нашої ГО.
Очікувані результати
Короткострокові
Для створення сприятливих соціально-економічних, культурних, організаційних умов і гарантій для реалізації прав осіб з інвалідністю в 4му кварталі 2024 року проведено: а) професійні навчання команди проєкту: з каністерапії 130 тренінгів з кінології та 100- з психологічної підготовки та допомоги з долученням супервізора, на яких представники 9 регіонів України покращать свої знання та завдяки яким стане можливим підвищення рівня культури волонтерства серед осіб з інвалідністю для 10 осіб (в т ч серед інвалідів як включення до місцевої спільноти любителів собак) та подальше масштабування діяльності організації б) Для покращення захисту прав осіб з інвалідністю через надання їм соціальних послуг за місцем проживання проведено 100 сеансів з реабілітації та психо-емоційної підтримки методом каністерапії та 100 тренінгів з йоги та (або) арт- терапії, а також 222 тренінги із застосувань вмінь масажу та самомасажу з використанням аплікаторів та масажерів для власного відновлення та самореабілітації. Всього заходів з реабілітації проведено для 108-124 осіб з інвалідністю, 2776 відвідувачів заходів осіб з інвалідністю. Електронні збірки матеріалів про заходи та напрями проєкту розповсюджені в соціальних мережах, серед учбових закладів міст їх проведення та перспективних напрямів його розвитку, серед ГО осіб з інвалідністю та через сайти ПРОСТІР та ГУРТ, розміщені у вільному доступі та надіслані електронними розсилками партнерам та зацікавленим особам, перспективне охоплення- 10000 осіб. Отримано 280 відгуків та запитів від осіб з інвалідністю та членів їх сімей на продукти проєкту.
Показати повний опис
Довгострокові
Виходячи з отриманих відгуків керівників департаментів та відділів соцзахисту, реабілітаційних закладів, учбові заклади потребують стажування студентів та контактів з практикуючими сучасні методи реабілітації, які цікаві і необхідні і людям з інвалідністю, і студентам, а самі особи з інвалідністю -перспективні довгострокові проєкти для їх підтримки . В регіонах проведення заходів ЦА 120 000 серед студентів, населення 6,5 млн і не менше 800000 - людей з інвалідністю. Тож, попит на продовження довгостроково для продовження проєкту є в соціумі, значить, це підтримує влада (є замовлення на послуги ( розширити регіони підтримки від місцевої влади), від бізнесу, теж можуть працювати як гранти, так і спонсори. Напрям розповсюдження та й продаж за певну невелику ціну зі значними знижками та акціями для осіб з інвалідністю теж має перспективу. Для розширення та масштабування проєкту передбачаємо проведення зустрічей, інформпослуг, нових електронних книг напряму проєкту, відеофільмів та телерепортажів, створення та розповсюдження подкастів на підставі досвіду і їх монетизація через спеціалізовані мережі, масштабування після проведення занять проєкту для наших спеціалістів на базі наших незадіяних філій в нові регіони та відкриття нових філій ГО. Бюджетування: місцеві ради , УВФ, благодійні та інші фонди. Створення власної мережі учасників проєкту для його продовження з метою підтримки один-одного, долучення нових учасників, створимо спільні групи на фейсбук, в месенджерах (вайбер, скайп, вотсап, телеграм канали), почнемо вести стріми, робити відеозаписи, вебінари. Такі заходи дозволять масштабувати проєкт ще на 7 регіонів за 3 роки.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Оскільки напрямом відновлення осіб з інвалідністю, який підтримує місцева влада через місцевий бюджет (саме для осіб з інвалідністю, програма "Турбота" ), ми займаємося з 2019 року, знаємо кількісні вимоги: постійність проведення дій як по підготовці персоналу та тварин, яких ми долучаємо до регіонів, де вже діємо, та нових, так і по постійному проведенню заходів для осіб з інвалідністю з певним курсом сеансів. Тож, проведення 130 тренінгів з кінології дає можливість щонедільно тричі проводити впродовж 11 неділь по 4 індивідуальних тренінгів собак, підготувати додатково 4 собаки та 4 власників собак, та щонеділі 10 індивідуальних тренінгів для команди: психолог +кінолог по навчанню та стажуванню наших працівників в психо-емоційній підтримці методом каністерапії з долученням супервізора впродовж 11 неділь щонеділі, підготувавши 10 спеціалістів з каністерапії. Плануємо долучити 10 нових волонтерів із запрошенням їх на безкоштовні заняття, що проводяться для нашого персоналу, чим підвищити культуру волонтерства. Можливість оганізувати для осіб з інвалідністю постійні сеанси відновлення дають можливість впродовж 11 неділь провести для осіб з інвалідністю щонедільно: по 9 індивідуальних сеансів з каністерапії, по 9 групових тренінгів з йоги або арт-терапії, та по 20 індивідуальних тренінгів з самомасажу та масажу із застосуванням аплікаторів та масажерів, завдяки яким пройдуть курс повний відновлення для каністерапії 10-14 осіб, для йоги 10 груп (70-90 осіб), та до 28-30 осіб на тренінгах з самомасажу (курс 8 занять) Всього заходів з реабілітації проведено для 108-124 осіб з інвалідністю, 2776 відвідувачів заходів. Завдяки інформаційним заходам (круглий стіл та комплекс заходів) планується охопити інформацією про проєкт 10000 осіб з інвалідністю в 9 регіонах України та отримати 280 відгуків та запитів від осіб з інвалідністю та членів їх сімей на продукти проєкту. Однаково нашими заходами цікавляться і чоловіки, і жінки з осіб з інвалідністю.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
З-за фізіологічних причин, природних факторів всі підготовлені собаки не завжди доступні до застосування і потрібно мати запас як в собаках. Також важливо мати підготовлених до такої діяльності спеціалістів (реабілітологи, психологи, логопеди, спец.педагоги, дефектологи, кінологи). Навчання команди на 70% покращує можливість масштабування проєкту. Психологи вигорають та потребують підтримки супервізора. Навчання для команди підвищує як якість послуг, так і розвиває культуру волонтерства, оскільки ми долучаємо до навчання штатних спеціалістів додатково і волонтерів. Вплив заходів з відновлення на 30% покращує емоційний стан осіб з інвалідністю через фізичні вправи, навчання вірному диханню, саморегулюванню (йога, медитації), любов до тварин. Люди з інвалідністю відкривають свої резерви та бачать перспективу у відновленні здоров'я. Пропагування результатів проєкту через інформаційні заходи розширює масштаб проєкту, сталість організації. Заходами більше зацікавлені жінки, вони в подальшому долучають повний склад сім'ї. Проєкт покращує на 25% емоційний стан сімей, на 30% -осіб з ПТСР, на 32% зменшує прояви домашнього насилля, на 40 % - підвищує віру у власні сили, на 60% позбавляє від боязні собак, проблем із затримками розвитку, особливо мовлення, гарно діє на різні групи людей з інвалідністю (наш останній захід https://youtu.be/AU6qaH_zEWo), діти та молодь з інвалідністю дуже чекають нових заходів. Якісні зміни через задоволення попиту на посібники в містах проведення заходів та закладів, які були долучені чи отримали інформацію про проєкт, внаслідок отримання їх в електронному форматі. Через Угоди про співпраці і з комунальним закладами, і з ВУЗами, де готують психологів та реабілітологів, ми долучаємо їх до занять, чим підвищуємо інтерес до якісного навчання інструментам роботи (арт-терапія, каністерапія). Тож, пріоритети проєкту: надання соціальних послуг за місцем проживання особи з інвалідністю та Залучення та включення їх до місцевої спільноти
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Робота з підготовки проєкту
Всього учасників (з них жінок)
12 (8) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
3 (1) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
1 (1) осіб
Захід
Вебінар підготовчого етапу по організації проєкту
Всього учасників (з них жінок)
20 (12) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
8 (5) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
4 (2) осіб
Захід
Щонедільні тренінги з кінології для штатного персоналу та волонтерів
Всього учасників (з них жінок)
8 (6) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
2 (1) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
1 (1) осіб
Захід
Щонедільні тренінги з каністерапії та психології для штатного персоналу та волонтерів
Всього учасників (з них жінок)
8 (6) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
2 (1) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
1 (1) осіб
Захід
Щонедільні заходи з відновлення (каністерапія, йога та арт-терапія, фізична реабілітація) за місцем проживання осіб з інвалідністю
Всього учасників (з них жінок)
872 (604) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
868 (600) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
4 (4) осіб
Захід
Заключний семінар підбиття підсумків
Всього учасників (з них жінок)
15 (10) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
4 (3) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
2 (2) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Люди з інвалідністю, як діти, так і молодь, дорослі, також серед ветеранів та Захисників України, особливо з психологічними проблемами та необхідністю емоційної підтримки та якісного відновлення, працівники сфер соціального захисту(нові методи соц.адаптації та реабілітації, соціальної підтримки та впровадження нових інструментів), сфер освіти (оволодіння новими інструментами відновлення та реабілітації, практична участь в розробці, плануванні, практичних заходах з фізичної та психологічної реабілітації", керівники та працівники комунальних закладів та міністерств сфери реабілітації, оборони, соціального захисту, охорони здоров'я, всього до 10000 осіб з 9 областей.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Підготувати команду та інформувати бенефіціарів про заходи з розробкою графіків по термінам та виконавцям
Опис заходів для здійснення етапу
Робота з підготовки проєкту (є укриття): Розподіл ролей (уточнення задач і термінів робіт) в команді, розробка індивідуальних задач кожного члена команди як штатного, так і волонтерів. Робота з підготовки щонедільних заходів та плану інформаційної підтримки, підготовки до вебінару та проведення вебінару для команди та волонтерів по організаційним моментам заходів, проведення круглого столу, поширення інформації про проєкт, організація і погодження графіків. Вебінар підготовчого етапу по організації проєкту: (безпечний, з наявністю укриття). Робота з командою по організації: запрошення експертів та тренінги команди, на сеанси відновлення, супервізорів, представників філій ГО. Запрошення ЗМІ, призначення відповідальних волонтерів за відео та фото. Оголошення про заходи. Запрошення людей з інвалідністю на заходи та створення графіку заходів з запасними бенефіціарами на випадок відмови. Запрошення лідерів думок, включення їх до програми заходів Запрошення членів інших ГО осіб з інвалідністю, працівників департаментів соціального захисту, освіти, молоді. Запрошення студентів, викладачів, керівників учбових закладів та департаментів ради, розробка сценарію та програм до виступів Розробка таймінгу заходів та обладнання з попередньою організацією їх наявності, перевірки робочого стану, доставки необхідного. Круглий стіл (Кременчук) та інформаційні заходи: Робота з командою по організації: запрошення спікерів з числа експертів. Запрошення ЗМІ, призначення відповідальних волонтерів за відео та фото. Оголошення про заходи. Запрошення людей з інвалідністю на заходи та створення графіку заходів з запасними бенефіціарами на випадок відмови. Запрошення лідерів думок, включення їх до програми заходів Запрошення членів інших ГО осіб з інвалідністю, працівників департаментів соціального захисту, освіти, молоді. Запрошення студентів, викладачів, керівників учбових закладів та департаментів ради, розробка сценарію та програм до виступів. Розробка таймінгу заходів та обладнання з попередньою організацією їх наявності, перевірки робочого стану, доставки необхідного. 07.10.2024 -круглий стіл.
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2024 — 08 жовтня 2024
Відповідальний виконавець
Чирва Сергій, керівник проєкту
Етапи реалізації
Виконавчий
Завдання
Провести навчальні тренінги для команди та сеанси з відновлення для бенефіціарів
Опис заходів для здійснення етапу
Щонедільні тренінги з кінології для штатного персоналу та волонтерів (3 в неділю для 4 собак, загалом 130 - підбір та тренівання собак та їх власників), проводяться в Кременчуці на вулиці та (або) в приміщенні за наявності укриття офлайн та в інших містах (за потреби)- онлайн: Славута (Хмельницька обл.), Боярка (Київська обл.), Трускавець, Харків, Коломия, Суми, Запоріжжя, Власівка (Кіровоградська обл) та інших при масштабуванні. Щонедільні тренінги з каністерапії та психології для штатного персоналу та волонтерів (три рази по три спеціаліста індивідуально) проводяться за наявністю укриття в Кременчуці офлайн та в інших містах (за потреби) - онлайн: Славута (Хмельн.обл), Боярка (Київська обл), Трускавець, Харків, Коломия, Суми, Запоріжжя, Власівка (Кіровоградська обл) та інших при масштабуванні. Супервізор запрошується один раз в неділю або більше за потребою спеціаліста на першому етапі (три неділі проєкту), або планово без запитів (інші 8 неділь проєкту). Щонедільні заходи з відновлення (каністерапія, йога та арт-терапія, фізична реабілітація) за місцем проживання осіб з інвалідністю он-лайн та оф-лайн за наявністю укриття. Проводяться в Полтавській області (Кременчук, Лубни), Хмельницькій області (Славута, можливо Старокостянтинів), Львівській області (Львів та (або)Трускавець), Харкові, Івано-Франківській області ( Коломия та інші міста), в Сумах, Запоріжжі, Власівці (Кіровоградська обл) та інших при масштабуванні. Заходи проходять за погодженням з особами з інвалідністю за місцем їх проживання чи перебування, в філіях та приміщеннях надавача послуг, що надані йому від місцевої влади чи партнерів.
Строк реалізації етапу
09 жовтня 2024 — 08 грудня 2024
Відповідальний виконавець
Чирва Сергій, керівник проєкту
Етапи реалізації
Завершальний
Завдання
Підбиття підсумків, інформація про роботу, звіт
Опис заходів для здійснення етапу
Заключний семінар підбиття підсумків (17.12.2024): (Кременчук) та інформаційні заходи: Робота з командою по організації: запрошення спікерів з числа експертів. Запрошення ЗМІ, призначення відповідальних волонтерів за відео та фото Оголошення про захід. Запрошення людей з інвалідністю. Запрошення лідерів думок, включення їх до програми. Запрошення членів інших ГО осіб з інвалідністю, працівників департаментів соціального захисту, освіти, молоді Запрошення студентів, викладачів, керівників учбових закладів та департаментів ради, розробка сценарію та програм до виступів Розробка таймінгу заходів та обладнання з попередньою організацією їх наявності, перевірки робочого стану, доставки необхідного, підготовка і подача звіту
Строк реалізації етапу
09 грудня 2024 — 31 грудня 2024
Відповідальний виконавець
Чирва Сергій, керівник проєкту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Почати з оголошення про початок та графіки заходів по містам проведення, результати проєкту публікувати в регіональних і національних ЗМІ: З 01.10.24 – Громадське телебачення

Полтава, ІРТ Полтава, Полтавська телевізійна студія «Місто», PTV, UA:Полтава, VPoltave.info , Кременчуцька міська телерадіокомпанія, приватна телекомпанія «Візит», ю-туб, фейсбук: створити сторінки проєкту. Звертатися до прес служб міст проведення заходів для охоплення широкої аудиторії. (07.10.20244 -круглий стіл про початок проєкту, 17.12.2024- заключний брифінг по результатам проєкту) Надсилати повідомлення та планувати заходи по регіонам у співпраці з департаментами соці ального захисту, ВУЗами, реабілітаційнити та лікувальними закладами. Здійснити повідомлення для регіональних ГО. людей з інвалідністю, ветеранів, ГО сімей ветеранів, ГО загиблих ветеранів, ГУРТ, ПРОСТІР (Громадський простір) про графіки заходів проєкту. Передбачається створити спецсторінку проєкту на фейсбуці, інстаграмі та ютубі з описом етапів проєкту, місць проведення та їх особливостей,

графіки заходів, фото та відео із заходів з регулярним їх оновленням, влогами, публікаціями з подій, історій учасників (за їх згодою та побажаннями), використовувати хештеги, групові  спільноти з метою залучення нових учасників, гарних відгуків, оперативності іможливостей в масштабуванні,

публікації відгуків та побажань від учасників заходів як тих, що пройшли. так і майбутніх, щоб використовувати в моніторингу проєкту. Використовуємо електронні розсилки з інформацією про заходи, учасників, теми, хід проєкту, план заходу, досягнення проєкту, наявність укриття, які відправляються регулярно новим та попереднім учасникам. Створюємо групи (до 10.10.2024) у вайбері, вотсапі, фейсбуці і розміщаємо інфо в інших групах по містам проведення, як на прикладі Кременчука, так і в інших: АЙ ЛАВ КРЕМЕНЧУГ43400чол, Місто Кременчук 9 464 чол, Громада Кременчука 5 065 чол. – і таким же чином сторінки інших областей та міст! Також заплановані інструменти: активація Linkedin Google Instagram Twitter та через відгуки, блогінг, ТБ (новини), банери, колаборацію з партнерами

та статті, ютуб.



Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
В містах проведення заходів навчаються від 200 тис студентів та знаходяться до 800 000 осіб з інвалідністю. Ми не задовольнимо всіх в проєкті навіть посібниками, проєкт потребує продовження ( масштабування - ВУЗи, будемо діяти з електронними версіями посібників реабілітації), є від людей з інвалідністю запити та потреба в послугах, і від студентів тавикладачів, членів сімей юдей з інвалідністю. Тож, попит на продовження довгостроково є в соціумі, значить, нас підтримує влада (маємо запити з 2019 року та підтримка в місцевому бюджеті), від бізнесу, для праці на закордонному напрямі має бути підтримка. Напрями надання лекцій, інформаційних послуг, нових посібників цього напряму, поширення інформації через спеціалізовані мережі, ютуб, соцмережі, розсилки, ЗМІ і таке інше. Плануємо масштабування на підставі наших незадіяних філій в нові регіони та відкриття нових філій ГО, роботу з ветеранськими ГО та ГО людей з інвалідністю участь в спільних проєктах (фінансування з бюджетів: місцеві ("Турбота" "Ветерани", на заходи; гранти: УКФ, УВФ, Мінветеранів) Допомога від бізнесу та партнерів (товарами, приміщенням, персоналом, ідеями, впливовими людьми, експертами та експертною думкою), в т ч від творчих організацій, НСПУ, БФ. Фандрайзинг. Партнери зі ЗМІ (просування, ефіри). Головна робота - з партнерами. лекції. групи по інтересам, масштабування комплексного підходу. Розсилки, сайт, публікації на сторінках, в ЗМІ, участь в ефірах та інтерв"ю, на сторінках партнерів, відео на ютуб, тік-ток, доступ до підкастів. Наші конкретні Угоди про співпрацю з партнерами, вже продовжуються щорічно. Ми створимо мережу учасників проєкту з метою підтримки один-одного, долучення нових учасників, створимо спільні групи на фейсбук, в месенджерах (вайбер, скайп, вотсап, телеграм канали, почнемо вести стріми, робити відеозаписи, вебінари по обміну досвідом серед ветеранів та членів їх сімей, гуртування по групам окремо: людей з інвалідністю, ветерани, жінки ветеранів та людей з інвалідністю, діти ветеранів, ВПО, група пошуку роботи, група розвитку бізнесу, група юридичних питань, група питань з обліку та фінансування, група ініціатив та стартапів, група волонтерів, група розвитку постачання необхідного.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux