Соціальний супровід людей з інвалідністю методами анімало-, фізіотерапії та йоги "Радість дотику"
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Залучення та включення осіб з інвалідністю до місцевої спільноти
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищення рівня соціального супроводу осіб з інвалідністю в 9 областях України в 4 кварталі 2024 року через навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь, корекцію психологічного стану та надання психологічної підтримки як захист прав осіб з інвалідністю шляхом поєднання сеансів та тренінгів з фізичної та психологічної реабілітації та організація клубів каністерапії як спосіб підвищення рівня культури волонтерства та доєднання осіб з інвалідністю до справ громад різних областей через проведення круглого столу в Кременчуці, навчальних та реабілітаційних заходів з комплексної психологічної реабілітації з долученням супервізора.
Актуальність програми
В Україні 3 млн людей з інвалідністю (цільова авдиторія, надалі ЦА), в регіонах проведення - 0,8. Очікується 5 млн ветеранів, ЦА добавиться. У ЦА є необхідність подолання апатії, долучення до справ громад, покращення реабілітації та отримання вмінь до самовідновлення, особливо психологічних розладів, потреба в збереженні психологічного здоров'я, культури безпеки життєдіяльності. Інноваційні заходи та тренінги розвивають новий напрям в реінтеграції та реабілітації і впроваджують комплексне поєднання різних методів та якісної психологічної реабілітації. З досвіду: в ОМС, департаментах СЗН фактично послуг психолога для ЦА не надається, на психологів є значне навантаження, має місце вигорання. Актуальність є також в соціальному супроводі та реінтеграції, становлення схеми психологічної підтримки, реабілітації та реінтеграції у співпраці з соціальними службами громад впродовж співпраці. Проєкт передбачає комплексне доповнення реабілітації долученням до соціального супроводу додаткових психологів та реабілітологів, запропоновані методи реабілітації дозволяють розвантажити психологів чи долучити до роботи відсутніх в штаті ОМС, надати їм нові інструменти роботи з ЦА. Проєкт впроваджує нові види допоміжних інструментів психологічної реабілітації, що може розвантажити психологів та надати ОМС інструменти роботи з ЦА, продовжує і масштабує попередньо проведені з 2019 року проєкти як стратегічний напрям діяльності нашої ГО.
Очікувані результати
Короткострокові
Для створення сприятливих соціально-економічних, культурних, організаційних умов і гарантій для реалізації прав осіб з інвалідністю в 4му кварталі 2024 року за погодженням із УСЗН проведено: а) професійні навчання команди проєкту: психолога, реабілітолога, керівника, волонтерів філій 130 тренінгів з каністерапіїї та 100 тренінгів з психологічної підготовки з опанування різних методів з долученням 11 послуг супервізора, на яких представники 9 регіонів України покращили свої знання, завдяки яким стало можливим підвищення рівня культури волонтерства 9 осіб з інвалідністю (як включення до місцевої спільноти любителів собак) як перспективи масштабування діяльності б) Покращення соціального супроводу осіб з інвалідністю шляхом надання соціальних послуг за місцем проживання:15 особам проведено 100 індивідуальних сеансів з психологічної реабілітації (методи арт-терапії і каністерапії), 50 особам - 100 з психологічної реабілітації (методи аутогенного тренування, дихання та йоги), 25 особам -222 сеанси фізичної реабілітації (методи з елементами навчання самомасажу (шіацу, аплікатори та масажери) для власного відновлення та самореабілітації. Всього заходів з реабілітації проведено для 90 осіб з інвалідністю. Електронні збірки матеріалів про заходи та напрями проєкту розповсюджені в соціальних мережах, серед учбових закладів міст їх проведення та перспективних напрямів його розвитку, серед ГО осіб з інвалідністю та через сайти ПРОСТІР та ГУРТ, розміщені у вільному доступі та надіслані електронними розсилками партнерам та зацікавленим особам, перспективне охоплення- 5000 осіб. Отримано 280 відгуків від осіб з інвалідністю та членів їх сімей на продукти проєкту (визначено через статистику фейсбук).
Показати повний опис
Довгострокові
Виходячи з отриманих відгуків керівників департаментів та управлінь соціального захисту, реабілітаційних закладів, учбові заклади потребують стажування студентів та контактів з практикуючими сучасні методи реабілітації, які цікаві і необхідні і людям з інвалідністю, і студентам, а самі особи з інвалідністю -перспективні довгострокові проєкти для їх підтримки . В регіонах проведення заходів ЦА 120 000 серед студентів, населення 6,5 млн і не менше 800000 - людей з інвалідністю. Тож, попит на продовження довгостроково для продовження проєкту є в соціумі, значить, це підтримує влада (є замовлення на послуги ( розширити регіони підтримки від місцевої влади), від бізнесу, теж можуть працювати як гранти, так і спонсори. Напрям розповсюдження продаж за певну невелику ціну зі значними знижками та акціями для осіб з інвалідністю послуг психологічної реабілітації має перспективу. Для розширення та масштабування проєкту передбачаємо нетворкінг, зустріч з бізнесом та бізнес-форумах, інформпослуг, нових електронних посібників та інформброшур, напряму проєкту, відеофільмів та телерепортажів, створення та розповсюдження подкастів на підставі досвіду і їх монетизація через спеціалізовані мережі, масштабування після проведення занять проєкту для наших спеціалістів на базі наших незадіяних філій в нові регіони та відкриття нових філій ГО. Бюджетування: місцеві та обласні ради, УКФ, УВФ, благодійні та інші фонди. Створення власної мережі учасників проєкту для його продовження з метою підтримки один-одного, долучення нових учасників, створимо спільні групи на фейсбук, в месенджерах (вайбер, скайп, вотсап, телеграм канали), почнемо вести стріми, робити відеозаписи, вебінари, стати узнаваними. Такі заходи дозволять масштабувати проєкт ще на 5 регіонів за 3 роки.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Оскільки напрямом відновлення осіб з інвалідністю, який підтримує місцева влада через місцевий бюджет (програма "Турбота" ), ми займаємося з партнерами проєкту з 2019 року, знаємо кількісні вимоги: постійність проведення дій як по підготовці персоналу та тварин (регіонів, де вже діємо та нові), так і по проведенню заходів для осіб з інвалідністю з курсом сеансів. Тож, для підтримання вмінь команди та масштабування через навчання її членів шляхом проведення 130 тренінгів з каністерапії дає можливість щонедільно тричі проводити впродовж 11 неділь по 4 індивідуальних тренінгів собак, підготувати додатково 4 собаки та 4 власників собак, та щонеділі 10 індивідуальних тренінгів для команди: психолог +кінолог по навчанню та стажуванню наших працівників в психо-емоційній підтримці методом каністерапії з долученням супервізора впродовж 11 неділь щонеділі, підготовка команду проєкту, волонтерів (9 осіб з інвалідністю - безкоштовно), чим підвищити культуру волонтерства. Для осіб з інвалідністю за погодженням з УСЗН надано послуги соціального супроводу: психологічна реабіліатація (методи арт-терапії, каністерапії) за 11 неділь провели щонедільно: по 9 індивідуальних заходів, 15 осіб (100 послуг), по 9 групових заходів для 50 осіб курс (по 10 для кожного) - 100 послуг з соціального супроводу: психологічної реабілітації (методи аутогенного тренування, дихання та йоги), по 20 тренінгів для 25 осіб -222 послуги з соціального супроводу - фізичної реабілітації (методи з елементами навчання самомасажу (шіацу, аплікатори та масажери), всього заходів для 90 осіб з інвалідністю. Через інформзаходи охоплено 5000 осіб з інвалідністю в 9 регіонах України, отримано 280 відгуків (статистика фб, цікавляться більше жінки каністерапією, чоловіки- вправами.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
З-за фізіологічних причин, природних факторів всі підготовлені собаки не завжди доступні до застосування і потрібно мати запас як в собаках. Також важливо мати підготовлених до такої діяльності спеціалістів (реабілітологи, психологи, логопеди, спец.педагоги, дефектологи, кінологи). Навчання команди на 90% покращує можливість масштабування проєкту. Психологи внаслідок підтримки супервізора не вигорають. Навчання для команди підвищує як якість послуг, так і розвиває культуру волонтерства, дає престиж, долучає осіб з інвалідністю до справ своїх громад через клуби поціновувачів собак регіонів. Вплив заходів з відновлення на 30% покращує емоційний стан осіб з інвалідністю через фізичні вправи, навчання вірному диханню, саморегулюванню (йога, медитації), любов до тварин. Люди з інвалідністю відкривають свої резерви та бачать перспективу у відновленні здоров'я. Пропагування результатів проєкту через інформаційні заходи розширює масштаб проєкту, дає сталість організації. Заходами більше зацікавлені жінки, які долучають повний склад сім'ї. Проєкт покращує на 25% емоційний стан сімей, на 30% -осіб з ПТСР, на 32% зменшує прояви домашнього насилля, на 40 % -підвищує віру у власні сили, на 60% позбавляє від боязні собак, проблем із затримками розвитку, особливо мовлення, гарно діє на різні групи людей з інвалідністю (наш останній захід https://youtu.be/AU6qaH_zEWo), діти та молодь з інвалідністю дуже чекають нових заходів. Якісні зміни через задоволення попиту на посібники в містах проведення заходів та закладів, які були долучені чи отримали інформацію про проєкт, внаслідок отримання їх в електронному форматі. Через Угоди про співпраці з комунальним закладами, з ВУЗами, де готують психологів та реабілітологів, ми долучаємо їх до занять, чим підвищуємо інтерес до якісного навчання інструментам реабілітації (арт-терапія, каністерапія). Тож, пріоритети проєкту: надання соціальних послуг за місцем проживання особи з інвалідністю та Залучення та включення їх до місцевої спільноти
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Робота з підготовки проєкту
Всього учасників (з них жінок)
12 (8) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
3 (1) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
1 (1) осіб
Захід
Вебінар підготовчого етапу по організації проєкту
Всього учасників (з них жінок)
20 (12) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
8 (5) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
4 (2) осіб
Захід
Щонедільні тренінги з каністерапії для штатного персоналу та волонтерів
Всього учасників (з них жінок)
8 (6) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
2 (1) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
1 (1) осіб
Захід
Щонедільні тренінги з психологічної підготовки з оволодіння різними методами
Всього учасників (з них жінок)
10 (8) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
8 (6) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
1 (1) осіб
Захід
Щонедільні заходи з соціального супроводу: психологічна реабілітація - методи арт-терапії і каністерапії; методи аутогенного тренування, дихання та йоги; фізична реабілітація -(методи з елементами навчання самомасажу (шіацу, аплікатори та масажери) для власного відновлення та самореабілітації - за місцем проживання осіб з інвалідністю
Всього учасників (з них жінок)
51 (36) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
50 (35) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
1 (1) осіб
Захід
Інформаційні заходи, в т ч заключний семінар, підбиття підсумків, звітність
Всього учасників (з них жінок)
15 (10) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
4 (3) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
1 (1) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Люди з інвалідністю, як діти, так і молодь, дорослі, в т ч ветерани, Захисники України, особливо з психологічними проблемами та необхідністю емоційної підтримки та якісного відновлення, працівники сфер соціального захисту (нові методи соц.супроводу з реабілітації, соціальної підтримки та впровадження нових інструментів), сфер освіти (оволодіння новими інструментами відновлення та реабілітації, практична участь в розробці, плануванні, практичних заходах з фізичної та психологічної реабілітації", керівники та працівники комунальних закладів та міністерств сфери реабілітації, оборони, соціального захисту, охорони здоров'я. Пряма ЦА -100 осіб (разом реабілітовані та навчені), опосередкована -5000.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Підготувати команду та інформувати бенефіціарів про заходи з розробкою графіків по термінам та виконавцям
Опис заходів для здійснення етапу
Робота з підготовки проєкту (є укриття): Розподіл ролей (уточнення задач і термінів робіт) в команді, розробка індивідуальних задач кожного члена команди як штатного, так і волонтерів. Робота з підготовки щонедільних заходів та плану інформаційної підтримки, підготовки до вебінару та проведення вебінару для команди та волонтерів по організаційним моментам заходів, проведення круглого столу, поширення інформації про проєкт, організація і погодження графіків. Вебінар підготовчого етапу по організації проєкту: (безпечний, з наявністю укриття). Робота з командою по організації: запрошення експертів та тренінги команди, на сеанси відновлення, супервізорів, представників філій ГО. Запрошення ЗМІ, призначення відповідальних волонтерів за відео та фото. Оголошення про заходи. Запрошення людей з інвалідністю на заходи та створення графіку заходів з запасними бенефіціарами на випадок відмови. Запрошення лідерів думок, включення їх до програми заходів Запрошення членів інших ГО осіб з інвалідністю, працівників департаментів соціального захисту, освіти, молоді. Запрошення студентів, викладачів, керівників учбових закладів та департаментів ради, розробка сценарію та програм до виступів Розробка таймінгу заходів та обладнання з попередньою організацією їх наявності, перевірки робочого стану, доставки необхідного. Круглий стіл (Кременчук) та інформаційні заходи: Робота з командою по організації: запрошення спікерів з числа експертів. Запрошення ЗМІ, призначення відповідальних волонтерів за відео та фото. Оголошення про заходи. Запрошення людей з інвалідністю на заходи та створення графіку заходів з запасними бенефіціарами на випадок відмови. Запрошення лідерів думок, включення їх до програми заходів Запрошення членів інших ГО осіб з інвалідністю, працівників департаментів соціального захисту, освіти, молоді. Запрошення студентів, викладачів, керівників учбових закладів та департаментів ради, розробка сценарію та програм до виступів. Розробка таймінгу заходів та обладнання з попередньою організацією їх наявності, перевірки робочого стану, доставки необхідного. 07.10.2024 -круглий стіл.
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2024 — 08 жовтня 2024
Відповідальний виконавець
Чирва Сергій, керівник проєкту
Етапи реалізації
Виконавчий
Завдання
Провести навчальні тренінги для команди та сеанси з соціального супроводу та відновлення для бенефіціарів
Опис заходів для здійснення етапу
Щонедільні тренінги з каністерапії для штатного персоналу та волонтерів (3 в неділю для 4 собак, загалом 130 - підбір та тренування собак та їх власників), проводяться в Кременчуці на вулиці та (або) в приміщенні за наявності укриття офлайн та в інших містах (за потреби)- онлайн: Славута (Хмельницька обл.), Боярка (Київська обл.), Трускавець, Харків, Коломия, Суми, Запоріжжя, Власівка (Кіровоградська обл) та інших при масштабуванні. Щонедільні тренінги з психологічної підготовки для штатного персоналу та волонтерів (три рази по три спеціаліста індивідуально) проводяться за наявністю укриття в Кременчуці офлайн та в інших містах (за потреби) - онлайн: Славута (Хмельн.обл), Боярка (Київська обл), Трускавець, Харків, Коломия, Суми, Запоріжжя, Власівка (Кіровоградська обл) та інших при масштабуванні. Супервізор запрошується один раз в неділю або більше за потребою спеціаліста на першому етапі (три неділі проєкту), або планово без запитів (інші 8 неділь проєкту). Щонедільні заходи з соціальних послуг для осіб з інвалідністю за місцем проживання по соціальному супроводу по психологічної реабілітації (методи арт-терапії і каністерапії) он-лайн та по соціальному супроводу з психологічної реабілітації (методи аутогенного тренування, дихання та йоги) проводяться он-лайн та оф-лайн, по соціальному супроводу з фізичної реабілітації (методи з елементами навчання самомасажу (шіацу, аплікатори та масажери) проводяться он-лайн та оф-лайн за наявністю укриття в Полтавській області (Кременчук, Лубни), Хмельницькій області (Славута, можливо Старокостянтинів), Львівській області (Львів та (або)Трускавець), Харкові, Івано-Франківській області (Коломия та інші міста), в Сумах, Запоріжжі, Власівці (Кіровоградська обл) та інших при масштабуванні. Заходи проходять за погодженням з УСЗН з особами з інвалідністю за місцем їх проживання чи перебування, в філіях та приміщеннях надавача послуг, що надані йому від місцевої влади чи партнерами.
Строк реалізації етапу
09 жовтня 2024 — 08 грудня 2024
Відповідальний виконавець
Чирва Сергій, керівник проєкту
Етапи реалізації
Завершальний
Завдання
Підбиття підсумків, інформація про роботу, звіт
Опис заходів для здійснення етапу
Заключний семінар підбиття підсумків (17.12.2024): (Кременчук) та інформаційні заходи: Робота з командою по організації: запрошення спікерів з числа експертів. Запрошення ЗМІ, призначення відповідальних волонтерів за відео та фото Оголошення про захід. Запрошення людей з інвалідністю. Запрошення лідерів думок, включення їх до програми. Запрошення членів інших ГО осіб з інвалідністю, працівників департаментів соціального захисту, освіти, молоді Запрошення студентів, викладачів, керівників учбових закладів та департаментів ради, розробка сценарію та програм до виступів Розробка таймінгу заходів та обладнання з попередньою організацією їх наявності, перевірки робочого стану, доставки необхідного, підготовка і подача звіту.
Строк реалізації етапу
09 грудня 2024 — 31 грудня 2024
Відповідальний виконавець
Чирва Сергій, керівник проєкту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Почати з оголошення про початок та графіки заходів по містам проведення, результати проєкту публікувати в регіональних і національних ЗМІ: З 01.10.24 – Громадське телебачення, Полтава, ІРТ Полтава, Полтавська телевізійна студія «Місто», PTV, UA:Полтава, VPoltave.info , Кременчуцька міська телерадіокомпанія, приватна телекомпанія «Візит», ю-туб, фейсбук: створити сторінки проєкту. Звертатися до прес служб міст проведення заходів для охоплення широкої аудиторії. (07.10.20244 -круглий стіл про початок проєкту, 17.12.2024- заключний брифінг по результатам проєкту) Надсилати повідомлення та планувати заходи по регіонам у співпраці з департаментами соціального захисту, ВУЗами, реабілітаційнити та лікувальними закладами. Здійснити повідомлення для регіональних ГО. людей з інвалідністю, ветеранів, ГО сімей ветеранів, ГО загиблих ветеранів, ГУРТ, ПРОСТІР (Громадський простір) про графіки заходів проєкту. Передбачається створити спецсторінку проєкту на фейсбуці, інстаграмі та ютубі з описом етапів проєкту, місць проведення та їх особливостей, графіки заходів, фото та відео із заходів з регулярним їх оновленням, влогами, публікаціями з подій, історій учасників (за їх згодою та побажаннями), використовувати хештеги, групові спільноти з метою залучення нових учасників, гарних відгуків, оперативності іможливостей в масштабуванні, публікації відгуків та побажань від учасників заходів як тих, що пройшли. так і майбутніх, щоб використовувати в моніторингу проєкту. Використовуємо електронні розсилки з інформацією про заходи, учасників, теми, хід проєкту, план заходу, досягнення проєкту, наявність укриття, які відправляються регулярно новим та попереднім учасникам. Створюємо групи (до 10.10.2024) у вайбері, вотсапі, фейсбуці і розміщаємо інфо в інших групах по містам проведення, як на прикладі Кременчука, так і в інших: АЙ ЛАВ КРЕМЕНЧУГ43400чол, Місто Кременчук 9 464 чол, Громада Кременчука 5065 чол. – і таким же чином сторінки інших областей та міст! Також заплановані інструменти: активація Linkedin Google Instagram Twitter та через відгуки, блогінг, ТБ (новини), банери, колаборацію з партнерами та статті, ютуб.


Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
В містах проведення заходів навчаються від 200 тис студентів та знаходяться до 800 000 осіб з інвалідністю. Ми не задовольнимо всіх в проєкті навіть посібниками, проєкт потребує продовження ( масштабування – методика . записи -реабілітаційні заклади, ВУЗи, будемо діяти і з електронними версіями посібників реабілітації, є від людей з інвалідністю запити ( в т ч онлайн) та потреба в послугах, і від студентів та викладачів, членів сімей юдей з інвалідністю. Тож, попит на продовження довгостроково є в соціумі, значить, нас підтримує влада (маємо запити з 2019 року та підтримка в місцевому бюджеті), від бізнесу, для праці на закордонному напрямі має бути підтримка. Напрями надання лекцій, інформаційних послуг, нових посібників цього напряму, поширення інформації через спеціалізовані мережі, ютуб, соцмережі, розсилки, ЗМІ і таке інше. Плануємо масштабування на підставі наших незадіяних філій в нові регіони та відкриття нових філій ГО, роботу з ветеранськими ГО та ГО людей з інвалідністю участь в спільних проєктах (фінансування з бюджетів: місцеві і обласні ("Турбота", "Ветерани", на заходи); гранти: УКФ, УВФ, Мінветеранів) Допомога від бізнесу та партнерів (грошами, товарами, приміщенням, персоналом, ідеями, впливовими людьми, експертами та експертною думкою), в т ч від творчих організацій, НСПУ, БФ. Фандрайзинг. Партнери зі ЗМІ (просування, ефіри). Головна робота - з партнерами. Групи по інтересам, масштабування комплексного підходу. Розсилки, сайт, публікації на сторінках своїх та партнерів і спеціалізованих ГО-сайтів і платформ, в ЗМІ, участь в ефірах та інтерв"ю, на сторінках партнерів, відео на ютуб, тік-ток, доступ до підкастів. Наші конкретні Угоди про співпрацю з партнерами вже продовжуються щорічно. Ми створимо мережу учасників проєкту з метою підтримки один-одного, долучення нових учасників, створимо спільні групи на фейсбук, в месенджерах (вайбер, скайп, вотсап, телеграм канали), почнемо вести стріми, робити відеозаписи, вебінари по обміну досвідом серед ветеранів та членів їх сімей, гуртування по групам окремо: людей з інвалідністю, ветерани, жінки ветеранів та людей з інвалідністю, діти ветеранів, ВПО, група пошуку роботи, група розвитку бізнесу, група юридичних питань, група питань з обліку та фінансування, група ініціатив та стартапів, група волонтерів, група розвитку постачання необхідного.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux