Молодіжний історично-просвітницький проєкт "Повстанські ночі"
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
02 лютого 2025 року
Період реалізації проєкту
15 травня 2025 - 15 вересня 2025
Номер проєкту
20250129-7100
Бюджет
648185 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Формування української національної та громадянської ідентичності молоді на основі суспільно-державних (національних) цінностей, через участь у історично-просвітницькому проекті.
Актуальність програми
підвищити рівень обізнаності молоді з історії національно-
визвольних змагань українського народу в період Другої світової війни, шляхом проведення молодіжного військово-історичного табору "Наші герої" та історично-пошукового табору-рейду "Повстанські ночі".
збільшити чисельність молоді зі сформованою національною та громадянською ідентичністю на основі суспільно- державних (національних) цінностей, через виготовлення і розповсюдження інформаційної брошури та мобільної презентації на тему : "Ніл Хасевич - художник і воїн УПА. Історія митця та України в картинах та дереворитах".
з метою передачі історичної пам'яті, доповнити інтерактивну карту місць, де відбувалися найбільш визначні події з історії національно-визвольних змагань та місць поховань на території Рівненської області;
підвищити рівень історично-пошукової роботи в місцевих громадах Рівненської і суміжних областей, через проведення відповідного навчання на тему: "Сучасні підходи до популяризації та збереження історичної пам'яті в місцевих громадах".
впорядкувати місця визначних подій та поховань, пов’язаних з національно-визвольними змаганнями українського народу в різні періоди становлення Української держави
Очікувані результати
Короткострокові
Результатом реалізації проекту є формування української національної та громадянської ідентичності у молоді на основі суспільно-державних (національних) цінностей , через участь у історично-просвітницьких заходах. Соціально-економічними результатами проведення заходу є формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді, шляхом залучення молоді до вивчення історії України, популяризації визначних місць державотворчого процесу Рівненської області, зокрема окрема увага буде приділена діяльності ОУН -УПА на території сучасного Рівненського району Рівненської області. Учасники проєкту матимуть нагоду ознайомитись з діяльністю наступних політичних та повстанських діячів - Володимира Робітницького, Василя Івахіва, Дмитра Клячківського, Сергія Качинського та видатного повстанського графіка - Ніла Хасевича.
Показати повний опис
Довгострокові
-набуття учасниками навичок історично-пошукової роботи, отримання досвіду планування, організації заходів з національно-патріотичного виховання та популяризації в подальшому ціннісних орієнтирів серед молоді, через участь у навчальному семінарі - навчанні на тему: "Сучасні підходи до популяризації та збереження історичної пам'яті в місцевих громадах" (онлайн);
-створення інтерактивної карти (інформаційних стендів) визначних місць визвольних змагань та місць бойових зіткнень Рівненської області в системі GPS –навігації, яку у вільному доступі зможе використовувати громадськість для виховного процесу;
- набуття учасниками проекту основ з стрілецької справи, мінно-вибухової безпеки та надання першої медичної допомоги.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Результами проведення проєкту буде охоплено 500 осіб шляхом розповсюдження 500 примірників Інформаційна брошура "Ніл Хасевич-художник та воїн УПА" Історія митця та України в картинах та дереворитах" (загальне охоплення становитиме 5000 осіб, через поширення відповідної брошури в мережі інтернет та розміщення мобільної тематичної презентації "Ніл Хасевич-художник та воїн УПА" Історія митця та України в картинах та дереворитах" .
Крім того 100 осіб безпосередньо візьме участь у проекті, як результат — учасники ознайомляться з історією героїчної боротьби українського народу за Незалежність у середині 20-го сторіччі на території Рівненщини. (Період визвольних змагань ОУН-УПА та "УПА - Поліська січ" за незалежність).
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Учасники проекту ознайомляться з історією героїчної боротьби населення Рівненщини за державну незалежність в період ХХ ст., а чисельність населення України зі сформованою національною та громадянською ідентичністю збільшиться.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Військово-історичний табір "Наші герої"
Всього учасників (з них жінок)
50
(28)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
3
(1)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
6
(2)
осіб
Захід
Історично-пошуковий табір-рейд "Повстанські ночі"
Всього учасників (з них жінок)
50
(27)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
3
(2)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
6
(3)
осіб
Захід
Семінар - навчання на тему: "Сучасні підходи до популяризації та збереження історичної пам'яті в місцевих громадах". (проводиметься онлайн)
Всього учасників (з них жінок)
30
(17)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
3
(2)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
7
(3)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь віком від 12 до 35 років, зокрема: - молодь та студенти до призивного віку; -
-молодь з числа тимчасово переміщених осіб: - керівники та члени військово- патріотичних клубів,
- вчителі з предмету «Захист України»;
- учні місцевих шкіл, через яких пролягатиме маршрут проекту;
- активісти місцевих громад, що цікавляться історично-пошуковою роботою та збереженням історичної пам'яті;
- представники засобів масової інформації.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Реалізувати інформаційну компанію серед населення для підвищення рівня зацікавленості до історії визвольних змагань на Рівненщині у 20 сторіччі, зокрема діяльності ОУН-УПА. Відібрати безпосередніх учасників проекту.
Опис заходів для здійснення етапу
Розміщення статей в ЗМІ на відповідну тематику. Укласти та видати брошуру «Ніл Хасевич - художник і воїн УПА. Історія митця та України в дереворитах і картинах». Виготовити та розмістити в навчальних закладах Рівненщини мобільну презентацію «Ніл Хасевич - художник і воїн УПА. Історія митця та України в дереворитах і картинах» (18 плакатів на шильді - для наочної презентації творчої діяльності повстанського графіка –Ніла Хасевича). Відбір учасників проєкту в групу волонтерів та безпосередніх учасників.
Строк реалізації етапу
15 травня 2025
—
15 червня 2025
Відповідальний виконавець
Ткачук Юрій - керівник проєкту, Ясвильчук Олександр -історик
Етапи реалізації
Військово-історичний табір "Наші герої"
Завдання
Формування ціннісних орієнтирів та утвердження української національної та громадянської ідентичності у молоді.
Опис заходів для здійснення етапу
Військово-історичний табір приурочений до 120 - ї річниці від дня народження видатного графіка УПА – Ніла Хасевича. Табір проводитиметься у вигляді сплаву річкою Горинь та пролягатиме місцями пов’язаними з діяльністю Української повстанської армії та батьківщиною видатного повстанського графіка, який народився в селі Дюксин Деражненської громади Рівненської області.
Акція передбачає формування ціннісних орієнтирів та утвердження національної та громадянської ідентичності дітей та молоді, через участь молоді у наступних вишколах:
- історичному вишколі (зустрічі з істориками та краєзнавцями, що вивчають історію визвольних змагань, презентація виставки" «Ніл Хасевич - художник і воїн УПА. Історія митця та України в дереворитах і картинах»." - вишколі військово-історичної реконструкції;
-стрілецькому вишколі.
Також програма передбачатиме:
- проведення історично-пошукової роботи (впорядкування місць загибелі та поховань та встановлення інформаційних табличок та серії тематичних навчань;
- історичну теренову гру;
- навчання з мінної- вибухової безпеки та наданні першої медичної допомоги.
Строк реалізації етапу
19 червня 2025
—
22 червня 2025
Відповідальний виконавець
Профорук Олександр (краєзнавець)
Етапи реалізації
"Історично-пошуковий табір-рейд "Повстанські ночі"
Завдання
Утвердження національної та громадянської ідентичності дітей та молоді, через передачу іcторичної пам'яті про визвольну боротьбі ОУН- УПА та УПА-Поліська січ в середині 20 ст. на території Рівненщини.
Опис заходів для здійснення етапу
Табір проводитиметься на річці Случ поблизу с. Губків Рівненської області.
Акція передбачає формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді, через участь у стрілецькому вишколі, проведенні історично-пошукової роботи (впорядкування місць загибелі та поховань) та встановлення інформаційних табличок.
Також вишкільна програма передбачає спортивно-туристичну програму (спортивне орієнтуваня, скелелазіння) та тематичну теренову гру.
Строк реалізації етапу
13 серпня 2025
—
17 серпня 2025
Відповідальний виконавець
Ткачук Юрій, керівник програми
Етапи реалізації
Підготовка звітної документації
Завдання
Привернути увагу громадськості до важливості національно-патріотичного виховання молоді, через проведення історично-просвітницьких заходів.
Опис заходів для здійснення етапу
Підведення підсумків. Презентація фото і відео матеріалів про реалізацію проєкту під час круглого столу.
Строк реалізації етапу
01 вересня 2025
—
15 вересня 2025
Відповідальний виконавець
Ткачук Юрій, керівник проєкту
Етапи реалізації
Семінар-навчання ""Сучасні підходи до популяризації та збереження історичної пам'яті в місцевих громадах".
Завдання
Підвищити рівень історично-пошукової роботи в місцевих громадах Рівненської і суміжних областей, через проведення відповідного навчання на тему: "Сучасні підходи до популяризації та збереження історичної пам'яті в місцевих громадах".
Опис заходів для здійснення етапу
Запрошення учасників семінару, через поширення відповідної форми. Підбір спікерів-краєзнавців. Проведення 2 -годинного онлайн семінару в мережі "ZOOM".
Строк реалізації етапу
15 травня 2025
—
15 червня 2025
Відповідальний виконавець
Профорук Олександр, історик-краєзнавець
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
Для висвітлення заходу в засобах масової інформації буде розроблений медіа-план, що
передбачає: - проведення прес-конференції на початку реалізації,; - розміщення зібраних
історичних матеріалів в місцевих та всеукраїнських ЗМІ. (Укрінформ, газета "Голос
України", "Суспільне . Рівне" телерадіокомпанія, "Рівне вечірнє" - після завершення проєкту.
Розміщення фото і відео звіту на сторінці ГО «Фонд молодіжних ініціатив «Крила» в
фейсбуці: https://www.facebook.com/FondKrila та інформаційних сторінках Міністерства
молоді та спорту України.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Дана програма реалізовуються нашою організацією вже декілька років. І ми плануємо проводити подібні заходу в майбутньому. Для реалізації проекту будуть залучені власні кошти членів організації та наших партнерів.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації