На виконання Державної цільової соціальної програми з утвердження української національної та громадянської ідентичності на період до 2028 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 2024 р. № 864, та відповідно до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049 (зі змінами), з метою реалізації державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності та надання підтримки громадським організаціям у 2025 році для реалізації проєктів з утвердження української національної та громадянської ідентичності.
Конкурсні пропозиції подаються на розв’язання таких пріоритетних завдань:
1. Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей.
2. Формування оборонної свідомості та громадянської стійкості.
3. Популяризація історії України, зокрема боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави, видатних особистостей українського державотворення, ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України, українців, досягнення яких увійшли до світової історії.
4. Розвиток критичного мислення та медіаграмотності.
Проєкти спрямовуються на такі види діяльності:
проведення акцій, семінарів, семінарів-тренінгів, тренінгів, таборів, походів, вишколів, інформаційних кампаній та інших заходів з розроблення та поширення інформаційних та візуальних матеріалів, соціальної реклами та методичних рекомендацій.
Конкурсні пропозиції можуть подавати інститути громадянського суспільства, що зазначені у Реєстрі неприбуткових установ та організацій та зареєстровані як юридичні особи в установленому порядку не пізніше ніж за шість місяців до оголошення проведення конкурсу.
Інститут громадянського суспільства може подавати на конкурс кілька конкурсних пропозицій.
Конкурсні пропозиції подаються уповноваженою особою учасника конкурсу з накладенням електронного підпису, який базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, після накладення якого така конкурсна пропозиція не підлягає внесенню змін.
Конкурсна пропозиція складається українською мовою
Конкурсна пропозиція повинна відповідати загальнодержавному рівню реалізації проєкту.
Відповідальність за достовірність інформації, що міститься у конкурсній пропозиції, несе учасник конкурсу.
Електронна система проведення конкурсу під час реєстрації конкурсної пропозиції автоматично присвоює їй унікальний код реєстрації в системі.
Присвоєння унікального коду реєстрації означає, що організатор конкурсу отримав конкурсну пропозицію, про що учаснику конкурсу повідомляється в особистому кабінеті в електронній системі проведення конкурсу, а також листом на адресу електронної пошти, зазначену під час реєстрації в електронній системі проведення конкурсу.
Проєкт та кошторис витрат, подані на конкурс, повинні відповідати вимогам, нормам та термінам, визначеним постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710 «Про ефективне використання державних коштів» та Порядком реалізації програм, проектів та проведення заходів державної політики у молодіжній сфері та сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності, затвердженим наказом Міністерства молоді та спорту України від 03 березня 2016 р. № 808, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 р. за № 453/28583 (зі змінами).
У пункті 11 опису програми (проєкту, заходу), який інститут громадянського суспільства подає у складі конкурсної пропозиції, обов’язково повинна бути зазначена інформація щодо:
забезпечення виконання (реалізації) програми (проєкту, заходу) та досягнення очікуваних результатів у разі зміни безпекової ситуації в умовах воєнного стану;
рівня забезпечення безпеки учасників програми (проєкту, заходу) в умовах воєнного стану.
Враховуючи норми Бюджетного кодексу України щодо забезпечення ефективного, результативного і цільового використання бюджетних коштів, максимальна сума фінансової підтримки одного проекту за рахунок коштів державного бюджету не може перевищувати 600 тис. грн.
Конкурсні пропозиції можуть бути подані через електронну систему проведення конкурсу з дня опублікування оголошення до 23 год. 00 хв. 24 січня 2025 року.
Організатор конкурсу має право продовжити строк подання конкурсних пропозицій на строк до 15 календарних днів, а у разі неподання жодної конкурсної пропозиції – на строк до одного місяця.
Міністерство молоді та спорту України
оголошує про відбір представників інститутів громадянського суспільства, наукових установ і фахівців до складу Конкурсної комісії з розгляду проєктів з утвердження української національної та громадянської ідентичності, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2025 році (далі - Конкурсна комісія)
Вимоги до кандидатів та порядок відбору кандидатів до складу Конкурсної комісії визначено підпунктами 1–4 пункту 1, пунктом 2 розділу другого та розділом третім Умов відбору з якими можна ознайомитись за посиланням:https://mms.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennia-umov-vidboru-kandydativ-do-skladu-konkursnykh-komisii-z-vyznachennia-prohram-proektiv-zakhodiv-rozroblenykh-instytutamy-hromadianskoho-suspilstva-dlia-vykonannia-realizatsi
Для участі у відборі потрібно подати заяву про включення до складу Конкурсної комісії, в якій зазначити таку інформацію:
рівень, ступінь освіти;
досвід діяльності у відповідній сфері із забезпечення виконання пріоритетних завдань;
досвід участі кандидата у виконанні (реалізації) програм (проектів, заходів), що спрямовані на забезпечення виконання пріоритетних завдань, та рівень виконання (реалізації) програм (проектів, заходів);
досвід членства кандидата у конкурсних комісіях з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка;
міжнародна експертна діяльність у відповідній сфері із забезпеченням виконання пріоритетних завдань протягом останніх трьох років;
делегування кандидата інститутом громадянського суспільства, який він представляє, або науковою установою, в якій він працює, з додаванням відповідного листа-підтвердження.
Заяви про включення до складу Конкурсної комісії подаються через електронну систему проведення конкурсів до 23 год. 59 хв. 24 січня 2025 року з накладенням електронного підпису, який базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Контактні дані для отримання додаткової інформації: управління утвердження української національної та громадянської ідентичності Міністерства молоді та спорту України, телефони: (044) 246-62-35, 248-74-81.
380442487481