Ідеологічні вишколи "Маніфест"
Статус
Переможець
Проєкт подано
21 січня 2025 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2025 - 07 грудня 2025
Номер проєкту
20250121-6592
Бюджет
483800 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Популяризація історії України, зокрема боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави, видатних особистостей українського державотворення, ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України, українців, досягнення яких увійшли до світової історії
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Мета проекту полягає популяризація історії України, зокрема боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави, видатних особистостей українського державотворення, ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України, українців, досягнення яких увійшли до світової історії. Проект спрямований на підтримку та зміцнення українського національного образу, сприяючи розвитку позитивного сприйняття власної культури та історії серед громадян через вивчення історії України та вивчення української культури, етносу та звичаїв.
Актуальність програми
Популяризація історії України та висвітлення багатовікової боротьби українського народу за самовизначення й розбудову власної держави, а також глибоке дослідження видатних діячів українського державотворення, відіграють вагому роль у зміцненні національної спільноти й забезпеченні стабільності в сучасному суспільстві. Зважаючи на культурне розмаїття та тиск зовнішніх чинників, формування ґрунтовних знань про героїчні постаті нашого минулого — воїнів-державотворців, воїнів-інтелектуалів та інших видатних постатей — стає одним із пріоритетних завдань для утвердження національної самосвідомості та збереження унікальної культурної спадщини. У межах даного проєкту заплановано проведення циклу з трьох вишкільних наметових таборів і двох семінарів, присвячених висвітленню боротьби українців за власну державність та аналізу життєвого шляху видатних особистостей державотворення. Зокрема, йтиметься про визначний внесок ветеранів, Захисників і Захисниць України, які поклали життя на вівтар свободи, а також про українців, досягнення яких набули світового визнання. Таким чином, проєкт зосереджується на дослідженні української історії та складного шляху до незалежності через призму постатей, що здатні об’єднати суспільство навколо спільних цінностей та сприяти конструктивному діалогу. Активна участь молоді у заходах може стати поштовхом до формування цілісного погляду на місію провідників і героїв українського народу в історії та у сучасності.
Очікувані результати
Короткострокові
Проєкт передбачає цикл з трьох вишкільних наметових таборів, та двох семінарів. Учасники проекту засвоять важливі сторінки історії України, проаналізують чинники, передумови та основні постаті нашої героїчної боротьби за незалежність України. Вони будуть активно обговорювати та критично оцінювати здобуту інформацію, вчитимуться ефективно аргументувати свою позицію
Показати повний опис
Довгострокові
Отримані знання та практики під час таборів та семінарів, учасники зможуть застосувати в себе на місцях, зможуть ефективно реалізувати себе в громадській роботі, а також більш ефективно займатися національно-патріотичним вихованням, поширювати українську ідею та протистояти ворожій пропаганді.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Фактичне охоплення проєкту в різних регіонах України – 215 осіб, опосередковане охоплення через передання отриманих знань та інформаційної кампанії – 5000 осіб. Захід матиме однаковий вплив як на чоловіків, так і на жінок. Залучення до заходу представників обох статей забезпечить конструктивну взаємодію і обмін міркуваннями про цінність і стереотипи чоловіків і жінок щодо лідерства, організаційної та виховної складової життя сучасної молодої людини.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Реалізація проекту сконцентрує увагу учасників на важливості знання власної історії, традицій та героїчних звершень героїв України — як сучасних, так і минулих . Проект сформує позитивний національний образ, який відображає унікальність і розмаїття української культури, а також сприяє зростанню гордості громадян за свою націю. Буде залучене якомога ширше коло учасників і зацікавлених сторін: представників різних вікових груп, соціокультурних середовищ та регіонів.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Три наметові ідеологічні вишколи
Всього учасників (з них жінок)
135 (80) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
20 (10) осіб
Захід
Два вишкільні семінари
Всього учасників (з них жінок)
80 (40) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
15 (8) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цільовою аудиторією проекту є молодь: студенти ВНЗ та учні середніх та старших класів, педагоги та вчителі, які мають вплив на молодь та лідери громадських ініціатив та особистості, які є прикладом для сучасних українців.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Підготувати програму таборів та семінарів, гутірок та затвердити місця проведення заходів з врахуванням безпекової ситуації. Здійснення закупівель.
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка програми таборів та семінарів. Розробка гутірок, підбір лекторів. нформаційна кампанія з пошуку учасників вишколів та тренерів.
Строк реалізації етапу
01 травня 2025 — 01 червня 2025
Відповідальний виконавець
Олександр Семирга - керівник проекту
Етапи реалізації
Реалізація проекту
Завдання
Провести заходи проекту для 250 осіб. Проведення таборів та семінарів з метою залучити молодь до вивчення ключових ідеологічних праць і витягів, що протягом століть формували національні цінності, і виховати у них гордість за належність до української нації, а саме: 1) Два наметові стаціонарні табори 2) Наметовий мандрівний табір 3) Проведення двох семінарів Інформаційне висвітлення проекту.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення п'яти заходів для 215 учасників котрі націлені на популяризацію історії України, зокрема боротьбу українського народу за самовизначення і творення власної держави, видатних особистостей українського державотворення, ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України, українців, досягнення яких увійшли до світової історії. . Написання та розповсюдження статей про проект в соціальні мережі.
Строк реалізації етапу
01 червня 2025 — 01 грудня 2025
Відповідальний виконавець
Яна Мазур - референт внутрішньої діяльності
Етапи реалізації
Підсумковий
Завдання
Підготовка та подача звітів. Оцінка результатів проекту. Написання та поширення прес-релізів для ЗМІ.
Опис заходів для здійснення етапу
Написання підсумкового та фінансового звітів. Проведення аналізу на визначення успішності проведення таборів та семінарів. Проведення підсумків реалізації проекту. Вивчення можливостей для проведення подальших проектів даної тематики
Строк реалізації етапу
01 грудня 2025 — 07 грудня 2025
Відповідальний виконавець
Олександр Семирга - керівник проекту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

СУМ в Україні має свої сторінки в соціальних мережах фейсбук

та інстаграм як в осередках(місцеві) так і всеукраїнську на котрих постійно висвітлюється

інформація про діяльність організації та про проведення проектів. Організація регулярно

проводить прес-конференції, а інформаційні матеріали розсилаються по ЗМІ. Детальна

інформація про заходи та детальний перебіг з’являтиметься на сайті Світового СУМу

(www.cym.org) та Крайової Управи СУМ в Україні (www.cym.org/ua), https://www.facebook.com/CYM.Ukraine, також на сайтах, Велика ідея,

ГУРТ та ін.

Про діяльність нашої організації регулярно пишуть і наші партнери

по громадській роботі. Зокрема СУМ входить до Національного українського молодіжного

об’єднання(НУМО) та організацій котрі займаються національно – патріотичним

вихованням в спілку Асоціація національно – патріотичних організацій (АНПО), дані

організації також висвітлюють проведенні нами заходи. Під час кожного вишколу

нашого проекту планується проведення інформаційної кампанії.



Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Діяльність СУМ в Україні не обмежується разовими вишколами, вона триває цілорічно, всі заходи мають таглість і системність. Тому після завершення проекту, учасники повернуться в свої осередки де будуть продовжувати здобувати нові знання та вміння. Після проіедення заходів проекту буде здійснений аналіз успішності. заходів та будуть розроблені подальші кроки щодо імплементації отрманих знань в діяльність організації та громад з яких були представники.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux