Молодіжний історично-патріотичний табір "Київська Русь: народження Лева" 2025
Статус
Переможець
Проєкт подано
03 лютого 2025 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2025 - 30 листопада 2025
Номер проєкту
20250203-7297
Бюджет
566680 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Популяризація історії України, зокрема боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави, видатних особистостей українського державотворення, ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України, українців, досягнення яких увійшли до світової історії
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Метою заходу є створення умов для розвитку вмотивованої молоді, здатної створювати історичні та патріотичні заходи для популяризація історії України, боротьби українського народу за самовизначення та творення держави, видатних особистостей українського
державотворення через історичну реконструкцію, рольове моделювання, занять історичним фехтуванням, народними ремеслами та вивчення героїчного минулого України.
Актуальність програми
Високий рівень зацікавленості українців у вивченні історії — близько 80% опитаних, згідно з дослідженням КМІС, — підкреслює важливість створення освітніх та патріотичних заходів. Нинішня російсько-українська війна мала значний вплив на формування ставлення до минулого: 68% українців зазначили, що війна змінила їхнє сприйняття історії. У цій ситуації з'являється унікальна можливість розповідати нашу історію нашій молоді, формуючи бачення, вільне від радянських міфів і пропаганди. Навчання в рамках табору дозволить підготувати нове покоління молодих людей, здатних популяризувати українську історію через інноваційні форми: рольові ігри, креативні заходи, які охоплюють різноманітні аспекти нашої культурної спадщини.
Очікувані результати
Короткострокові
Проведення історичного табору (Черкаська область) для 120 учасників із засвоєнням технік середньовічного бою, стрільби з лука, організації заходів національнопатріотичного спрямування. Проведено заходу в форматі happening (театр живої дії) за мотивами історичних подій минулого щонайменше для 1000 глядачів.
Показати повний опис
Довгострокові
Молодь отримавши знання та навички після проведення табору зможуть організовувати власні історичні проєкти, залучаючи локальні громади. Учасники самостійно зможуть досліджують історію та навчають інших, формуючи спільноти однодумців. Зросте патріотизм серед молоді через інноваційні підходи до популяризації української історії.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Безпосередньо візьмуть участь 120 учасників серед яких (60) осіб жіночої статі
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
120 навчаних та мотивованих молодих людей
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Молодіжний історично-патріотичний табір "Київська Русь: народження Лева" 2025
Всього учасників (з них жінок)
120
(60)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
20
(10)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь з 18 регіонів України віком від 18 до 35 років
План реалізації програми
Етапи реалізації
Організаційно-підготовчий етап
Завдання
Проведення підготовчих робіт з реалізації проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Відбір учасників проєкту. Відбір наставників трьох модулів проєкту. Проведення переговорів з контрагентами щодо надання послуг з проживання та харчування, витратних матеріалів для проведення практичних та сюжетних модулів тощо.
Розробка матеріалів тренінгів та майстер-класів. Вирішення соціально-побутових потреб учасників. Розробка матеріалів інформаційної кампанії тощо. Розробка оголошення про набір молоді до табору, розміщення його у соціальних мережах, сайтах партнерів, ветеранських, волонтерських та соціальних організацій.
Розміщення інформації на сторінці організації.
Строк реалізації етапу
01 травня 2025
—
30 червня 2025
Відповідальний виконавець
Дубінська С.В. - керівник
Етапи реалізації
Основний етап
Завдання
Проведення навчання для молоді з базових навичок організації історичних заходів. Забезпечення практичної підготовки в техніках середньовічного бою, стрільби з лука, створення реквізиту та організації простору. Проведення хепенінгу (історичної театралізованої вистави живої дії) для закріплення знань та популяризації історії Русі.
Опис заходів для здійснення етапу
Організація 5-денного інтенсиву, який включатиме лекції, майстер-класи та практичні заняття. Підготовка локації та реквізиту для проведення фінального заходу. Створення сюжетної лінії, розподіл ролей серед учасників, репетиції. Проведення фінальної рольової гри з участю 120 осіб, яка відтворює історичний сюжет, обраний під час навчання.
Строк реалізації етапу
05 липня 2025
—
15 липня 2025
Відповідальний виконавець
Дубінська С.В.-керівник
Етапи реалізації
Аналітичний та інформаційний етап
Завдання
Аналіз зворотного зв’язку учасників, забезпечення якнайбільшого розголосу щодо основних цілей, наповненості та результатів проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
Аналіз зворотного зв’язку Формування висновків та результатів Забезпечення у соціальних мережах розміщення інформації про результат проведення проєкту. Висвітлення у соціальних мережах результатів проєкту. Висвітлення етапів реалізації програми в засобах масової інформації.
Строк реалізації етапу
15 липня 2025
—
31 липня 2025
Відповідальний виконавець
Дубінська С.В, - керівник
Етапи реалізації
Підсумковий етап
Завдання
Аналіз результатів заходу та підготовка звітності
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка звітів
Строк реалізації етапу
01 серпня 2025
—
30 листопада 2025
Відповідальний виконавець
Дубінська С.В.- керівник
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
Плануємо залучати такі канали комунікації, як офіційна сторінка організації та контекстну рекламу, сторінки громадських об'єднань, які працюють з молоддю, ветеранські, волонтерські та соціальні організації, а також рекламну кампанію в Facebook та Instagram.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Знання та навички отриманні під час участі у таборі будуть використані для подальшої роботи направленої на популяризацію історії України, боротьби українського народу за самовизначення та творення держави, видатних особистостей українського державотворення через історичну реконструкцію, рольове моделювання, занять історичним фехтуванням, народними ремеслами та вивчення героїчного минулого України у себе в громадах серед дітей та молоді. Подальша мультиплікація отриманих знань не потребуватиме додаткового джерела фінансування.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації