Вишколи з формування національної ідентичності
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
21 січня 2025 року
Період реалізації проєкту
01 червня 2025 - 07 грудня 2025
Номер проєкту
20250121-6621
Бюджет
615600 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості молоді; ознайомлення учасників з цінностями українського народу, з тими цінностями, якими має володіти кожен свідомий українець для розвитку держави, знайомстві з відомими людьми, які формували підвалини української державності, напрацювання стратегій впровадження у населення основних суспільно-державних (національних) цінностей.
Актуальність програми
Актуальність цього проєкту зумовлена необхідністю формування в молодого покоління глибинного усвідомлення та гордості за українську культуру, мову, традиції й історію. В умовах глобальних викликів і суспільних трансформацій, національно свідома молодь стає основним рушієм збереження і примноження культурної спадщини, а також запорукою подальшого розвитку суверенної держави.
Заплановані заходи — вишкільний табір, конференція та два семінари — створюють платформу для детального ознайомлення з українськими звичаями, мовними та культурними традиціями, а також з тими ціннісними орієнтирами, що визначали історичний шлях українського народу. Завдяки конференції вдасться напрацювати основні стратегічні напрямки імплементації серед молоді основних суспільно-державних (національних) цінностей.
Завдяки цим подіям учасники матимуть змогу глибше усвідомити українську громадську ідентичність, засновану на суспільно-державних цінностях, які підсилюють відповідальність за долю власної країни. На нинішньому етапі розвитку України надзвичайно важливо, щоб громадяни, і особливо молодь, не просто відчували патріотизм, а й набували конкретних знань і навичок для зміцнення суверенності та незалежності держави.
Таким чином, проєкт є нагальною відповіддю на потребу суспільства в плеканні покоління, що усвідомлює власну культурну й історичну спадщину, та готове діяти задля збереження і подальшого розвитку національних цінностей.
Очікувані результати
Короткострокові
Учасники проєкту отримають базові знання та навички, які сприятимуть формуванню української громадянської ідентичності та національної свідомості. Обговорюватимуть та аналізуватимуть отриману інформацію, дискутуватимуть та навчаться обґрунтовано відстоювати свою думку. Обмінюватимуться досвідом та продукуватимуть ідеї щодо розвитку української національної ідеї на своїх теренах.
Показати повний опис
Довгострокові
Отримані знання та навички учасники проєкту зможуть застосовувати та впроваджувати у своїх громадах, реалізовуватимуть ідеї, напрацьовані під час заходів. Учасники зможуть більш ефективно займатися національно-патріотичним вихованням, поширювати українську ідею та протистояти ворожій пропаганді.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Фактичне охоплення проєкту в різних регіонах України – 170 осіб, опосередковане охоплення через передання отриманих знань та інформаційної кампанії – 2000 осіб. Захід матиме однаковий вплив як на чоловіків, так і на жінок. Залучення до заходу представників обох статей забезпечить конструктивну взаємодію і обмін міркуваннями про цінність і стереотипи чоловіків і жінок щодо лідерства, організаційної та виховної складової життя сучасної молодої людини.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Реалізація програми проєкту приверне більше уваги молоді до ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді. Очікується, що не менше половини учасників проєкту будуть і надалі активно сприяти формуванню національної свідомості, української громадянської ідентичності. Учасники проєкту, завдяки отриманим знанням та навичкам, зможуть самостійно організовувати такі ініціативи.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Вишкільний табір
Всього учасників (з них жінок)
40
(15)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
15
(5)
осіб
Захід
Конференція
Всього учасників (з них жінок)
60
(35)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
15
(5)
осіб
Захід
Семінари (2 сем по 35 учасників)
Всього учасників (з них жінок)
70
(40)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
15
(5)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Зацікавлені особи, які мають провідницькі якості - активні учасники неформальних молодіжних об’єднань, учнівського та студентського самоврядування; - представники молодіжних організацій, які займаються національно-патріотичним вихованням або зацікавлені в ньому тощо.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Підготовка до проведення заходів проекту
Опис заходів для здійснення етапу
Пошук місця проведення (з дотриманням безпекових вимог в часі війни), формування програми, інформаційна компанія
Строк реалізації етапу
01 червня 2025
—
30 червня 2025
Відповідальний виконавець
Іляш Юрій, керівник проекту
Етапи реалізації
Реалізація проекту
Завдання
Провести вишкільний табір, конференцію та два семінари для 170 учасників. Реалізувати напрацьовану програму, інформаційне виствілення проекту
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення вишкільного табору, конференції та двох семінарів для 170 учасників для ознайомлення з цінностями українського народу, напрацювати основні стратегічні напрямки реалізації серед молоді основних суспільно-державних (національних) пріоритетів.
Строк реалізації етапу
01 липня 2025
—
07 грудня 2025
Відповідальний виконавець
Іляш Юрій - керівник проекту
Етапи реалізації
Підсумки
Завдання
Підведення підсумків проекту, написаня звітів
Опис заходів для здійснення етапу
Написання підсумкового та фінансового звітів. Проведення аналізу успішності проведених заходів проекту. Визначення пріоритетних тем для реалізації наступних проектів
Строк реалізації етапу
01 грудня 2025
—
07 грудня 2025
Відповідальний виконавець
Іляш Юрій - керівник проекту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
● офіційні соціальні мережі СУМ в Україні
● офіційні сторінка ГО “СУМ в Україні” та самого проєкту у Facebook та Instagram;
● Всеукраїнські та регіональні онлайн-видання (зокрема Історична Правда, Радіо Свобода, Громадський простір, ресурсний центр Гурт та інші);
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Після закінчення проекту учасники продовжуватимуть свою громадську діяльність та передаватимуть отримані знання при подальшій співпраці з членами національнопатріотичних організацій. Організація імплементовуватиме напрацьовані стратегічні напрямки
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації