100 років на сторожі
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
21 січня 2025 року
Період реалізації проєкту
01 квітня 2025 - 30 листопада 2025
Номер проєкту
20250121-6642
Бюджет
697200 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Популяризація історії України, зокрема боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави, видатних особистостей українського державотворення, ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України, українців, досягнення яких увійшли до світової історії
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Метою проекту «100 – років на сторожі», є популяризація Історії України, боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави, зокрема через призму 100-ліньої боротьби членства «Спілки Української Молоді» за досягнення незалежності, самостійності України. Протягом ста років, організація змогла виховати видатних діячів культури, науки, державників. Серед членства організації є герої-військові, які поклали своє життя захищаючи територіальну цілісність України. Разом з тим є багато постатей-українців світового рівня, які увійшли до світової історії. Враховуючи приклади жертовності українців для становлення незалежності, зокрема і членів СУМ, беручи до уваги героїчні приклади самопежертви молодих українців, реалізація даного проекту дозволить популяризувати історію України, зокрема боротьбу українського народу за самовизначення і творення власної держави, видатних особистостей українського державотворення, ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України, українців, досягнення яких увійшли до світової історії. Завдяки виховній програмі, багатолітньому досвіду СУМ, реалізація проекту дозволить не лише поширити знання про багату спадщину України та її національно-визвольний рух в контексті досвіду Спілки Української Молоді, а й закріпити в суспільстві розуміння важливості національної ідентичності, виховавши нові покоління свідомих і відповідальних громадян.
Актуальність програми
Усебічне ознайомлення з історією України та підкреслення багатовікової боротьби українського народу за самовизначення й утвердження власної державності, а також ґрунтовне вивчення внеску видатних українських державотворців, відіграють вирішальну роль у зміцненні національної єдності й забезпеченні стабільного розвитку сучасного суспільства. Спілка Української Молоді за 100 років виховала не одне покоління видатних особистостей українського державотворення. Не менше в рядах організації було і Захисників та Захисниць України, які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України. Це військовслужбовці АТО/ООС від 2014 року, так і політ в’язнів, які в часи радянської влади, були страчені за бажання мати незалежну, самостійну українську державу. У цьому контексті проєкт передбачає проведення низки тематичних семінарів та Всеукраїнського Злету, які стануть платформою для: • представлення системних виховних методик та новітніх, апробованих, підходів у роботі з юнацтвом, • спільного напрацювання ефективних способів популяризувати історію України, зокрема боротьбу українського народу за самовизначення й розбудову власної держави, як минулого так і сьогодення в Україні та за кордоном • вшанування визначних історичних постатей, ветеранів війни, Захисників і Захисниць України, що полягли за її незалежність і територіальну цілісність, а також видатних українців, чий доробок набув світової ваги. • демонстрації здобутків СУМ за сто років діяльності.
Очікувані результати
Короткострокові
Провести три семінари та злет. Залучити до проекту безпосередніх 240 учасників – з як мінімум з 9 областей. Реалізувати програму Популяризації історії України, зокрема боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави, видатних особистостей українського державотворення, ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України, українців, досягнення яких увійшли до світової історії. Поширення друкованих матеріалів про героїчну боротьбу видатних постатей історії України які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України, українців, досягнення яких увійшли до світової історії.
Показати повний опис
Довгострокові
Довгострокові результати проєкту полягають у формуванні національно свідомого суспільства, де молодь глибше усвідомлює значення власної історії та культури її героїв та провідників, а також у розвитку лідерських навичок і громадянської активності. Це сприятиме зміцненню соціальної згуртованості, психологічної стійкості та збереженню культурної спадщини. Водночас, через освітні програми та культурні ініціативи, буде поліпшено імідж України на міжнародній арені та налагоджено тісні культурні й соціальні зв'язки з іншими країнами. Завдяки заходам проекту під час яких відбувається популяризація історії України, боротьба видатних особистостей українського державотворення формується національно свідоме суспільство та нова генерація лідерів, здатних відповідально розвивати державу. Така діяльність зміцнює соціальну згуртованість, підвищує психологічну стійкість молоді та підсилює громадянську активність. Крім того, поширення культурних цінностей і традицій позитивно впливає на імідж України у світі та допомагає зберегти українську автентичність для майбутніх поколінь.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Проведено три семінари та злет. Залучення 240 безпосередніх учасників проекту, які є представниками не менше 9 областей України. Не менше 10000 людей буде охоплено інформацією про проект під час реалізації через публікації в соціальних мережах та ЗМІ, а також завдяки поширенню друкованих матеріалів.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Якісні показники цього проєкту включають оцінку усвідомлення учасниками важливості української історії та культури, зміцнення національної ідентичності, у тому числі важливість діяльності протягом 100-річчя Спілки Української Молоді. Важливим є також рівень залученості молоді в нові ініціативи, які вшановують досягнення організації, а також зростання патріотичної мотивації серед учасників, підтверджене їхніми відгуками та оцінками. Сто років успішної діяльності Спілки Української Молоді підтверджують ефективність її виховних підходів та здатність залучати нові покоління до збереження й примноження національних цінностей. Якісними показниками в межах ювілейного проєкту є зростання кількості активної молоді, що переймає досвід СУМ та активно впроваджує його в суспільне життя, відгуки учасників про підвищення рівня національної свідомості й гордості за власну історію, а також поява нових локальних ініціатив і партнерств, покликаних продовжувати та розвивати традиції організації.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Всеукраїнський Злет
Всього учасників (з них жінок)
150 (80) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
50 (30) осіб
Захід
Тематичні семінари
Всього учасників (з них жінок)
90 (40) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
10 (5) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цільовою аудиторією проекту є молодь: студенти ВНЗ та учні середніх та старших класів, педагоги та вчителі, які мають вплив на молодь та лідери громадських ініціатив та особистості, які є прикладом для сучасних українців. Представники діаспори.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Підготовка програм семінарі, Злету. затвердження місць проведення. Робота над збірником матеріалів.
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка програми заходів. Розробка гутірок, підбір лекторів. Проведення закупівель. Інформаційна кампанія з пошуку учасників заходів та тренерів.
Строк реалізації етапу
01 квітня 2025 — 30 квітня 2025
Відповідальний виконавець
Іляш Юрій - керівник проекту
Етапи реалізації
Реалізація проекту
Завдання
Проведення трьох семінарів та злету, розповсюдження друкованих матеріалів
Опис заходів для здійснення етапу
Реалізувати три семінари, під час проведення яких реалізувати програму, що дозволить на прикладі вихованців молодіжних Організацій Степана Банлдери, Романа Шухевича, на прикладі видатних постатей сучасності - політиків, військових, медійників - продемонструвати формування і зростання лідерів та провідників України, та що потрібно зараз для виховання українського провідника; проаналізувати історичні передумови інформаційної війни, котрі впливали на думку українця протягом ста років. Як створювалися та формувалися протиукраїнські наративи та як працювала ворожа пропоганда на прикладах, зокрема, відомого Харківського процесу СВУ-СУМ. Проведення злету дозволить вшанувати пам’ять загиблих героїв України, перейняти досвід сучасних лідерів української нації, як з України так і з Діаспори; популяризувати знання історії України та приклади видатних українців серед молоді як через заходи проекту так і завдяки поширенню збірника матеріалів
Строк реалізації етапу
01 травня 2025 — 31 жовтня 2025
Відповідальний виконавець
Семирга Олександр - член Крайової Управи СУМ в Україні
Етапи реалізації
Підсумки
Завдання
Підготовка та подача звітів. Оцінка результатів проекту. Написання та поширення прес-релізів для ЗМІ.
Опис заходів для здійснення етапу
Написання підсумкового та фінансового звітів. Проведення аналізу на визначення успішності проведення вишколів. Проведення підсумків реалізації проекту.
Строк реалізації етапу
01 листопада 2025 — 30 листопада 2025
Відповідальний виконавець
Іляш Юрій керівник проекту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

СУМ в Україні має свої сторінки в соціальних мережах фейсбук та інстаграм як в осередках(місцеві) так і всеукраїнську на котрих постійно висвітлюється інформація про діяльність організації та про проведення проектів. Організація регулярно проводить прес-конференції, а інформаційні матеріали розсилаються по ЗМІ. Детальна інформація про заходи та детальний перебіг з’являтиметься на сайті Світового СУМу

(www.cym.org) та Крайової Управи СУМ в Україні (www.cym.org/ua), https://www.facebook.com/CYM.Ukraine, також на сайтах, Велика ідея,

ГУРТ та ін.

Про діяльність нашої організації регулярно пишуть і наші партнери по громадській роботі. Зокрема

СУМ входить до Національного українського молодіжного об’єднання(НУМО) та організацій

котрі займаються національно – патріотичним вихованням в спілку Асоціація національно

– патріотичних організацій (АНПО), дані організації також висвітлюють проведенні

нами заходи. Під час кожного вишколу нашого проекту планується проведення інформаційної

кампанії.



Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Діяльність організації має неперевний системний характер, всі отримані знання та досвід під час реалізації проекту будуть спрямовані на подальший розвиток та діяльність.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux