Патріотично-краєзнавчий табір "Коріння"
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Популяризація історії України, зокрема боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави, видатних особистостей українського державотворення, ветеранів війни, Захисників та Захисниць України, які полягли в боротьбі за захист незалежності та територіальної цілісності України, українців, досягнення яких увійшли до світової історії
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Забезпечити дітям з родин діючих та полеглих Захисників України можливість дослідити історію свого краю, пов'язавши її з героїзмом батьків, через інтерактивні краєзнавчі заходи та мандрівки до визначних історичних місць, сприяючи зміцненню патріотичних почуттів та психологічному зціленню.
Актуальність програми
Участь дітей у патріотично-краєзнавчому таборі денного перебування є потужним інструментом формування особистості, свідомого громадянина та патріота. Адже Рівненщина і Березнівщина зокрема, мають глибокі історичні корені, пов’язані з національно-визвольним рухом. Учасники/ці табору отримають можливість глибоко зануритися в історію свого рідного краю, пізнати його культуру та традиції, усвідомити зв’язок поколінь. Особливого значення набуває дослідження історії через призму героїзму їхніх батьків – захисників/ниць України. Це дозволяє не лише вшанувати пам'ять Героїв, але й зрозуміти, що історія твориться тут і зараз, а їхні батьки є безпосередніми учасниками цієї боротьби. Такий підхід сприяє формуванню гордості за свою родину, свій народ та країну. Водночас, елементи арттерапії та рефлексії створюють атмосферу спокою та підтримки, де діти можуть опрацювати емоційні переживання, пов'язані з війною, отримати психологічну допомогу та відчути себе частиною спільноти, яка їх розуміє та підтримує. Таким чином, участь у патріотично-краєзнавчому таборі «Коріння» сприяє гармонійному розвитку дитини, її психоемоційному зціленню, формуванню патріотичних почуттів та усвідомленню своєї приналежності до української нації, розвиває дослідницькі навички та формує активну громадянську позицію.
Очікувані результати
Короткострокові
Щонайменше 50 учасників таборування отримають знання з історії краю та України, розвинуть навички командної роботи, комунікації, краєзнавчого туризму, критичного мислення та емпатії. Щонайменше 50 родин з числа діючих військовослужбовців та полеглих Героїв відчують емпатійну підтримку та почуття гордості за власну родини. Щонайменше 10 000 користувачів соціальних мереж дізнаються про проєкт через офіційні сторінки громадської організації (Фейсбук, Інстаграм, Ютюб, Телеграм).
Показати повний опис
Довгострокові
Збільшено кількість національно-свідомої та патріотичної молоді з активною громадянською позицією, морально підготованої до виконання обов’язків із захисту незалежності та територіальної цілісності України. Підвищено соціальну адаптацію ветеранів війни, які, передаючи досвід молодому поколінню,відчують свою надважливу роль та потрібність. Знижено рівень конфліктів серед дітей-підлітків, що сприятиме підвищенню стійкості громади до безпекових ризиків. Сформовано елементи національної свідомості та почуття шанобливого ставлення до історії та культури українського народу. Розширено ролі та можливості ГО, підвищено рівень організаційних та адвокаційних здібностей.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Щонайменше 50 осіб хлопчиків та дівчаток залучено до заходів національно-патріотичного виховання (анкети та реєстраційні списки). 6 днів таборування. 20 осіб залучених у якості волонтерів, передали свій досвід і вміння, відновили ресурсність (змонтовано сюжет на основі інтерв’ю). 6 залучених ветеранів російсько-української війни, 1 військовий капелан. Залучення краєзнавців, істориків, психологів, інструкторів (договори, списки). Організовано 1 пішу прогулянку (фото, відео). Проведено 1 екскурсію містом та 1 міський квест (фото, відеофіксація). Проведено 1 краєзнавчу поїздку в межах району, та 1 поїздку в межах області (фото, відеофіксація). Проведено 1 фотосесію. Публікації в ЗМІ та соцмережах близько 10 одиниць-кількість публікацій про захід в місцевих та всеукраїнських ЗМІ -понад 15 000 осіб -аудиторія, залучена до теми проєкту (пряма та опосередкована).
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Зміцнення патріотичного духу та національної ідентичності у 80% учасників (опитування, відгуки учасників та родин учасників). Підвищення рівня обізнаності з історії та культури України у 90% учасників (тестування, вікторини). У 80% дітей відмічено покращення психоемоційного стану (спостереження, опитування та відгуки батьків). Якість сприйняття та розуміння громадськістю подвигів ветеранів через анкетування чи інтерв'ю та коментарі та зміни в оцінках та сприйнятті ветеранів серед різних груп населення через опитування 85% опитуваних покращать свое ставлення до ветеранів. Опрацьовано нову модель таборування в Березнівській територіальній громаді в реальних умовах сьогодення (відгуки освітніх та громадських організацій).
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Патріотично-краєзнавчий табір "Коріння"
Всього учасників (з них жінок)
50 (25) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
3 (1) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
4 (4) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Діти (10-15 років) з родин військових та загиблих Героїв. Ветерани, краєзнавці, історики, психологи, інструктори, волонтери.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Реалізувати інформаційну компанію серед молоді для підвищення рівня зацікавленості до історії боротьби українського народу за незалежність з часів козацтва і до сьогодення. Провести анкетування, відібрати безпосередніх учасників проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
Старт активної комунікаційної кампанії. Відбір учасників проєкту в групу волонтерів та безпосередніх учасників. Коригування загального плану реалізації проєкту, підготовка ігрового та екскурсійного матеріалу для проведення проєктних заходів. Узгодження маршрутів та дат виїздів. Підбір постачальників з організації харчування.
Строк реалізації етапу
02 червня 2025 — 15 червня 2025
Відповідальний виконавець
Іванюк Юлія - керівник проєкту.
Етапи реалізації
Організаційний етап
Завдання
Підготувати інформацію-матеріали для оприлюднення (пресанонс заходів проєкту); сформувати списки учасників, інструктажі.
Опис заходів для здійснення етапу
Пресанонс, прийом заявок, співбесіди, Інструктажі з техніки безпеки , підготовка матеріально-технічної бази проведення тімбілдінгу з волонтерами
Строк реалізації етапу
15 червня 2025 — 22 червня 2025
Відповідальний виконавець
Іванюк Юлія - керівник проєкту
Етапи реалізації
Проведення денного патріотично-краєзнавчого табору "Коріння"
Завдання
Організувати для дітей з числа родин військовослужбовців та загиблих захисників України шестиденний табір патріотично-краєзнавчого спрямування, де через інтерактивні дослідження, зустрічі з істориками, ветеранами та психологами шляхом проведення майстер-класів, краєзнавчих та просвітницьких подорожей до визначних історичних місць, вони зможуть дослідити рідний край, усвідомити зв'язок між минулим та сучасним, героїзмом своїх батьків, зміцнити патріотичні почуття та покращити психоемоційний стан.
Опис заходів для здійснення етапу
ПРОГРАМА ТАБОРУ 1день. 8.30-11.00. Збірка учасників, реєстрація. Напутня молитва від військового капелана. Зустріч з тренерами-волонтерами. Знайомство з правилами табору (на базі лісотехнічного коледжу); 11.30-12.00 – кава-брейк; 12.00-13.00 Ігри на знайомство; 13:00-14:00 Обід; 14.00-15.00 Відкриття табору; 15.00-17.00. Зустріч з ветеранами війни, військовими волонтерами, гутірка з історії УПА від історичного реконструктора, нинішнього військового, офіцера батальйону імені генерала Кульчицького Володимира Пастушка; 16.30-17.00 - кава-брейк; 17.00-18.00 – Проведення патріотичної гри «Доброго вечора, ми з України»; 18.00-19.00 – Вечеря; 19.00-20.00 - Перегляд патріотичного фільму, присвяченого засновнику УПА-Поліська Січ Т. Бульбі-Боровцю; 20.00 – Завершення таборового дня. 2 День. 9.00 - 9.15 – Реєстрація, облік відвідування; 9.15 - 9.30 – Ранкова молитва; 9.30 – 10.00 – Руханка, кава-брейк 10.00 - 12.00 – Пішохідна екскурсія старовинним містом Березне (об’єктами історії та пам’яті); 12.00 – 13.00 – Майстер-клас з стрілецької та упівської пісень, підготовка до вечора патріотичної пісні; 13.00 - 14.00 – Обід; 14.00-15.00 – Командотворчі ігри; 15.00-15.30 – Кава-брейк; 15.30 – 18.00 – Похід до Березнівського краєзнавчого музею, екскурсія експозицією «За волю України», зустріч з історикинею, краєзнавицею, яка розповість про наступність поколінь, Героїв Національно-визвольного руху, перегляд патріотичного фільму «Останній упівець Рівненщини», присвяченого місцевому борцю за волю України Антону Олійнику. 18.00 – 19.00 – Вечеря; 19.00 – 20.00 - Майстер-клас зі стрілецької та упівської пісень, підготовка до вечора патріотичної пісні; 20.00 – Завершення таборового дня. 3 День. 9.00 - 9.15 – Реєстрація, облік відвідування; 9.15 - 9.30 – Ранкова молитва; 9.30 – 10.00 – Руханка, кава-брейк. Інструктаж з техніки безпеки; 10.00 – 19.00 – Піший похід (6 км в один бік) до місця козацької слави в Урочищі «Козацька гора» з істориком-краєзнавцем. Передбачає прибирання території, майстер-класи з козацьких ремесел біля ватри, майстер-клас з патріотичної пісні, обід та вечеря на природі; 19.00 – 20.30 – Повернення додому; 20.30 – Завершення таборового дня. 4 День. 9.00 - 9.45 – Реєстрація, облік відвідування. Інструктаж з техніки безпеки, кава-брейк; 9.45 – 13.00 – Поїздка до Урочища «Гурби» (130 км) - місця найбільшого бою УПА проти НКВС, відвідування меморіального комплексу, монастиря, спільна молитва; 13.00 – 14.00 – Обід; 14.00 – 15.15 – Переїзд до культурно-археологічного центру «Пересопниця» (70 км); 15.15 – 17.00 – Екскурсія центром, рефлексія; 17.00 – 18.00 – Переїзд до урочища «Білівське Городище» (10 км), екскурсія пам’яткою археології національного значення; 18.00 – 19.00 – Вечеря; 19.00 – 20.30 – Переїзд додому (130 км); 20.30 – Завершення таборового дня. 5 День. 9.00 - 9.45 – Реєстрація, облік відвідування. Інструктаж з техніки безпеки, кава-брейк; 9.45 – 10.30 – Переїзд до с. Бистричі (30 км); 10.30 – 12.00 – Відвідування меморіального музею, присвяченого засновнику «Поліської Січі» Тарасу Бульбі-Боровцю. Зустріч з істориком, дослідником бульбівського руху; 13.00-14.00 – Переїзд до урочища «Соколині гори» (с.Губків) на території Надслучанського реґіонального ландшафтного парку; 14.00-15.00- Обід; 15.00-16.00 – Піша екскурсія на Замкову гору до руїн середньовічного замку, пам’ятного знаку, присвяченого козацьким загонам Северина Наливайка. Рефлексія; 16.00 – 18.00. – Переїзд до с. Маринин. Відвідування екопоселення-скансену, присвяченого українським ремеслам та традиціям; 18.00-19.30 – Ватра, патріотичні пісні, вечеря на природі (куліш, козацька юшка), рефлексія; 19.30-20.30 – Повернення додому; 20.30 – Завершення таборового дня. 6 День. 9.00 - 9.45 – Реєстрація, облік відвідування. Ранкова молитва від військового капелана, кава-брейк; 9.45 – 12.30 – Історичний квест містом «Березне: шлях Героїв» (5 команд); 12.30 – 13.00 – Підсумки квесту, нагородження; 13.00 – 14.00 – Обід; 14.00 – 14.30 – Перехід до Урочища «Замчище», підготовка до вечірньої ватри; 14.30 – 16.00 – Зустріч з ветеранами російсько-української війни. Фотосесія; 16.00 – 18.00 – Розпис футболок для військових, які проходять лікування в Березнівському реабілітаційному центрі; 18.00 – 19.00 – Святкова вечеря біля ватри; 19.00 – 22.00 – Показовий виступ з вільного козацького бою від вихованців СК «Патріот», вечір патріотичної пісні, рефлексія, нагородження переможців, закриття табору.
Строк реалізації етапу
23 червня 2025 — 28 червня 2025
Відповідальний виконавець
Іванюк Юлія - керівник проєкту.
Етапи реалізації
Звітування
Завдання
Оцінка результатів проєкту, публікації у ЗМІ.
Опис заходів для здійснення етапу
Провести моніторинг та оцінку реалізації проєкту, звітування перед донором. Публікація матеріалів у ЗМІ та соціальних мережах.
Строк реалізації етапу
30 червня 2025 — 15 липня 2025
Відповідальний виконавець
Іванюк Юлія - керівник проєкту.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Комунікаційна стратегія проєкту передбачає використання різних методів та каналів комунікації, які будуть посилювати одне одного в інформаційному полі. Буде розміщено всю інформацію про проєкт на офіційних сторінках ГО  "Березнівська БРАМА" в соціальних мережах https://www.instagram.com/bereznebrama/ , https://www.facebook.com/profile.php?id=100068312231565

Ключові слова: «За волю України», « Століття боротьби і незламності», "Коріння предків", "Коріння нації", "Стежками УПА", "Нащадки козаків", "Патріотично-краєзнавчий табір". Популяризуватимуть їх залучені лідери думок Рівненської області: 1. Андрій Усач - ветеран російсько-української війни, волонтер, депутат Рівненської обласної ради, громадський діяч. 2. Руслан Пилипчук - голова Березнівської міської ради. 3. Володимир Пастушок - офіцер батальйону імені генерала Кульчицького, учасник Революції Гідності, воїн АТО, доброволець. 4. Андрій Сенюк - ветеран російсько-української війни. 5. Богдан Дроженець - заступник голови Березнівської міської ради. 6. Наталія Трохлюк - директорка Березнівського краєзнавчого музею. 7. Юлія Іванюк – дружина загиблого Героя, громадська діячка, журналістка, дослідниця локальної історії, волонтерка, голова ГО «Березнівська БРАМА».

Особливе значення набудуть в частині поширення інформації набудуть сторінки « Березне інформаційне», « Рівне історичне», «Типове Березне», «Березне Краєзнавчий Музей», ГО «Березнівська БРАМА», групі «БРАМА інфо» та особисті сторінки учасників груп. Створення сторінки проєкту у Facebook. Медійний план постингу про події, цікавинки, перебіг проекту тощо. 2. Створення 1 промоційного ролика про підсумки проєкту. 





Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Для подальшого розвитку проєкту "Коріння" пропонується розширити тематику за рахунок включення екологічних компонентів та розвитку творчих здібностей учасників. Важливо посилити міжнародний вектор співпраці та поглибити психологічну підтримку. Для популяризації проєкту необхідно активно використовувати соціальні мережі та залучати місцеві ЗМІ. Щодо фінансування, перспективними є міжнародні гранти, корпоративна соціальна відповідальність та краудфандинг. Результати проєкту можна використовувати для створення методичних посібників, розширення географії та формування мережі однодумців.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux