«SportSingUA» - відеословник спортивних термінів українською жестовою мовою
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
21 грудня 2021 року
Період реалізації проєкту
01 червня 2022 - 31 грудня 2022
Номер проєкту
20211215-2576
Бюджет
612837.5 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
14. Інформування суспільства щодо розв’язання проблем осіб з інвалідністю у державі та формування позитивного ставлення суспільства до осіб з інвалідністю.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Створити і наповнити відеоресурсами сайт, як інтернет-довідник українською жестовою мовою.
Актуальність програми
В Україні з часів незалежності українська жестова мова визнана ядром культурної і мовної самобутності глухих. В 2019 році внаслідок прийняття Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» українська жестова мова є єдиною мовою, що набула статусу на рівні з української словесною мовою як державною. Водночас досі відсутні освітні програми для підготовки жестових мовознавців, перекладачів жестової мови, а також вивчення української жестової мови як складової підготовки фахівців різних професій, зокрема й спортивного напряму. Такий кричущий дефіцит кадрів, які б володіли українською жестовою мовою створює комунікативні барʼєри для осіб з порушеннями слуху в найрізноманітніших сферах суспільного життя – унеможливлює вільний доступ до послуг та інформації, обмежує в можливостях для самореалізації та вільного вибору професії, місця роботи тощо. Незнання української жестової мови чуючими створює штучний барʼєр між світом глухих та чуючих. Чуючі фахівці, які працюють з глухими пліч-о-пліч намагаються самотужки вивчати українську жестову мову. Зважаючи на це, виникає необхідність в створенні інтернет-ресурсу українською жестовою мовою з відкритим доступом на різні термінології. Першою обрано спортивну тематику, оскільки спортивні досягнення глухих, які неодноразово входили до трійки лідерів Дефлімпійських ігор, є одним із надбань українського народу і засобом популяризації нашої держави закордоном.
Очікувані результати
Короткострокові
Створення сайту українською жестовою мовою з початковим розділом «Спорт». Уніфікація української жестової мови зі спортивної термінології.
Показати повний опис
Довгострокові
100% відео з розділом «Спорт» на сайті будуть доступні для перегляду у вільному доступі найближчі 10 років. Розвинути сайт відеофайлами українською жестовою мовою усіх тем.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Розробити перелік з 1000-1200 термінів з видів спорту, що поширені серед глухих. Зібрати базу відеозразків показу спортивних термінів українською жестовою мовою у жестомовних спортсменів та тренерів. Відзняти відео зі спортивною термінологією українською жестовою мовою. Створити сайт з відкритим доступом до спортивної термінології українською жестовою мовою (1000-1200 одиниць).
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
100% жестів з тематикою «Спорт» вставлені на сайт для перегляду, вивчення та користування у повсякденному житті і професійній діяльності українською жестовою мовою зі спортивною термінологією.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Відеословник (інтернет-довідник) українською жестовою мовою зі спортивною термінологією «SportSingUA»
Всього учасників (з них жінок)
60000 (25000) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
45000 (20000) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
100% користувачів з різних куточків України та закордону зможуть отримати доступ до спортивних термінів українською жестовою мовою для їх вивчення та використання в своєму житті та професійній діяльності
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Підготовка до знімання відео зі спортивної термінології українською жестовою мовою розроблення перелік термінів з видів спорту, що поширені серед глухих; збирання бази відеозразків показу спортивних термінів українською жестовою мовою у жестомовних спортсменів та тренерів.). Укладення договорів з послуг відповідно доз наданого кошторису. Складання списку учасників проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
Отримання списку учасників проєкту. База відеозразків показу спортивних термінів українською жестовою мовою. Підготовлено матеріали для розроблення уніфікованих варіантів показу спортивної термінології українською жестовою мовою (1000-1200 одиниць).
Строк реалізації етапу
01 червня 2022 — 31 липня 2022
Відповідальний виконавець
Лаврик Олег, перший віце-президент СФГУ
Етапи реалізації
Основний
Завдання
Розробка сайту. Створення робочої групи для підготовки відеоматеріалів для сайту. Зйомка та обробка відео зі спортивними термінами українською жестовою мовою . Наповнення сайту проєкту відеоконтентом.
Опис заходів для здійснення етапу
Викладено матеріали на сайт проєкту. Відкриття сайту 23 вересня 2022 р. до Міжнародного дня жестових мов з наповненням сайту 50% відеоконтенту, що заплановано. Завершення до 30 листопада 2022 р. наповнення 100% відеоконтенту, що заплановано.
Строк реалізації етапу
01 серпня 2022 — 30 листопада 2022
Відповідальний виконавець
Лаврик Олег, перший віце-президент СФГУ
Етапи реалізації
Підсумковий етап.
Завдання
Складання звіту і оприлюднення оцінки результатів.
Опис заходів для здійснення етапу
Створено сайт зі спортивної термінології українською жестовою мовою з відкритим доступом. 100% користувачам відкрито доступ до відеоконтенту сайту для вивчення та використання в житті та діяльності на 1000-1200 жестів. 100% жестів з тематикою «Спорт» вставлені на сайт для перегляду, вивчення та користування у повсякденному житті і професійній діяльності українською жестовою мовою зі спортивною термінологією.
Строк реалізації етапу
01 грудня 2022 — 31 грудня 2022
Відповідальний виконавець
Лаврик Олег, перший віце-президент СФГУ
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
  1. Сайт СФГУ www.deafsport.org.ua - 10 постів протягом реалізації проєкту.
  2. Інстаграм СФГУ - 10 постів протягом реалізації проєкту.
  3. Facebook СФГУ - 10 постів протягом реалізації проєкту.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Утримання сайту з тематикою «Спорт» за власний рахунок або передача сайту Українському товариству глухих з подальшим функцією доповнення сайту відеоконтентом різною тематики та термінології за їх рахунок та коштів спонсорів.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux