Всеукраїнська Програма по соціалізації осіб з вадами слуху та мови - «Почуй»
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
10 грудня 2021 року
Період реалізації проєкту
01 лютого 2022 - 01 грудня 2022
Номер проєкту
20211209-2476
Бюджет
3621846 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
9. Сприяння формуванню якісної системи соціального захисту осіб з інвалідністю та гідних умов життя для цієї групи громадян. Просвітництво та інформування осіб з інвалідністю щодо можливих видів соціальної допомоги, самостійного проживання, деінституалізації, тощо.
Формат проведення проєкту
Програма
Показати повний опис
Мета програми
Організація цілеспрямованої послідовної роботи над комплексним розвитком осіб з порушенням слуху та мови шляхом слухо мовленнєвого і очного розвитку осіб з інвалідністю з метою виключення майбутньої соціальної та комунікаційної ізоляції шляхом залучення спеціальних педагогів.
Актуальність програми
Основною проблемою громадян з порушенням слуху та мови є інформаційний вакуум і порушення права на отримання інформації, що повинна подаватися доступним їм шляхом за допомогою візуалізації (титрування, переклад жестовою мовою, супровід звукових оголошень текстовими повідомленнями). Наступним і вирішальним етапом має стати комплексний розвиток, який дозволить особам з вадами слуху та речі навчитися жестової мови та соціалізуватися в суспільстві.
Очікувані результати
Короткострокові
1. Більше 1000 годин роботи кожного спеціаліста з педагогічної команди та адміністративної команди організації та близько 1000 занять проведених за 10 місяців для 300 сімей. 2. Щомісячні консультації щодо усіх етапів роботи з особами з вадами слуху та мови, їх розвитком, з урахуванням того що вони знаходяться поза межами Одеси, та проведення близько 100 інтенсивних тижневих курсів ( з розрахунку один курс на 3 місяці) 3. Поширення інформації щодо необхідності комплексного розвитку осіб .
Показати повний опис
Довгострокові
1. Прогрес у комплексному розвитку 300 сімей, який наблизить їх до мети ефективної комунікації та соціалізації 2. Проінформовані родичі, націлені на результат та більш самостійні у роботі з людиною. 3. Безпечний простір для сімей в яких є людина з порушенням слуху та мови, де є можливість поділитися своїми страхами та перешкодами і отримати життєві, а не теоретичні рекомендації
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
1. Кількість сімей, які почнуть користуватися послугами центру (прогнозовано близько 300 родин) 2. Кількість сімей, які продовжать користуватися послугами центру (близько 300 родин) 3. Кількість сімей з інших міст, які пройдуть інтенсивні індивідуальні одно/двотижневі курси (прогнозовано близько 280 родин) 4. Кількість місяців безперервної та стабільної роботи педагогічного та адміністративного складу команди (10 місяців) 5. Кількість проведених діагностичних та ознайомчих консультацій з сім’ями в яких є людина з порушенням слуху та мови має відповідати необхідній кількісті складу родин. 6. Охоплення своєю діяльністю 15 областей України: Одеська, Київська, Херсонська, Сумська, Черкаська, Харківська, Кропивницька, Полтавська, Волинська, Закарпатська, Рівненська, Миколаївська, Житомирська, Запорізька, Дніпропетровська.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
1. Рівень якості індивідуальних програм комплексного розвитку осіб з порушенням слуху та мови 2. Рівень мовленнєвих, слухових здібностей та загального розвитку людей у порівнянні з початковим етапом. 3. Рівень практичного застосування рекомендацій педагогів родинами вдома. 4. Рівень свідомого та комплексного розуміння сім’ями процесу роботи над комплексним розвитком осіб з порушенням слуху 5. Рівень пізнаваності центру та його авторитету серед сімей з порушенням слуху.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Всеукраїнська Програма по соціалізації осіб з вадами слуху та мови - «Почуй».
Всього учасників (з них жінок)
16 (10) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
5 (3) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Особи з вадами слуху та мови, їх сім’ї, соціальні робітники, держслужбовці та волонтери
План реалізації програми
Етапи реалізації
Реалізаційний
Завдання
Продовжити стабільне надання послуг вже дійсним та потенційним підопічним центру адміністративним та педагогічним складом центру у кількості більш 1000 годин роботи кожного спеціаліста з педагогічної команди та адміністративної команди організації та близько 1000 занять проведених за 10 місяців для 300 сімей. Надати можливість сім’ям з інших міст/селищ отримувати консультації щодо усіх етапів роботи над слухомовленнєвим та психологічним розвитком підопічних. Провести близько 100 інтенсивних тижневих курсів ( з розрахунку один курс на 3 місяці) Максимально поширювати інформацію щодо необхідності комплексного розвитку осіб з вадами слуху та наявності програми центру «Почуй» та наданих послуг у соцмережах, медіа та у спільнотах, сімей з порушенням слуху та мови
Опис заходів для здійснення етапу
1.Регулярне проведення занять логопедами, сурдопедагогами, психологами та арт-терапевтом центру 2. Проведення регулярних консультацій з родинами щодо успіхів та складнощів у процесі навчання вдома. Проведення інтенсивних курсів педагогами центру, як онлайн так і офлайн. 3.Щотижнево у соцмережах організації надавати інформацію про успіхи та можливості Центру «Почуй»
Строк реалізації етапу
01 лютого 2022 — 01 грудня 2022
Відповідальний виконавець
Кобзєв Олександр Голова
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

ГО «Благо-Світ» матиме власну веб-сторінку, що дозволить регулярно сповіщати аудиторію про діяльність центру та його успіхи. Історії наших підопічних, сімей, зйомки занять, відгуки регулярно з’являться у соцмережах. Також колектив центру буде ділиться своїми надбаннями з колегами по всій України індивідуально та через організацію тренінгів.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Фінансова підтримка за рахунок бюджетних коштів на період з 01.02.2022 по 01.12.2022 дозволить команді організації зосередитися на пошуках партнерів не лише в Україні, але й поза її межами, подати заявки на членство в міжнародних організаціях та продемонструвати наші успіхи та досягнення на закордонному рівні. Такий організаційний розвиток розширить наші можливості щодо співпраці та фінансування наших сталих та майбутніх партнерів.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux