Міжпоколіннєва взаємодія в громадах та сім’ях як важливий фактор соціалізації дітей з інвалідністю.
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
24 грудня 2021 року
Період реалізації проєкту
01 лютого 2022 - 31 грудня 2022
Номер проєкту
20211224-2696
Бюджет
2796213.92 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
9. Сприяння формуванню якісної системи соціального захисту осіб з інвалідністю та гідних умов життя для цієї групи громадян. Просвітництво та інформування осіб з інвалідністю щодо можливих видів соціальної допомоги, самостійного проживання, деінституалізації, тощо.
Формат проведення проєкту
Програма
Показати повний опис
Мета програми
Активізація потенціалу міжпоколіннєвої взаємодії в сім’ях та громадах як важливого фактору соціалізації дітей з інвалідністю.
Актуальність програми
Міжпоколіннєва взаємодія – один із суттєвих факторів розвитку та функціонування суспільства. Особливо посилилась її роль на фоні зміни демографічної ситуації в Україні, корінних змін в ціннісних орієнтаціях поколінь. Проблема подолання розриву наступності поколінь є актуальною для сучасного українського суспільства. Надзвичайно важливим і пріоритетним завданням суспільного розвитку є інтеграція позитивного соціального досвіду, накопиченого попередніми поколіннями, в сучасні моделі сім’ї та соціуму в цілому. Особливого значення міжпоколіннєві контакти набувають у сім’ях з дітьми з інвалідністю. Саме в таких родинах міжпоколіннєва взаємодія виступає як основний потужний внутрішній ресурс передачі соціального досвіду дітям, що мають обмеження життєдіяльності. Такі обмеження звужують коло соціальних контактів дитини з інвалідністю, в результаті саме родинні взаємостосунки виступають в ролі моделі суспільства, в яке має інтегруватись дитина. В реаліях сучасного суспільного життя сім’я, як базовий осередок міжпоколіннєвих зв’язків, поступово втрачає функції інституції, що стабілізує соціальну взаємодію в суспільстві. Спостерігаються процеси дистанціювання в родині та послаблення близьких родинних зв’язків. І тут особливої гостроти ця проблема набуває в родинах, що виховують дітей з інвалідністю. Діти відчувають свою ізольованість не тільки у суспільстві, а й почасти і у власній родині. Зайнятість батьків, віддаленість та втрата емоційних зв’язків з «третім поколінням» в нуклеарни
Очікувані результати
Короткострокові
навчання спеціалістів в соціальній сфері методам родинного супроводу (налагодження родинних взаємостосунків, розширення та поглиблення міжпоколіннєвої взаємодії); мотивація сімей з дітьми з інвалідністю до міжпоколіннєвої взаємодії, розширення та поглиблення взаємостосунків між членами родини різних поколінь.
Показати повний опис
Довгострокові
Успішна соціалізація, покращення психо-емоційного стану дітей з інвалідністю, підвищення рівня соціальної активності громад, компетентності спеціалістів соціальної сфери в питаннях супроводу родин з дітьми з інвалідністю, згуртування членів родин та громади в процесах міжпоколіннєвої взаємодії.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Підвищення рівня соціальної компетенції дітей з інвалідністю, членів родин, професійної компетенції учасників програми – спеціалістів в соціальній сфері. Покращення показників громадської активності сімей з дітьми з інвалідністю їх участі в житті громади.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Позитивні зміни в розвитку соціального суспільства через відродження традицій та цінностей української родини, передача соціального досвіду від покоління до покоління, формування толерантності у ставленні до осіб з інвалідністю, громадянська активність осіб з інвалідністю та представників старшого покоління, їх активна участь в діяльності громад.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Міжпоколіннєва взаємодія в громадах та сім’ях як важливий фактор соціалізації дітей з інвалідністю.
Всього учасників (з них жінок)
800 (400) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
400 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Сім’ї з дітьми з інвалідністю, соціальні працівники, психологи, соціальні педагоги, соціальні представники ОТГ.
План реалізації програми
Етапи реалізації
1.Підготовчий етап
Завдання
Створення матеріально-технічної та методологічної бази для реалізації програми
Опис заходів для здійснення етапу
• Формування «тренінгової групи» (6 спеціалістів): Соціальні педагоги, психологи з досвідом проведення соціально-просвітницьких та психологічних тренінгів. • Оренда приміщення для проведення заходів проекту «Сад родинного єднання» • Забезпечення необхідними матеріалами та обладнанням проекту (матеріали для творчості, саджанці дерев, домовленість з державними комунальними підприємствами щодо висадження дерев); • Підготовка відеоматеріалів для популяризації форм і методів активізації міжпоколіннєвої взаємодії в родинах та громаді (за локальним проектом «Сад родинного єднання») • Створення програми соціально-просвітницького тренінгу «тренінговою групою», методологічних матеріалів, презентацій для проведення тренінгів в регіонах.
Строк реалізації етапу
01 лютого 2022 — 01 березня 2022
Відповідальний виконавець
ГУДЗЕНКО Андрій , Голова
Етапи реалізації
2.Основний
Завдання
• Реалізація проекту «Сад родинного єднання» - активізація міжпоколіннєвої взаємодії, налагодження родинних взаємостосунків в рамках локального проекту; • Проведення соціально-просвітницьких тренінгів «Міжпоколіннєва взаємодія в родинах дітьми з інвалідністю та громадах»
Опис заходів для здійснення етапу
«Родинні зустрічі» - психологічні тренінгові групи з числа учасників проекту «Сад родинного єднання» (20 сімей); • «Творчі майстерні» – спільні заняття прикладною творчістю (українські ремесла від бабусі та дідуся) в родинах – учасниках проекту; • Соціальний захід «Сад родинного єднання» - висадження саджанців, створення «Саду». • Одноденний тренінг (8 годинний) в 9 регіонах України – демонстрація відеоматеріалів проекту «Сад родинного єднання» (популяризація проекту в Україні); навчання спеціалістів соціальної сфери та представників громад формам і методам активізації міжпоколіннєвої взаємодії в громадах, родинах та налагодженні родинних взаємостосунків в сім’ях з дітьми з інвалідністю. • Рефлексія учасників програми.
Строк реалізації етапу
01 березня 2022 — 31 грудня 2022
Відповідальний виконавець
ГУДЗЕНКО Андрій, Голова
Етапи реалізації
3.Підсумковий (завершальний)
Завдання
• Підготовка та розповсюдження збірки за матеріалами проведених заходів в рамках програми для використання в роботі соціальних служб супроводу сімей з дітьми з інвалідністю та громадах.
Опис заходів для здійснення етапу
Розміщення матеріалів на веб-сайті, друковані буклети, онлайн обговорення проведених захолів в громадах, обмін досвідом.
Строк реалізації етапу
15 листопада 2022 — 31 грудня 2022
Відповідальний виконавець
ГУДЗЕНКО Андрій, Голова
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Соціальні мережі: https://www.facebook.com/groups/459251824409099 ,

Веб-сайт організації Громадської організації : https://kroksuspilstvo.wixsite.com/website .

Засоби масової інформації України.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Спонсори , благодійні організації, фінансування з державного та / або місцевого бюджетів, участь в міжнародних грантових програмах.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux