“Космотабір: простір для всіх” - щорічний загальнодержавний проєкт ГО «Бачити серцем», літній інклюзивний табір денного догляду, що проходить на території Новопечерської школи, для 120 дітей з усієї України. Табір складається із 7 дитячих та підліткових різновікових груп (від 3 до 17 років). Кожна группа матиме 3 кураторів, серед яких один обов’язково має спеціальну освіту. З першого дня усі групи відправляються в подорож, яка складається із квестів, ігор, лабіринтів, концертів, співів, танців та тематичних вечірок. Кожен день має свою тематику, яка не дублюєтся. Програма протягом місяця роботи табору будується на основі сюжетно-рольових ігор, театралізованих вистав, колективних конкурсів, завдань із соціально-побутового орієнтування. “Космотабір” це місце, де інклюзія застосовується в повному обсязі. Більша частина табору - це діти та підлітки з комплексними порушеннями розвитку. Але є діти з інвалідністю, без інвалідності, з ВІЛ статусом, діти-переселенці та діти, які знаходяться під опікою.
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
10. Сприяння реалізації соціального замовлення та розвитку системи соціальних послуг.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Основна мета проведення табору - створення оптимальних умов для розвитку, виховання, відпочинку, формування всебічного та гармонійного розвитку кожної дитини, а також для розвитку творчих, лідерських, комунікативних та інших можливостей дитини. Включення дітей в інтенсивну різноманітну діяльність через ігри, творчі та інтерактивні вправи; створення умов для спілкування за допомогою усіх доступних засобів між дітьми та дорослими; створення корекційно-розвиваючого безпечного простору для кожної дитини; А також: -здійснення корекційного впливу на поведінку дитини та адаптування її до режиму дня літнього табору, групової взаємодії; -створення універсального середовища для розвитку соціально-побутових навичок; -здійснення терапевтичного процесу з метою нормалізації психологічного стану кожної дитини; -надання можливості та часу батькам дітей з інвалідністю для відпочинку, зняття напруження та хронічної втоми; -надання консультативної допомоги батькам щодо відпочинку, педагогічної реабілітації та розвитку кожної дитини; -інтеграція та соціалізація дітей з різними порушеннями розвитку в соціум; -включення всіх дітей в спільну діяльність з метою сприяння ефективного інклюзивного процесу в Україні
Актуальність програми
У суспільстві існують проблеми у відношенні до людей та дітей з інвалідністю. Осуд, презирство, повний ігнор та засудження супроводжують родини роками. Діти та батьки стомлені, виснажені і потребують часу для себе та психологічної допомоги. Проект став місцем, де діти з комплексними порушеннями розвитку мають можливість провести час з однолітками, бо для цієї категорії дітей немає можливості проводити час без батьків у будь-яких закладах літнього відпочинку. В свою чергу, завдяки табору батьки дітей з комплексними порушеннями розвитку мають можливість відпочити і звільнитися від хронічного стресу,адже вони знаходяться з дітьми 24 години на добу і не мають можливості самореалізовуватися та працювати.
Очікувані результати
Короткострокові
- 120 дітей цілий місяць, матимуть змогу знаходитись у колі друзів та одноліток (для багатьох дітей з комплексними порушеннями розвитку участь у таборі - це перший досвід перебування без батьків) - Це простір для всіх, де діти можуть спілкуватися, займатися творчістю, розважатись та навіть грати у футбол на колісних кріслах. - Батьки матимуть можливість відпочити і переключитися, за досвідом попередніх років під час проведення табору батьки дітей організовували своє міні-ком'юніті та відпочивали разом поки діти перебували у таборі.
Показати повний опис
Довгострокові
- дитина звикає до певного режиму та ритму. - діти знаходять нових друзів, з якими продовжують спілкування навіть по закінченню проєкту. - У батьків з'являється можливість подивитися на свою дитину з іншого боку, повірити у її сильні сторони, додається впевненість, що вона є більш соціально адаптованою.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
- з кожним роком зростає кількість бажаючих дітей прийняти участь у проєкті. Про це свідчить той факт, що після початку прийому заявок на участь дитини у таборі,що виходить за кілька місяців до початку проведення проекту на офіційній сторінці ГО “Бачити Серцем” у мережі Facebook, лише за одну годину кількість заповнених анкет від батьків зростає до 500, при нашій можливості взяти не більше 100-120 дітей. Щороку ми шукаємо можливість прийняти більше дітей. - збільшується кількість волонтерів- підлітків та дорослих волонтерів, які приходять у проєкт. - проект реалізуєтся на загальнодержавному рівні. У 2022 році "Космотабір:простір для всіх" розрахований на 120 дітей з інвалідністю, 45 залучених працівників та необмеженої кількісті волонтерів.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
У кінці проведення табору кожна родина заповнює форму зворотнього зв'язку про той час, який дитина провела в таборі. Батьки діляться інформаціюєю про те, які зміни відбулись у поведінці дитини, що почало краще виходити робити, який настрій був на початку та у кінці проведення табору. Наприкінці місяця кожна дитина стає більш емоційно відкритою, з'являється новий досвід спілкування з однолітками, з іншими дорослими та волонтерами. В учасниках виховуются такі позитивні якості, як відповідальність за свої вчинки, повага один до одного, розвиток взаємодії та спілкування між ними. Інтеграція та соціалізація дітей з різними порушеннями розвитку в соціум. Після знаходження у таборі, одін із дітей з синдромом Дауна, зміг відвідувати дитячий садок на постійній основі, до цього це було неможливо. Хтось вперше заговорив, зробив власні впевнені кроки або вперше за довгий час вийшов із дому.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Космотабір:простір для всіх
Всього учасників (з них жінок)
165 (0) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
120 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
● Основна цільова група: діти та підлітки з комплексними порушеннями розвитку (коли у дитини є кілька порушень одночасно: ДЦП, сліпота, аутизм, синдром Дауна, ментальні порушення, епілепсія тощо), а також діти з ВІЛ-статусом, переселенці, та діти, що знаходяться під опікою. ● Діти-сиблінги (діти без інвалідності, брати та сестри дітей з інвалідністю) ● Діти без інвалідності ● Інші зацікавлені сторони: донори, волонтери, куратори, психологи, лікарі.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Планування
Завдання
Підготовка до виконання проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
- розробка деталізованого опису програми табору, розпорядку дня та її затвердження, - формування команди кураторів та навчання протягом тижня, - співбесіда, відбір та інструктаж команди волонтерів, - оголошення про старт прийому заявок на офіційній сторінці в Facebook та відповідно формування списків учасників. - пошук та складання договорів з постачальниками, надавачами послуг та оплата відповідних рахунків. -формування комунікаційного плану взаємодії зі ЗМІ та план публікацій про проведення табору - підготовка місця проведення, - затвердження графіку, - ідентифікація ризиків та планування їх мінімалізації.
Строк реалізації етапу
01 квітня 2022 — 01 червня 2022
Відповідальний виконавець
Яскевич Олеся Олександрівна
Етапи реалізації
Основний
Завдання
Реалізація затвердженної програми табору.
Опис заходів для здійснення етапу
Програма протягом місяця роботи табору будується на основі сюжетно-рольових ігор, театралізованих вистав, квестів, колективних конкурсів, завдань із соціально-побутового орієнтування. Зокрема, в таборі існують різні форми роботи: - Колективно-творчі справи; - Справи для розвитку кожної дитини в сумісному житті табору; - Групові та індивідуальні заходи; - Вправи-практикуми в формі співробітництва та подолання труднощів; - Корекційно-розвивальні вправи; - Концерти; - Дискотеки; - Вечірки та святкові заходи; - Театралізовані вистави; - Майстер-класи; - Квести, лабіринти; - Прогулянки; - Ігри на свіжому повітрі. Також на етапі реалізаціЇ всі учасники забезпечуються харчуванням та за необхідності трансфером. Щоденні планерки з командою та щонедільні супервізії з психологом
Строк реалізації етапу
01 червня 2022 — 15 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Яскевич Олеся Олександрівна
Етапи реалізації
Заключний
Завдання
Звітність та зворотній зв'язок з учасниками.
Опис заходів для здійснення етапу
Анкетування учасників. Збір інформації щодо якісних та кількістних показників. Обговорення з командою та підведення загальних підсумків проєкту, постановка нових цілей та завдань на наступний рік. Формування фінансової звітності та обмін фінальньними документами. Фото- та відеозвіт на офіційних сторінках в Facebook та Instagram.
Строк реалізації етапу
15 серпня 2022 — 20 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Яскевич Олеся Олександрівна
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

В процесі реалізації проекту будуть використані всі можливі ресурси та можливості для комунікації про проведення проекту: засоби масової інформації, радіо та телебачення. Будуть залучені журналісти, публічні особи та громадські діячі, лідери думок та інфлюенсери.

Пресреліз про початок проведення табору ,а також актуальна інформація буде транслюватись на  офіційних сторінках організатора ГО «Бачити серцем»:

 https://www.facebook.com/bachytysercem/

https://www.instagram.com/bachyty_sercem/

Щотижня ми плануємо випускати дайджест новин та робити великі матеріали про те, якою має бути інклюзія на практиці з історіями дітей та сімей, які беруть участь у проведенні табору. 

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
У 2022 році проект “Космотабір: простір для всіх" буде проводитися в шостий раз. У проекта є своя зареєстрована ТМ, програма, розроблені чек-листи, маршруту супроводу, інструкції для всіх учасників проекту. Планується отримання ліцензії Міністерства Освіти на позашкільну діяльність дітей з особливими освітніми потребами та масштабування проекту. Ми вважаємо, що допомагати іншим - це разом будувати сильну країну, де немає неважливих, непотрібних і не таких дітей. Підтримуючи проведення табору, ми разом з вами вирішуємо важливу проблему можливості соціалізації для дітей та підлітків з комплексними порушеннями розвитку та впроваджуємо якісні зміни, які стануть основою для формування реальної інклюзії та процесу адаптації дітей з інвалідністю до життя у соціумі.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux