Інклюзивно-мотиваційний табір для молоді з порушеннями слуху "Мріємо і діємо"
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
3. Сприяння створенню безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю відповідно до визначених завдань для досягнення стратегічних цілей Національної стратегії із створення безперешкодного простору в Україні на період до 2030 року (розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 № 366-р).* *При визначенні цього пріоритетного завдання необхідно додатково зазначити назву стратегічної цілі та завдання.
Формат проведення проєкту
Захід
Показати повний опис
Мета програми
Сприяння залученню молоді з порушеннями слуху до активної участі у суспільному житті, починаючи з спільноти глухих, через різні форми навчання, включаючи неформальне, обізнаності з суспільними процесами, лідерству, мотивації, командній роботі, фінансовій грамотності, основам громадської участі тощо в умовах інклюзивно-мотиваційного табору на виконання напряму 4 Суспільна та громадянська безбар’єрність "Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року" та її стратегічної цілі "Забезпечення усіх груп населення рівними правами та можливостями для соціального залучення та громадянської участі".
Актуальність програми
В Україні проживає 11,5 мільйонів молодих людей віком від 14-ти до 35-ти років. За статистичною інформацією обласних організацій УТОГ в Українському товаристві глухих облікується 10207 осіб глухих та зі зниженим слухом віком від 14 до 35 років, для яких основним засобом спілкування є жестова мова. Загальний аналіз роботи з молоддю вказує на низький рівень знань переважної більшості осіб з порушеннями слуху про свої права та вміння практично застосовувати їх в суспільному житті, поверхнева ознайомленість з нормами Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю та чинним законодавством, яке стосується осіб з інвалідністю. В останні роки відмічається відсутність зацікавленості у молодих людей з порушеннями слуху до участі у громадській діяльності, участі у прийнятті рішень та, особливо, участі у процесі захисту своїх прав, участі у організаційних процесах, відсутність ініціативи та низький потенціал самостійно визначати власні цілі і цінності, відсутність усвідомлення молоддю необхідності особистої участі у процесах формування та реалізації молодіжної політики серед осіб з порушеннями слуху. Основними пріоритетами для молоді наразі є розважальні заходи з друзями та використання соціальних мереж, що негативно відображається на процесі інтеграції молоді з порушеннями слуху у суспільне життя, їх активній участі у громадському житті та суспільних процесах своєї громади нарівні з іншими.
Очікувані результати
Короткострокові
1. Залучення молодіжних представників віком від 18 до 35 років з кожної області України з розрахунку 2 особи від області (всього 48 осіб). 2. Проведення серії тренінгів для молоді з порушеннями слуху в умовах мотиваційно-інклюзивного табору. 3. Активізація молодіжної команди для роботи з молоддю з порушеннями слуху в кожній області, спонукання до участі у суспільних процесах своєї громадської організації, громади міста, села, району чи області, особливо в частині здійснення соціального захисту осіб з інвалідністю. 4. Створення умов для отримання учасниками знань про права людини з інвалідністю, інформації про нормативні документи, які регламентують права осіб з порушеннями слуху, формування вмінь користуватися нормативно-правовими документами, практичних знань з особистісного розвитку, підвищення лідерських, мотиваційних, комунікаційних та організаційних навичок, здатності самостійно формулювати та реалізувати ідеї направлені на поліпшення соціальної захищеності глухих.
Показати повний опис
Довгострокові
1. Залучення молоді з порушеннями слуху до громадської діяльності своєї організації, участі у суспільному житті своєї громади, міста, села, району чи області. 2. Активізація молодіжного руху серед осіб з порушеннями слуху, створення умов для активного спілкування молоді з різних регіонів України. 3. Створення та реалізація молодіжних проектів направлених на поліпшення соціальної захищеності осіб з інвалідністю зі слуху, реалізацію норм Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю та чинного законодавства України, що стосуються забезпечення та дотримання прав осіб з інвалідністю. 4. Збільшення кількості проектів, які реалізуються особами з інвалідністю зі слуху.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
48 учасників віком від 18 до 35 років з 24 областей України, навчені основам участі у суспільних процесах своєї громадської організації, громади міста, села, району чи області з отриманими знаннями про права людини з інвалідністю, про нормативні документи, які регламентують права осіб з порушеннями слуху, сформованими вміннями користуватися нормативно-правовими документами, матимуть практичні знання з особистісного розвитку, лідерських, мотиваційних, комунікаційних та організаційних навичок.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Не менше 3 (трьох) команд, згуртованих в умовах табору та здатних до продукування креативних ідей та проєктів, придатних до реалізації. Відбір не менше 15 лідерів здатних до організаційної роботи з молоддю в своєму регіоні. Відбір не менше 5 (пʼяти) ідей/проектів для реалізації на рівні міста, регіону чи, навіть, загальноукраїнського масштабу.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Інклюзивно-мотиваційний табір для молоді "Мріємо та діємо"
Всього учасників (з них жінок)
56 (27) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
53 (25) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
3 (2) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь з порушеннями слуху віком від 18 до 35 років. Загальна кількість до 48 осіб. По 2 особи від кожної області. 6 тренерів з числа осіб з порушеннями слуху, які проводитимуть тренерську роботу з учасниками табору.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Забезпечення організації роботи до проведення інклюзивно-мотиваційного табору для молоді з порушеннями слуху "Мріємо та діємо"
Завдання
1. Відбір команди тренерів з числа осіб з порушеннями слуху. 2. Розробка програми тренінгу. 3. Відбір учасників інклюзивно-мотиваційного табору для молоді з порушеннями слуху "Мріємо та діємо"
Опис заходів для здійснення етапу
1. Формування команди тренерів з числа активних членів організації, які здатні навчати та передавати власний досвід та формувати якості людини, зокрема і власним прикладом. 2. Визначення завдань тренінгу та розробка програми тренінгу. 3. Проведення роботи по відбору учасників тренінгу з кожного регіону України.
Строк реалізації етапу
01 вересня 2022 — 30 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Кривко Тетяна Олександрівна, перший заступник голови
Етапи реалізації
Проведення інклюзивно-мотиваційного табору для молоді з порушеннями слуху "Мріємо та діємо!"
Завдання
Забезпечення проведення табору для молоді з порушеннями слуху та тренінгів, відповідно до затвердженої програми.
Опис заходів для здійснення етапу
1. Розміщення учасників табору. 2. Організація щоденної роботи табору, наповнення його змістової частини. 3. Забезпечення проведення тренінгів, відповідно до затвердженої програми. 4. Визначення результатів проведення тренінгу. 5. Забезпечення інформаційного супроводу про результати роботи інклюзивно-мотиваційного табору.
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2022 — 05 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Кривко Тетяна Олександрівна, перший заступник голови
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Розміщення інформації на інформаційних ресурсах УТОГ:

Офіційний сайт УТОГ https://utog.org/, зокрема в розділі "Проекти";

Офіційна сторінка в facebook Українське товариство глухих: https://www.facebook.com/utog.org

Група в facebook ГО "Українське товариство глухих": https://www.facebook.com/groups/usddeaf

Телеграм-канал: https://t.me/DeafUkr, Телеграм-групи: https://t.me/+rb-IHzDyPbVmMjRi та https://t.me/forum_utog

Інстаграм сторінка

Розміщення інформації буде здійснюватися протягом всього часу реалізації прєкту та підсумково після його закінчення.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Проведення даного інклюзивно-мотиваційного табору сприятиме насамперед виявленню активної молоді, формуванню в учасників табору знань, умінь та навиків, необхідних для активної участі у суспільному житті. Активізація молодіжного руху серед осіб з порушеннями слуху в регіонах України, створення умов для активного, суспільно корисного спілкування молоді з різних регіонів України. Створення та реалізація молодіжних проектів направлених на поліпшення соціальної захищеності осіб з інвалідністю зі слуху та реалізації норм Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, чинного законодавства України, що стосуються забезпечення та дотримання прав осіб з інвалідністю. Активна участь молоді у громадській діяльності організації. Залучення молоді до реалізації суспільно значимих проектів.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux