Літній профорієнтаційний табір “Відчуй”
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
04 грудня 2021 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2022 - 31 липня 2022
Номер проєкту
20211204-2366
Бюджет
917819.04 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
2. Проведення заходів, які спрямовані на забезпечення виконання зобов’язань, взятих Україною в результаті ратифікації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, шляхом реалізації положень Національного плану дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року (розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.04.2021 № 285-р). * *При визначенні цього пріоритетного завдання необхідно додатково зазначити назву розділу, завдання та заходу.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Покращення якості житття та активності дітей та підлітків з інвалідністю по слуху через підвищення їх самоусвідомлення та мотивації щодо майбутнього працевлаштування та зайнятості, шляхом здійснення їх професійної реабілітації в умовах проведення літнього тематичного табору. Мета проєкту буде досягнута через проведення експертизи потенційних професійних здібностей та профорієнтації в межах та умовах літнього тематичного табору.
Актуальність програми
Актуальність необхідності підвищення якості життя, активності, працездатності та залучення в усі форми суспільного життя осіб з інвалідністю шляхом запровадження комплексних реабілітаційних та абілітаційних послуг є не лише стратегічним завданням Національної стратегії безбар'єрності, а й необхідністю. Реалізація особистості неможлива без її успішного працевлаштування, або зайнятості. Кожного літа підлітки 11-18 років, які більшу частину життя знаходяться у штучній соціальній резервації спеціального навчального закладу не знають куди себе подіти та дуже сумують, адже на канікули вони змушені роз’їжджатись по домівках та прийняти виклик соціалізації мовного середовища – потрібно навчитись спілкуватись з іншими людьми, які не знають жестову та не враховують особливості сприймання інформації. Натомість батьки дитини з порушенням слуху, що була слухопротезована змалечку та відвідує масову школу бояться відпускати своїх дітей до літніх таборів. Причиною цьому є гіперопіка та страх того, що дороговартісний протез зламають, або загублять. Зазвичай в такій атмосфері діти виростають дуже замкненими та не самостійними. І те, і інше однаково заважає розвитку особистості, їх соціалізації та самовизначенню. Для успішного життя в дорослому віці потрібно навчитись комунікувати один з одним та привчатись до самостійності. Саме з метою сприяння в соціалізації підлітків з інвалідністю по слуху ГО «Відчуй» створила проєкт літнього табору «Відчуй». Вже всьоме ми готуємо тематичну програму.
Очікувані результати
Короткострокові
1.90 дітей та підлітків отримають змогу потрапити у табір з адаптованою програмою. 2.Дати змогу учасникам визначитись щодо власних потенційних професійних здібностей та талантів, пройти професійну орієнтацію, відчути себе більш самостійними та не боятися помилятися. 3.Надати можливість 30 волонтерам-кураторам табору отримати досвід роботи з тотально нечуючими та слухопроотезованими дітьми та підлітками, покращити рівень володіння жестовою мовою, навчитися адаптувати навчальний та ігровий процес.
Показати повний опис
Довгострокові
1.Після спілкування зі слухопротезованими дітьми та підлітками тотально нечуючі учасники зможуть виходити за межі комунікації. 2.Слухопротезовані не жестомовні зможуть позбавитися відчуття, що порушення слуху - це причина соромитися. 3.Підвищення рівня впевненості у собі учасників табору. 4. Мотивація для учасників продовжувати знайомитися з собою та своїми потенційними професійними здібностями. 5. Подолання упереджень щодо обмеженості можливостей у житті та професії.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
90 учасників дітей підлітків з інвалідністю по слуху. 30 волонтерів-кураторів. 10 днів тематичного профорієнтаційного табору. Охоплення цільової аудиторії з 14 областей України.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
1.Підвищення рівня соціалізованості, швидкості адаптації до нових людей/умов та здатності визначатись щодо професії. 2.Покращення психологічного стану учасників. 3.Зниження рівня упередженості щодо жестомовності та слухопротезування. 4.Позитивні відгуки учасників щодо табору та бажання відвідати його знов. 5.Команда волонтерів-кураторів табору отримає необхідні знання та навички для поширення свого досвіду серед інших зацікавлених у роботі з людьми з порушенням слуху.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Літній профорієнтаційний табір «Відчуй»
Всього учасників (з них жінок)
120 (50) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
90 (40) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Безпосередньо в проєкті беруть участь 120 осіб.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
1.Підготувати команду, деталізувати програму профорієнтаційного табору. 2.Скласти список учасників.
Опис заходів для здійснення етапу
1. Підготовка анонсу для оголошення набору та реєстрацію для участі в таборі (як учасників так і волонтерів-кураторів). 2. Відбір та складання остаточного списку учасників. 3. Підготовка розпорядку дня, плану заходів, активностей, профорієнтаційних заходів. 4.Закупівля необхідного канцелярського, ігрового та спортивного приладдя. 5.Підготовчі тренінги та інструктажі. 6.Укладання угод, розробка технічних завдань персоналу.
Строк реалізації етапу
01 травня 2022 — 30 червня 2022
Відповідальний виконавець
Скрипко Олена, керівник проєкту.
Етапи реалізації
Реалізаційний
Завдання
1.Забезпечити 90 дітям та підліткам з інвалідністю по слуху з різних областей України 10 днів в літньому профорієнтаційному таборі “Відчуй”. 2.Надати можливість учасникам табору визначитись щодо власних потенційних професійних здібностей та талантів, пройти професійну орієнтацію, відчути себе більш самостійними, покладатися на свої сили та не боятися помилятися, а також позбавитися страху щодо обмеженості комунікативних здібностей у людей з порушенням слуху в тому числі через індивідуальну та командну роботу. 3.Надати команді волонтерів табору унікальний для України досвід роботи у таборі виключно з дітьми з порушенням слуху.
Опис заходів для здійснення етапу
1.Трансфер учасників до місця табору. 2. Організація проживання та харчування учасників. 3. Проведення заходів та активностей у відповідності до програми. 4. Щоденні обговорення та аналіз дня командою проєкта.
Строк реалізації етапу
01 липня 2022 — 10 липня 2022
Відповідальний виконавець
Скрипко Олена, керівник проєкту, волонтери-куратори табору.
Етапи реалізації
Звітний
Завдання
Звітування за проєктом.
Опис заходів для здійснення етапу
1.Проведення фінальної зустрічі команди, підведення підсумків, аналіз переваг та недоліків, формування тем майбутніх таборів. 2.Складення фінансового та підсумкового звітів.
Строк реалізації етапу
14 липня 2022 — 31 липня 2022
Відповідальний виконавець
Скрипко Олена, керівник проєкту.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

ГО «Відчуй» має власну веб-сторінку www.vidchui.org та сторінки у соцмережах (https://www.facebook.com/vidchui/ - 14 тис. підписників,@ngo.vidchui – 16,3 тис. підписників) що дозволяє регулярно сповіщати аудиторію про хід реалізації проєкту.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Літній тематичний табір “Відчуй” реалізується вже 7-ий рік поспіль. 2022 рік стане третім стаціонарним табором. Щороку організація отримує позитивні відгуки від учасників та прохання продовжувати проєкт наступного року. На 2023 рік ГО “Відчуй” планує провести 2 тематичні зміни табору. Можливі джерела фінансування: Донорська допомога від партнерів організації Краудфандингові платформи Бюджетне фінансування В процесі реалізації проєкту учасники мають змогу бути прийнятими без жодних упереджень, проявляти себе у різних напрямках, навчати чи вивчати жестову мову. Після усвідомлення реальності такого ставлення та взаємодії, учасники мають змогу ділитися зі своїми однолітками своїм досвідом та мотивацією до наступних активностей. 30кураторів-волонтерів здобудуть необхідні знання від професійного складу команди ГО «Відчуй» та скористаються ними під час роботи з учасниками-підлітками з порушенням слуху. Надалі здобуті знання вони зможуть поширювати серед охочих дізнатися більше про напрям роботи з нечуючими дітьми та, загалом, можливостями долучитися до розбудови інклюзивного суспільства в Україні. Також використана під час профорієнтаційного табору програма може бути поширена серед інших бажаючих проводити аналогічні тематичні зміни таборів. Цей розроблений та впроваджений проєкт щодо організації проведення тематичних таборів для дітей та підлітків може бути використаний іншими громадськими організаціями (готові надати всі розробки).
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux