Проект ,,Створення серії мультфільмів для дітей ,,Ми всі різні – ми всі рівніˮ
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
24 грудня 2021 року
Період реалізації проєкту
01 березня 2022 - 30 листопада 2022
Номер проєкту
20211224-2713
Бюджет
1748380 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
14. Інформування суспільства щодо розв’язання проблем осіб з інвалідністю у державі та формування позитивного ставлення суспільства до осіб з інвалідністю.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Метою проекту є створення серії мультфільмів про життя та переживання дітей з різними особливостями розвитку та усвідомлення сутності і важливості створення безбар’єрного простору, сприйняття в суспільних групах тих людей, які через порушення здоров’я відрізняються від інших, зокрема дітей з інвалідністю. Зазначена мета буде досягнена за рахунок наступних інструментів: 1) Створення команди фахівців із залученням представників органів виконавчої влади. 2) Розробка серії мультфільмів для дітей ,,Ми всі різні – ми всі рівніˮ 3) Презентація мультфільмів. 4) Розповсюдження мультсеріалу на телеканалах
Актуальність програми
Актуальність проекту полягає у популяризації безперешкодного середовища для дітей з інвалідністю, подолання бар’єрів через створення добірки змістовних мультфільмів про життя та переживання дітей з різними особливостями розвитку. Відповідно до Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Разом з тим перед багатьма громадянами України стоїть ряд бар’єрів у реалізації своїх прав, отриманні доступу до публічних послуг та повноцінної участі у культурному, політичному та суспільному житті. Ці бар’єри наявні у різних сферах - від доступності до громадських та житлових будівель до працевлаштування чи культурного життя. Відсутність безбар’єрного середовища не лише створює проблеми для мільйонів громадян, але і призводить до загального погіршення добробуту кожної людини. Проблеми наявні у загальному доступі до інфраструктури (як фізичної, так і цифрової), а також у кожній сфері життя людини, зокрема ускладнений доступ до громадського транспорту та об’єктів фізичного оточення, відсутність адаптації інформації, сайтів та додатків для всіх громадян, суспільне несприйняття, бар’єри у доступі до освіти, роботи. Як поясними дітям, чому деякі діти змушені сидіти у візочку і не можуть бігати, а дехто навіть не може говорити чи бачити? Як навчити дітей розуміти, що відчувають і яким бачать світ люди з особливими потребами? Як донести думку про те, чому важливо спілкуватися і підтримувати таких д
Очікувані результати
Короткострокові
1. Розроблення мультсеріалу щодо рівних можливостей кожної людини на реалізацію своїх прав, отримання послуг нарівні з іншими. 2. Підвищення рівень інформованості населення про життя та переживання дітей з різними особливостями. 3. Реалізація проекту позитивно вплине на ключові інтереси дітей з інвалідністю та сім’ї, у яких виховуються такі діти. 4. Привернуто увагу компетентних державних органів та громадськості до існуючих проблем осіб з інвалідністю, зокрема дітей з інвалідністю.
Показати повний опис
Довгострокові
1. Усвідомлення сутності і важливості створення безбар’єрного простору, 2. Сприйняття в суспільних групах тих людей, які через порушення здоров’я відрізняються від інших, зокрема дітей з інвалідністю. 3. Виховання дитини з інвалідністю у комфортному середовищі, що допоможе у її майбутній самореалізації. 4. Підвищено рівень обізнаності серед населення про права осіб з інвалідністю в Україні. 5. Посилено правовий захист осіб з інвалідністю в Україні.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
1. Кількість представників цільової аудиторії, яку планується охопити – 10 тис осіб, з яких не менше 50% діти з інвалідністю. 2. Інформаційною кампанією планується охопити 20 тис. осіб, з яких не менше 20% є особами з інвалідністю. 3. Проект передбачає проведення 1 заходу-презентації.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Обговорено актуальні питання щодо створення безперешкодного середовища для всіх груп населення, забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги нарівні з іншими. 2. Учасники отримали інформацію про позитив від створення безперешкодного середовища. 3. Проведено публічну презентацію серії мультфільмів для дітей ,,Ми всі різні – ми всі рівніˮ. 4. Мультсеріал розповсюджено для показу на національних телеканалах.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
охоплення цільової аудиторії проєкту
Всього учасників (з них жінок)
10000 (6000) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
6000 (3500) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
1000 (580) осіб
Захід
Інформаційна кампанія проєкту
Всього учасників (з них жінок)
20000 (12000) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
7000 (3500) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
2000 (1300) осіб
Захід
презентація мультивідійних роліків
Всього учасників (з них жінок)
60 (35) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
35 (18) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
8 (6) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
1. Особи з інвалідністю, які проживають на території України, зокрема діти з інвалідністю. 2. Громадські організації осіб з інвалідністю. 3. Центральні та місцеві органи виконавчої влади. 4. Заклади охорони здоров’я, соціального захисту, дошкільної освіти. Недостатній рівень забезпечення статистичними даними не дає змогу точно визначити кількість людей з інвалідністю, які щодня стикаються з тими чи іншими бар’єрами. За даними Держстату України, на початок 2021 року кількість осіб з інвалідністю становила понад 2,7 млн людей, з них 162,9 тис осіб – діти.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап до реалізації проекту
Завдання
Основним завданням зазначеного етапу є підготовка до фактичної реалізації проекту
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка до початку реалізації проекту, а саме: розробка плану реалізації проекту, підбір персоналу(спеціалістів), затвердження плану проекту, відбір контрагентів та підписання угод для реалізації проекту, комунікація з представниками органів державної влади щодо надання інформаційної підтримки тощо.
Строк реалізації етапу
01 березня 2022 — 30 квітня 2022
Відповідальний виконавець
Падалко Олена, залучена особа для виконання проєкту
Етапи реалізації
Реалізації проекту
Завдання
Виконання основних робіт в рамках реалізації проекту (виготовлення мультфільмів, підготовка та проведення до фінального заходу)
Опис заходів для здійснення етапу
Погодження змісту проектів мультфільмів. Створення сценарію/розробка сюжету, створення героїв, опрацювання та створення макетів майбутніх мультфільмів Погодження та внесення правок до макетів Анімація, підбір музичного супроводу, мастеринг та зведення. Затвердження готового продукту (внесення правок за потреби) Створення серії мультфільмів (6 роликів) Підготовка до проведення фінального заходу в межах проекту Презентація матеріалу на фінальному заході в межах проекту Підготовлено звернення до Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення
Строк реалізації етапу
15 квітня 2022 — 31 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Падалко Олена, залучена особа до виконання проєкту
Етапи реалізації
Завершальний етап проекту
Завдання
Проаналізувати наявні дані , підготуватися та здійснити звітування за програмою
Опис заходів для здійснення етапу
Здійснення аналітики, підведення підсумків, відслідковування всіх індикаторів проекту, підготовка до звітування та звітування
Строк реалізації етапу
01 листопада 2022 — 30 листопада 2022
Відповідальний виконавець
Падалко Олена, залучена особа до виконання проєкту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Щодо способу інформування громадськості про хід та результати виконання (реалізації) програми зазначаємо, що вся інформація про заходи, активності, діяльність в межах програми буде обов’язково висвітлена Організацією на сайті та сторінці у соціальній мережі Facebook організації-заявника.

Організацію та партнерами буде розміщена інформація стосовно програми, яка реалізується (зміст, джерело фінансування, партнери, мета та завдання), оголошення щодо можливості долучитися до процесу навчання, інформація про завершення набору на програму та формування груп, розміщення анонсів заходів у межах програми, після заходів-статті/посту про сам захід.

Щодо строків інформування - за 3-5 днів до моменту проведення заходу та впродовж 1-3 днів з дня проведення заходу/заходів

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Отримані результати, а саме 6 готових відеопродуктів (мультфільмів) зможуть використовуватись необмеженою кількістю осіб . Виготовлені ролики покликані інформувати суспільство про сутність і важливість створення безбар’єрного простору, сприйтимуть подоланню ментальних, комунікативних та інформаційних бар’єрів, які наразі існують, звернуть увагу нормотипових представників суспільства на проблеми осіб з інвалідністю і зроблять останні видимими.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux