Комплексні послуги з соціальної адаптації, денної зайнятості, творчого розвитку для людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень.
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
10 грудня 2021 року
Період реалізації проєкту
01 березня 2022 - 30 листопада 2022
Номер проєкту
20211205-2376
Бюджет
935130 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
14. Інформування суспільства щодо розв’язання проблем осіб з інвалідністю у державі та формування позитивного ставлення суспільства до осіб з інвалідністю.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Продовжити адаптувати людей з інвалідністю до життя в громаді, шляхом комплексного надання послуг соціальної реабілітації, адаптації, денної зайнятості, театро -терапії та творчої зайнятості людей з інвалідністю Підвищити рівень толерантності і прийняття таких осіб з боку членів суспільства
Актуальність програми
Коло спілкування для людей із порушеннями інтелектуального розвитку часто обмежується сім'єю, лікарями та одне одним. У місті Луцьку немає жодної комунальної установи, яка надає комплексні послуги людям з інвалідністю віком понад 18 років. В той же час, їхні однолітки вільно спілкуються і взаємодіють зі своїми громадами, і така взаємодія є надзвичайно важливою для розвитку особистості й соціальної інтеграції. Соціальна ізоляція молоді із порушеннями інтелектуального розвитку – це шлях, що веде до стигматизації, дискримінації та формування негативних стереотипів. Але ситуацію можна змінити через продовження створення умов для спілкування та розвитку, в межах якого люди з інвалідністю та інтелектуальними порушеннями зможуть вільно спілкуватися із різними соціальними групами. В бюджеті міста бракує коштів для надання повноцінних соціальних послуг людям з особливими потребами, їх соціалізації та реабілітації, що приводить до ізоляції таких людей від суспільства, обмежує в реалізації їх прав на спілкування, культурний розвиток, змістовне дозвілля. В місті Луцьку є категорії осіб з інвалідністю віком понад 18 років, які не відвідують навчальні заклади і мають складні інтелектуальні порушення, але мають право і потребу в отриманні комплексних послуг соціальної реабілітації, адаптації, денного догляду, культурного розвитку та творчої діяльності для покращення якості життя, підвищення рівня соціалізації, емоційного та психологічного стану.
Очікувані результати
Короткострокові
50 осіб з інтелектуальними порушеннями відвідують щотижневі заняття в театрі, з хореографом, майстерню для дітей та дорослих, заняття та тренінги з психологом. Батьки 1 раз на місяць відвідують треніги психологічного розвантаження. 50 учасників практичної студії-майстерні з театрального мистецтва з 8 областей України отримають знання від досвічених тренерів по організації роботи театру, поділяться своїм досвідом. 150 учасників інклюзивного мистецького фестивалю для людей з інвалідністю з 12 областей України продемонструють свої творчі досягнення та покажуть громаді , що люди з інвалідністю мають право жити активним творчим життям.
Показати повний опис
Довгострокові
Реалізація проекту надасть можливість підвищити якість життя людей з інвалідністю, покращить їх емоційний та психологічний стан.Родини отримають впевненість у майбутньому їх дітей до життя з підтримкою в громаді, а також отримають послугу психологічного розвантаження, чим підвищать стійкість до психологічного вигорання. Покращиться співпраця між творчими колективами людей з інвалідністю, що дасть можливість їм більше контактувати та ділитися досвідом. Суспільство дізнається більше про життя людей з інвалідністю.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
50 осіб з інтелектуальними порушеннями- учасники денної зайнятості, творчих занять. 50 батьків отимали психологічну підтримку. 200 учасників Всеукраїнських творчих заходів продемонмтрували свої таланти
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Особи з інвалідністю отримають комплексне надання послуг соціальної реабілітації, адаптації, денного догляду, театро - терапії та творчої зайнятості людей з інвалідністю, отримають можливість спілкування з однолітками в міні - соціумі та підвищать якість життя, рівень життєво необхідних компетенцій та отримають можливість соціалізуватися до життя з підтримкою в громаді.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Комплексні послуги з соціальної адаптації та творчого розвитку для людей з інтелектуальними порушеннями
Всього учасників (з них жінок)
320 (179) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
183 (95) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
12 (9) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Особи з інвалідністю понад 18 років з інтелектуальними та фізичними порушеннями. В інклюзивній майстерні - діти з інвалідністю від 10 років; діти з родин ВПО, багатодітних родин Психологи, соціальні педагоги, керівники та учасники театральних студій, танцювальних колективів, керівники соціальних служб та центрів, заступники голів громад, партнерські громадські організації Батьки, опікуни, родичі людей з інвалідністю
План реалізації програми
Етапи реалізації
1.Підготовчий
Завдання
Забезпечити організаційно – адміністративні заходи по підбору фахівців та учасників проєкту з різних регіонів України. Скласти детальний графік проведення заходів. Скласти план комункаціїї та висвітлення роботи проекту в соцмережах та ЗМІ.
Опис заходів для здійснення етапу
1.Залучення фахівців, проведення вибору постачальників товарів та послуг 2.Укладання договорів 3.Формування детального графіка проведення заходів
Строк реалізації етапу
02 березня 2022 — 25 березня 2022
Відповідальний виконавець
Мельник Олена Олександрівна , керівник проекту
Етапи реалізації
Основний
Завдання
Сприяти покращенню якості життя, розвитку творчих здібностей, підвищенню рівня соціалізації, емоційного стану,подоланню соціальної ізоляції, створення умов для спілкування молоді з інвалідністю та інтелектуальними порушеннями.Іформувати суспільство про можливості та потреби людей з інтелектуальними порушеннями, формувати толерантне відношення оточуючих до них.
Опис заходів для здійснення етапу
1. Організація занять з денної зайнятості та інклюзивної творчої майстерні. 2. Організація занять з творчого розвитку- музичні заняття, хореографія, театр 3.Психологічна підтримка-організація тренінгів та майстер-класів для дітей та батьків. 1.Практична студія-майстерня з театрального мистецтва (для представників з 8 областей) 2. Інклюзивний захід "Мистецький фестиваль людей з інвалідністю"(для представників з 12 областей)
Строк реалізації етапу
01 квітня 2022 — 30 листопада 2022
Відповідальний виконавець
Мельник Олена, керівник проекту. Тимощук Світлана,менеджер проекту
Етапи реалізації
Заключний
Завдання
Інформування суспільства щодо розв’язання проблем осіб з інвалідністю у державі та формування позитивного ставлення суспільства до осіб з інвалідністю. Підбиття підсумків.
Опис заходів для здійснення етапу
1.Інформування в соцмережах 2.Підготовка та здача звіту по реалізації проекту
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2022 — 30 листопада 2022
Відповідальний виконавець
Мельник Олена Олександрівна, керівник проекту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Соціальні Мережі Facebook та Instagram (публікації 1 раз на тиждень)

Сайти місцевих органів влади (дописи 1 раз на місяць)

Засоби масової інформації (1 раз на 2 місяці)

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Заходи, запропоновані в проекті, вже проводяться в Громадській організації на протязі декількох років. Кожен раз ми знаходимо можливості для їх продовження.Можливі джерела фінансування: Донорська допомога від партнерів організації, краудфандингові платформи, бюджетне фінансування
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux