Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
8. Сприяння зайнятості осіб з інвалідністю та реалізації права на працю на рівні з іншими, доступу до підприємницької діяльності та самозайнятості осіб з інвалідністю.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
формування знань і вмінь у людей із порушенням зору щодо розвитку соціального підприємництва та стартап руху в Україні через інтерактивну аудіо-програму навчання.
Актуальність програми
Розвиток та поширення соціального підприємництва та стартап руху в Україні серед людей із порушенням зору є запорукою формування безбар’єрного інклюзивного суспільства в Україні, розвитку людського капіталу, вирішення соціально важливих проблем та динамічного економічного зростання як регіонів, так і країни в цілому. В Україні приблизно 100 тисяч людей із порушенням зору, з них понад 10 тисяч – діти. На ринку праці найбільш вразливою категорією є незрячі, люди із глибокими порушенням зору та слабозорі, оскільки бізнес-середовище неадаптоване до потреб такої категорії українців. Вони мають обмежений доступ до сучасної високоякісної освіти та навички у відкритті власної справи, оскільки більшість закладів освіти пропонує освітні програми для людей з інвалідністю, що зосереджені на оволодінні ними робочими спеціальностями. А також існує необхідність адаптації освітніх програм до потреб студентів серед зазначеної категорії українців. Тому по всій Україні, переважна більшість незрячих, людей із глибокими порушенням зору, слабозорих людей приречена на некваліфіковану та низькооплачувану роботу або на статус «безробітного». Навчання людей із порушенням зору основам соціального підприємництва через інтерактивну аудіо-програму навчання відкриє можливість започаткування власної справи та працевлаштування людей цієї соціальної групи, що в свою чергу дозволить забезпечити збереження інтелектуального потенціалу України та сприятиме підвищенню благополуччя як окремого індивіда, так і країн
Очікувані результати
Короткострокові
200 людей з порушенням зору, які взяли участь у проєкті, підвищать рівень знань у соціальному підприємництві через інтерактивну аудіо-програму навчання. 24 людей з порушенням зору підготують аудіо або відео-концепції створення соціального підприємства. 3 людей з порушенням зору отримають консультацію щодо створення соціального підприємства та можливості подання стартап проєктів до «Місцевих бюджетів участі». 10 подкастів інтерактивної аудіо-програми навчання «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору» будуть розміщені у вільному доступі на веб-сайті Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», на сторінці Facebook, на Youtube-каналі.
Показати повний опис
Довгострокові
200 людей з порушенням зору, які взяли участь у проєкті, зможуть знайти роботу та реалізувати свій інтелектуальний потенціал. Залучення молоді з порушенням зору з усіх регіонів України до соціального підприємництва, підвищення рівня кваліфікації спеціалістів, розвиток інноваційних навичок для започаткування власної справи. Зниження рівня безробіття серед незрячих та людей з порушенням зору в усіх регіонах України. Створення можливостей для впровадження нових навчальних програм у закладах вищої освіти для людей з порушенням зору в усіх регіонах України.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
200 людей з порушенням зору, які взяли участь у проєкті, підвищать рівень знань у соціальному підприємництві через інтерактивну аудіо-програму навчання. 200 людей з порушенням зору, які взяли участь у проєкті, зможуть знайти роботу та реалізувати свій інтелектуальний потенціал. 24 людей з порушенням зору підготують аудіо або відео-концепції створення соціального підприємства. 3 людей з порушенням зору отримають консультацію щодо створення соціального підприємства та можливості подання стартап проєктів до «Місцевих бюджетів участі». 10 подкастів інтерактивної аудіо-програми навчання «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору» будуть розміщені у вільному доступі на веб-сайті Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», на сторінці Facebook на Youtube-каналі.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Залучення молоді з порушенням зору до соціального підприємництва, підвищення рівня кваліфікації спеціалістів, розвиток інноваційних навичок для започаткування власної справи. Підвищення рівня обізнаності людей з інвалідністю по зору та людей з порушенням зору щодо розробки стартап проєктів, набуття навичок розробки бізнес-планів. Зниження рівня безробіття серед людей з інвалідністю по зору та людей з порушенням зору. Створення можливостей для впровадження нових навчальних програм у закладах вищої освіти для людей з порушенням зору.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Інтерактивна аудіо-програма навчання «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору»
Всього учасників (з них жінок)
200 (120) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
100 (60) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Захід
Дводенний онлайн-тренінг «Безбар'єрне підприємництво» для людей із порушенням зору з 10 областей України
Всього учасників (з них жінок)
200 (120) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
100 (60) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Захід
Всеукраїнський конкурс соціального підприємництва «Інклюзивний бізнес» для людей із порушенням зору
Всього учасників (з них жінок)
24 (15) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
12 (7) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
незрячі, люди із глибокими порушеннями зору, слабозорі люди з 10 областей України: Полтавської, Харківської, Київської, Сумської, Житомирської, Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Донецької.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Етап 1. Інтерактивна аудіо-програма навчання «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору»
Завдання
1) Підготувати контент для 10 подкастів. 2) Здійснити звукозапис та відеозйомку 10 подкастів. 3) Створити Youtube-канал проєкту «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору» та розмістити на ньому подкасти. 4) Відбрати найбільш вмотивованих 20 учасників у 10 областях України для участі у проєкті. 5) Презентувати інтерактивну аудіо-програму навчання «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору».
Опис заходів для здійснення етапу
1) Підготовка контенту для 10 подкастів за темами: 1. Значення соціального підприємництва в умовах формування безбар’єрного бізнес-середовища. 2. Розробка концепції соціального підприємства. 3. Складання бізнес-плану соціального підприємства. 4. Міжнародні та національні програми підтримки та фінансування соціального підприємництва. 5. Реєстрація соціального підприємства. 6. Управління персоналом соціального підприємства. 7. Облік і фінансовий менеджмент соціального підприємства. 8. Просування та інтернет-маркетинг товарів/ послуг соціального підприємства. 9. Адаптація соціального підприємства до викликів, спричинених пандемією COVID-19. 10. Успішні кейси соціального підприємництва в Україні та закордоном. 2) Звукозапис та відеозйомка 10 подкастів. 3) Створення Youtube-каналу проєкту «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору» та розміщення подкастів. 4) Відбір найбільш вмотивованих 20 учасників у 10 областях України для участі у проєкті. 5) Презентація інтерактивної аудіо-програми навчання «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору».
Строк реалізації етапу
01 березня 2022 — 30 квітня 2022
Відповідальний виконавець
Марина Бабець, керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Полтавської області, член Координаційної ради Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», Віта Клименко, директор Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції»
Етапи реалізації
Етап 2. Дводенний онлайн-тренінг «Безбар'єрне підприємництво» для людей із порушенням зору з 10 областей України
Завдання
1) Організувати та провести дводенний онлайн-тренінг для людей із порушенням зору у 10 областях України.
Опис заходів для здійснення етапу
1) Проведення дводенного онлайн-тренінгу «Безбар'єрне підприємництво» для людей із порушенням зору у 10 областях України.
Строк реалізації етапу
01 травня 2022 — 31 травня 2022
Відповідальний виконавець
Марина Бабець, керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Полтавської області, член Координаційної ради Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», Віта Клименко, директор Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції»
Етапи реалізації
Етап 3. Всеукраїнський конкурс соціального підприємництва «Інклюзивний бізнес» для людей із порушенням зору
Завдання
1) Поширити інформацію про умови проведення Всеукраїнського конкурсу соціального підприємництва «Інклюзивний бізнес» для людей із порушенням зору серед 24 областей України. 2) Відібрати 24 аудіо та відео-концепцій створення соціального підприємства серед людей із порушенням зору. 3) Організувати Всеукраїнський конкурс соціального підприємництва «Інклюзивний бізнес» для людей із порушенням зору у м. Полтаві. 4) Надати консультування 3 авторів-переможців щодо створення соціального підприємства та можливості подання стартап проєктів до «Місцевих бюджетів участі». 5) Здійснити запис та трансляцію трьох інтерв’ю з переможцями Всеукраїнського конкурсу соціального підприємництва «Інклюзивний бізнес» для людей із порушенням зору. 6) Здійснити відеозйомку та трансляцію соціальної реклами про результати проєкту «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору».
Опис заходів для здійснення етапу
1) Оголошення умов Всеукраїнського конкурсу соціального підприємництва «Інклюзивний бізнес» для людей із порушенням зору серед 24 областей України та осередків Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії». 2) Відбір 24 аудіо та відео-концепцій створення соціального підприємства серед людей із порушенням зору. 3) Запрошення 24 авторів-людей із порушенням зору з різних областей України до м. Полтави презентувати концепції створення соціального підприємства. 4) Відбір та нагородження 3 авторів-переможців Всеукраїнського конкурсу соціального підприємництва «Інклюзивний бізнес». 5) Консультування 3 авторів-переможців щодо створення соціального підприємства та можливості подання стартап проєктів до «Місцевих і обласних бюджетів участі». 6) Запис та трансляція трьох інтерв’ю з переможцями Всеукраїнського конкурсу соціального підприємництва «Інклюзивний бізнес» для людей із порушенням зору. 7) Відеозйомка та трансляція соціальної реклами про результати проєкту «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору».
Строк реалізації етапу
01 червня 2022 — 31 липня 2022
Відповідальний виконавець
Марина Бабець, керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Полтавської області, член Координаційної ради Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», Віта Клименко, директор Агенції регіонального розвитку Полтавської області «Офіс євроінтеграції»
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Способи інформування громадськості про хід та результати виконання проєкту:

- розміщення новин та інформації про результати проєкту та внесок Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю на веб-сайті Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії»: http://gud.org.ua/ (березень-липень 2022 р.);

- розміщення новин про проєкт та внесок Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю на веб-сайті партнерських організацій: 1) Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю «Українське товариство сліпих»: http://cputos.org.ua/ (березень-липень 2022 р.); 2) Полтавської обласної державної адміністрації: https://www.adm-pl.gov.ua/ (березень-липень 2022 р.);

- просування проєкту через висвітлення результатів співпраці між Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю та Всеукраїнською громадською організацією людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у соціальних медіа: сторінка Facebook https://www.facebook.com/vgogud/ (березень-липень 2022 р.);

- висвітлення новин і оголошень у соціальних медіа партнерських організацій: 1) сторінка Facebook Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю «Українське товариство сліпих» https://www.facebook.com/vgoiutos/ (березень-липень 2022 р.); 2) сторінка Facebook Полтавської обласної державної адміністрації https://www.facebook.com/poltavaoda/ (березень-липень 2022 р.);

- розміщення 10 подкастів інтерактивної аудіо-програми навчання «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору» на веб-сайті Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії»: http://gud.org.ua/ (березень-квітень 2022 р.), на сторінці Facebook https://www.facebook.com/vgogud/, на Youtube-каналі https://www.youtube.com/channel/UCUExX60aS0_Yy0kwVS7_Qhg (березень-квітень 2022 р.);

- розміщення 10 подкастів інтерактивної аудіо-програми навчання «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору» на веб-сайті ТОВ Студія «Місто» (Телеканал «Центральний») https://central-ua.tv/ та Youtube-каналі https://www.youtube.com/user/mistotvpoltava (березень-квітень 2022 р.);

- трансляція 10 подкастів інтерактивної аудіо-програми навчання «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору» на Телеканалі «Центральний» (квітень 2022 р.);

- розміщення трьох інтерв’ю з переможцями Всеукраїнського конкурсу соціального підприємництва «Інклюзивний бізнес» для людей із порушенням зору на веб-сайті ТОВ Студія «Місто» (Телеканал «Центральний») https://central-ua.tv/ та Youtube-каналі https://www.youtube.com/user/mistotvpoltava (липень 2022 р.);

- трансляція трьох інтерв’ю з переможцями Всеукраїнського конкурсу соціального підприємництва «Інклюзивний бізнес» для людей із порушенням зору на Телеканалі «Центральний» (липень 2022 р.);

- розміщення соціальної реклами про результати проєкту «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору» на веб-сайті ТОВ Студія «Місто» (Телеканал «Центральний») https://central-ua.tv/ та Youtube-каналі https://www.youtube.com/user/mistotvpoltava (липень 2022 р.);

- трансляція соціальної реклами про результати проєкту «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору» на Телеканалі «Центральний» (липень 2022 р.);

- зазначення інформації шрифтом Брайля в сертифікатах учасників про те, що проєкт підтримується Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю.


Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Сталість результатів впровадження проєкту буде досягнена за рахунок організації щорічного Всеукраїнського конкурсу соціального підприємництва «Інклюзивний бізнес», що буде реалізовуватись в рамках Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на 2021 – 2027 роки. Фінансова сталість може бути забезпечена за рахунок подання проєкту на Бюджет участі Полтавської області з метою отримання коштів на її подальшу реалізацію в рамках обласної програми «Громадські бюджети Полтавщини на 2021 – 2023 роки». Перші учасники проєкту будуть долучені до цих заходів та матимуть можливість поділитися успішним досвідом. Інтерактивна аудіо-програма навчання «Розвиток стартап руху та соціального підприємництва серед людей із порушенням зору» буде у вільному доступі, що дасть можливість усім бажаючим українцям отримати знання із створення соціального підприємства. Крім того, ця програма буде поширюватись серед школярів старших класів загальноосвітніх шкіл, у тому числі спеціальних для дітей з порушеннями зору, з метою розвитку молодіжного стартап руху в усіх регіонах України.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux