Реабілітація та оздоровлення для осіб похилого віку з інвалідністю зі слуху в умовах пандемії COVID-19
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
7. Проведення заходів, спрямованих на подолання дискримінації осіб з інвалідністю.
Формат проведення проєкту
Захід
Показати повний опис
Мета програми
Подолання дискримінації відносно осіб похилого віку з інвалідністю зі слуху шляхом організації 10-денної реабілітації та оздоровлення для них з врахуванням їх комунікативних потреб та соціокультурної особливості та створеням відповідних умов, з врахуванням впливу на дану категорію людей пандемії COVID-19.
Актуальність програми
В Україні, за обліковими відомостями Українського товариства глухих, проживає 12748 осіб з інвалідністю зі слуху віком від 60 років і старше. Всі вони мають різні умови проживання та спілкування, але при цьому потребують спеціального підходу в організації реабілітації і оздоровлення, які, на сьогодні в країні відсутні та практично створюють дискримінаційні умови при оздоровленні чи реабілітації осіб похилого віку, так само як і в умовах перебування в закладах постійного догляду для людей похилого віку. Мова йде про відсутність спеціалістів та персоналу в таких установах, які володіють жестовою мовою та здатні забезпечити належну комунікацію з особами похилого віку, які мають інвалідність зі слуху, а також про врахування їх особливої культурної та мовної самобутності, як окремої соціокультурної спільноти. В умовах посилених карантинних заходів, спричинених складною епідемічною ситуацією через СОVID-19, особи похилого віку з порушеннями слуху виявилися в умовах або повної соціальної ізоляції або наближених до неї, через обмеженість у організованих масових зустрічах та спілкуванні, яка також була обмеженою через недостатнє володіння особами похилого віку сучасними інформаційними технологіями. Подолання наслідків соціальної ізоляції, яка й без карантину є складною проблемою для осіб з порушеннями слуху є можливою в умовах організованих заході, які об'єднують велику кількість осіб з порушеннями слуху з одночасною їх реабілітацією та оздоровленням.
Очікувані результати
Короткострокові
1. Організація реабілітації та оздоровлення осіб з інвалідністю зі слуху похилого віку від наслідків карантинних заходів внаслідок СОVID-19 для 72 осіб похилого віку з інвалідністю зі слуху представників з усіх регіонів України (включаючи підконтрольні Україні Донецьку та Луганську області) в умовах організованої групи (по 3 особи з області). 2. Проведення з учасниками заходу низки інформаційних та навчальних заходів, зокрема на тему обізнаності пр основи соціального захисту осіб з інвалідністю зі слуху та основи цифрової грамотності.
Показати повний опис
Довгострокові
1. Формування у осіб похилого віку з інвалідністю зі слуху – учасників табору, думки про турботу від держави до громадян похилого віку з порушеннями слуху. 2. Вивчення практики організації реабілітації та оздоровлення осіб похилого віку з порушеннями слуху в умовах спеціально організованої групи та створеними належними умовами (залучення персоналу, який володіє жестовою мовою, забезпечення послугами перекладача жестової мови, організація та проведення спеціально адаптованих для осіб з порушеннями слуху заходів). 3. Поширення досвіду роботи реабілітаційно-оздоровчих таборів для осіб похилого віку з інвалідністю зі слуху.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
72 особи похилого віку (60 років і страше), які отримали комплекс послуг реабілітації та оздоровлення в умовах спеціально організованої групи та створеними належними умовами, з врахуванням культури та мови спільноти глухих, де особи похилого віку є її найяскравішим вираженням.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Успішно проведена реабілітація від наслідків карантинних заходів внаслідок СОVID-19 (вимушеної ізоляції) та оздоровлення осіб з інвалідністю зі слуху похилого віку, оволодіння ними основами цифрової грамотності, отримання вмінь користуватися інформаційно-комунікаційними технологіями і системами, які можуть полегшити життя людини з похилого віку з інвалідністю зі слуху.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Організація реабілітації та оздоровлення для осіб похилого віку з інвалідністю зі слуху в умовах пандемії COVID-19
Всього учасників (з них жінок)
72 (45) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
67 (42) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
5 (3) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Особи з інвалідністю зі слуху похилого віку віком від 60 років і старше в розрахунку 3 особи з кожної області.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Організаційна робота з підготовки до проведення заходу
Завдання
Забезпечити організаційну роботу з відбору учасників заходу та розробка програми реабілітації та оздоровлення для осіб похилого віку з інвалідністю зі слуху в умовах пандемії COVID-19
Опис заходів для здійснення етапу
1. Відбір учасників заходу за критерієм активної участі у громадському житті та участь в організації роботи з людьми похилого віку у своєму регіоні. 2. Здійснення аналізу портрету типового учасника заходу та розробка програми реабілітації та оздоровлення з врахуванням потреб учасника заходу та організацією для них змістовного дозвілля. 3. Підбір спеціалістів та волонтерів для участі в програмі заходу реабілітації та оздоровлення для осіб похилого віку з інвалідністю зі слуху в умовах пандемії
Строк реалізації етапу
01 серпня 2022 — 01 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Кривко Тетяна Олександрівна, перший заступник голови
Етапи реалізації
Проведення реабілітації та оздоровлення для осіб похилого віку з інвалідністю зі слуху в умовах пандемії COVID-19
Завдання
Забезпечення повного процесу реабілітації та оздоровлення для осіб похилого віку з інвалідністю зі слуху в умовах пандемії COVID-19 відповідно до розробленої програми
Опис заходів для здійснення етапу
1. Прийом та розміщення учасників заходу. 2. Ознайомлення з програмою реабілітації та оздоровлення для осіб похилого віку з інвалідністю зі слуху в умовах пандемії COVID-19 3. Забезпечення виконання розробленої програми реабілітації та змістовне наповнення відповідними активностями процесу реабілітації з участю різних спеціалістів. 4. Забезпечення інформування суспільства про проведення реабілітації та оздоровлення для осіб похилого віку з інвалідністю зі слуху в умовах пандемії COVID-19 5. Збір пропозицій за підсумками заходу від його учасників з питань соціального захитсу осіб похилого віку з інвалідністю зі слуху для подальшого їх використання в процесі представлення інтересів даної категорії громадян.
Строк реалізації етапу
02 вересня 2022 — 11 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Кривко Тетяна Олександрівна, перший заступник голови
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Розміщення інформації на інформаційних ресурсах УТОГ:

Офіційний сайт УТОГ https://utog.org/, зокрема в розділі "Проекти";

Офіційна сторінка в facebook Українське товариство глухих: https://www.facebook.com/utog.org

Група в facebook ГО "Українське товариство глухих": https://www.facebook.com/groups/usddeaf

Телеграм-канал: https://t.me/DeafUkr, Телеграм-групи: https://t.me/+rb-IHzDyPbVmMjRi та https://t.me/forum_utog

Фотозвіт про хід реабілітації та оздоровлення. Репортажі жестовою мовою від учасників реабілітації та оздоровлення.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Реалізація даного проєкту сприятме формуванню у спільноті глухих сприйняття Держави, як надійног партнера, який опікується людьми похилого віку та піклується про створення для них найбільш комфортних умов організованого відпочинку та реабілітації. За результатами пропозицій учасників заходу буде сформовано напрацювання та рекомендації, які буде враховано з метою врахування їх в політиці соціального захисту осіб похилого віку з інвалідністю зі слуху.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux